Ubytování ROG Obrázek0
Ubytování ROG Obrázek1
Ubytování ROG Obrázek2
Ubytování ROG Obrázek3
Ubytování ROG Obrázek4
Ubytování ROG Obrázek5
Ubytování ROG Obrázek6

Z Moskvy do Petrohradu - sen o impériu

Rusko
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Ubytování

*** hotely turistická třída - obvykle umístěné vně městských center (9 nocí hotel začal 2 v Moskvě na www.izmailovo.ru Izmailovo Gama nebo podobně, 1 v Kaluze Smolensku 1, 1 v Tveru, Novgorodu 1, 3 v Petrohradě v hotelu Azimut www.azimuthotels.ru nebo podobně)

Hotel Gama Ismailovo (v Moskvě) se nachází asi 15 km od ulice Twerska / Plac Czerwony. Výborná komunikace metrem z nádraží Patizanckaja zajišťuje přibližně 25 minut do centra Moskvy. Budova patří do již historické olympijské vesnice postavena v duchu modernismu 1980. Je to jeden z mála objektů, které jsou komplexní a také celosvětově uznávané certifikáty z minulé éry. Vybavení obsažené v hotelovém řetězci Gama jsou navštěvované hosty z celého světa! To se odrazilo i v nejvyšší spokojenost zákazníků bere na vědomí, že objekt je v průzkumech pro několik lat.Szacowana počet lůžek v této modernizovány podle moderních stavebních norem se pohybuje kolem 10.000. Efektivní pohyb mezi podlažími zajišťují vysokorychlostní výtahy, které splňují všechna evropská schválení. Z horních pater se rozkládá impozantní výhled na centrum metropole, vodní nádrž, kopie Rudého náměstí a historické části čtvrti parku Izmailovsky. Hotel má prostornou lobby - jednu svého druhu s plným přístupem k různým službám kdykoli během dne či v noci. Recepce, recepce, restaurace, obchody a bary jsou otevřeny prakticky 24 hodin denně. Hotel je plný života a současně v jeho originální myšlence na vytvoření jako místo pro sportovce zaručuje klid a relaxaci při cestování a na dovolené.

Azimut Hotel (St. Petersburg) - se nachází v blízkosti centra Petrohradu (asi 4 km) a nedaleko od hlavní atrakce jsou k dispozici v docházkové vzdálenosti: krásných paláců, kostel Nejsvětější Trojice, dětského divadla a stanice metra Technologiczeskij Institute, který se snadno dostat do centra města ,

Vybavení
v hotelové restauraci a baru

Pokoje
2 - osoba (možnost přistýlky), všechny s koupelnou.

Strava
Kontinentální snídaně formou bufetu.

Místní kategorie
***

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Cena zahrnuje: let na pravidelném letu: Varšava - Moskva; Petrohrad - Varšava, letištní poplatky, ubytování (9 nocí); snídaně, všechny transfery klimatizovaným autokarem nebo autobusem, služby průvodce, pojištění TU Europa (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: náklady na vstupy do navštívených zařízení, rezervační poplatky, průvodcovské služby, poplatky za Tour Guide System cca 235 EUR/osoba splatná na místě; fakultativní výlety: Chrám Vasila Blaženého (cca 350 Rub), rezidence rezidence Lva Nikolajeviče Tolstoje (cca 400 Rub) plavba v Petrohradě - cca 25 EUR plus další jídla (10 - 15 EUR za jedno jídlo), lístky na veřejnou dopravu, stejně jako další osobní výdaje a náklady na ruské vízum. Volitelný příplatek za večeře (9x), nápoje se platí zvlášť.

Název zájezdu v polském jazyce: Z Moskwy do St.Petresburga - sen o Imperium
Kód zájezdu: ROG

Program

Moskva - Kreml a Rudé náměstí • nejkrásnější metro na světě • večerní procházka v Arbatu • polský válečný hřbitov v Katyni • Smolensk - místo havárie prezidentského letadla • opevnění Smolenska • slavné samovary v Tule • rezidence Lva Nikolajeviče Tolstoje - vzpomínka na polské důstojníky • Kreml ve Velkém Novohradu • Korsunské brány • Petrohrad - Benátky na severu • Petropavlovská pevnost - kolébka města • křižník Aurora a měděný jezdec • Katedrála sv. Izáka - největší chrám v Petrohradě • Kaskáda v Petěrgofu - letní sídlo Petra Velikého • Jantarová komnata v Carském Selu • Ermitáž - bohatství zimního paláce • Něvský Prospekt •

Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přílet do Moskvy, celní a pasová kontrola. Transfer do hotelu, ubytování, večeře (volitelné). Ve večerních hodinách se metrem přesuneme do centra hlavního města. Procházka po jedné z nejslavnějších ulic Moskvy Arbat. Ulice Arbat se objevuje v pozadí četných literárních děl, je považována za téměř mystickou jako přežívající kousek toho, co ztratila ohromená socialistická realistická gigantomanie. Moskevská promenáda promenáda se hemží životem v módních klubech a restauracích uslyšíme mnohojazyčné konverzace. Pak pojedeme metrem na Kreml a Rudé náměstí. Podíváme se jak se nejslavnější budovy Ruska vypadají v noci.

Den 2
Po snídani prozkoumáme centrum Moskvy. Začneme Kremlem, který je stále sídlem nejvyšších státních orgánů Ruské federace. Uvidíme zde mimo jiné Archandělskou katedrálu, která je místem odpočinku carů a katedrální náměstí. Setkáme se také se zvláštní Car-puška: kanon a zvon. Oba objekty mají společnou vlastnost: nebyly nikdy použity. Z Kremlu přes manéžní náměstí a Alexandrovský sad s hrobkou neznámého vojáka, půjdeme na slavné Rudé náměstí s Leninovým mauzoleem a Chrám Vasila Blaženého (možnost navštívit interiér chrámu ve volném čase za cca 350 rublů). Uděláme si přestávku na kávu poblíž GUM. Kdysi nejluxusnější nákupní centrum v Rusku - dnes se stal se dostupným běžnému člověku. Odpoledne se vydáme na Teatrální náměstí se slavným Velkým divadlem a neslavnou Lubjankou - ponurým symbolem časů stalinistického teroru. Nakonec uvidíme katedrálu Krista Spasitele. Mistrovské dílo ruské náboženské architektury, zbourané dle Stalinova rozkazu, bylo přestavěno na 850. výročí založení Moskvy. Večeře (volitelné) přenocování v hotelu v Moskvě.

Den 3
Po snídani vystěhování z hotelu a odjedeme směrem k Tule, město jasně spojené se samovary. Dodnes jsou nejznámějším produktem továren Tulskie. Výroba těchto charakteristických produktů více než jednou zachránila místní řemeslníky před nezaměstnaností, např. po rozpadu trhu se zbraněmi v 19. století. Během procházky městem navštívíme místní Kreml; kde bude také volný čas na večeři a nakupování. Navštívíme také (v závislosti na dostupnosti v nepravidelných otevíracích hodinách a dnech, dodatečně splatné) dokonale dochované rezidence Lva Nikolajeviče Tolstoje v jeho panství Jasná Poljana. Odpoledne pojedeme do Kalugy. Ubytování, večeře (volitelné) a nocleh. (Trasa cca 360 km)

Den 4
Po snídani vystěhování z hotelu a odjezd do Smolenska. Návštěva hřbitova v Katyňském lese, kde byla v roce 1940 provedena masová vražda polských důstojníků. V roce 2000 na místě činu byl vytvořen polský válečný hřbitov, na kterém bylo připomenuto více než 4 000 osob oběti stalinistického teroru. Poté půjdeme na místo havárie letadla, kde se zástupci polských úřadů vydali na oslavu 70. výročí masakru v Katyni. Ubytování, večeře (nepovinné) a přenocování v Smolensku nebo v jeho blízkosti. (Trasa cca 350 km)

Den 5
Po snídani vystěhování z hotelu a na krátkou prohlídku Smolenska. Jedno z nejstarších měst Ruska, které bylo opakovaně místem těžkých bojů. I poláci město okupovali a dlouhých dvacet měsíců. Uvidíme Kreml, zbytky opevnění a vstoupíme do chrámu Zesnutí přesvaté Bohorodice. V chrámu, který byl přestavěn na místě zničeného během polského obléhání, je mistrovské dílo řezbářského umění - bohatě zdobená ikony. Odpoledne odjezd směrem na Tver. Ubytování, večeře (nepovinné) a přenocování v okolí Tveru. (Trasa cca 450 km)

Den 6
Po snídani vystěhování z hotelu a odjedeme směrem k Velkému Novohradu. Cestou se zastavíme v městě Miednoje. Navštívíme zde ještě jeden polský válečný hřbitov s hromadnými hroby důstojníků, policistů, hasičů a dalších uniformovaných důstojníků zavražděných NKVD. Po chvilce zamyšlení pokračujeme v cestě do Novohradu. Ubytování, večeře (nepovinné) a přenocování v okolí Novgorodu. (Trasa cca 380 km)

Den 7 
Po snídani, vystěhování z hotelu a návštěva Velkého Novohradu, podle historických záznamů nejstaršího města v Rusku - je zmiňováno již v roce 859. Po celá staletí bylo město významné centrum moci, které pravidelně ovládalo i celé Rusko. Hořkou ironií historie je skutečnost, že to nebyli zahraniční útočníci, ale vojska Ivana Hrozného, kdo zlomil moc města v kruté invazi roku 1570. V Novgorodu uvidíme Kreml s katedrálou sv. Sofie. Budeme věnovat pozornost dochovaným opevněním a slavné Korsuńské bráně pocházející z města Płock. Odpolední výlet do Petrohradu. Ubytování v blízkosti Petrohradu, večeře (volitelné), přenocování. (Trasa cca 250 km). Pro ty, kteří jsou ochotni, účastnit se baletního představení v jedné z koncertních sálů sv. Petersburgu. Poznámka - nabídka a cena závisí na aktuálním repertoáru.

Den 8 
Po snídani prozkoumáme Petrohrad, v minulosti nejbohatší město Ruska a také bývalé hlavní město Ruského impéria. Začneme od nejstarší části města, tj. Zaječího ostrovu, který je téměř zcela zastavěný Petropavlovskou pevností. Pevnost se začala stavět 16. května 1703, toto datum je také považováno za datum založení Petrohradu. Uvnitř pevnosti mimo jiné navštívíme hrobky ruských carů od vlády Petra I. Uvidíme také slavný křižník Aurory, jehož výstřel oznámil začátek říjnové revoluce. Uvidíme také slavného „měděného jezdce“ - sochu Petra Velikého zvěčněnou v Puškinově básni a navštívíme katedrálu sv. Izáka- největší chrám města poblíž pomníku cara Mikuláše.  Den skončí v Petěrgofu, kde uvidíme krásné palácové zahrady se slavnou kaskádou; impozantní vodopád - fontána.  Návrat do hotelu na večeři (volitelné) a přenocování. (Trasa cca 50 km)

Den 9
Po snídani přejezd do Ermitáže. Tato jedna z největších, neocenitelných uměleckých sbírek na světě je zpřístupněna návštěvníkům v historických interiérech Zimního paláce. Úspěšná evakuace sbírek během německých bombových útoků se zapsala do historie. Dnes můžete vidět díla umělců z celého světa ze starověku. Odpoledne půjdeme do Carského Sela, kde navštívíme letní rezidenci ruských vládců. Zde se zaměříme na dokonale restaurované interiéry - budeme mít příležitost vidět repliku ztracené Jantarové komnaty, která zmizela za záhadných okolností během válečných nepokojů. V pozdním odpoledni volný čas v Něvském prospektu poblíž Kazaňské katedrály. Pro zájemce je připravená asi hodinová plavba po kanálech v Petrohradě (za příplatek). Návrat do hotelu na večeři (volitelné) a přenocování. (Trasa cca 100 km)

Den 10
Po snídani vystěhování z hotelu, transfer na letiště a odjezd do Polska.

Upozornění k programu  
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.
- Návštěva objektů nemusí vždy zahrnovat vstup do interiéru z časových důvodů nebo z důvodu nedostatečné dostupnosti pro turisty. Objekty, které budou navštíveny, jsou označeny v programu *.
- Při návštěvě svatostánků je třeba skromné oblečení, ženy musí mít šátky.
- Průvodce neprovází po muzejních objektech.
- Popis fakultativních výletů zahrnutých v nabídce je poskytován pouze pro informační účely a nezaručuje že všechny výlety budou realizovány. Kompletní seznam fakultativních výletů a jejich aktuální ceny jsou k dispozici od našich průvodců/delegátů.
- Doporučujeme vzít s sebou eura (které budete muset směnit za rubly).

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu.
Chyby v překladu vyhrazeny.

Jiné

NOVINKA - obsluha skupiny v systému TOUR GUIDE Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide. http://rainbowtours.cz/stranky/tour-guide-system

Víza

Občasné ČR potřebují pro vstup do Ruské federace vízum, více informací v cestovní kanceláři. 

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 17:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč