Zamilovaní v Lisabonu

Portugalsko
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Ubytování

Hotel - Estoril Eden**** - nachází se v Estoril, v exkluzivním resortu asi 25 km od Lisabonu, poblíž krásné pláže.

Pokoje: komfortní, dvoulůžkové pokoje s koupelnou a WC. Každý pokoj je vybaven klimatizací, malým kuchyňským koutem, satelitním TV (včetně placených kanálů), telefonem a balkonem. Za poplatek: trezor a mini bar. Pokoje jsou vybaveny připojením k internetu - zdarma.
Upozornění! Možnost změny hotelu na jiný podobného standardu.

Vybavení
recepce, výtahy, restaurace, bar, disko bar, konferenční místnost, krytý bazén (může být dočasně nedostupný), vířivka, fitness centrum a malá zahrada. Nedaleko od hotelu se nachází největší kasino v Portugalsku!

Strava
Snídaně jsou podávány formou bufetu. Za příplatek 2 večeře (ve dnech: 12.02 a 13.02).

Místní kategorie
****

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem do/z Lisabonu, ubytování v hotelu viz níže (3 noci), snídaně (3), transfery: letiště - hotel - letiště, turistický program (viz níže), system Tour Guide, služby průvodce a pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: další jídla, nápoje k jídlu, přejezdy městskou hromadnou dopravou a ostatní výše neuvedené náklady a jiné osobní výdaje. Vstupy do navštěvovaných atrakcí, náklady místních průvodců, pobytová taxa a spropitné (celkem cca 100 EUR/os. - povinný poplatek na místě).

Program

Lisabon - město markýze de Pombala • Kompasová růžice • hrad São Jorge a Belémská věž • svatyně ve Fatimě • malebná Sintra • Ginja v Óbidosu 

Den 1
Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, stanoviště Rainbow se nachází v zóně „Biura Podróży“, mezi zónou letiště B a C. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Odlet do Lisabonu. Po příletu přejezd do hotelu Eden v Estoril (poblíž Lisabonu) nebo podobném. Ubytování a přenocování.
 
Den 2
Po snídani celodenní výlet do Fatimy, Batalhy, Nazare a Óbidosu. Ve Fatimě navštívíme svatyni Panny Marie Růžencové (upozornění! Do baziliky nelze vstoupit v kloboucích, šortkách, atd. - je nezbytné skromné ​​oblečení). Město Batalha je známé především díky klášteru Santa Maria da Vitoria, který byl postaven na počest vítězství krále Jana I. nad Španěly u nedaleké osady Aljubarrotou. Klášter je považován za skvost pozdní gotiky. Skládá se mimo jiné z: trojlodní baziliky s příčnou lodí, kaple Zakladatele, kde byl pohřben král Jan I. s manželkou Filipou z Lancasteru; Královské podloubí s bohatě zdobenými kružbami nebo Nedokončené kaple. Následně pojedeme do Nazaré - nejznámější portugalské rybářské vesnice. Uvidíme nádherné panorama pobřeží z vyhlídkového místa Sitio spojené s patronkou města Nossa Senhora da Nazaré a místní legendou. Ve volném čase bude příležitost ochutnat portugalské speciality - ryby a mořské plody servírované v místních restauracích. Posledním bodem programu bude Óbidos - půvabné město obklopené středověkými hradbami s klikatými uličkami a s typickými bílými domy, obchody s keramikou a suvenýry, malými restauracemi. Doporučujeme navštívit jednu z restaurací a zahřát se sklenkou slavného třešňového likéru Ginja. Návrat do hotelu, přenocování.

Den 3
Po snídani přejezd do Sintry, velmi hezkého městečka - místa letního pobytu Portugalských vládců. Město bylo zapsáno UNESCEM na seznam Světového kulturního dědictví. Procházka městem: Palacio National de Sintra se nachází v centru staré Sintry, radnice, malebné klikaté uličky s obchody nabízejícími místní produkty. Volný čas. Následně přejezd do Lisabonu, kde uvidíme mimo jiné: hrad Château de Sao Jorge (sv. Jiřího) - pozůstatky bývalého královského sídla, odkud se rozprostírá nádherný výhled na město, katedrálu, malebnou čtvrť Alfama, čtvrť Belém s klášterem sv. Jeronýma a Belémskou věž, kompasovou růžici a pomník zeměpisných objevů připomínající slavné portugalské dobyvatele: Jindřicha Mořeplavce, Vasco da Gamu, Magellana. Pozdě odpoledne návrat do hotelu a přenocování.

Den 4
Po snídani vystěhování a v závislosti na hodině přeletu volný čas. Možnost se vydat na nesamostatné prozkoumávání Lisabonu (dojezd do centra Lisabonu vlakem). Transfer na letiště a odlet z Lisabonu do Varšavy. V případě pozdního nočního odletu z Lisabonu - možnost přistání druhý den.

Upozornění k programu
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.
- Průvodce neprovází po muzejních objektech.
- Popisy fakultativních výletů  uvedené v nabídce jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich průvodců/delegátů. 
 
Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Hodnocení klientů

Recenze k tomuto zájezdu si můžete přečíst zde: https://r.pl/zakochani-w-lizbonie/zakwaterowanie-zli 

Nejbližší termíny do hotelu

Nebyly nalezeny žádné záznamy

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 18:00

Česká spořitelna č.ú: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč