Playacartaya Spa Hotel Obrázek0
Playacartaya Spa Hotel Obrázek1
Playacartaya Spa Hotel Obrázek2
Playacartaya Spa Hotel Obrázek3
Playacartaya Spa Hotel Obrázek4
Playacartaya Spa Hotel Obrázek5
Playacartaya Spa Hotel Obrázek6
Playacartaya Spa Hotel Obrázek7
Playacartaya Spa Hotel Obrázek8
Playacartaya Spa Hotel Obrázek9
Playacartaya Spa Hotel Obrázek10
Playacartaya Spa Hotel Obrázek11
Playacartaya Spa Hotel Obrázek12
Playacartaya Spa Hotel Obrázek13
Playacartaya Spa Hotel Obrázek14
Playacartaya Spa Hotel Obrázek15
Playacartaya Spa Hotel Obrázek16
Playacartaya Spa Hotel Obrázek17
Playacartaya Spa Hotel Obrázek18
Playacartaya Spa Hotel Obrázek19
Playacartaya Spa Hotel Obrázek20
Playacartaya Spa Hotel Obrázek21
Playacartaya Spa Hotel Obrázek22
Playacartaya Spa Hotel Obrázek23
Playacartaya Spa Hotel Obrázek24
Playacartaya Spa Hotel Obrázek25
Playacartaya Spa Hotel Obrázek26

Playacartaya Spa Hotel

Španělsko
Pobytový
Rodinný
Mezinárodní animace
Bazén se sladkou vodou
Wi-Fi
Wellness
Figloklub s polskými animátory

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

Hotel postavený v roce 2004 se nachází v přímořské části města Cartaya, v přírodním parku Rio Piedras, uprostřed borových lesů, asi 1 km od vesnice El Portil (kavárny, hospody, restaurace). Na letiště Faro je to cca 110 km.

.
Pláž

Hotel se nachází 150 m od dlouhé písečné pláže.

Hotel poskytuje osušky k bazénu (zdarma, výměna 1 Eur, nutná záloha cca 10 Eur).

.
K dispozici pro hosty

Recepce, lobby, restaurace, bary, zahrada, sluneční terasa s lehátky a slunečníky, 2 bazény (včetně jednoho se skluzavkou a jednoho s oddělenou vířivkou), brouzdaliště pro děti (v bazénech je sladká voda), aquapark, kluby pro děti a mládež všech věkových kategorií, konferenční místnost. Za příplatek: prádelna, hlídání dětí, půjčovna kol, půjčovna aut, parkoviště.

Internet

Internetové zařízení a Wi-Fi připojení za příplatek.

Catering

Snídaně a večeře formou pestrého bufetu. Za příplatek All Inclusive: snídaně, obědy a večeře formou bufetu, občerstvení mezi jídly. místní alkoholické a nealkoholické nápoje v barech v areálu hotelu (11:00-23:30). Bezlepková dieta na vyžádání.

.
Sportovní a animační program

V hotelu probíhá rozsáhlý animační program pro děti i dospělé: Klub Mini (pro děti od 3 do 7 let), Klub Junior (od 7 do 11 let), Klub Teen (od 11 do 15 let), Klub Maxi (od 15 do 17 let). Každý den různé druhy aktivit: sport, lekce vaření, ekologické workshopy. Zdarma: jóga, zumba, aerobik, aqua-aerobik, ping pong, pétanque, zahradní šachy, stolní hry, minigolf (nutná záloha na vybavení), tematické večery. Placené: kulečník, půjčovna kol, lázně (ošetření obličeje a těla).

.
Webové stránky Místní kategorie

****

Podle našeho názoru

Krásně umístěný hotel u ústí řeky do oceánu. Velmi bohatý bazénový areál, různé animace i v polštině (od poloviny června do poloviny září), výborná strava a komfortní pokoje (za to vše "+"). K tomu právě vybudovaný aquapark. Opravdu doporučujeme!

.
Umiestnenie

Hotel postavený v roce 2004 se nachází v přímorskej časti mesta Cartaya, v prírodnom parku Rio Piedras, uprostred borovicových lesov, asi 1 km od dediny El Portil (kaviarne, krčmy, reštaurácie). Na letisko Faro je to přibližně 110 km.

.
Webová lokalita Športový a animačný program

V hoteli prebieha rozsáhly animačný program pre deti aj dospelých: (od 3 do 7 let), Junior klub (od 7 do 11 let), Teen klub (od 11 do 15 let), Maxi klub (od 15 do 17 let). Každý den se konají různé druhy aktivit: šport, lekcie varenia, ekologické workshopy. Volně: jóga, zumba, aerobik, aqua-aerobik, ping pong, pétanque, zahradní šach, stolové hry, minigolf (vyžaduje sa záloha na vybavenie), tematické večery. Platené: biliard, požičovňa bicyklov, kúpele (ošetrenie tváre a tela).

.
Stravovanie

Raňajky a večere formou pestrého bufetu. Za príplatok All Inclusive: raňajky, obedy a večere formou bufetu, občerstvenie medzi jedlami. miestne alkoholické a nealkoholické nápoje v baroch v areáli hotela (11:00 - 23:30). Bezlepková diéta na požádanie.

.
Miestna kategória

****

K dispozícii pre hostí

Recepce, vstupní hala, restauraácia, bary, záhrada, slnečná terasa s ležadlami a slnečníkmi, 2 bazény (vrátane jedného so šmykľavkou a jedného s oddelenou vírivkou), detské brodítko (v bazénoch je sladká voda), vodný park, kluby pre deti a mládež všetkých vekových kategórií, konferenčná miestnosť. Za príplatok: práčovňa, služba opatrovania detí, požičovňa bicyklov, požičovňa áut, parkkovisko.

.
Podľa nášho názoru

Krásně situovaný hotel při ústí řeky do oceánu. Veľmi bohatá bazénová zóna, rôzne animácie aj v poľštine (od polovice júna do polovice septembra), výborná strava a pohodlné izby (za to všetko "+"). K tomu právě vybudovaný aquapark. Naozaj odporúčame!

.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování: 7, 10, 11 nebo 14 nocí v hotelu, stravování dle popisu ubytování, služby polského delegáta, balíček pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, jídla, která nejsou uvedena v popisu hotelů, nápoje k jídlu (pokud není v popisu hotelu uvedeno jinak) a další osobní výdaje. 

Název zájezdu v polském jazyce: Hiszpania - Costa de la Luz

Program

Den první
Odlety z Polska. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování nebo možnost využití fakultativních výletů atd.

Den poslední
Vystěhování z hotelu a transfer na letiště. Návrat do Polska.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Jiné

ŠPANĚLSKO - Costa de la Luz - obecné informace
 
Měna
EUR - Euro. Lze platit platebními kartami a vybírat z bankomatů. V turistických oblastech se nachází mnoho míst, na nichž lze vyměnit valuty. 

Spropitné
Je vhodné nechávat malou částku jako spropitné. Spropitné se dává především řidičům na fakultativních výletech a číšníkům v restauracích. V některých případech může být spropitné přičteno k ceně. 

Vízum
Čeští obyvatelé mohou cestovat do Španělska s platným cestovním pasem nebo průkazem totožnosti.

Čas
Stejný jako v ČR. 

Orientační ceny
Oběd v restauraci od 10 EUR, voda 1 litr - 1,5 EUR, pivo v baru od 1,5 EUR, káva v kavárně od 1 EUR.

Elektřina
Napětí 220 V, 50 Hz. Zařízení s českými typy zástrček fungují bez obtíží. 

Telefony
Mobilní telefony fungují po celém Španělsku. Ověřte si prosím tarifní podmínky roamingu u Vašeho operátora ještě před odjezdem.  
 
Costa de la Luz
"Pobřeží světla" je jižní část pobřeží Andalusie od Gibraltarského průlivu až po hranici s Portugalskem. Letoviska jsou spíše komorními místy a je zde marné hledat bohatý noční život.

LETOVISKA

Islantilla
Letovisko se nachází cca 95 km na východ od města Faro (Portugalsko). V Islantille začíná více než 5 km dlouhá pobřežní promenáda, která vede k dalšímu středisku La Antilla. Promenáda nabízí krásnou procházku za doprovodu šumění vln a mořského vánku.

Isla Cristina
Turistické městečko se nachází cca 85 km na východ od Faro (Portugalsko). Isla Cristina je největší z nabízených letovisek a najdete zde hezkou dlouhou písčitou pláž. Je zde malý přístav v centru města - místo pro ty, kteří vyhledávají noční život jako příjemné oživení dnů strávených na pláži.

Isla Canela
Malý ostrov oddělený od pevniny sítí kanálů, který se nachází cca 80 km východně od Faro (Portugalsko). Místo spíše klidné než rušné, ale milovníci večerní zábavy ji můžou najít v nedalekém přístavu, od je také možné dostat se lodí do letoviska Isla Cristina.

Odlety: Varšava, Katovice, Gdaňsk a Poznaň. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Výlety v okolí

Sevilla - perla Andalusie
Sevilla je město zdobené kvetoucími pomerančovníky, znějící zvuky flamenca a udržující tradice korridy. Neobvyklé památky z římské, arabské a křesťanské doby lahodí oku návštěvníků. Je hrdým hlavním městem Andalusie, okouzlujícím nesporným šarmem a rušným životem. Kouzlo Andalusie a nádherná umělecká díla zdůvodňují slova starého přísloví: „Quien no ha visto Sevilla, ne ha visto maravilla“ („Kdo neviděl Seville, neviděl zázrak“).
Návštěva Sevilly začíná přejezdem centrem. Na začátku si budeme moci prohlédnout místo Ibero-americké výstavy z roku 1929 a slavné půlkruhové Španělské náměstí u parku Marie Luisy. Dalším bodem je procházka po Barrio de Santa Cruz. Tato bývalá židovská čtvrť je zachována v typickém andaluském stylu, s obílenými nízkými budovami, úzkými uličkami plnými útulných barů s „tapas“. Následně návštěva největší gotické katedrály světa - Santa Maria de la Sede, která je známá také díky věži „Giralda“ (bývalý minaret) a hrobce Kryštofa Kolumba. Impozantní budova postavená na místě maurské mešity je stále největší turistickou atrakcí města. Na závěr volný čas (cca 3 hodiny) na jídlo, nákupy, plavbu lodí po řece Guadalquivír nebo další prohlídky (např. oslnivého královského paláce - Real Alcazar, který jako by byl vyjmut z „Příběhů tisíce a jedné noci“  a nachází se přímo u katedrály). Úterky a pátky, cena cca 60 EUR, z Mazagónu cca 80 EUR.

Tradice Andalusie
Výlet začneme v jedné z nejlepších farem bojových býků ve Španělsku („Toro bravo“), kde budeme obdivovat zblízka tato úžasná zvířata. Tato část provincie Huelva je známá svou vinařskou tradicí - oblast původu vín „Condado de Huelva“ (hlavně stolní vína, přívlastková vína, vermuty a vynikající vinný ocet). Následně půjdeme do typické místní vinárny, kde se vyrábí tradiční vína s označením původu - ochutnávka vín. Volný čas na odpočinek a jídlo na vlastní náklady. Odpoledne navštívíme typické město El Rocío, které je jakousi vstupní branou do Národního parku Doñana. Toto město je známé díky slavnostem a neobvyklým oslavám Letnic, během nichž se zaplňuje lidmi v tradičních krojích, na bohatě zdobených koních a barevných kočárech. Shromažďují se ve svatyni, kde se nachází socha Panny Marie z Rocio, jež je obklopená silným kultem. Budeme mít čas navštívit baziliku Panny Marie z El Rocío a na procházku malebnými uličkami města jako z westernu. Délka trvání výletu je cca 9 hodin. Cena zahrnuje přejezd, průvodce, vstup na farmu, návštěvu vinárny a ochutnávku vín. Čtvrtky, cena za osobu cca 60 EUR, z Mazagónu cca 80 EUR.

Gibraltar - britská enkláva s výhledem na Afriku
Výlet autobusem na poloostrov s délkou pouhých 6 km, který je malou britskou enklávou na Pyrenejském poloostrově. V programu panoramatický přejezd mikrobusy, jehož trasa zahrnuje mimo jiné centrum - Main Street, vyhlídkové místo, ze kterého lze vidět pobřeží Afriky, výjezd na vysokou Gibraltarskou skálu, která je známá především díky makakům, kteří zde často přicházejí k turistům a loudí nějaké dobrůtky, velkolepá jeskyně San Miguel. Neobvyklá mezinárodní atmosféra a bezcelní zóna - to jsou další výhody mysu. Vyplácí se zde kupovat zejména alkoholické výrobky, tabák a parfémy. Jedinečným suvenýrem může být křišťálový suvenýr z Gibraltar Crystal
Factory. Volný čas na jídlo, nakupování atd. - cca 3 hodiny. Středy, cena cca 80 EUR, z Mazagónu cca 100 EUR.

Portugalsko - exotické Algarve
Ačkoli leží portugalská oblast Algarve od španělské Andalusie, co by kamenem dohodil, nabízí návštěvníkům zcela jinou, exotickou krajinu s vysokými útesy, fantastickými skalami tvořenými větrem a vodou, klidné pláže se zlatým pískem ukryté v zátokách a všudypřítomné agáve, kaktusy a palmy. Celodenní autobusový výlet podél jižního pobřeží Portugalska umožní vychutnat si rozmanitost krajiny a poznat některé z charakteristických portugalských měst. Přejezd do Portugalska mostem přes řeku Guadiana. Příjezd do malebného letoviska Villamoura obklopeného golfovými hřišti a zároveň turistického centra provincie Algarve. Je známé také díky přístavu, ve kterém kotví nejdražší a nejzajímavější jachty, jaké lze vidět na pobřeží Algarve. Volný čas, během kterého doporučujeme ochutnat místní speciality. Následně prohlídka Albufeiry, okouzlující staré rybářské vesnice s tradičními nízkými budovami a nízkými nabílenými domy, nyní velmi navštěvované turisty. Procházka strmými, klikatými uličkami mezi bary, obchody a restauracemi v centru. Ve vesnici bude také volný čas. Na zpáteční cestě možnost nakupování ve Vilarealu do Santa Antonia - „nákupním ráji“. Na závěr výletu chvíle odpočinku během plavby trajektem přes řeku Guadianu. Soboty, cena cca 50 EUR, od Mazagonu cca 70 EUR.

Huelva
Huelva je největším městem provincie a jeho hlavní město čítá cca 150 tisíc obyvatel. Kolonie Onuba (historický název) byla založena fénickými obchodníky a Římané rozšířili přístav. V souvislosti s blízkostí míst spojených s výpravou Kryštofa Kolumba do Nového světa Huelva bujaře slaví tzv. „Diestas Colombinas“, na přelomu července a srpna. V programu výletu přejezd městem, během kterého lze vidět nejvýznamnější místa a památky - mimo jiné: katedrálu, univerzitu, anglickou čtvrť královny Viktorie, starý hotel Casa Colón. Po tomto panoramatickém přejezdu volný čas v centru města. Středy, cena cca 25 EUR.

Příroda

Zelená oáza - Národní park Doñana 
Tato největší chráněná oblast ve Španělsku pokrývá více než 50 000 ha země v provinciích Huelva a Sevilla. Zabírá plochou, zabahněnou rovinu s jezery a starými rameny řek v západní části delty řeky Guadalquivír a pás písečných pláží a pobřežních dun na pobřeží. Během výletu se můžete setkat mimo jiné: se vzácnými druhy vodních ptáků, se stěhovavými ptáky, dravci, rysy a plameňáky.
http://www.donanavisitas.es/

Pro aktivní

Vodní sporty
Costa de la Luz nabízí četné vodní atrakce: windsurfing, kitesurfing, plavbu na mini-katamaránu, jízdu na banánech, na vodní pohovce nebo parasailing. Pro ty, kteří nevyhledávají adrenalinové sporty, např. kajaky, vodní kola, paddle surf.

Nordic walking na plážích Pobřeží světla
Dlouhé písečné pláže lákají k této formě aktivity. Doporučujeme nordic walking při západu slunce, zejména po klidném a horkém dni.

Projížďka na koni

Oblast Národního parku Doñana a jeho okolí nabízí mnoho možností k projížďce na koni. Nejoblíbenější jsou procházky na koni po pláži při západu slunce. Díky příkladné přípravě koní jsou dostupné pro každého, dokonce i pro zcela nezkušeného jezdce.
http://www.donana-rutas-caballo.com/
http://airesafricanos.com/

S dětmi

Tváří v tvář s pirátem v Zoomarinu
Rodinný zábavní park se nachází jen několik kilometrů od letoviska Albufeiry (Portugalsko). Ukázky zvířat, včetně delfínů, tuleňů, lachtanů a ptáků. Kromě toho bazén s umělým vlnobitím, pláže, několik skluzavek a vodní hřiště pro nejmenší. Nabízíme také návštěvu Zátoky pirátů, kde do světa dobrodružství, tajemných map a ukrytých pokladů všechny přenese představení plné zvratů a akcí. Ceny: dospělí cca 29 EUR, děti a senioři cca 20 EUR, děti do 1 m výšky - volný vstup. Za příplatek (cca 170 EUR) možnost plavání s delfíny.
www.zoomarine.pt

Vodní atrakce jižního Portugalska
Je to skvělá volba pro všechny, kdo milují hry a zábavu v bazénech mezi fantastickými vodními atrakcemi. Portugalské aquaparky Aqua Show, Slide & Splash a Aqualand Algarve zaručují zábavu a nezapomenutelný zážitek. Byly navrženy tak, aby poskytovaly vhodné podmínky pro hosty všech věkových skupin, dětem umožňují radostnou a bezpečnou zábavu a starším poskytují slušnou dávku adrenalinu.
www.aquashowparkhotel.com
www.slidesplash.com
www.aqualand.pt

Prohlídky

Niebla - zapomenuté královské hlavní město
Městečko Niebla obklopené hradbami leží nedaleko dálnice spojující Huelvu se Sevillou. Turisty přehlížené město v sobě skrývá středověký hrad s děsivou mučicí komorou, starý farní kostel, vzniklý přestavbou mešity a minaretu z arabských dob.

Upozornění! Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů.

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna je ve Španělsku obvykle od 1.7. do 31.8.

Mapa

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.8 Kč