Ubytování OMM Obrázek0
Ubytování OMM Obrázek1
Ubytování OMM Obrázek2
Ubytování OMM Obrázek3
Ubytování OMM Obrázek4
Ubytování OMM Obrázek5
Ubytování OMM Obrázek6
Ubytování OMM Obrázek7
Ubytování OMM Obrázek8
Ubytování OMM Obrázek9
Ubytování OMM Obrázek10
Ubytování OMM Obrázek11
Ubytování OMM Obrázek12
Ubytování OMM Obrázek13

7 denní okruh Arábií

Omán
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem Varšava - Salála - Varšava, let pravidelnou linkou Salála - Maskat - Salála, letištní taxy, transfery klimatizovaným autokarem nebo minibusem, ubytování v hotelech dle programu (7 nocí), stravování: snídaně; služby polského zástupce během odbavení na letišti ve Varšavě, služby polského průvodce nebo polsky mluvícího zástupce místního kontrahenta během poznávací části, turistický program (viz níže), pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).


Základní cena nezahrnuje: služby místních průvodců, vstupné do navštívených objektů, rezervační poplatky, spropitné atd. - ve výši cca 215 USD/os. (povinný poplatek placený průvodci), fakultativní výlety, ománské vízum a další osobní výdaje. Možnost příplatku večeří (5) v rezervačním systému (nápoje za poplatek).


Důležité! Přečtěte si aktuální podmínky vstupu do země.


Název zájezdu v polském jazyce: W 7 dni dookoła Arabii
Kód zájezdu: OMM

Program

Maskat - památky hlavního města Ománu • Súr - místo, kde vychází slunce • Nazvá - obrovská pevnost v oáze • Salála - zahrady Arabského poloostrova • pláž Mughsail - oceánický gejzír • Misfat Al Abriyeen - pohádková vesnice v pohoří Al Hadžar • kadidlová stezka • pro zájemce týdenní pobyt u moře v Salále 


Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přelet do Ománu (letiště v Salále, možnost mezipřistání). Po příletu celní a pasové odbavení. Transfer do hotelu v Salále (nebo okolí). Ubytování a přenocování. Tento den není v hotelu večeře.


Den 2
Po snídani se vydáme na prohlídku Salály - hlavního města oblasti Dhofar, která je známá díky všudypřítomné exotické zeleni. Zastávka na fotografování u architektonické ikony města - mešity sultána Kábúse. (Od osob vstupujících do mešity je vyžadováno vhodné oblečení: dámy musí mít nohy zakryté po kotníky, paže až po zápěstí a vlasy. Pánové musí mít dlouhé kalhoty). Během cesty k mešitě budeme míjet bujné městské zahrady. Navštívíme také palác Al Husn (zvenčí) a orientální pohádkově barevný trh - souk Al Haffah (čas na nákupy). Postupně navštívíme nejdůležitější atrakce na staré kadidlové stezce. Poté navštívíme Muzeum země kadidla, kde se seznámíme s historií Ománu jako námořní velmoci na Kadidlové stezce. Před návratem do hotelu se projdeme jedním z nádherných ománských zákoutí - pláži Al Mughsail, kde při přílivu v oceánu vyrážejí z otvorů ve skalách vodní gejzíry. Návrat do hotelu v Salále (nebo okolí); večeře (fakultativně) a přenocování. (Trasa cca 50 km)


Den 3
Po snídani a vystěhování z hotelu se vydáme do rybařského přístavu ve vesnici Takab, která byla kdysi známá díky obchodu se sušenými sardinkami. Dnes je to město u Indického oceánu, nad kterým se tyčí dobře zachovalá pevnost. Poté se vydáme na procházku do Wadi Darbat - překvapujícího azurovou vodou a bujnou zelení koryta jedné z ománských řek. Po procházce přejedeme do Khor Rori, kde se nachází ruiny bývalého města Samharamu, které díky obchodu s kadidlem disponovalo ve starověku nepředstavitelným bohatstvím. Město se nacházelo na obchodní cestě spojující Levantu a Persii s Indií. Některé zdroje uvádí, že zde pobývala samotná královna ze Sáby. Po prohlídce ruin se vydáme do Mirbatu, kdysi hlavního města oblasti Dhofar, kde začínala slavná kadidlová stezka. Navštívíme muzeum v pevnosti Mirbat představující tradice regionu a uvidíme pozůstatky starých budov města. Večeře nebo oběd v závislosti na hodině odletu. Přelet do Maskatu - hlavního města Ománu. (Trasa cca 160 km)
 

Den 4
Po snídani se vydáme na prohlídku Maskatu. Začneme na rušném rybím trhu, na kterém se prodírajíc mezi obchodujícími uvidíme exotické ryby a mořské plody. Následně malebným bulvárem přejedeme na orientální bazar Souq Al Matrah - nejlepší místo na nákup ománských řemeslných výrobků, suvenýrů, koření, stříbrných a zlatých šperků (volný čas na nákupy a procházku). Po nákupech vyjedeme na vyhlídkové místo, ze kterého uvidíme neobyčejné panorama starého Maskatu vtěsnaného mezi hory. Poté přejedeme směrem ke starému Maskatu na procházku v okolí paláce Qasr Al-Alam - reprezentativního sídla sultána. Po procházce kolem paláce se před námi otevře další okouzlující pohled na hlubokou zátoku střeženou dvěma mohutnými pevnostmi al-Džalali a al-Mirani. Po procházce přejedeme ke Královské opeře. Zvenčí uvidíme impozantní stavbu, která spojuje modernu s tradiční ománskou architekturou. Transfer do hotelu v Maskatu (nebo okolí). (Trasa cca 50 km) 
Pro zájemce (za příplatek cca 45 USD/os.) fakultativní výlet „Muscat by night“ s grilovanými specialitami servírovanými na pláži a s hudbou. (Tento den není v hotelu večeře)


Den 5
Po snídani vystěhování z hotelu. Přejezd nádhernými čtvrtěmi města k Velké mešitě sultána Kábúse - jež je náboženským centrem a jedním z nejkrásnějších objektů islámské architektury na Arabském poloostrově. (Od osob vstupujících do mešity je vyžadováno vhodné oblečení: dámy musí mít nohy zakryté po kotníky, paže až po zápěstí a vlasy. Pánové musí mít dlouhé kalhoty). Následně navštívíme slavné muzeum Bait Al-Zubair se soukromými sbírkami bohaté ománské rodiny představující kromě kulturního dědictví Ománu také nábytek a domácí spotřebiče majitelů objektu. Po prohlídce muzea se vydáme ve směru města Súr. Během cesty zastavíme na pobřeží Indického oceánu v místě zvaném Bimmah Sinkhole. Je to hluboký krasový trychtýř, ve kterém je voda z oceánu, a vytváří krásný vizuální efekt. Během cesty opět zastavíme u Wadi Al-Shab - ústí řeky tekoucí hlubokou roklí. Projdeme se místem, kde se snoubí syrovost suchých skal s bohatou vegetací. Projdeme se místem, kde se snoubí syrovost suchých skal s bohatou vegetací. Na konci dne dojedeme do města Súr, kde navštívíme loděnici skutečných dřevěných lodí dhow a projdeme se městem ležícím v krásné zátoce. Město Súr je místem, kde slunce vychází v celém arabském světě nejdříve. Město mělo obchodní vztahy s Indií, Malajsií a Afrikou. Pro Arabský poloostrov představovalo místo setkání těchto kultur a okno do světa. Přenocování v hotelu v okolí Súru; večeře (fakultativně). (Trasa cca 250 km)


Den 6
Po snídani a vystěhování z hotelu odjezd na západ směrem k horám Džebel Achdar (Zelené hory). Zatímco budeme míjet nádherné scenérie syrových skal a plavých pouští, dojedeme do Birkat al-Mawz - typické ománské vesnice, v jejíž staré části jsou domy postavené z hlíny a palmových listů. Po krátké procházce se vydáme na další cestu do Nazvy. Město bylo v minulosti náboženským hlavním městem země a do dnešního dne se může chlubit krásnými památkami. Navštívíme jednu z největších pevností v Ománu, z jejíž věže lze krásně vidět, že se město nachází v rozlehlé oáze datlových palem. Uvidíme nádherný městský bazar, kde lze koupit místní výrobky od zeleniny a čerstvých ryb po rukodělné výrobky, textil a zlaté výrobky. Volný čas v bazaru. Přejezd do hotelu ve městě Nazvá (nebo okolí); ubytování, večeře (fakultativně). (Trasa cca 210 km)
Odpoledne pro zájemce (za poplatek 95 USD/os.) horské safari do ománského Velkého kaňonu. Přejedeme džípy do pohoří Al Hadžar ve směru Džabal aš-Šám, nejvyššího vrcholu Ománu. Cestou uvidíme více než 400 let staré město Al Hamra. Během výjezdu auty s pohonem na všechny 4 kola uvidíme překrásné výhledy na ománský Velký kaňon, vytvořený v hluboké propasti. (Cena závisí na počtu zájemců. Osoby, které se rozhodnou pro tuto atrakci, se nebudou účastnit realizace malé části programu výletu).


Den 7
Po snídani vystěhování z hotelu. Vydáme se na návštěvu horských oblastí Nazvy známých díky nepřebernému množství památek. Zastavíme se, abychom obdivovali krásné výhledy na hory v okolí jednoho z krásně položených historických horských měst (Misfat Al Abrieen nebo Al Hamra). Další zastávkou bude jeskyně al-Húta (otevřena během normálního stavu vody uvnitř). Následně si prohlédneme (zvenčí) monumentální pevnost Bahla zapsanou na seznamu UNESCO. Na závěr pojedeme k pevnosti v Džabrin (Jabrin), která je ukázkou nádherné výzdoby a inovativních technologií v 17. století. Uvidíme jak hospodářskou místnost, tak i soukromé části pevnosti. Přejezd na letiště v Maskatu a přelet do Salály, transfer do hotelu v okolí Salály; večeře (fakultativně), přenocování. (Trasa cca 220 km)


Den 8
Vystěhování z hotelu (odhlášení z hotelu do 10:00 hodiny) a transfer na letiště v Salále. Odlet do Polska.
Pro klienty, kteří si prodloužili pobyt - transfer do vybraného hotelu. 
Pro zájemce existuje za příplatek možnost prodloužit svou dovolenou o týdenní pobyt v hotelech v Salále. Popisy hotelů v sekci „Pobyt v Ománu“ a v rezervačním systému.


Upozornění k programu
- Program je rámcový. Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.
- Čas odletu/příletu se může změnit. Prosíme o ověření hodin před odletem na R.pl/rozklady
- Nejlépe směnitelnou měnou na místě je americký dolar (USD). Akceptovány jsou bankovky vydané po roce 2014 - barevné s ochranným proužkem.
- Elektrické zásuvky ve většině hotelů vyžadují adaptér.
- Při vstupu do některých objektů je vyžadováno odpovídající oblečení: dlouhé kalhoty, košile s krátkým rukávem (s límečkem) a plné boty pro muže a pro ženy dlouhé sukně (ke kotníkům), halenky zakrývající ruce (k zápěstí) a šátky jako pokrývky hlavy.
- Vzhledem ke specifické náboženské kultuře země, zejména v období svátků (místní státní a náboženské svátky, např. Ramadán 10.3. - 8.4.2024) se může změnit organizace poznávací a pobytové části (např. pořadí prohlídek, otevírací hodiny muzejních objektů a chrámů, hodiny servírování pokrmů a jejich složení).
- Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů a průvodců.
- Průvodce neprovází po muzejních objektech.


Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Víza

Do Ománu je zapotřebí vízum - více informací v cestovní kanceláři.

Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu. 

Hotel

Ubytování
Hotely se standardem odpovídajícím ***/**** dle posouzení pořadatele zájezdu (celkem 7 nocí).

Vybavení
V hotelu nejčastěji restaurace, bar a recepce.

Pokoje
Dvoulůžkové pokoje vybavené koupelnou s WC, klimatizací a často TV.

Strava
Snídaně a za příplatek večeře (v uvedených dnech, obvykle v hotelových restauracích); nápoje k večeřím za poplatek.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč