Ubytování SGS Obrázek0
Ubytování SGS Obrázek1
Ubytování SGS Obrázek2
Ubytování SGS Obrázek3
Ubytování SGS Obrázek4
Ubytování SGS Obrázek5
Ubytování SGS Obrázek6

Zamilovaní v Aténách

Řecko - Athény
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Hotely - 4 noci
1 noc v *** hotelu v Delfách
3 noci v *** hotelu v Aténách  

Pokoje: dvoulůžkové a třílůžkové pokoje s koupelnou, WC, často s telefonem a balkonem, všechny mají klimatizaci (v ceně).

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou do/z Atén, letištní taxy, ubytování v hotelech v Řecku (4 noci), stravování: snídaně (4) a za příplatek valentýnská večeře (ve valentýnském termínu 11.2. - 15.2.), turistický program (viz níže), služby průvodce, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, služby místních průvodců, náklady na řecký večer v Aténách a jiné osobní výdaje. Orientační cena účasti v programu - cca 125 EUR (včetně vstupného a služeb průvodců), řeckého večera - cca 45 EUR. Studenti by měli mít s sebou polský studentský průkaz.

Důležité! Přečtěte si aktuální informace Covid-19 a cestování a podmínky vstupu do země.

Název zájezdu v polském jazyce: Zakochani w Atenach
Kód zájezdu: SGS

Program

Atény - Akropole a Plaka • starověké Delfy a Delfská věštírna • řecké Zakopané • Korint, Mykény a Epidaurus • Korintský kanál • romantická večeře s výhledem na Akropoli

Den 1 
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Přelet do Atén v Řecku pravidelnou linkou. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Po příletu přejezd do okolí Delf. Ubytování v hotelu, přenocování.

Den 2 
Po snídani prohlídka Delf. Delfská věštírna byla poutním místem starověkých Řeků, kteří hledali božské rady ve věcech politiky, války nebo lásky. Navštívíme tři nejzajímavější části starověké věštírny: Svatý okruh, čili Apollónův chrám, kde úřadovaly Pythie, neboli antické věštkyně, Pokladnici Atéňanů postavenou na památku vítězství Atéňanů nad Peršany u Marathónu a nádherné divadlo, které mohlo pojmout až 5000 diváků. Uvidíme také „svatý“ Kastalský pramen a Marmarií, čili svatyni Atény. Návštěva Archeologického muzea - jednoho z nejzajímavějších archeologických muzeí v Řecku. Následně přejezd do Atén. Během cesty návštěva malé horské vesničky Arachova, která je známá mezi Poláky jako řecké Zakopané. Krátká procházka úzkými uličkami, možnost nákupu medu, sýrů, silného červeného vína, díky němuž je vesnice známá. Ubytování v hotelu. Přenocování.

Den 3
Po snídani přejezd do Atén a prohlídka hlavního města Řecka. Uvidíme všechny nejdůležitější atrakce města: kopec Akropolis s ruinou Parthenonu - chrám Atény Parthenos, postavený slavným aténským architektem Kallikratésem. Poté uvidíme monumentální vstupní bránu zvanou Propylaje, chrám Athény Niké a Erechtheion se slavným podloubím. Následně uvidíme: Odeon Heroda Attika, Věž větrů, Chrám Dia Olympského a zrekonstruovaný stadion Kalimarmáro - olympijský stadion, kde se konaly první olympijské hry novodobé éry. Na severním úpatí Akropolisu se nacházel chrám bohyně lásky Afrodity a jejího syna Erose. Prohlídku zakončíme návštěvou Národního archeologického muzea - jednoho z nejdůležitějších na světě, ve kterém se nacházejí poklady kykladského, minojského, mykénského a klasického umění. Mezi nejcennější exponáty muzea patří posmrtná maska krále Agamemnona objevena Schliemannem, fresky z Théry, bronzová socha Poseidona, řecké sochy a keramika. Ubytování v hotelu a přenocování. Ve večerních hodinách řecký večer na Place (fakultativně, za příplatek).
 
Den 4
Po snídani prohlídka Little Loop Argolikos (Malé Argolické smyčky). Zastavíme v Epidaurus, kde se nachází nejlépe dochované antické divadlo, známé po celém světě svou mimořádnou akustikou. V Epidauros také uvidíme sanktuárium boha lékařského umění Asclepia. Přejezd do Nafplio - prvního hlavního města osamostatněného Řecka, města s krásným benátským opevněním a pozoruhodným starým městem. Procházka starým městem k náměstí Syntagma. Následně přejezd do Mykén, kde navštívíme mimo jiné: muzeum, projdeme se proslulou Lví bránou, uvidíme citadelu, zastavíme se u Atreovy pokladnice, která je zvána také Agamemnonovým hrobem. Program zahrnuje zastávku u Korintského průplavu - 6kilometrové šíje. Byl otevřen v roce 1893 - dnes zkracuje plavbu kolem mysu o mnoho hodin a je nepopiratelnou turistickou atrakcí. Pro zájemce návštěva místního vinařství spojená s ochutnávkou vín (za poplatek). 
Ve valentýnském termínu (11.2. - 15.2.2021) tento den (v rámci zakoupené večeře) Vás zveme na romantickou večeři v komorní restauraci Dionisos s výhledem na krásně osvětlenou Akropoli. Návrat do hotelu.

Den 5 
Po snídani vystěhování z hotelu a transfer na letiště. Zpáteční let do Varšavy.
 
Upozornění k programu
Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno. 
Průvodce neprovází po muzejních objektech.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:30 - 16:30

Číslo účtu: 7677799901/5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.6 Kč