Ubytování GHA Obrázek0
Ubytování GHA Obrázek1
Ubytování GHA Obrázek2
Ubytování GHA Obrázek3
Ubytování GHA Obrázek4
Ubytování GHA Obrázek5
Ubytování GHA Obrázek6
Ubytování GHA Obrázek7
Ubytování GHA Obrázek8
Ubytování GHA Obrázek9
Ubytování GHA Obrázek10
Ubytování GHA Obrázek11

Ghana a Togo - Zlaté pobřeží

Ghana - Accra
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Hotely ***
Pokoje: komfortně zařízené dvoulůžkové pokoje s koupelnou (sprcha/vana, WC, ručníky).
Strava: v hotelových restauracích jsou servírovány snídaně a večeře podobné evropským, samozřejmě lze také objednat i regionální jídla.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Program

Ghana - bouřlivá historie zlaté rudy • Národní park Kakum - procházka po visutých mostech • stepi, savany, vodopády • sloni, hroši, krokodýli - safari v Národním parku Mole • Gnani - vesnice čarodějnic • odpočinek u Guinejského zálivu

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště Rainbow. Přelet charterovým letadlem do Accry (přes Paříž nebo Amsterdam). Transfer do hotelu, ubytování, večeře a přenocování. Časy odletů jsou orientační a mohou se změnit. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady

Den 2
Po snídani navštivte konzulát Togo, kde obdržíte víza (asi 63 eur / osoba). Návštěva hlavního města Ghany, akrů. Uvidíme mauzoleum Kwame Nkrumah věnované prvnímu prezidentovi nezávislé Ghany, oblouku nezávislosti, hlavním tepnám města a vládních budov. Navštívíme místní bazar s řemeslnými výrobky. Pak si udělejte krátkou procházku po Jamestownské čtvrti, kde se podíváme na to, jak dnešní Acre formovaly britské, holandské, skandinávské, africké a dokonce i brazilské vlivy. Po krátkém odpočinku ve starožitnictví půjdeme do centra města. Čas na oběd a pak volný čas na hlavní nákupní ulici - Oxford Street. Návrat do hotelu, polopenze a nocleh.

Den 3
Brzy ráno odjezd směrem k národnímu parku Kakum, jedinému parku v Africe s takzvaným "Canopy chodník", tj. Mosty z liana přímo z filmů Indiana Jones, visel téměř 40 m nad zemí! V parku je 40 druhů savců, včetně slonů, antilop a leopardů. Procházka po mostech z liana trvá asi 1,5-2 hodiny. Pak jet na Cape Coast. Město se nachází na Guinejském zálivu, zapsaném na Seznamu světového dědictví UNESCO, který je symbolizován majestátním hradem Cape Coast. Pobřeží Ghany bylo objeveno v 15. století Portugalci. Později byly vyvinuty Holanďany, Švédy a Brity. Bylo to dřívější místo obchodu s otroky a obrovské množství zlata. Bohatství Ghany v rudě bylo později přitahováno mnoha Evropany, kteří zde získali obrovské bohatství. To také způsobilo mnoho konfliktů, proto hrad a město, jako tržiště, často prošel z ruky do ruky. Odhaduje se, že v 16. století se v dnešním Ghaně uskutečnilo až 35% obchodu se zlatem. Po prohlídce, krátký odpočinek u oceánu a pak transfer do hotelu, večeře a přes noc. (Trasa je asi 200 km).

Den 4
Brzy ráno se vydáme na sever k královskému Kumasi. Návštěva druhého největšího města Ghany, známého také jako městská zahrada. To je kapitál země Ashanti lidí - jednou obchodování ve zlatě, který vytvořil monarchii pokrývat území jít za Ghana. Do dnešního dne se zachovala kontinuita královské moci, i když byla omezena na čistě reprezentativní roli. Symbolem vládce je "Zlatá stolička", neboli trůn vládců Ashanti. Král sám má titul "Kumasehene", vládce města Kumasi. Při návštěvě města navštívíme bývalý královský palác, který je nyní muzeum historie Ashanti a centrum lidové kultury, kde navštívíme etnografické muzeum. Večeře a nocleh v hotelu. (Trasa je asi 350 km). V tento den je možné provést část cesty směrem na Národní park Mole.

Den 5
Snídaně. Brzy ráno odjíždí z Kumasi směrem k Národnímu parku Krkonoš, který je známý svými četnými slony. Kromě slonů jsou hrochy, buvoli, zebry, hyeny, keře, mnoho druhů antilopy, jako je oribi, koby nebo dujker. Kromě toho zde můžete potkat mnoho druhů ptáků. Nejzajímavější jsou: ozbrojený válečník orel a zajímavě zbarvený pták z čeledi čápů: Africká žába. Celá trasa dne je dlouhá asi 380 km a vede přes zemědělské pozemky Ghany. Na půli cesty se zastavíme u Baobeng-Fiema a uvidíme opičí svatyni. Opice jsou pokryty zvláštním tabu, které zakazuje jejich zabíjení. Protože oni jsou považováni za vyslance boha Daworoh, oni mají zvláštní postavení tady, který vyžaduje, aby oni byli oficiálně pohřbeni. Okolo rezervace nejsou žádné ploty. To bude příležitost vidět gerezys (savci z rodiny makaků - colobus), a pak v nedalekém Kintampo, obdivovat krásné vodopády. Zastávka u vodopádů vám umožní relaxovat a dýchat při cestování. Příjezd do hotelu, večeře, přes noc.

Den 6
Brzy ráno safari a prohlídka Mole parku, snídaně, a pak krátké jízdy do Larabangi. Je to místo známé pro svou původní mešitu postavenou z nabíleného bahna. Uznávaný jako jeden z afrických architektonických divů je nejstarší mešita v Ghaně a jedna z nejstarších v západní Africe. Postaven v první polovině patnáctého století, zachoval si svůj původní vzhled dodnes. Zajímavostí je, že každý rok prochází po období dešťů rekonstrukcí, která ho pravidelně ničí. Věřící musí doplnit hliněné dutiny, a tak budova může přežít celá staletí. Pak se vydejte do důležitého města Tamale, které má více než půl milionu obyvatel, a je tak třetím největším městem v Ghaně. Byly umístěny na trase starých, nejdůležitějších obchodních cest. Současný hlavní trh města je pokračováním staletí starých tradic. Ubytování, večeře a nocleh v hotelu. (Trasa je asi 130 km).

Den 7
Po snídani odjezd z Tamale do Yendi. Příběh Yendi je spojen se středověkým královstvím Dagomba - lidem obývajícím povodí řeky Volty. Dnešní lidé Dagomba, jako etnická skupina, mají téměř milion lidí. Současní obyvatelé jsou především stoupenci animismu. Během cesty krátká zastávka a návštěva v typickém osídlení lidí. Jděte dál k hranicím s Togem, hraničním formalitám a příjezdu do vesnice Kara. Celá oblast Kara byla zapsána na Seznam světového dědictví UNESCO. Večeře a nocleh v hotelu. (Trasa je asi 260 km).

Den 8
Po snídani navštivte region Kara. Převod do Koutammakou. To je oblast severního Toga, kde žije kmen Batammariba. Jako etnická skupina je známá stavbou charakteristických stohovatelných bahenních domů - tzv. Takienta, které jsou také jedním ze symbolů země. Lidé Batammariba žijí po staletí v souladu s přírodou na kopcovité ploše 50 000 obyvatel. ha. Pak jděte do Sokode. Druhé největší město Togo leží na křižovatce obchodních cest s Burke Faso a Beninem. Důležitým prvkem místního folklóru jsou různé slavnostní tance z okolních národů skupiny Kotokola. Před večeří se zúčastníme tzv tanec koní, kde vidíme, jak jezdci na barevně zdobených koních vystupují s různými rytmy afrických bubnů. Po ubytování a večeři, pozdě večer, půjdeme do blízké vesnice na tzv požární tanec. Večeře a nocleh (trasa je asi 240 km).

Den 9
Po snídani projděte městem Atapkame do Lomé, hlavního města Toga. Během cesty budeme schopni překonat malebné hory Akwapim. Odpoledne se dostaneme do hlavního města a navštívíme slavný fetišský trh (trh voodoo). Ubytování v hotelu na okraji Lome, večeře, přes noc. (Trasa je asi 160 km).

Den 10
Po snídani, další prohlídka Lome: velký bazar s řemeslnými výrobky (poslední možnost koupit suvenýry!), Návštěva neo-gotické katolické katedrály a relaxovat na přímořské promenádě. Transfer z Lome na hranici s Ghanou, pak do hlavního města Ghany, Accra, na letiště. Pozdní odpoledne check-in na letišti a odjezd do Polska se změnou v Paříži nebo Amsterdamu.

Den 11
Příjezd do Polska.

Poznámky k programu
Pořadí realizace programových bodů může být změněno nebo obráceno.

Očkování proti žluté zimnici je nutné a má tzv žluté knihy osvědčující provedené očkování. Doporučuje se antimalarická profylaxe, očkování proti hepatitidě A a typu B, tyfu a záškrtu a tetanu. Vezměte repelenty a moskytiéru.

Jiné

Očkování
Je vyžadováno očkování proti žluté zimnici. Doporučuje se antimalarická prevence, očkování proti hepatitidě typu A a hepatitidě typu B, tyfu, záškrtu a tetanu. Je nutno vzít s sebou repelenty a moskytiéru.

Hodnocení klientů

Recenze k tomuto zájezdu si můžete přečíst zde: https://r.pl/zlote-wybrzeze/zakwaterowanie-gha

Víza

Pro vstup do Ghanské republiky potřebují občané ČR vízum
O vízum je možné požádat na zastupitelském úřadě Ghanské republiky v Praze.

Při vstupu do Toga je nutné mít vízum. Požadovaná platnost cestovního pasu musí být min. 12 měsíců od data návratu. Vízum je možné získat na hraničním přechodu. Je nutné mít 2 pasové fotografie.

Počasí

Nejbližší termíny do hotelu

27. 01. - 06. 02. 2020 (11 dní)
Varšava Polopenze
57 861 Kč
24. 02. - 05. 03. 2020 (11 dní)
Varšava Polopenze
57 421 Kč
09. 03. - 19. 03. 2020 (11 dní)
Varšava Polopenze
57 421 Kč

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 18:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč