Ubytování BUJ Obrázek0
Ubytování BUJ Obrázek1
Ubytování BUJ Obrázek2
Ubytování BUJ Obrázek3
Ubytování BUJ Obrázek4
Ubytování BUJ Obrázek5
Ubytování BUJ Obrázek6
Ubytování BUJ Obrázek7
Ubytování BUJ Obrázek8

Zlaté pobřeží Černého moře

Bulharsko
Poznávací + pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem do Bulharska, letištní taxy, ubytování (7 nocí během poznávací části nebo za příplatek 10/14 nocí: poznávací část + pobyt na Slunečném pobřeží), všechny transfery klimatizovaným autokarem nebo autobusem, stravování: během poznávací části - 7 snídaní, stravování: během pobytové části (za příplatek) - jak je v popisu hotelů, služby průvodce a delegáta během pobytové části, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, rezervační poplatky, služby průvodců, spropitné a systém Tour guide - cca 130 EUR (platí se na místě); večeře; fakultativní výlety; další jídla (10-15 EUR/1 pokrm) a jiné osobní výdaje. Možnost příplatku večeří (6) dle programu (1. den zájezdu bez večeře) v rezervačním systému (nápoje k večeřím za příplatek).

Důležité! Přečtěte si aktuální informace o Covid-19 a podmínky vstupu do země

Název zájezdu v polském jazyce: Złote Wybrzeże Czarnego Morza
Kód zájezdu: BUJ

Vzhledem k onemocnění COVID-19 mohou být některé hotelové atrakce/služby časově omezeny a/nebo nemusí být nabízeny. 

Program

Sozopol - perla Černého moře • Beglik Taš - bulharský Stonehenge • banica a šopský salát - vaření ve venkovské chalupě - občerstvení a ochutnávka rakije • Nesebar - nejkrásnější bulharské město (UNESCO) - plavba lodí • Balčik - Bílé město a palác královny Marie • Kaliakra - mys z červených skal • Varna - hlavní město pobřeží Černého moře • plavba na ostrov sv. Anastasia • pro zájemce pobyt na Slunečném pobřeží (3 nebo 7 nocí)

Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla na jednotlivých letištích. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Odlet do Bulharska. Po příletu transfer do hotelu v okolí Burgasu nebo Slunečného pobřeží. Volný čas a přenocování. Tento den není v hotelu večeře (týká se to klientů, kteří si doplatili tuto nabídku).

Den 2
Po časné snídani odjezd z hotelu do města Pomorie, které je známým lázeňským střediskem. Cestou uvidíme thráckou hrobku, která byla pravděpodobně postavena ve 2. století a objevena byla v roce 1888. Je postavena z kamene, cihel a sádry. Z Pomorie přejedeme na jih pobřeží do Primorska. Navštívíme tam megalitickou svatyni Beglik Taš. Toto místo je nazýváno bulharským Stonehenge a sloužilo jako chrám, astronomický kalendář a sluneční hodiny. Beglik Taš je nejmladším nálezem svého druhu a jedinečnost tohoto místa byla objevena teprve v roce 2003. Oblast patřila Todorovi Živkovi a do roku 1991 byla nedostupná. Čas na oběd (za příplatek) a odpočinek. Na konci dne, na zpáteční cestě do hotelu, návštěva Sozopolu. Je to jedno z povinných míst k návštěvě na pobřeží Černého moře s tradičními dřevěnými budovami bulharského národního obrození a klidným rytmem rybářské vesnice a jedinečnou uměleckou atmosférou. Návrat do hotelu na přenocování a večeři (fakultativně) v okolí Burgasu nebo Slunečného pobřeží. (Trasa cca 210 km)
 
Den 3
Odjezd z hotelu po snídani. Přejezd do vnitrozemí země, kde se setkáte se skutečnou bulharskou vesnicí a jejími obyvateli, jejichž mottem je - žádný spěch, stres a všudypřítomný klid. Navštívíme ves Kozichino místními obyvateli nazývanou také vesnicí Erkeč (starý turecký název), kde uvidíme dvě farmy. Seznámíme se s tajemstvím výroby domácí limonády a mechanismem provozu 100letého mykacího stroje na ovčí vlnu. V sousedním domě se proměníme v kuchaře a pod dohledem hostitelů si připravíme dvě typická bulharská jídla: banicu (tenké těsto prokládané slaným sýrem) a šopský salát. Po vaření občerstvení od hostitelů a ochutnávka domácí rakije. Na konci dne přejezd do přístavu Nesebar na odpolední plavbu lodí po staré Messembrii, tzn. do města Nesebar, které bylo založeno Thráky před 3000 lety. Je nazýván perlou Černého moře nebo bulharským Dubrovníkem, od roku 1956 je architektonickou a archeologickou rezervací a v roce 1983 byl zapsán na seznamu Světového dědictví UNESCO. Přenocování a večeře (fakultativně) v okolí Burgasu nebo Slunečného pobřeží. (Trasa cca 100 km)
 
Den 4
Po časné snídani odjezd z hotelu ve směru Varny. Prohlídku začneme od města Balčik - jinak známého jako Bílé město, obklopené vysokými bílými kameny. Toto místo si vyhlédla královna Marie, manželka rumunského krále Ferdinanda I. Královna Marie se do tohoto místa zamilovala a nařídila postavit palác na pobřeží, kde trávila čas se svou rodinou. Palác je také známý díky zahradám, kde lze vidět druhou největší kaktusovou sbírku po Monaku. Z Balčiku přejedeme na mys Kaliakra - dvoukilometrový mys, který tvoří monumentální červené skaly. Čas na oběd (za příplatek) v restauraci Dalboka - která je proslulá svou škeblí farmou a jejich servírováním na různé způsoby (možnost ochutnání také jiných jídel). Na zpáteční cestě zastavíme ve Varně - v hlavním městě bulharského pobřeží Černého moře. Uvidíme přímořský park a katedrálu Nanebevzetí Matky Boží. Volný čas v centru Varny. Pozdní návrat do hotelu v okolí Burgasu nebo Slunečného pobřeží, večeře (fakultativně) a přenocování. (Trasa cca 420 km)
 
Den 5
Po snídani odjezd od hotelu a přejezd do přístavu v Burgasu, odkud poplujeme na malebný ostrov sv. Anastasia. Ostrov se nachází ve vzdálenosti cca 6,5 km od města. Ve 14. století se na ostrově nacházel klášter, který byl často napadán piráty. Legenda praví, že právě zde ukryli své poklady. V roce 1923 byl klášter přeměněn na vězení a v 60. letech se ostrov stal oblíbeným místem umělců z Burgasu - dosud se zde konají komorní setkání a kulturní akce. Od roku 2001 má ostrov status přírodní a archeologické rezervace a od roku 2014 je přístupný veřejnosti, čímž se stává neobvyklou turistickou atrakcí. Na ostrově budeme moci vidět kostel Nanebevzetí Panny Marie s dřevěným ikonostasem z 19. století, navštívíme moderní a interaktivní Muzeum sv. Anastasie a ochutnáme čaj z místních bylin, Budeme také obdivovat výhled na Burgas na protější straně. Ve druhé části dne navštívíme Nesebar - jedno z nejkrásnějších bulharských měst, jehož stará část je zapsána na Seznamu světového dědictví UNESCO. Nesebar se nachází na malém poloostrově spojeném s pevninou pouze úzkou úžinou. Jedinečnost tohoto města spočívá v tom, že v něm můžete obdivovat památky z dávných dob. Najdeme zde pozůstatky starých Řeků a Římanů, krásné středověké kostely, fragmenty tureckých budov a malé dřevěné domky postavené ve stylu bulharského národního obrození. Na kouzlu přidává městu mnoho taveren a malých restaurací na nábřeží. To zvláštní spojení přírodních krás, malebných památek a jedinečné atmosféry města způsobuje, že je Nesebar nyní hojně navštěvován turisty z celého světa. Procházka městem a volný čas. Návrat na přenocování a večeři (fakultativně) do hotelu v okolí Burgasu nebo Slunečného pobřeží. (Trasa cca 100 km)
UPOZORNĚNÍ! V případě prohlášení námořní administrace o nepříznivých povětrnostních podmínkách z důvodu bezpečnosti může být plavba zrušena. Tehdy se vydáme do Burgasu a ochutnáme bulharská vína.
 
Den 6 - 7
Čas na opalování u Černého moře. Pobyt v hotelu - volný čas na odpočinek, opalování nebo využití fakultativních výletů. Seznam výletů uvede průvodce na místě. Přenocování a večeře (fakultativně) v okolí Burgasu nebo Slunečného pobřeží.

Den 8
Po snídani vystěhování z hotelu (do 10:00 hodiny). Následně transfery:
- pro klienty pokračující v pobytu na Slunečném pobřeží (4 nebo 7 dnů) - přejezd do vybraného hotelu na Slunečném pobřeží, pobyt ve dnech 8-11 (12. den odlet do Polska) nebo 8-14 (15. den odlet do Polska). 
- pro klienty, kteří se vracejí do Polska - transfer na letiště a návrat do Polska.

Upozornění k programu
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno.
- Průvodce neprovází po muzejních objektech.
 
Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Víza

Obyvatelé České republiky se mohou účastnit zájezdu na základě platného občanského průkazu nebo cestovního pasu.

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna v Bulharsku obvykle trvá od poloviny června do poloviny září.

Informace o hotelech

Ubytování
Tříhvězdičkový hotel turistické třídy - obvykle se nachází mimo centrum města (7 nocí); např. Continental Blu nebo podobný.

Vybavení
Recepce, trezor na recepci (za poplatek), hlavní restaurace, bar, bazén.

Pokoje
Dvoulůžkové (možnost přistýlky), vybavené klimatizací, koupelnou (WC, sprchový kout/vana) a balkonem nebo terasou.

Strava
Kontinentální snídaně formou bufetu, za příplatek večeře - 6 (formou bufetu nebo sady podávané ke stolům; nápoje k večeřím za příplatek).

Místní kategorie
***

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Počasí

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:30 - 16:30

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.3 Kč