Ubytování GRZ Obrázek0
Ubytování GRZ Obrázek1
Ubytování GRZ Obrázek2
Ubytování GRZ Obrázek3
Ubytování GRZ Obrázek4
Ubytování GRZ Obrázek5
Ubytování GRZ Obrázek6
Ubytování GRZ Obrázek7
Ubytování GRZ Obrázek8
Ubytování GRZ Obrázek9

Západní Řecko a ostrovy Jónského moře

Řecko - Athény
Poznávací + pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem do Patry, letištní taxy, ubytování (7 nocí), přejezdy klimatizovaným autokarem nebo autobusem, stravování: snídaně (7), za příplatek večeře (6), turistický program, služby průvodce, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel). 

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, jízdenky na trajekt, služby místních průvodců, služby skupiny v systému Tour Guide, další jídla a jiné osobní výdaje. Orientační cena účasti v celém programu - cca 168 EUR/os., řecký večer v Aténách (fakultativně, pro zájemce) - cca 35 EUR/os. 

UPOZORNĚNÍ! Cena zájezdu nezahrnuje pobytovou taxu, jejíž výše je 10-15 EUR/pokoj/týden. Poplatek je povinný a hradí se u průvodce nebo na recepci při ubytování. Výše pobytové taxy závisí na standardu hotelu: hotel 2* - 0,5 EUR/pokoj/noc, hotel 3* - 1,5 EUR/pokoj/noc, hotel 4* - 3 EUR/pokoj/noc.
Žáci a studenti jsou povinni mít s sebou studentský průkaz.

Název zájezdu v polském jazyce: Zachodnia Grecja i Wyspy M.Jońskiego
Kód zájezdu: GRZ

Program

Slavný stadion v Olympii • Delfská věštírna • Atény a Meteory • Korfu - oblíbený ostrov rakouské císařovny Sissi • Lefkada • pro zájemce možnost prodloužení pobytu na Peloponésu!

Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Přelet charterovým letadlem do Patry/Araxos v Řecku. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Po příletu setkání s průvodcem, transfer do hotelu. Zaručujeme hotel umístěný přímo u moře nebo s bazénem. Volný čas na odpočinek, opalování (v závislosti na letovém řádu).

Den 2
Po snídani přejezd do starověké Olympie (seznam UNESCO), návštěva města, kde se před více než 1500 lety odehrávaly nejdůležitější Panhelénské hry (do dnešní doby se zde před každou olympiádou zapaluje olympijská pochodeň). Navštívíme gymnasion, kde se sportovci připravovali na závody. Uvidíme chrám bohyně Héry, chrám boha Dia, Féidovu pracovnu a stadion. Následně navštívíme Archeologické muzeum, ve kterém jsou shromážděny sochy z dob řecké a římské antiky, jeho sbírky patří mezi nejlepší v Řecku. Přejezd na Lefkadu novodobým mostem spojujícím Rio-Andirio. Pro zájemce návštěva vinárny spojená s ochutnávkou (za poplatek). Během cesty do hlavního města ostrova budeme míjet zříceninu hradu Agias Mauras. Hrad byl postaven kolem roku 1300. Byl vzorem obranné struktury a je jednou z nejvýznamnějších středověkých staveb v Řecku. Následně procházka hlavním městem ostrova Lefkada. Město Lefkada leží u jezera-moře, přírodní rezervace, v níž žijí chránění ptáci např.: pelikáni. Procházka uličkami starého města s tradičními budovami a spoustou historických kostelů, např.: sv. Spyridona ze 17. století nebo barokního kostela Ag. Nikolaos. Ubytování v hotelu, přenocování. (Trasa cca 400 km)

Den 3
Přejezd podél východního pobřeží - starověkou Lefkadou, kde se dochovaly ruiny osady z římské doby směrem do Nidri. Malebná trasa s krásnými zálivy a četnými plážemi nás zavede k nádhernému letovisku, obklopenému od východní strany celou řadou ostrovů, z nichž nejznámější je Skorpios, patřící rodině Onassisů. Volný čas na odpočinek. Pro zájemce výlet na nejatraktivnější místa Lefkady. Dojedeme k pláži, která se stala vizitkou Lefkady: Porto Katsiki, k pláži Egremeni. Objedeme také ostrov Scropio, kde na jedné z pláží se opalovala manželka magnáta Aristotela Onassise, Jacqueline Kennedy Onassis, vdova po Johnu F. Kennedym (cca 45 EUR). Odpoledne přejezd do Igoumenitsy, plavba trajektem na ostrov Korfu. Přenocování. (Trasa cca 150 km)

Den 4
Prohlídka začíná návštěvou města Gastouri, ve kterém se nachází nádherný palác Achillion, postavený pro rakouskou císařovnu Alžbětou Bavorskou (přezdívanou Sissi). V pozdějších dobách byl letním sídlem císaře Viléma. Palác je známý krásnými zahradami, ve kterých se nachází impozantní sbírka soch zobrazující řecké bohy, hrdiny a mudrce. Následně prohlídka města Korfu (staré město Korfu je zapsáno na seznamu UNESCO). Město je rozděleno do několika oblastí a je zajímavou architektonicko-kulturní směsicí. Uvidíme mimo jiné: staré město s přístavem a opevněním a slavnou ulici Liston s arkádami, kde jsou umístěny elegantní kavárny a obchody. Je to oblíbené místo setkání turistů a ostrovanů. Vjezd na panoramatický bod, kde uvidíme Pontikonisi (Myší ostrov - Mouse Island), který je vizitkou Korfu. Další fází prohlídky je severo-západní pobřeží ostrova a jeho nejkrásnější záliv Paleokastritsa. Možnost opalování, plavby k mořským jeskyním (za příplatek cca 14 EUR/os.) nebo pěšího výletu k monastýru (pravoslavnému klášteru) Theotoku ze 13. století na hoře nižšího ze dvou výběžků Paleokastritsa. Návrat do hotelu, přenocování. (Trasa cca 100 km)

Den 5
Po snídani plavba trajektem do přístavního města Igoumenitsa. Poté přejezd dálnicí protínající hory provincie Epirus, jejíž jméno připomíná starožitnou Via Egnatia. Dojedeme do Ioanniny, města ležícího na západním břehu jezera Pamvotida. Hlavní město Epiru je plné orientálního koloritu a jeho jméno pochází od kláštera sv. Jana Křtitele. Město bylo založeno v souladu s místní tradicí císařem Justiniánem. Krátká procházka městem, projdeme se krásným starým městem ze 12 - 15. století. Město Ioannina je známé jedinečnými výrobky ze stříbra. Přejezd do okolí Kalabaky, návštěva Meteor - slavných byzantských klášterů postavených mnichy na nepřístupných skalách. Podle legendy se sv. Atanáš Alexandrijský, zakladatel nejstaršího a největšího kláštera tzv. Velkého Meteoronu, vznesl  na skály na hřbetě orla. V současné době slouží mnišskému životu pouze dva kláštery, ostatní jsou plní pouze muzejní funkci.
Upozornění! Je nezbytné skromné ​​oblečení - zakrytá ramena, dlouhé sukně/kalhoty. Přejezd na přenocování do Kalabaky. (Trasa cca 220 km)

Den 6
Po snídani přejezd na prohlídku Delf (seznam UNESCO), městečka nacházejícího se mezi rozeklanými skalami Parnasu. Věštírna v Delfách byla poutním místem starověkých Řeků, kteří hledali božské rady ve věcech politiky, války nebo lásky. Navštívíme nejzajímavější části starověké věštírny: Apollónův chrám, kde úřadovaly Pythie, neboli antické věštkyně, pokladnici Atéňanů postavenou na památku vítězství Atéňanů nad Peršany u Marathónu a nádherné divadlo, které mohlo pojmout až 5000 diváků. Dalším bodem našeho programu je návštěva Archeologického muzea v Delfách - je jedním z nejlepších archeologických muzeí v Řecku. Přejezd do Atén, přenocování. (Trasa cca 370 km)

Den 7
Po snídani prohlídka Atén - hlavního města Řecka. Uvidíme všechny nejdůležitější atrakce města: kopec Akropolis s ruinou Parthenonu - Chrám Atény Parthenos. Poté uvidíme Odeon Heroda Attika, monumentální vstupní bránu zvanou Propylaje, chrám Athény Niké a Erechtheion se slavným podloubím. Dalším bodem programu bude návštěva Muzea Akropole, ze kterého přejdeme na agoru - starověký řecký trh a fórum s Věží větrů. Během prohlídky města uvidíme Chrám Dia Olympského a stadion Kalimarmáro - olympijský stadion, kde se konaly první olympijské hry novodobé éry. Poté přejedeme k parlamentu, kde uvidíme střídání stráží u hrobu neznámého vojína. Prohlídku zakončíme procházkou po Place. Přenocování v hotelu. (Trasa cca 200 km)

Den 8
Po snídani vystěhování z hotelu a transfery:
- klienti, kteří se vracejí do Polska - transfer na letiště.
- klienti pokračující v pobytu - transfer do vybraného hotelu na Peloponésu.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Výlety v okolí

ŘECKÝ VEČER - v Aténách nebo Kalabace.

PLAVBY TURISTICKOU LODÍ - k mořským jeskyním nebo na okolní ostrovy - během pobytu na ostrově Lefkada a Korfu (ceny budou uvedeny na místě, v závislosti na počtu účastníků.

Informace o hotelech

Ubytování
Hotely *** (7 nocí) - umístěné obvykle mimo centra měst, většinou u moře, některé mají bazén.
Pokoje - pohodlné dvoulůžkové (s možností přistýlky), s koupelnou a klimatizací.
Upozornění! Pro zájemce možnost prodloužení zájezdu o týden pobytu na poloostrově Peloponés ve Vámi vybraném hotelu. Popis jednotlivých hotelů najdete v katalogu nebo v rezervačním systému.
Vybavení - recepce, restaurace, bar.
Strava - rozšířená kontinentální snídaně, za příplatek večeře (6 - ve všech hotelech kromě ubytování v Aténách)
Místní kategorie - B, C

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Počasí

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 17:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč