Zlatá brána pouště

Spojené arabské emiráty - Dubaj
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Hotely o kvalitě ***/**** podle místní kategorie - (celkem 7 nocí).

Vybavení: v areálu hotelu se nachází restaurace, bar, recepce, trezor.

Pokoje: dvoulůžkové pokoje jsou vybaveny koupelnou s WC, klimatizací, často i TV.

Strava: snídaně a za příplatek večeře (v uvedených dnech, obvykle v hotelových restauracích); nápoje k večeři za poplatek.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní taxy, transfery klimatizovaným autokarem nebo minibusem, ubytování v hotelech dle programu (7 nocí), stravování: snídaně; služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, služby polského průvodce nebo polsky mluvícího zástupce místního kontrahenta během poznávací části, turistický program (viz níže), pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: povinné administrativní poplatky placené na místě - cca 60 USD (vízum do Ománu, výjezdní poplatek ze SAE); vstupné, služby místních průvodců, rezervační poplatky a spropitné (celkem cca 295 USD/os., bez fakultativních výletů a víza do Ománu, povinný poplatek na místě), pobytovou taxu v Dubaji a Al Ajn (cca 20 USD/pokoj/pobyt - platí se v hotelu) a při výběru druhého týdne pobytu (taxa a záloha) - výše pobytové taxy a zálohy závisí na hotelu; další osobní výdaje. Možnost příplatku za večeře (5) v rezervačním systému (nápoje za příplatek).

Program

Paláce sultanátu Omán • Mascat - mešita sultána Kábúse • hrady v Bahli a Jabreen • Dubaj - nejdražší stavby světa • Abu Dhabi - hlavní město emirátů a největší mešita • oranžové pouště a luxusní oázy • souky (trhy) • pro zájemce týdenní pobyt ve Spojených arabských emirátech

Den 1
Odlet z Polska. Sraz na letišti u stanoviště Rainbow. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přelet do Spojených arabských emirátů. Po příletu celní a pasové odbavení. Transfer do hotelu v Dubaji (nebo okolí). Ubytování a přenocování. Tento den není v hotelu večeře.

Den 2
Po snídani se vydáme směrem ke starým částem města, kde se projdeme po hezky obnovené čtvrti Al Fahidi. Úzkými uličkami dojdeme k Muzeu kávy (možnost ochutnávky místní arabské kávy připravené místním způsobem), k fragmentům městských hradeb a navštívíme jeden z tradičních domů. Projdeme se také podél dubajského zálivu do přístavu lodí abra, kterými se dopravíme na protější břeh. Budeme pozorovat město z vody. Navštívíme slavný dubajský trh se zlatem a kořením. Poté bude následovat přejezd do finanční čtvrti Dubaje. Navštívíme největší nákupní centrum světa - Dubai Mall, kde budeme procházet kolem největších atrakcí tohoto nákupního centra: akvárium, kluziště a vodopády s můstky. Navštívíme také vyhlídkovou terasu nejvyšší budovy světa - Burj Khalifu. Odpoledne volný čas - pro zájemce doporučujeme půldenní výlet na pouštní safari (6místnými terénními vozidly s pohonem všech 4 kol). V rámci safari mimo jiné: projížďka vozidly po dunách, projížďka na velbloudech, tetování hennou, ukázka břišních tanců, večeře s grilovanými pokrmy. Cena cca 75 USD. Večer návrat do hotelu v Dubaji (nebo okolí) na přenocování. (Trasa cca 100 km)

Den 3
Po snídani přejezd do Abu Dhabi; prohlídka hlavního města Spojených arabských emirátů. Uvidíme mešitu šejka Zayeda - nejvýznamnější atrakce města. Následně přejezd do centra. Zastavíme se na fotografování u nejluxusnějšího hotelu na světě - Emirates Palace a palác prezidenta Spojených arabských emirátů, poté navštívíme Qasr Al Hosn - muzeum, ve kterém se dozvíte o způsobu života místní obyvatel Abu Dhabi z časů před ropným boomem. Uvidíme, jak se během jedné generace chudá rybářská vesnice proměnila na jedno z nejkrásnějších měst na světě. Dalším bodem programu bude projížďka promenádou Corniche směrem k přístavu. Navštívíme také trh s datlemi ležící ve východní části ostrova. Poté se ocitneme na Ostrově štěstí - Saadiyat Island, kde uprostřed krajiny vyniká kopule muzea Louvre Abu Dhabi. Následně návrat do hotelu v Dubaji (nebo okolí), večeře (fakultativně), přenocování. (Trasa cca 300 km)
Upozornění! Tento den možnost návštěvy zábavního parku Ferrari World (za poplatek cca 95 USD). Pro zájemce o tuto nabídku příjezd na vlastní náklady taxíkem po návštěvě mešity šejka Zayeda. Zájemci o tuto nabídku se již neúčastní další prohlídky města, návrat do hotelu se skupinou. 

Den 4
Po snídani prohlídka nových čtvrtí Dubaje. Navštívíme Marinu - čtvrť s nejvyššími apartmány na světě. Pro zájemce možnost plavby jachtou kanály mezi mrakodrapy - nejlepší možnost obdivování této čtvrti (za poplatek, platí se na místě cca 30 USD). Následně se vydáme na slavné souostroví uměle vytvořených ostrovů ve tvaru palmy - The Palm Jumeirah, na jehož konci se nachází luxusní hotel Atlantis. Navštívíme v něm obrovské akvárium „Lost Chambers”, ve kterém žije cca 65000 zvířat. Na pevninu se vrátíme magnetickým vláčkem Mono Rail, z něhož lze dobře vidět panorama ostrova „The Palm“ a jeho budovy. Přejedeme také na pláž Jumeirah, kde bude příležitost ověřit si teplotu vody v Perském zálivu, ale i čas na fotografování jedné z nejznámějších ikon města - hotelu Burj Al Arab (slavné plachetnice). Navštívíme také komplex Madinat Jumeirah, nazývaný "dubajskými Benátkami". Následně přejedeme do nedalekého nákupního centra - Mall of the Emirates, jehož největším lákadlem je první krytá sjezdovka na Blízkém východě a nakonec se přesuneme do zahrad Dubai Miracle Gardens (otevřen v sezóně, obvykle od přelomu listopadu a prosince). Přejezd do Al Ajn - pěkné, zelené oázy uprostřed pouště, ze které pochází první prezident Spojených arabských emirát, šejk Zayed. Nocleh v hotelu v Al Ajn nebo v okolí. Večeře (fakultatvivně). (Trasa cca 200 km)

Den 5
Po snídani a vystěhování přejezd do centra města, kde uvidíme přirozenou oázu datlových palm a navštívíme také velbloudí trh. Následně přejezd k emirátsko-ománské hranici. Po překročení hranice přejezd oblastí Az Zāhir k hradu Jabreen. Tento dobře zachovalý objekt je znám díky své kráse a zajímavým interiérům: navštívíme soukromé apartmány vládce, hospodářskou místnost, stejně jako části sloužící na obranu. Po prohlídce hradu zastavíme na fotografování u impozantně velikého hradu v Bahlii (seznam UNESCO). Následně dojezd do města Nizwa - prohlídka města, které bylo hlavním městem Ománu ještě před příchodem islámu. Uvidíme zde jednu z nejstarších pevností v zemi, se sedmi studnami a obrovskou kruhovou věží, ze které se rozprostírá nádherný výhled na zelené okolí. Navštívíme také slavné místní řemeslné tržiště (volný čas). Přenocování v Nizwě. Večeře (fakultativně). (Trasa cca 320 km)

Den 6
Po snídani přejezd do Mascatu. Než dojedeme, zastavíme na krátkou procházku vesnicí Birkat Al-Mawz postavenou ze sušené hlíny. Po dojezdu do Mascatu přejezd krásnými čtvrtěmi k Velké mešitě sultána Kábúse - jež je náboženským centrem Muscatu a jedním z nejkrásnějších objektů islámské architektury na arabském poloostrově (při vstupu do mešity je nutností mít skromné ​​šaty, pokrývku hlavy, dlouhé kalhoty a zakrytá ramena). Následně navštívíme slavné muzeum Bait Al-Zubair se sbírkami představujícími kulturu a dědictví Ománu. Poté dojdeme k paláci sultána Qasr Al Alam. Následně se přesuneme do jedné z nejkrásnějších čtvrtí Mascatu - Muttrah, projdeme se promenádou, na níž se nachází největší butiky a značkové obchody. Pak půjdeme na Muttrah Souk, trh ukazující hojnost tohoto regionu: zelenina, ovoce, koření, kůže, šperky, parfémy až po koberce. Během procházky promenádou ve staré části města lze dojít k portugalské pevnosti Jalali a Mirani, stejně jako k jachtě ománského sultána. Ubytování v hotelu v Mascatu (nebo okolí), přenocování. Večeře (fakultativně). (Trasa cca 200 km)

Den 7
Po snídani se vydáme na zpáteční cestu do SAE podél pobřeží Indického oceánu. Během cesty odbočíme z hlavní silnice, abychom viděli jednu z nejkrásnějších ománských pevností - Nakhal. Budova se nachází v údolí plném datlovníkových plantáží a vypadá, jako kdyby vyrůstala ze strmé skály, což v těsné blízkosti hor Jabar Al Akhdar dělá mimořádný dojem. Během cesty zastavíme v městečku Sohar, se kterým - jak ujišťují Ománci - měl pevné pouto Sindibád. Dojezd k ománsko-emiratské hranici. Po vyřízení všech formalit dojezd do hotelu v emirátu Fujairah (nebo okolí), ubytování, přenocování. Večeře (fakultativně). (Trasa cca 430 km)

Den 8
Vystěhování z hotelu (odhlášení z hotelu do 10:00) a transfer na mezinárodní letiště. Pro klienty, kteří si prodloužili pobyt - transfer do vybraného hotelu. Odlet do Polska.
Pro zájemce existuje za příplatek možnost prodloužit svou dovolenou o týdenní pobyt v hotelu dle vlastního výběru ve Spojených arabských emirátech (viz. záložka „Možnost ubytování v hotelu“).

Upozornění k programu! 
- Program je rámcový. Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či zrušeno.
- Čas odletu a příletu může být změněn. Prosíme o ověření letového řádu před odletem na R.pl/rozklady
- Nejlépe směnitelnou měnou na místě je americký dolar (USD). Akceptované jsou pouze bankovky vydané po roce 2006.
- Elektrické zásuvky ve většině hotelů vyžadují adaptér (k dispozici na recepci, lze také zakoupit v místních obchodech, cca 5 USD).
- Při vstupu do některých objektů uvedených v programu je vyžadováno odpovídající oblečení: dlouhé kalhoty, košile s krátkým rukávem (s límečkem) a plné boty pro muže a pro ženy dlouhé sukně (ke kotníkům), halenky zakrývající ruce (k zápěstí) a šály jako pokrývky hlavy.
- Vzhledem ke specifické náboženské kultuře země, zejména v období svátků (místní státní a náboženské svátky) se může změnit organizace poznávací a pobytové části (např. pořadí prohlídek, otevírací hodiny muzejních objektů a chrámů, hodiny servírování pokrmů a jejich složení).
- Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich průvodců a delegátů.
- Průvodce neprovází po muzejních objektech.
- Pro vstup do mešity šejka Zayeda v Abu Dhabi a sultána Kábúse v Muscatu (Omán) je požádováno oblečení zahalující celé tělo, nejlépe bez vzorů a potisků. Oblečení nesmí být těsné (obepínající tělo) a průsvitné (ani pod světlem). Bílá barva bez ohledu na odstín a strukturu materiálu je považována za průhlednou barvu a je nepřijatelnou. Pokud vstoupíte do mešity, nesmíte mít viditelné tetování ani známky jiné náboženské příslušnosti než je Islám. Ženy musí mít zakryté vlasy. Není možné si vhodné oblečení vypůjčit, lze je pouze zakoupit za cenu cca 20-30 USD. Na obuv nejsou kladeny nároky, do mešity vstupujete boso nebo v ponožkách.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Jiné

Zálohy v hotelech (týká se pobytové části)
​Mnoho hotelů ve Spojených arabských emirátech vybírá zálohu. Výše zálohy závisí na hotelu. O podrobnostech týkajících se výše záloh budou klienti informováni na místě.

Dále upozorňujeme, že přijatelné formy zaplacení zálohy jsou následující:
1. Blokování prostředků na kreditní kartě, k odblokování dojde při vystěhování z hotelu.
2. Platba kreditní kartou, prostředky budou vráceny v hotovosti v místní měně při vystěhování z hotelu.
3. Platba v hotovosti v USD, EUR nebo místní měně, vrácení zálohy v místní měně při vystěhování z hotelu.

Víza

Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu.

Hodnocení klientů

Všechny recenze k tomuto zájezdu najdete zde: http://r.pl/zlote-wrota-pustyni/zakwaterowanie-zea

Počasí

Nejbližší termíny do hotelu

04. 11. - 12. 11. 2019 (8 dní)
Katovice Snídaně
25 254 Kč
11. 11. - 19. 11. 2019 (8 dní)
Katovice Snídaně
22 872 Kč
18. 11. - 26. 11. 2019 (8 dní)
Katovice Snídaně
22 951 Kč
25. 11. - 03. 12. 2019 (8 dní)
Katovice Snídaně
22 485 Kč
02. 12. - 10. 12. 2019 (8 dní)
Katovice Snídaně
22 035 Kč
23. 12. - 31. 12. 2019 (8 dní)
Katovice Snídaně
23 845 Kč
30. 12. - 07. 01. 2020 (8 dní)
Katovice Snídaně
31 280 Kč
06. 01. - 14. 01. 2020 (8 dní)
Katovice Snídaně
24 323 Kč
13. 01. - 21. 01. 2020 (8 dní)
Katovice Snídaně
24 776 Kč
20. 01. - 28. 01. 2020 (8 dní)
Katovice Snídaně
20 646 Kč
27. 01. - 04. 02. 2020 (8 dní)
Katovice Snídaně
22 906 Kč
03. 02. - 11. 02. 2020 (8 dní)
Katovice Snídaně
21 281 Kč
10. 02. - 18. 02. 2020 (8 dní)
Katovice Snídaně
21 236 Kč
17. 02. - 25. 02. 2020 (8 dní)
Katovice Snídaně
20 466 Kč
24. 02. - 03. 03. 2020 (8 dní)
Katovice Snídaně
21 848 Kč

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 18:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč