Ubytování MRR Obrázek0
Ubytování MRR Obrázek1
Ubytování MRR Obrázek2
Ubytování MRR Obrázek3
Ubytování MRR Obrázek4
Ubytování MRR Obrázek5
Ubytování MRR Obrázek6

Vstup do ráje

Mauricius
Poznávací + pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou na Mauricius a do Varšavy (s přestupem na jednom z evropských letišť), transfery: letiště - hotel - letiště, program (viz níže), vnitřní lety dle programu, letištní taxy, ubytování ve vybraném hotelu (7 nocí na Mauriciu, 3 noci na Réunionu), stravování dle programu, služby polského zástupce během odbavení a průvodce - vedoucího skupiny během výletů, balíček pojištění TU Europa varianta "základní" (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety pro zájemce (jak je uvedeno v popisu), další jídla a nápoje a jiné osobní výdaje. Náklady na účast v programu (povinný poplatek na místě) jsou ve výši cca 235 EUR/os. a zahrnují: vstupenky, plavbu katamaránem, odletové taxy, průvodce a spropitné.

Program

Poloostrov Le Morne Brabant • vulkán Piton de la Fournuaise • vodopád „Nevěstin závoj“ a „Buvolí nos“ • odpočinek v tyrkysové laguně • tropická džungle a architektura • zajímavé vodní sporty • procházka po dně oceánu, prosklená ponorka • vulkanická kaldera 

Den 1
*Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).*
Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přelet na Mauricius s přestupem na jednom z evropských letišť.

Den 2
Po příletu transfer do hotelu. Ubytování ve vybraném hotelu dle začátku ubytovacího dne. Volný den na aklimatizaci a opalování.

Den 3
Po snídani se vydáme do jedné z nejkrásnějších botanických zahrad (v Pamplemusses) na jižní polokouli, která zabírá plochu téměř 37 ha. Doporučujeme shlédnout krásné exempláře Viktorie královské, vodní rostliny vyskytující se především v povodí Amazonky, nazvané indiány „vodními talíři“. Poté návštěva Muzea cukru. Během návštěvy muzea se seznámíme s historií Mauricia a uvidíme proces výroby cukru. Budeme mít možnost ochutnat různé sladkosti a nejlepší rum na ostrově. Následně přejezd do Port Luis. Návštěva hlavního města ostrova - Port Luis. Prohlídku začneme u Aapravasi Ghat - skupiny budov zapsaných na seznamu Světového kulturního dědictví UNESCO, které v letech 1849 - 1923 sloužily jako vstupní brána pro ekonomické migranty z Indie. Do dneška se zachovala hlavní brána, bývalá nemocnice a část obytných budov. Následně se vydáme do Blue Penny Museum, věnované historii a umění ostrova. Sbírka obsahuje starožitné námořní mapy, obrazy, sochy, rytiny a známky, včetně příkladů známých poštovních známek v hodnotě jednoho a dvou centů vydaných v roce 1847 na Mauriciu. Tyto známky, vytištěné v množství 500 kusů technikou hlubotisku, jsou považovány filatelisty za jedny z nejcennějších na světě a mimořádnosti jim dodává fakt, že s největší pravděpodobností zůstalo pouze 27 exemplářů na celém světě. Následně návštěva slavné promenády Le Caudan Waterfront a přejezd k pevnosti Fort Adelaide (známe jako Citadela). Z pevnosti z roku 1834 se rozprostírá nádherný výhled na hlavní město a hory Moka. Na závěr dne uvidíme Eureka House z 19. století, koloniální dům postavený v roce 1830. Nachází se u řeky Moka a je příkladem bohatství aristokracie. Má 109 dveří a oken. V současné době je muzeem, které je krásně začleněné do zahrady anglického stylu. Poblíž se nachází vodopád. Návrat do hotelu, večeře, přenocování. (Trasa cca 60 km)

Den 4
Po snídani se vydáme na Trou-aux Cerfs - vyhaslý kráter sopky a nejvyšší bod města Curepipe. Vědci se domnívají, že se vulkán může každou chvíli probudit. Poté pojedeme k sopečnému jezeru Ganga Talao v nadmořské výšce cca 600 m, u kterého se nachází nejposvátnější místo hinduistického náboženství na Mauriciu, chrám zasvěcený Šivovi. Dalším místem bude Gris Gris - nejjižnější bod ostrova, kde se majestátní vlny oceánu prudce rozbíjejí o sopečné útesy. Na závěr dne návštěva La Vanille Crocodile Parku. Je to malebná a idylická přírodní rezervace ležící na ploše více než 3,5 ha. Můžeme se tam setkat s krokodýlem nilským, obří želvou a krásnými motýly. Návrat do hotelu, večeře, přenocování. (Trasa cca 100 km)
 
Den 5
Po snídani se vydáme na pohádkový výlet katamaránem. Budeme mít možnost pozorovat pobřeží rajského ostrova z pohledu oceánu. Poplujeme na sever od Mauricia k pohádkovým ostrovům Flat Island a Ilot Gabriel. Možnost šnorchlování a koupání v Indickém oceánu. Na palubě katamaránu bude servírován oběd  formou barbecue (kuřecí maso, ryba, saláty). Během celé plavby je k dispozici neomezená konzumace nápojů (voda, džusy, nealkoholické nápoje, pivo, místní víno). Návrat do hotelu, večeře, přenocování.

Den 6
Po snídani začneme prohlídku návštěvou v nejzápadnější části ostrova - na poloostrově Le Morne Brabant. Toto okouzlující místo bylo v roce 2008 zapsáno na seznamu UNESCO. Pro zájemce možnost trekkingu na horu (ve volném dnu, za příplatek) a obdivování nádherného výhledu na Mauricius. Následně přejezd do okolí pohoří Chamarel. Zajímavostí tohoto místa je země měnící se mnoha pastelovými barvami. Celek tvoří nádherný obraz vytvořený přímo přírodou. Okolí Chamarel je známé díky pěstování kávy. Následně uvidíme nedaleký 100 m vysoký vodopád Chamarel. Poté budeme pokračovat krásnou trasou přes oblast Národního parku Černé řeky (Blafl River Gorges) - posledního původního lesa na Mauriciu. Zastávka na vyhlídkovém místě, na nejzelenějším místě na ostrově. Návrat do hotelu, večeře a přenocování. (Trasa cca 150 km)

Den 7
Volný den k odpočinku, koupání a opalování.

Den 8
Snídaně v hotelu a ranní let na ostrov Réunion. Přílet kolem 11:00, začátek výletu. Neuvěřitelně zelený rajský ostrov Réunion, to je především slunce, tyrkysový oceán, krásné zátoky, plantáže ananasu a vanilky a tropická džungle plná divokých orchidejí a rostlin, které se nikde jinde nevyskytují. Najdeme zde i osvěžující vodopády, sopky a lávová pole. Prohlídku Réunionu začneme ve městě Salazie, které se nachází v krásném údolí uprostřed banánových plantáží. Cestou budeme obdivovat nádherný výhled na hory, robustní, masivní svahy, malebné vodopády, včetně slavného „Nevěstina závoje“ a dole neuvěřitelně zelené, rozlehlé tropické lesy a ve slunci zrající banány, jež je třeba rozhodně ochutnat. Procházka městečkem, během níž uvidíme malý historický kostelík. Přejezd do půvabné, malebné vesnice Hell-Bourg, jež je známá svou barvitou, kreolskou architekturou. Pro zájemce možnost ochutnat fantastickou kreolskou kuchyni. Na zpáteční cestě zastávka na vyhlídkovém místě a výhled na okolní hory. Návrat na pobřeží a přejezd do hotelu. Ubytování, volný čas k odpočinku, večeře a přenocování. (Trasa cca 150 km)

Den 9
Po snídani se časně ráno vydáme na neobvyklou vyhlídkovou trasu, abychom obdivovali majestátní vrcholy a krátery. Začneme výhledem ze speciální plošiny na malebnou vesničku Grand Bassin. Následně sjedeme z hlavní silnice a vydáme se do Nez de Boeuf (Buvolí nos), kaňonu, jež je ve skutečnosti vnitřkem staré sopky. Projedeme přes Plaine des Sables malou, ale velmi barevnou rovinu na úpatí sopky, která je měsíční krajinou. Následně zastavíme u kráteru Commercon. Později nás čeká zastávka na vyhlídkovém místě Pas de Bellecombe (v nadmořské výšce 2311 m). Z tohoto 300 metrového okraje lze vidět překrásný výhled na slavnou sopku Piton de la Fournaise. Odpoledne navštívíme multimediální muzeum Cité du Volcan, kde uvidíme krátký film v technologii 4D. Následně projedeme jedinou cestou protínající ostrov k vesnici Piton Sainte Rose. Pro obyvatele Reunionu je to zvláštní místo. Po vulkanické erupci v roce 1977 láva dosáhla až do tohoto bodu, ale zastavila se přímo před místním kostelíkem a tím jej nezničila. Místní lidé věří, že je to prostě zázrak. Na zpáteční cestě uvidíme svahy ztuhlé lávy v jižní části ostrova. Návrat do hotelu, večeře. (Trasa cca 250 km)
 
Den 10
Po snídani vjedeme do centrální části ostrova, abychom viděli slavnou kalderu (Cirque de Cilaos) a město postavené v sopečné kaldeře. Kaldery na ostrově Réunion jsou impozantními sopečnými údolími, na vnější straně obklopené masivními horami. Cesta do kaldery Cilaos je nezapomenutelnou projížďkou vinutou silnicí, uprostřed obrovských hor do srdce ostrova. Tento den uvidíme také nejkrásnější pláž Réunionu - La Grande Anse. Návrat do hotelu, večeře. Tento den pro zájemce možnost ranního letu vrtulníkem (15 minut - cca 100 EUR/os.).

Den 11
Po snídani vystěhování a transfer na letiště. Než tam dojedeme, tak se nejprve vydáme na vyhlídkové místo Maïdo, které se nachází v nadmořské výšce 2190 m, abychom viděli nádherný výhled na nejdivočejší ze tří kalder - Cirque de Mafate. Následně návštěva hlavního města ostrova St. Denis. Zastavíme se na promenádě zvané Barachois. Uvidíme masivní útesy při vjezdu do města, památník Rolanda Garrose, stará děla, která kdysi střežila pobřeží ostrova a centrum se slavným trhem se suvenýry. Odlet na Mauricius. Ubytování v hotelu, večeře a přenocování.

Den 12
Brzy ráno transfer na letiště. Zpáteční let do Polska.

Upozornění k programu
Na ostrově Réunion v důsledku horských tras, strmých svahů a velmi vinutých a úzkých silnic budeme cestovat v klimatizovaných automobilech typu van, jedoucích paralelně za sebou. Mohou pojmout 8 osob a skupina bude rozdělena do 2 aut. Všechny objekty budou navštíveny společně a během poznávacích výletů se bude delegát v automobilech střídat.
Pořadí realizace bodů programu může být změněno.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Výlety v okolí

Doporučujeme využít fakultativní výlety, během kterých poznáme dvě nejoblíbenější aktivity na Mauriciu: parasailing a chůzi po dně oceánu v průhledné helmě naplněné vzduchem.
Milovníci zvířat si mohou zaplavat s delfíny, průzkumníky zveme na trekking k vodopádům Les Sept Cascades.
Teplé vody Indického oceánu jsou nádherným místem na klidné odpoledne strávené na katamaránu, ale také na prozkoumávání podvodního světa korálových útesů a potopených lodí.
Rybáře zveme na lov obrovských merlinů a buclatých bonitů. S trochou štěstí lze zde také vylovit zelenozlatou rybu - delfin.

Hodnocení klientů

  

Informace o hotelech

Během poznávací i pobytové části zájezdu je ubytování ve stejném hotelu.

Na Mauriciu ubytování v hotelu Casuarina, s bazénem (***). 4 ubytovací dny během okružní cesty (stravování: snídaně a večeře) a 4 nebo 5 ubytovacích dnů během pobytu (v závislosti na termínu; stravování: All Inclusive). Pokoje jsou vybaveny koupelnou, satelitním TV, telefonem, individuálně nastavitelnou klimatizací, trezorem, příslušenstvím k přípravě kávy a čaje. Hotel leží u jedné z nejkrásnějších pláží na ostrově - Trou aux Biches.

Hosté mohou provozovat celou řadu sportů na vodě a na souši (např. tenisové kurty, stolní tenis, fitness, vodní lyžování, windsurfing). Za příplatek je možnost využívání hotelového wellness.

Možný doplatek k ubytování v hotelu Le Meridien na Mauriciu, s bazénem (*****). 4 ubytovací dny během okružní cesty (stravování: snídaně a večeře) a 4 nebo 5 ubytovacích dnů během pobytu (v závislosti na termínu; stravování: snídaně a večeře s nápoji). Hotel Le Meridien je určen pouze pro dospělé osoby. Neexistují žádné přistýlky

Ubytování na Reunion v hotelu Ermitage Boutik, s bazénem (***), který se nachází 100 metrů od laguny s písečnou pláží. 2 ubytovací dny (stravování: snídaně a večeře). Pokoje jsou vybaveny koupelnou, satelitním TV, trezorem, klimatizací.

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 18:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč