Právě probíhá aktualizace zájezdů a některé termíny se proto nemusí zobrazovat správně. Děkujeme za pochopení.
VOI Kiwengwa Resort Obrázek0
VOI Kiwengwa Resort Obrázek1
VOI Kiwengwa Resort Obrázek2
VOI Kiwengwa Resort Obrázek3
VOI Kiwengwa Resort Obrázek4
VOI Kiwengwa Resort Obrázek5
VOI Kiwengwa Resort Obrázek6
VOI Kiwengwa Resort Obrázek7
VOI Kiwengwa Resort Obrázek8
VOI Kiwengwa Resort Obrázek9
VOI Kiwengwa Resort Obrázek10
VOI Kiwengwa Resort Obrázek11
VOI Kiwengwa Resort Obrázek12
VOI Kiwengwa Resort Obrázek13
VOI Kiwengwa Resort Obrázek14
VOI Kiwengwa Resort Obrázek15
VOI Kiwengwa Resort Obrázek16
VOI Kiwengwa Resort Obrázek17
VOI Kiwengwa Resort Obrázek18
VOI Kiwengwa Resort Obrázek19
VOI Kiwengwa Resort Obrázek20
VOI Kiwengwa Resort Obrázek21
VOI Kiwengwa Resort Obrázek22
VOI Kiwengwa Resort Obrázek23
VOI Kiwengwa Resort Obrázek24
VOI Kiwengwa Resort Obrázek25
VOI Kiwengwa Resort Obrázek26
VOI Kiwengwa Resort Obrázek27
VOI Kiwengwa Resort Obrázek28
VOI Kiwengwa Resort Obrázek29

VOI Kiwengwa Resort

Tanzanie - Zanzibar
Pobytový
Pláž do 100 m
Wi-Fi

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Poloha
Hotel VOI Kiwengwa Resort se nachází ve městě Kiwengwa na východním pobřeží Zanzibaru, cca 40 km od Stone Town - kamenného města zapsaného na seznamu Světového dědictví UNESCO. Letiště v Zanzibaru je vzdáleno cca 45 km. Povinná pobytová taxa - platí se přímo v hotelu - cca 1 USD/osoba/den. 

Pláž
Široká veřejná pláž přímo u hotelu s oddělenou částí pro hosty. Na pláži se uprostřed palmové zahrady nachází bezplatná lehátka se slunečníky. Hosté mají k dispozici plážové osušky - zdarma (vyžaduje se záloha). 

Vybavení
Recepce 24h, lobby, 2 restaurace: hlavní restaurace a restaurace v tropické zahradě servírující pokrmy italské kuchyně. Navíc 2 bary: hlavní bar v lobby a plážový bar. V hotelu je 1 bazén s oddělenou částí pro děti. Slunečníky, lehátka a plážové osušky u bazénu - zdarma (na plážové osušky je nutná záloha). Navíc je k dispozici: malá knihovna a TV místnost. Za poplatek: prádelna, trezor na recepci a lékařská péče.

Pokoje
Hotel VOI Kiwengwa Resort má 200 pohodlných pokojů vyzdobených v místním africkém stylu umístěných ve dvoupodlažních vilách uprostřed tropické zahrady. 
Standardní dvoulůžkové pokoje (s možností max. 1 přistýlky pro dítě nebo dospělou osobu) jsou vybaveny: koupelnou (sprcha nebo vana, WC, vysoušeč vlasů), individuálně nastavitelnou klimatizací, ledničkou (denně doplňovanou balenou vodou) a balkonem nebo terasoua. Navíc jsou k dispozici nově zrekonstruované, stejně vybavené pokoje Comfort. Možnost čtyřlůžkových pokojů nebo spojených (na potvrzení). Dětská postýlka pro dítě do 2 let - zdarma (nutná dřívější rezervace a potvrzení). 

Strava
All Inclusive: snídaně (7:30-10:00), obědy (12:30-14:30) a večeře (19:30-21:30) formou bohatého bufetu v hlavní restauraci „Ngalawa“. Vybrané místní nealkoholické a alkoholické nápoje k jídlu (zdarma). Navíc v rámci All Inclusive italská restaurace (19:30-21:30). V baru „Nanga“ a „Baobab“ černá káva, minerální voda, během dne vybrané nealkoholické nápoje. Místní víno a pivo v baru Baobab (10:00-18:30) a od 13:00-14:00 je servírováno občerstvení formou bufetu. V baru „Nanga“ (otevřen od 7:30-24:00) jsou navíc servírovány pozdní, lehké snídaně (10:00-11:00). Do 10:00 a po 24:00 hodině (za příplatek): espresso, capuccinno, nápoje v plechovkách a lahvové nápoje, zmrzlina a dovážené alkoholické nápoje. 

Sport a zábava
Hotel VOI Kiwengwa Resort organizuje denní a večerní animační program. Diskotéka 2x týdně a vodní a plážové sporty, jako např. plážový volejbal a aqua aerobik. Navíc: stolní tenis a bowling. Za příplatek lze využívat tenisové a fotbalové kurty (cca 10 USD/hod.), wellness zónu „Mchaichai“ a potápěčské a kitesurfingové centrum nedaleko hotelu. 

Internet
Ve veřejných prostorách hotelu Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Místní kategorie
****

Webové stránky
www.voihotels.com/en/voi-kiwengwa-resort

Náš názor
Komfortní hotel v africkém stylu uprostřed tropické zahrady se nachází u jedné z nejkrásnějších pláží východního pobřeží Zanzibaru s neobvykle bílým a měkkým pískem. Osloví zejména ty, kteří hledají blažený odpočinek s výhledem na azurové vody Indického oceánu, a ty, kteří hledají exotické dobrodružství.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem s mezipřistáním, letištní taxy, ubytování (7 nebo 14 nocí) v hotelech, transfery: letiště - hotel - letiště, stravování dle popisu vybraného hotelu, služby polského delegáta, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vízum do Tanzánie (cca 50 USD/os.), fakultativní výlety, spropitné, další jídla a nápoje a ostatní osobní výdaje.

Důležité! Přečtěte si aktuální Covid podmínky vstupu do země.

Název zájezdu v polském jazyce: Zanzibar - wypoczynek

Upozornění! Výše uvedené ceny víz byly uvedeny ke dni 25.08.2022 a mohou se změnit.

Program

Den 1
Sraz na letišti, u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Po příletu setkání s delegátem a transfer do hotelu. 

Den 2 - 7 (nebo 14)
Čas na odpočinek, koupání, opalování a fakultativní výlety.

Den 8 (nebo 15)
Vystěhování z hotelu, transfer na letiště, návrat do Polska.

Den 9 (nebo 16)
Přílet do Polska.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

Měna
V Tanzanii platí Tanzanský šilink (TZS). Dovážení a vyvážení místní měny je zakázáno.
1 USD = cca 2300 TZS. Upozornění! Je třeba brát pouze dolary vydané po roce 2009. Bankovky staršího vydání nejsou přijímány.

Čas
+ 2 hodiny oproti času v ČR.

Očkování
Od turistů přijíždějících z Evropy nejsou vyžadována povinná očkování, ale WHO doporučuje očkování proti žluté zimnici, hepatitidě typu A a typu B, záškrtu, tetanu a dětské obrně. Na pobřeží existuje malé riziko nakažení malárií, stojí za to vzít profylaktická antimalarika (obraťte se prosím na lékaře specialistu, který je může předepsat). Kromě toho by měla být dodržována základní hygiena, jako je mytí rukou, ovoce, pití balené vody, použití balené vody k čištění zubů atd.

Orientační ceny
Minerální voda 1,5 l - cca 1500 TZS, pivo v baru - cca 3000 TZS.

Elektřina
Elektrické napětí 220 - 240 V. Jsou vyžadovány zástrčky anglického typu, konvektory pro zásuvky, které si lze pronajmout nebo zakoupit téměř ve všech hotelech. Obvykle se vyskytují zásuvky typu A se třemi otvory umístěnými na vrcholech trojúhelníku. Hodí se k nim české tenké zástrčky (jako z nabíječky telefonu), zatímco kulaté silné zástrčky (jako například od vysoušeče vlasů nebo adaptéru pro notebook) jsou nevhodné. V takových případech je nutné použít adaptér. Někdy jsou k dispozici v hotelových recepcích (na vratnou zálohu), můžete je také zakoupit ve stavebních supermarketech v Polsku (cca 20 PLN).

Fotografování
Nesmí se fotografovat úřední a vojenské budovy, uniformovaná policie atd. Obvykle se za fotografování tamních obyvatel dává spropitné před uděláním fotky.

Telefony
Volání do zahraničí je nejlevnější po zakoupení a dobití místních karet (SIM karta stojí cca 4500 TZS, je vyžadován cestovní pas).
Do Česka + 42 kód města (bez nuly) + číslo účastníka. Z Česka + 255 kód města (bez nuly) + číslo účastníka.
Upozornění! České mobilní telefony v Tanzanii fungují, ale v parcích obvykle není pokrytí. Může být také problém s přijímáním a odesíláním textových zpráv.

Výlety v okolí

Fakultativní výlety

Přírodní krása Zanzibaru: skutečné setkání s divokou přírodou! Během plavby budeme mít možnost obdivovat delfíny v přirozeném prostředí. Vydáme se také na procházku do tropického lesa nacházejícího se v parku Jozania, kde budeme mít možnost potkat guerézy červené - endemické opice vyskytující se pouze na Zanzibaru! Na konci výletu si budeme moci udělat krásné fotografie na pozadí nejslavnější restaurace umístěné na skále „The Rock“. Cena: cca 80 USD/os. 

Zanzibar v kostce:
úžasný celodenní výlet po největších atrakcích Zanzibaru. Budeme mít možnost zjistit jak rostou všechny plody a koření, kterými je ostrov proslulý. Seznámíme se s historii města a vydáme se na procházku labyrinty kamenného města, kde budeme moci vidět mimo jiné dům Freddieho Mercuryho a trh nevolníků. Vydáme se také na krátkou plavbu na vězeňský ostrov, kde uvidíme mimo jiné obří želvy Aldabra. Na konci prohlídky uvidíme jedinečný západ slunce a vydáme se na slavný noční trh s potravinami, kde budeme moci ochutnat vynikající kuchyni Zanzibaru. Atrakcím nebude konec! Cena: cca 80 USD/os.

Plavba Blue Safari: skvělé námořní dobrodružství! Pouze během tohoto výletu budeme moci navštívit svět tří panenských ostrovů, na které se dostaneme tradiční lodí dhow, abychom se potápěli mezi nádhernými korálovými útesy, plavali mezi modrými lagunami a ochutnali jedinečné mořské plody připravené v opravdu zanzibarském stylu! Cena: cca 90 USD/os.

Express Safari: sníte o skutečné Africe? Zažijte jedinečné dobrodružství - letecké safari!! Let malým  letadlem, ze kterého budeme moci obdivovat nebeskou krajinu, poté přesedneme do džípů, ve kterých budeme brázdit nekonečné úseky savany a sníme oběd v lůně přírody! To vše během jednoho dne! Během safari budeme moci obdivovat migrující zvířata jako žirafy, slony, zebry, buvoly, antilopy, prasata bradavičnatá a pokud budeme mít štěstí i divoké kočky - lvy, leopardy nebo gepardy. Tento den poskytne neuvěřitelné emoce, které si budete pamatovat do konce života! Cena cca 540 USD/os.

Víza

Do Tanzánie je zapotřebí vízum. Získáte ho na letiště po příletu za poplatek cca 50 USD/os. Razítko s vízem obdržíte do cestovního pasu po zaplacení příslušného poplatku. Zapotřebí jsou min. 2 volné strany v cestovním pase. Cestovní pas musí být platný min. 6 měsíců od předpokládaného návratu z Tanzánie.

Upozornění k programu

Od 1.6.2019 se změnily předpisy o ochraně životního prostředí v Tanzánii. Vzhledem k novému zákonu je používání, výroba a dovoz plastových sáčků v Tanzánii zakázán a trestá se pokutami (až 38 000 USD) nebo trestem odnětí svobody až na 4 roky. Cestující přijíždějící do Tanzánie s plastovými sáčky (týká se reklamních tašek, plastových sáčků, jednorázových výrobků, včetně těch s nákupy z bezcelní zóny) jsou povinni je nechat na letišti. Místo plastových sáčků doporučujeme použít látkové nebo papírové sáčky. Tanzánie je jednou ze zemí s nejpřísnějším zákonem o plastových taškách.

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna na Zanzibaru obvykle trvá od listopadu do začátku března. 

Mapa

Počasí

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:30 - 16:30

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.3 Kč