Vulkanické zahrady Atlantiku

Portugalsko - Azory - ponta delgada
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Poloha
Hotely ***/**** - se nachází na Azorech - São Miguel

Vybavení: restaurace a bar.

Pokoje: dvoulůžkové pokoje s koupelnou a WC, často s telefonem, TV a klimatizací.

Strava: snídaně formou bufetu; za příplatek 4 večeře.

Místní kategorie
***/****

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet na Azory - São Miguel (možnost mezipřistání), zpáteční přelet z Azor do Lisabonu a z Lisabonu do Varšavy; letištní taxy, transfery klimatizovaným autokarem, ubytování: 5 nocí (4 noci na Azorech, 1 noc v Lisabonu), stravování: snídaně, turistický program (viz níže), služby polského zástupce během odbavení na letišti ve Varšavě, služby polského průvodce nebo polsky mluvícího zástupce místního kontrahenta během poznávací části, pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupenky, služby místních průvodců, přepravní služby během prohlídky ostrova, další jídla, nápoje k večeřím a jiné osobní výdaje. Orientační cena vstupenek, služeb místních průvodců, spropitného pro řidiče - cca 125 EUR. V této částce není zahrnut oběd 4. den zájezdu (cena je uvedena v programu). 
Možnost příplatku za 4 večeře v rezervačním systému.

Program

Azory - São Miguel - největší ostrov souostroví • „Jezero ohně“ a sopečné prameny • kráter vulkánu • bublající bahno • cozido - jídlo vařené v sopce • ananasové a čajové plantáže • Lisabon - úchvatné portugalské hlavní město

Den 1
Sraz 2 hodiny před plánovaným odletem letadla na letišti F. Chopina ve Varšavě, stanoviště Rainbow se nachází v zóně „Biura Podróży“, mezi zónou letiště B a C. Odlet na Azory na ostrov São Miguel (možnost mezipřistání). Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Po příletu transfer do hotelu, ubytování a přenocování. Tento den není v hotelu večeře (týká se to klientů, kteří si doplatili tuto nabídku).

Den 2
Po snídani přejezd na prohlídku ostrova São Miguel, jednoho z 9 ostrovů v souostroví Azory, který se vyznačuje svou velikostí a také vulkanickou a seismickou aktivitou. Prohlídku začneme návštěvou továrny na výrobu keramiky ve městě Lagoa. Její design je charakteristický pro celé Portugalsko. Následně se vydáme směrem k Lagoa di Fogo - „Jezeru ohně“, které se nachází v kráteru. Je obklopeno endemickou vegetací. Obrovské jezero s průzračnou vodou a písečnými plážemi je jedinečnou přírodní rezervací. Zastavíme také u Caldeira Velha, vulkanického jezera nacházejícího se na svazích sopky Lago di Fogo, kde bude možnost koupání v horkých sopečných pramenech. Poté přejedeme do Ribeira Grande, typického azorského městečka na severním cípu ostrova se zajímavou architekturou, která často využívá čedičové, sopečné skály, jimiž ostrov oplývá. Na závěr ochutnávka místních likérů, které se zde vyrábějí v několika variantách. Odpoledne návrat do hotelu, večeře (fakultativně), volný čas a přenocování.

Den 3
Po snídani další prohlídka západní oblasti ostrova, kde vede cesta s nádherným výhledem na sopečné krátery. Zastavíme na vyhlídkovém místě Vista do Rei, odkud budeme moci obdivovat dvě jezera: Green Lake a Blue Lake. Přesvědčíme se, zda jsou jejich názvy skutečně odvozeny od barvy vody, které kontrastují se strmými stěnami 12kilometrového sopečného kráteru Caldeira das Sete Cidades, kde se jezera nachází. Cestou dolů „se podíváme“ do nitra sopky. Dojedeme do malebné vesničky Sete Cidades s její stylovou architekturou, nádhernými stromy a květinami. Na zpáteční cestě pojedeme na ananasovou plantáž poblíž Ponta Delegada. Poznáme specifika pěstování těchto plodů a ochutnáme místní ananasový likér. Odpoledne návrat do hotelu, večeře (fakultativně), volný čas a přenocování.

Den 4
Po snídani celodenní výlet do údolí Furnas a horkých pramenů. Prohlídku začneme přejezdem k jezeru Lago Das Furnas, kde budeme pozorovat geotermální aktivitu: bublání léčivého bahna a přírodní minerální vodu se specifickým složením prvků a minerálů - to vše v oparu vulkanických výparů. Místní obyvatelé využívají tyto vlastnosti sopky k vaření tradičního pokrmu cozido - druh guláše z různých druhů masa a zeleniny, které ve velkých hliněných nádobách zasypávají v dolech sopečným popelem a „vaří“ pár hodin v horké zemi. Během přestávky na oběd budeme moci tuto netradiční pochoutku ochutnat (za příplatek cca 20 EUR/os.). Následně přejezd do parku Terra Nostra s exotickými květinami, starými stromy a přírodními bazény s termální vodou. Poté přejedeme do Pico do Ferro, odkud se rozprostírá výhled na celé údolí Furnas. Na závěr dne návštěva čajové plantáže v jedné ze dvou čajových továren v Evropě. Příznivé klima Azorů umožňuje pěstování čajovníků a výrobu kvalitního čaje: zeleného a černého. Po návštěvě továrny Gorreana volný čas na čaj v místní čajovně. Návrat do hotelu, večeře (fakultativně) a přenocování.

Den 5
Po snídani vystěhování z hotelu a transfer na letiště v São Miguel, přelet do Lisabonu - hlavního města Portugalska. Po příletu prohlídka Lisabonu, kde uvidíme mimo jiné: hrad Château de Sao Jorge (sv. Jiřího) - pozůstatky bývalého královského sídla, odkud se rozprostírá nádherný výhled na město, katedrálu, malebnou čtvrť Alfama, čtvrť Belém s klášterem sv. Jeronýma a Belémskou věž, kompasovou růžici a pomník zeměpisných objevů připomínající slavné portugalské dobyvatele: Jindřicha Mořeplavce, Vasco da Gamu, Magellana. Přejezd do hotelu v okolí Lisabonu, přenocování. Večeře (fakultativně).

Den 6
Po snídani vystěhování z hotelu (v závislosti na hodině přeletu, místo snídaně snídaňový balíček) a následně transfer na letiště a odlet do Varšavy (možnost mezipřistání).

Upozornění k programu
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.
- Průvodce neprovází po muzejních objektech.
 
Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Hodnocení klientů

Recenze k tomuto zájezdu si můžete přečíst zde: https://r.pl/wulkaniczne-ogrody-atlantyku/zakwaterowanie-pla 

Nejbližší termíny do hotelu

Nebyly nalezeny žádné záznamy

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 18:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč