Ubytování GRZ Obrázek0
Ubytování GRZ Obrázek1
Ubytování GRZ Obrázek2
Ubytování GRZ Obrázek3
Ubytování GRZ Obrázek4
Ubytování GRZ Obrázek5
Ubytování GRZ Obrázek6
Ubytování GRZ Obrázek7
Ubytování GRZ Obrázek8
Ubytování GRZ Obrázek9

Západní Řecko a ostrovy Jónského moře

Řecko - Athény
Poznávací + pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Sea and Sun

Poloha
Hotel Sea and Sun se nachází v klidné části letoviska Loutraki, cca 800 m od centra města, kde jsou četné obchody, bary, restaurace, diskotéky, apod. Transfer z letiště do hotelu trvá cca 3 hodiny (let Katovice - Patra/Anaxos), transfer z letiště do hotelu trvá cca 2 hodiny (let Varšava - Atény). Nedaleko od hotelu, na pláži se nachází několik barů a kaváren. Nejbližší obchod s potravinami je vzdálen cca 200 m, autobusová zastávka 800 m. Ve vzdálenosti 400 m od apartmánů začíná promenáda vedoucí do centra města Loutraki, na promenádě se nachází četné taverny.

Pláž
Hotel Sea and Sun se nachází cca 100 m od oblázkové pláže. Na pláži je možnost zapůjčení lehátek a slunečníků - výměnou za objednání kávy nebo nápoje.

Vybavení
Aparthotel byl zrekonstruován v roce 2011.
Vnitřní veranda se stoly a židlemi, zelená plocha kolem budov s dekorativním grilem. Hotel neakceptuje platby kreditními kartami.

Pokoje
Hotel Sea and Sun má prostorné (o rozloze cca 35 m²) a komfortně zařízené pokoje typu studií, které se skládají z obývacího pokoje (studio pro 2 osoby - 2 postele, studio pro 3 osoby - přistýlka v podobě válendy pro jednu osobu, poněkud menší ale klasické postele). Jsou vybaveny kuchyňským koutem se základním vybavením (lednička, sporák, digestoř, nádobí a příbory), koupelnou s WC a balkonem nebo terasou (na balkoně/terasezahradní nábytek - židle a stůl), TV, klimatizací (za poplatek cca 7 EUR/den), minitrezorem (v ceně). Pokoje jsou umístěny v přízemí. Dětská postýlka (do 2 let věku) - zdarma.  

Strava
Stravování vlastní. V Loutrakach se nachází mnoho restaurací a hospůdek, kde se lze dobře najíst.

Sport a zábava
V areálu aparthotelu Sea and Sun se nachází dětské hřiště. Na pláži jsou k dispozici vodní sporty (za poplatek). Kromě toho jsou v Loutraki přírodní léčivé prameny, lázeňské centrum s přírodními lázněmi (za poplatek).

Internet
Ve veřejných částech hotelu internet Wi-Fi - zdarma.

Místní kategorie
***

Webové stránky
www.seaandsun.gr

Jiné
Cena zájezdu nezahrnuje pobytovou taxu, jejíž výše je 1,50 EUR/pokoj/den. Poplatek je povinný a hradí se na recepci při ubytování

Náš názor
Kvalitně ​​zrekonstruovaný hotel s obzvláště velkými pokoji. Ideální nabídka pro klienty s menším rozpočtem, a pro ty jež si cení nezávislost. Hotel Sea and Sun je skvělou základnou pro výlety do Korintu a Atén.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Kanelli Beach

Poloha
Selianitika je řeckou přímořskou vesnicí, která nabízí klidnou a uvolněnou atmosféru, křišťálově čistou vodu v Korintském zálivu a širokou škálu noční zábavy, jako např. rybí taverny (čerstvé ryby od místních rybářů), letní kino, bary a restaurace. Selianitika je považována za jednu z nejkrásnějších vesnic mezi Patrou a Korintem. Transfer z letiště do hotelu trvá cca 1,5 hodiny (let Katovice - Patra/Araxos), transfer z letiště do hotelu trvá cca 2,5 hodiny (let Varšava - Atény).

Pláž
Hotel Kanelli Beach se nachází u dlouhé oblázkové pláže (přechod na druhou stranu cesty). Lehátka na pláži - za poplatek.

Vybavení
24hodinová recepce, lobby, hlavní restaurace, restaurace a'la carte "Pasta e Basta" s italskou kuchyní (za poplatek), lobby bar, bar u bazénu, bazén, lehátka a slunečníky u bazénu (zdarma), trezor na recepci.

Pokoje
Hotel Kanelli Beach má 36 pokojů zrenovovaných v roce 2015.
Standardní pokoje mají koupelnu se sprchou, balkón nebo terasu, TV, klimatizaci, trezor (zdarma). Jsou určeny pro max. 3 osoby. Dětská postýlka pro děti do 2 let je zahrnuta do maximální obsazenosti pokoje a je na vyžádání.
Rodinné pokoje mají jednu manželskou postel a jednu palandu, koupelnu se sprchou, balkón nebo terasu, klimatizaci, TV, trezor. Bez možnosti přidání dětské postýlky do 2 let. Pokoje mají výhled na moře (přímý nebo boční), na bazén nebo na hory.

Strava
All Inclusive: snídaně, oběd a večeře formou bufetu. Nealkoholické a alkoholické nápoje od 11:00 do 22:00 (sladké nápoje, čaj, filtrovaná káva, pivo, ouzo, bílé a červené víno), občerstvení.

Sport a zábava
V hlavní sezóně je otevřený střešní bar (za popatek) s pořádáním tematických večerů, jako je řecká noc, latino noc atd.

Internet
Ve veřejných prostorách a a pokojích Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Místní kategorie
***

Webové stránky
www.hotelkanelli.gr

Jiné
Cena zájezdu nezahrnuje pobytovou taxu, jejíž výše je 1,50 EUR/pokoj/den. Poplatek je povinný a hradí se na recepci při ubytování.
 

Náš názor
Dobře udržovaný komorní srdečný hotel Kanelli Beach je určen především pro klienty, kteří hledají blaženou dovolenou přímo na pobřeží. Vesnice je známá mezi Řeky, kteří zde mají své letní domy a tráví zde svou dovolenou. Hotel je také skvělým výchozím bodem k objevování Peloponésu. Zveme!

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Pappas

Poloha
Hotel Pappas se nachází cca 1 km od promenády probíhající podél rušného letoviska Loutraki (k promenádě vede ulice). Ve městě jsou četné obchody, bary, restaurace, diskotéky apod. Transfer z letiště do hotelu trvá cca 3 hodiny (let Katovice - Patra / Araxos), nebo cca 2 hodiny (let Varšava - Atény).Ve vzdálenosti cca 100 m od hotelu je autobusová zastávka veřejné dopravy, ze které se lze dostat do Loutraki a dalších pobřežních městeček. Do centra Loutraki se lze dostat také taxíkem (cca 6 EUR/1 směr).

Pláž
Hotel Pappas se nachází přímo u pěkné, oblázkové pláže. Lehátka a slunečníky na pláži - zdarma.

Vybavení
24hodinová recepce s lobby, obchůdek, pěkně udržovaná zahrada, úschovna zavazadel (zdarma), TV v lobby, klimatizovaná hlavní restaurace (dětské židle k dispozici zdarma), restaurace a'la carte podávající jídla řecké a mezinárodní kuchyně, bar v lobby, bar na pláži, bazén s mořskou vodou, bez brouzdaliště pro děti a plážových osušek, lehátka a slunečníky u bazénu - zdarma, malé dětské hřiště. Hotel Pappas akceptuje kreditní karty. Směnárna a bankomat se nachází ve vzdálenosti cca 1,5 km od hotelu. Hotel byl zrekonstruován v roce 2004 a má bezbariérový přístup.

Pokoje
Hotel Pappas má 100 funkčně zařízených a zrekonstruovaných dvoulůžkových pokojů (s možností max. 2 přistýlek), které se nacházejí v hlavní budově nebo bungalovech (bez rekonstrukce koupelen). Pokoje jsou vybaveny koupelnou (vysoušeč vlasů), satelitním TV, telefonem, trezorem (zdarma), ledničkou (zdarma), klimatizací (centrálně řízená, zdarma) a balkónem. Postýlka pro děti do 2 let - zdarma.

Strava
All Inclusive Light: snídaně formou bufetu, obědy ve formě menšího bufetu a večeře formou bohatého bufetu. K večeři je podáváno místní víno (0,5 l/2 osoby), voda, džusy pro děti. Alkoholické nápoje: víno, pivo, ouzo a nealkoholické nápoje v baru v lobby (11:00-12:00 a 16:30-18:30). V 17:00 se podává čaj, káva, zákusky a zmrzlina.

Sport a zábava
Loutraki je rozsáhlé, rekreační letovisko nabízející celou řadu zábavy. Každý si zde najde něco pro sebe! Na pláži v Loutraki jsou k dispozici vodní sporty (za poplatek).

Internet
Ve veřejných částech hotelu internet Wi-Fi a internetový koutek - zdarma.

Místní kategorie
***

Webové stránky
http://www.hotelpappas.gr

Jiné
Cena zájezdu nezahrnuje pobytovou taxu, jejíž výše je 1,50 EUR/pokoj/den. Poplatek je povinný a hradí se na recepci při ubytování.

Náš názor
Skvělé umístění hotelu u moře a současně v blízkosti promenády a centra známého letoviska Loutraki. Hotel Pappas poskytuje velmi kvalitní služby a podporuje rodinné pobyty - možnost 3 přistýlek s velkými slevami, dokonce pro tři děti. Navíc "plus" za zrekonstuované pokoje.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Ramada Loutraki Poseidon Resort

Poloha
V roce 2017 byl hotel převzat známou hotelovou sítí Ramada. Hotel Ramada Loutraki Poseidon Resort leží na kopci, obklopen krásnou zahradou, ve vzdálenosti cca 4 km od centra známého letoviska a lázeňského města Loutraki, kde jsou četné obchody, bary, restaurace, diskotéky, kasino, atd. Transfer z letiště do hotelu trvá cca 3 hodiny (let Katovice - Patra/Araxos), transfer z letiště do hotelu trvá cca 2 hodiny (let Varšava - Atény). V bezprostřední blízkosti hotelu (pouhých 100 m) je zastávka autobusové dopravy, na recepci si lze objednat taxi.

Pláž
Hotel Ramada Loutraki Poseidon Resort se nachází přímo u hezké oblázkové pláže. Lehátka a slunečníky na pláži - zdarma.

Vybavení
24hodinová recepce s lobby, obchod se suvenýry, miniklub pro děti, úschovna zavazadel (zdarma), klimatizovaná hlavní restaurace (dětské židle k dispozici zdarma), bar u bazénu, 2 dodatkové bary (nezahrnuty v All Inclusive), 2 bazény a brouzdaliště (se slanou vodou). Lehátka a slunečníky (u bazénu a na pláži - zdarma), plážové osušky (záloha cca 10 EUR/1 osuška). Hotel akceptuje platby kreditními kartami. V centru Loutraki se nachází bankomat. Hotel má k dispozici skvělé wellness centrum, nabízející řadu relaxačních a ošetřujících procedur apod., je vybaven krytým bazénem s vyhřívanou vodou, saunou, vířivkou, posilovnou (všechny atrakce ve wellness centru za příplatek). Klienti hotelu Ramada Loutraki Poseidon Resort můžou využívat také část Wyndham Loutraki Poseidon Resort.

Pokoje
Hotel má 320 zrenovovaných, funkčně vybavených dvoulůžkových pokojů (s možností jedné přistýlky pro dospělou osobu nebo dvou přistýlek pro děti), rozmístěných v jednopatrových a dvoupatrových bungalovech. Všechny jsou s koupelnou (vysoušeč vlasů) a balkónem (na balkoně je zahradní nábytek - stůl a 2 židle). Pokoje jsou vybaveny satelitním TV, telefonem, trezorem (zdarma), ledničkou (zdarma), minibarem (za poplatek), klimatizací (individuálně nastavitelnou, zdarma). Na vyžádání dětská postýlka pro dítě do 2 let - zdarma. 

Strava
All Inclusive zahrnuje: snídaně a oběd formou bufetu, večeře - podávaná formou rozšířeného bufetu, výběr z několika jídel ze studeného bufetu (saláty, zelenina) a teplého bufetu (polévka dne, předkrmy, hlavní chod) + několik druhů zákusků. Nealkoholické nápoje a místní lihoviny: pivo, ouzo, raki, brandy (10:00-22:00), v baru u bazénu. 

Sport a zábava
Hostům hotelu Poseidon Resort je k dispozici: miniklub pro děti, tenisový kurt (zdarma, neosvětlen), půjčovna sportovního vybavení (za poplatek), stolní tenis (zdarma), volejbalové hřiště, basketbalové hřiště, mini golf. V hlavní restauraci se každý týden pořádá kulinářský tematický večer s řeckými a italskými pokrmy. Vodní sporty na pláži (za poplatek).

Internet
Internet Wi-Fi - zdarma.

Místní kategorie
*****

Webové stránky
www.poseidonresort.gr

Jiné
Cena zájezdu nezahrnuje pobytovou taxu, jejíž výše je 4 EUR/pokoj/den. Poplatek je povinný a hradí se na recepci při ubytování.


Náš názor
Rozlehlý hotelový komplex s nádherným výhledem na záliv. Ideální místo pro klidnou dovolenou, zatímco máte v dosahu spoustu turistických atrakcí: lázně s přírodním wellness a léčivými prameny Loutraki, slavný Korint, Atény, Epidauros a okouzlující Nafplio. Podle našeho názoru si hotel Ramada Loutraki Poseidon Resort zaslouží **** /ne *****, jak je klasifikován. 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Club Hotel Casino

Poloha
Luxusní, moderní Club Hotel Casino se nachází cca 15 min. od centra známého letoviska Loutraki, kde jsou četné obchody, bary, restaurace, diskotéky, atd. a pouze cca 200 m od hlavní promenády s tavernami, obchody, atd. Transfer z letiště do hotelu trvá cca 3 hodiny. V bezprostřední blízkosti hotelu se nenachází žádná autobusová zastávka veřejné dopravy (nejbližší je cca 15 min. chůze). 

Pláž
Club Hotel Casino se nachází u krásné zlatavé oblázkové pláže. Lehátka a slunečníky na pláži - zdarma.

Vybavení
Hotel založený roku 2002, prošel kompletní renovací v roce 2006.
24 hodinová recepce s lobby, obchod se suvenýry, miniklub pro děti, úschovna zavazadel (zdarma), TV v lobby, klimatizovaná hlavní restaurace (dětské židličky zdarma), drink bar, bar u bazénu, 2 bazény a brouzdaliště (sladkovodní), fontány, umělé řeky, lehátka a slunečníky (u bazénu a na pláži - zdarma), plážové osušky (zdarma), kasino. Club Hotel Casino akceptuje kreditní karty. V areálu hotelu se nachází směnárna a bankomat, v kasinu banka. V centru města Loutraki je také bankomat. V hotelu je k dispozici také kadeřnictví a bezplatné parkoviště pro hotelové hosty. Hotel nabízí také 24hod. pokojovou službu.

Pokoje
Club Hotel Casino nabízí 255 komfortních pokojů s výhledem na moře a hory a 20 apartmánů. Všechny pokoje jsou vybaveny koupelnou (vysoušeč vlasů, kosmetika), satelitním TV, telefonem, mini barem (za poplatek), trezorem (zdarma), individuálně nastavitelnou klimatizací. Balkóny jsou pouze v pokojích s výhledem na moře. V nabídce jsou také pokoje typu Executive s výhledem na hory a pokoje typu Deluxe s výhledem na moře. Dětská postýlka (do 2 let věku) - zdarma. 

Strava
All Inclusive Soft: snídaně, obědy a večeře - jsou podávány formou skvělého amerického bufetu. Club Hotel Casino servíruje jídla středomořské, řecké a asijské kuchyně. Kromě toho každý host obdrží v rámci hotelového dne: 2 skleničky vína, 2 sklenice piva, 2 šálky kávy + zákusky, 2 nealkoholické nápoje, 2 porce zmrzliny. Lze vyměnit víno ​​nebo džus na pivo a naopak. 

Sport a zábava
V hotelu hosté k dispozici: kasino, mini klub pro děti (Pirate Club). Vodní sporty na pláži (za poplatek).

Internet
Ve veřejných prostorách hotelu a na pokojích Wi-Fi internet - zdarma, internetový koutek - za poplatek (cca 5 EUR/hodina).

Místní kategorie
*****

Webové stránky
https://www.clubhotelloutraki.gr/en/

Jiné
Cena zájezdu nezahrnuje pobytovou taxu, jejíž výše je 4 EUR/pokoj/den. Poplatek je povinný a hradí se na recepci při ubytování

Náš názor
Club Hotel Casino je rozhodně nejlepším hotelem v této oblasti, jistě uspokojí náročnější klientelu. Výborná, rozmanitá kuchyň a další bonus v podobě kasina. Vřele doporučujeme a přejeme Vám hodně štěstí v kasinu.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Aldemar Olympian Village

Poloha
Luxusní hotel Aldemar Olympian Village ležící v letovisku Skafidii patří do hotelového komplexu Aldemar Resorts. Vzdálenost od letiště Araxos je cca 60 km, od autobusové zastávky cca 200 m.
 
Pláž
Široká písečná pláž se nachází přímo u hotelu Aldemar Olympian Village, s pozvolným sestupem do moře. Slunečníky, lehátka a plážové osušky - zdarma.
 
Vybavení
Recepce, lobby, restaurace: hlavní Olympia a Sympossio, Marina (moderní řecká kuchyně), Artemis (a'la carte italská kuchyně), Thalassa (a'la carte s plážovým barem), TV místnost, sauna (za poplatek), úschovna zavazadel, směnárna, půjčovna kol a aut (za poplatek), prádelna (za poplatek), pokojová služba (za příplatek), Abeliona (řecká kuchyně), Ambrosia (občerstvení), hlavní bar Apollo (18:00-00:00), bar u pláže Kioski (10:00-18:00), Cozy; bary u bazénu - Dolfin (10:00-18:00), Fontana (10:00-18:00), Pelagos (10:00-18:00). UPOZORNĚNÍ některé nápoje jsou za příplatek; 4 tenisové kurty (za příplatek, nutná dřívější rezervace), basketbalové a fotbalové hřiště, fitness centrum, bazén (s plavčíkem od června do srpna), miniklub, dětské hřiště, venkovní bazén pro děti, konferenční centrum.
 
Pokoje
Hotel Aldemar Olympian Village nabízí 519 pokojů různých typů, mimo jiné: standardní pokoj s výhledem do zahrady, standardní pokoj s výhledem na moře, pokoj typu bungalov se společným bazénem, ​​apartmán s výhledem do zahrady. V každém pokoji je klimatizace, koupelna, vysoušeč vlasů, zrcadlo, rychlovarná konvice, TV, telefon, lednička, trezor, balkon nebo veranda, minibar (za příplatek).
Standardní pokoj s výhledem do zahrady/na moře - manželská postel nebo 2 samostatné postele + skládací lůžko.
Pokoj typu bungalov - s přímým přístupem do bazénu, manželská postel nebo 2 samostatné postele + skládací lůžko.
Apartmán s výhledem do zahrady - o rozloze cca 43 m² (2 pokoje), ložnice, obývací pokoj, koupelna, možnost přidání dětské postýlky.

Strava
All Inclusive: v hlavní restauraci Olympia - brzká kontinentální snídaně (6:00-7:00, nutná dřívější rezervace), snídaně (kontinentální 7:00-7:30, americký bufet 7:30-10:00); v hlavní restauraci Sympossio - americká snídaně formou bufetu (8:00-11:00); oběd formou bufetu - restaurace Olympia (12:30-14:30, saláty, teplé a studené občerstvení, hlavní chody, pečivo, čerstvé ovoce, zmrzlina, nealkoholické nápoje, džusy, místní pivo a víno, voda), restaurace Ambrosia (12:30-16:00, saláty, teplé a studené občerstvení, hlavní chody, koláče, čerstvé ovoce, zmrzlina, nealkoholické nápoje, džusy, místní pivo a víno, voda; 16:00-17:30 těstoviny, pizza, lehké občerstvení, tortilly, sendviče, koláče, jogurt, čerstvé ovoce, zmrzlina); večeře formou bufetu: restaurace Olympia (19:00-21:30), restaurace Sympossio (19:30-22:00); restaurace a'la carte (2x týdně mohou hosté obědvat v jedné z nich, zdarma): Artemis (italská kuchyně, nutná dřívější rezervace), Abeliona (řecká kuchyně, nutná dřívější rezervace); místní alkoholické a nealkoholické nápoje: hlavní bar Apollo, bar u pláže Kioski; bary u bazénu - Dolfin, Fontana, Pelagos.
 
Sport a zábava
Hotel Aldemar Olympian Village organizuje velmi rozsáhlý animační program. Tenis a stolní tenis, lekce tenisu (za poplatek), plážový volejbal, tréninkové programy s trenérem, fitness centrum, vodní sporty (za poplatek, nutná dřívější rezervace) - mimo jiné: vodní lyže, jízdy na banánech, ringos, kajaky a šlapadla (nutná rezervace), sauna (za poplatek), stolní hry, kvízy, soutěže, šipky, kulečník, lekce jízdy na koni, paintball, lekce plavání, basketbalové a fotbalové hřiště, živá hudba, diskotéky, diskotéky na pláži, taneční soutěže, hry v moři a v bazénu, miniklub, dětské hřiště, venkovní bazén pro děti se skluzavkou, vystoupení v amfiteátru, vodní pólo, gymnastika, step aerobik, vodní posilovna. Navíc je k dispozici náš vlastní Figloklub, který nabízí animace, hry a aktivity pro děti.
 
Internet
V areálu hotelu Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Místní kategorie
***** 

Webové stránky
https://www.aldemarolympianvillage.gr/

Jiné
Cena zájezdu nezahrnuje pobytovou taxu, jejíž výše je 4 EUR/pokoj/den. Poplatek je povinný a hradí se na recepci při ubytování.

Náš názor
Luxusní, elegantní hotel řetězce Aldemar patří k jednomu z nejlepších objektů na poloostrově Peloponés. Nádherná písečná pláž, velké bazény, skluzavka, krásná zahrada, chutné jídlo, wellness a spousta sportovních atrakcí - to vše přispívá k dovolené na nejvyšší úrovni. Hotel Aldemar Olympian Village doporučujeme zejména rodinám s dětmi. Vřele doporučujeme!
 
Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem do Patry, letištní taxy, ubytování (7 nocí), přejezdy klimatizovaným autokarem nebo autobusem, stravování: snídaně (7), za příplatek večeře (6), turistický program, služby průvodce, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel). 

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, jízdenky na trajekt, služby místních průvodců, služby skupiny v systému Tour Guide, další jídla a jiné osobní výdaje. Orientační cena účasti v celém programu - cca 168 EUR/os., řecký večer v Aténách (fakultativně, pro zájemce) - cca 35 EUR/os. 

UPOZORNĚNÍ! Cena zájezdu nezahrnuje pobytovou taxu, jejíž výše je 10-15 EUR/pokoj/týden. Poplatek je povinný a hradí se u průvodce nebo na recepci při ubytování. Výše pobytové taxy závisí na standardu hotelu: hotel 2* - 0,5 EUR/pokoj/noc, hotel 3* - 1,5 EUR/pokoj/noc, hotel 4* - 3 EUR/pokoj/noc.
Žáci a studenti jsou povinni mít s sebou studentský průkaz.

Název zájezdu v polském jazyce: Zachodnia Grecja i Wyspy M.Jońskiego
Kód zájezdu: GRZ

Program

Slavný stadion v Olympii • Delfská věštírna • Atény a Meteory • Korfu - oblíbený ostrov rakouské císařovny Sissi • Lefkada • pro zájemce možnost prodloužení pobytu na Peloponésu!

Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Přelet charterovým letadlem do Patry/Araxos v Řecku. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Po příletu setkání s průvodcem, transfer do hotelu. Zaručujeme hotel umístěný přímo u moře nebo s bazénem. Volný čas na odpočinek, opalování (v závislosti na letovém řádu).

Den 2
Po snídani přejezd do starověké Olympie (seznam UNESCO), návštěva města, kde se před více než 1500 lety odehrávaly nejdůležitější Panhelénské hry (do dnešní doby se zde před každou olympiádou zapaluje olympijská pochodeň). Navštívíme gymnasion, kde se sportovci připravovali na závody. Uvidíme chrám bohyně Héry, chrám boha Dia, Féidovu pracovnu a stadion. Následně navštívíme Archeologické muzeum, ve kterém jsou shromážděny sochy z dob řecké a římské antiky, jeho sbírky patří mezi nejlepší v Řecku. Přejezd na Lefkadu novodobým mostem spojujícím Rio-Andirio. Pro zájemce návštěva vinárny spojená s ochutnávkou (za poplatek). Během cesty do hlavního města ostrova budeme míjet zříceninu hradu Agias Mauras. Hrad byl postaven kolem roku 1300. Byl vzorem obranné struktury a je jednou z nejvýznamnějších středověkých staveb v Řecku. Následně procházka hlavním městem ostrova Lefkada. Město Lefkada leží u jezera-moře, přírodní rezervace, v níž žijí chránění ptáci např.: pelikáni. Procházka uličkami starého města s tradičními budovami a spoustou historických kostelů, např.: sv. Spyridona ze 17. století nebo barokního kostela Ag. Nikolaos. Ubytování v hotelu, přenocování. (Trasa cca 400 km)

Den 3
Přejezd podél východního pobřeží - starověkou Lefkadou, kde se dochovaly ruiny osady z římské doby směrem do Nidri. Malebná trasa s krásnými zálivy a četnými plážemi nás zavede k nádhernému letovisku, obklopenému od východní strany celou řadou ostrovů, z nichž nejznámější je Skorpios, patřící rodině Onassisů. Volný čas na odpočinek. Pro zájemce výlet na nejatraktivnější místa Lefkady. Dojedeme k pláži, která se stala vizitkou Lefkady: Porto Katsiki, k pláži Egremeni. Objedeme také ostrov Scropio, kde na jedné z pláží se opalovala manželka magnáta Aristotela Onassise, Jacqueline Kennedy Onassis, vdova po Johnu F. Kennedym (cca 45 EUR). Odpoledne přejezd do Igoumenitsy, plavba trajektem na ostrov Korfu. Přenocování. (Trasa cca 150 km)

Den 4
Prohlídka začíná návštěvou města Gastouri, ve kterém se nachází nádherný palác Achillion, postavený pro rakouskou císařovnu Alžbětou Bavorskou (přezdívanou Sissi). V pozdějších dobách byl letním sídlem císaře Viléma. Palác je známý krásnými zahradami, ve kterých se nachází impozantní sbírka soch zobrazující řecké bohy, hrdiny a mudrce. Následně prohlídka města Korfu (staré město Korfu je zapsáno na seznamu UNESCO). Město je rozděleno do několika oblastí a je zajímavou architektonicko-kulturní směsicí. Uvidíme mimo jiné: staré město s přístavem a opevněním a slavnou ulici Liston s arkádami, kde jsou umístěny elegantní kavárny a obchody. Je to oblíbené místo setkání turistů a ostrovanů. Vjezd na panoramatický bod, kde uvidíme Pontikonisi (Myší ostrov - Mouse Island), který je vizitkou Korfu. Další fází prohlídky je severo-západní pobřeží ostrova a jeho nejkrásnější záliv Paleokastritsa. Možnost opalování, plavby k mořským jeskyním (za příplatek cca 14 EUR/os.) nebo pěšího výletu k monastýru (pravoslavnému klášteru) Theotoku ze 13. století na hoře nižšího ze dvou výběžků Paleokastritsa. Návrat do hotelu, přenocování. (Trasa cca 100 km)

Den 5
Po snídani plavba trajektem do přístavního města Igoumenitsa. Poté přejezd dálnicí protínající hory provincie Epirus, jejíž jméno připomíná starožitnou Via Egnatia. Dojedeme do Ioanniny, města ležícího na západním břehu jezera Pamvotida. Hlavní město Epiru je plné orientálního koloritu a jeho jméno pochází od kláštera sv. Jana Křtitele. Město bylo založeno v souladu s místní tradicí císařem Justiniánem. Krátká procházka městem, projdeme se krásným starým městem ze 12 - 15. století. Město Ioannina je známé jedinečnými výrobky ze stříbra. Přejezd do okolí Kalabaky, návštěva Meteor - slavných byzantských klášterů postavených mnichy na nepřístupných skalách. Podle legendy se sv. Atanáš Alexandrijský, zakladatel nejstaršího a největšího kláštera tzv. Velkého Meteoronu, vznesl  na skály na hřbetě orla. V současné době slouží mnišskému životu pouze dva kláštery, ostatní jsou plní pouze muzejní funkci.
Upozornění! Je nezbytné skromné ​​oblečení - zakrytá ramena, dlouhé sukně/kalhoty. Přejezd na přenocování do Kalabaky. (Trasa cca 220 km)

Den 6
Po snídani přejezd na prohlídku Delf (seznam UNESCO), městečka nacházejícího se mezi rozeklanými skalami Parnasu. Věštírna v Delfách byla poutním místem starověkých Řeků, kteří hledali božské rady ve věcech politiky, války nebo lásky. Navštívíme nejzajímavější části starověké věštírny: Apollónův chrám, kde úřadovaly Pythie, neboli antické věštkyně, pokladnici Atéňanů postavenou na památku vítězství Atéňanů nad Peršany u Marathónu a nádherné divadlo, které mohlo pojmout až 5000 diváků. Dalším bodem našeho programu je návštěva Archeologického muzea v Delfách - je jedním z nejlepších archeologických muzeí v Řecku. Přejezd do Atén, přenocování. (Trasa cca 370 km)

Den 7
Po snídani prohlídka Atén - hlavního města Řecka. Uvidíme všechny nejdůležitější atrakce města: kopec Akropolis s ruinou Parthenonu - Chrám Atény Parthenos. Poté uvidíme Odeon Heroda Attika, monumentální vstupní bránu zvanou Propylaje, chrám Athény Niké a Erechtheion se slavným podloubím. Dalším bodem programu bude návštěva Muzea Akropole, ze kterého přejdeme na agoru - starověký řecký trh a fórum s Věží větrů. Během prohlídky města uvidíme Chrám Dia Olympského a stadion Kalimarmáro - olympijský stadion, kde se konaly první olympijské hry novodobé éry. Poté přejedeme k parlamentu, kde uvidíme střídání stráží u hrobu neznámého vojína. Prohlídku zakončíme procházkou po Place. Přenocování v hotelu. (Trasa cca 200 km)

Den 8
Po snídani vystěhování z hotelu a transfery:
- klienti, kteří se vracejí do Polska - transfer na letiště.
- klienti pokračující v pobytu - transfer do vybraného hotelu na Peloponésu.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Výlety v okolí

ŘECKÝ VEČER - v Aténách nebo Kalabace.

PLAVBY TURISTICKOU LODÍ - k mořským jeskyním nebo na okolní ostrovy - během pobytu na ostrově Lefkada a Korfu (ceny budou uvedeny na místě, v závislosti na počtu účastníků.

Informace o hotelech

Ubytování
Hotely *** (7 nocí) - umístěné obvykle mimo centra měst, většinou u moře, některé mají bazén.
Pokoje - pohodlné dvoulůžkové (s možností přistýlky), s vlastním sociálním zařízením a klimatizací.
Upozornění! Pro zájemce možnost prodloužení zájezdu o týden pobytu na poloostrově Peloponés. Popis jednotlivých hotelů najdete v katalogu nebo v rezervačním systému.
Vybavení - recepce, restaurace, bar.
Strava - rozšířená kontinentální snídaně, za příplatek večeře (7)
Místní kategorie - B, C

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Počasí

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 18:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč