Aktuálně probíhá technická údržba stránek, která může zapříčinit zobrazení chybné ceny u některých zájezdů. Omlouváme se za případné komplikace a děkujeme za pochopení.
Ubytování BIM Obrázek0
Ubytování BIM Obrázek1
Ubytování BIM Obrázek2
Ubytování BIM Obrázek3
Ubytování BIM Obrázek4
Ubytování BIM Obrázek5
Ubytování BIM Obrázek6
Ubytování BIM Obrázek7
Ubytování BIM Obrázek8
Ubytování BIM Obrázek9
Ubytování BIM Obrázek10
Ubytování BIM Obrázek11
Ubytování BIM Obrázek12
Ubytování BIM Obrázek13

Nespoutaná příroda - Manaus, Iguaçu

Brazílie
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou do Rio de Janeira (s přestupem na jednom z evropských letišť), vnitřní přelety (možnost přeletů s přestupy), letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, program (viz níže), ubytování v hotelech (viz níže) - 9 nocí, stravování dle programu: snídaně/ breakfast box + večeře nebo oběd/lunch box, služby průvodce v Brazílii, balíček pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel). 


Základní cena nezahrnuje: vstupenky do navštívených objektů, místní průvodce, spropitné, systém Tour Guide - cena cca 255 USD/os. (poplatek placený průvodci), fakultativní výlety uvedené v programu, další jídla (která nejsou uvedena v ceně zájezdu) a jiné osobní výdaje. Cena nezahrnuje pobytovou taxu v Argentině, jejíž výše je 1 USD/den/os. Poplatek je povinný a hradí se na recepci při ubytování. 


Důležité! Přečtěte si aktuální podmínky vstupu do země.


Název zájezdu v polském jazyce: Nieokiełznana przyroda - Manaus, Iguacu
Kód zájezdu: BIM

Program

Nádherné město boha • socha Krista na kopci Corcovado • Manaus - velké město uprostřed džungle • divy světa: největší řeka a největší vodopády - Amazonka a Iguaçu • lenochodi a růžoví delfíni v Amazonii • slunečné pláže Copacabana a Ipanema


Den 1 
Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Přelet do Rio de Janeira pravidelnou linkou (s přestupem na jednom z evropských letišť). Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.  


Den 2
Přílet do Rio de Janeira, pasová kontrola. Následně se vydáme na prohlídku Rio de Janeira. Lanovkou se dopravíme na vrchol hory Corcovado (v překladu „hrbáč“, 710 m n. m.), kde stojí slavná 38metrová socha Krista Spasitele. V roce 2007 byla tato socha prohlášena za jeden ze sedmi nových divů světa. Z vrcholu hory se rozprostírá nádherný výhled na Rio de Janeiro. Následně přejezd k „červené pláži“ - Praia Vermelha, odkud se lanovkou přepravíme na vrchol Pão de Açúcar (v překladu: Cukrová homole, 396 m n. m.). Cukrová homole (Pão de Açúcar) a hora Corcovado soutěží o titul nejlepšího vyhlídkového místa na Rio de Janeiro. Na oběd budeme mít možnost ochutnat slavné brazilské hovězí maso v Churrascarii a seznámit se se způsobem servírování tzv. Rodízio de carne. Přenocování. (Trasa cca 50 km)


Den 3
Po snídani přejezd do centra města. Cestou projedeme kolem slavného „chrámu“ fotbalu - stadionu Maracanã, který stále drží světový rekord v návštěvnosti (200 tisíc diváků na zápas) a je považován za největší stadion svého druhu na světě. Na stadionu se odehrály důležité zápasy Mistrovství světa v roce 2014. Následně se vydáme k Sambodromu - právě zde se každým rokem konají barevné průvody tanečníků samby, kteří předvádějí své dovednosti na nejslavnějším karnevalu světa (Sambodrom je v období koncertů a karnevalu uzavřen, lze jej vidět pouze z oken autobusu). Dojedeme také na Olympijský bulvár, kde budeme moci pod širým nebem obdivovat jedno z největších graffiti na světě a moderní Muzueum of Tomorrow, autora Santiago Calatravy, postavené u příležitosti olympijských her. Následně návrat do hotelu. Volný čas na opalování a nakupování suvenýrů. Večeře a přenocování v hotelu v Rio de Janeiru. (Trasa cca 50 km)


Den 4
Po snídani transfer na letiště a přelet do Manaus (možnost přestupu), hlavního města Amazonie. Manaus je největším městem Amazonie a velkým přístavem pro zaoceánské lodě. Nachází se 1500 km od oceánu a je kouskem civilizace v srdci džungle s historií sahající až do konce 17. století. Své zlaté období město zažilo na konci 19. a počátku 20. století, kdy díky vývoji automobilového průmyslu vzrostla poptávka po kaučuku. Uprostřed džungle se začaly stavět paláce, majestátní rezidence, otevírat kasina a v domovech svítilo elektrické světlo dříve než v Londýně. Když byly v amazonské džungli vykradeny semena kaučukovníku a pěstování této suroviny bylo možné v jiných částech světa, rozvoj města byl zastaven. V současné době je Manaus zvaný „metropolí brazilského severu“ čtvrtým nejrozvinutějším městem Brazílie a hlavním místem, z něhož začíná prozkoumávání džungle. Projedeme hlučnými a přeplněnými nábřežními ulicemi až k budově Teatro Amazonas - amazonské opery; neoklasicistní budově dokončené v roce 1896, která jakožto reprezentativní místo dostala nádhernou výzdobu. Plavba loďkami do Ecopark Jungle Lodge v Amazonii. Budeme mít možnost plout řekou Rio Negro, která spolu s řekou Solimões tvoří brazilskou Amazonku - největší a nejdelší řeku světa, která patří mezi jeden ze sedmi divů světa v kategorii „příroda“. Ubytování, večeře a volný čas. Ecopark Jungle Lodge je skryt v komorním zákoutí džungle, cca 40 minut plavby lodí z Manaus. Nabízí ubytování v útulných bungalovech obklopených tropickými rostlinami. Budete mít možnost relaxovat v jednom z přírodních bazénů, na soukromé pláži nebo v houpacích sítích zavěšených mezi stromy. Večer vyjížďka loděmi za kajmany. Ve světle reflektoru budou viditelné červené zářící body přímo na vodě - to jsou právě oči aligátorů. Návrat do lodgí, večeře a přenocování. (Trasa cca 70 km)


Den 5
Před snídani trekking do nitra tropického lesa na vzrušující setkání se zdejšími volně žijícími živočichy. Budou nás doprovázet zvuky ptáků, hmyzu a opic. Po snídani návštěva caboclos - neboli brazilských mesticů, kteří jsou potomky místních indiánů a Evropanů, kteří žili převážně ze získávání kaučuku. Seznámíme se s procesem pěstování manioku, výroby různých druhů mouky a pikantního koření. Uvidíme také nejtradičnější způsob výroby kaučuku v Amazonii. Návrat do lodgí, oběd. Po obědě se seznámíme s jednou z nejznámějších ryb, které se vyskytují v Amazonii a jejích povodích - pirani. Zastavíme v jedné z plovoucích restaurací, kde si každý bude moci vyzkoušet své dovednosti během rybolovu těchto krvežíznivých tvorů. Návrat do lodgí, večeře a přenocování.
 

Den 6
Snídaně, volný čas na odpočinek u vody. Tento den nabízíme účast ve fakultativním výletu (dostupnost na základě stavu vody) - safari s růžovými delfíny, vyskytujícími se pouze v Amazonii (za příplatek cca 180 USD/os.). Tito extrémně inteligentní a přátelští savci zde žijí zcela svobodně a rádi připlouvají k lidem. Budeme mít možnost vidět jejich krmení. Proplujeme tzv. soutokem řek (Encontro das Aguas): Rio Negro (Černá řeka), jejíž tmavé vody se setkávají se světlými vodami Solimões (horní část Amazonky). Obě řeky plynou cca 20 km v jednom korytě, ale jejich vody různé barvy se se sebou nemísí. Tento neobvyklý jev  budeme moci obdivovat z paluby lodi. Navštívíme také amazonské indiány v jejich vesnici, kteří nám ukáží svoje zvyky. Během výletu si prohlédneme vodní rostliny nazývané rostlinami „královny Viktorie“, kulaté plovoucí listy velikosti až 3 m, jejichž stonky dosahují délky 7 - 8 m. Možná nás také navštíví opice, které budeme moci nakrmit. Po obědě v plovoucí restauraci se vydáme do velkochovu největší sladkovodní ryby - arapaimy, kde budeme mít možnost vyzkoušet si své rybářské dovednosti během jejich krmení. S trochou štěstí se nám podaří spatřit lenochoda nebo anakondu. Návrat do lodgí na přenocování. (Trasa cca 100 km)


Den 7
Po snídani návrat do Manaus, následně transfer na letiště a přelet do Foz do Iguaçu (s přestupem). Ubytování v hotelu. V tento den, v závislosti na časových možnostech bude pro zájemce uspořádána návštěva ptačího parku (za poplatek cca 45 USD/os.). Oběd nebo večeře v závislosti na letovém řádu. Přenocování. (Trasa cca 100 km)


Den 8
Po snídani návštěva brazilské strany světoznámých vodopádů Iguaçu, což v jazyce indiánů Guaraní znamená „velká voda“. Procházka stezkou, na níž budeme moci obdivovat nádherné vodní kaskády padající z různých výšek, ovšem hlavním cílem naší výpravy bude setkání s nejvyšším vodopádem Iguaçu zvaným Garganta del Diablo - Ďáblovo hrdlo, jehož výška dosahuje více než 70 m. Hukot masy vody řítící se z bazaltové police a všudypřítomný opar se postarají o nezapomenutelný zážitek. Nakonec se výtahem svezeme na horní úroveň vodopádu a budeme tak mít opět příležitost k pořízení výjimečných snímků. Přejezd do hotelu, večeře a přenocování. (Trasa cca 30 km)


Den 9
Po snídani návštěva Národního parku Iguazú na argentinské straně. Vyznačenými stezkami a ekologickým vláčkem prozkoumáme tajemství tropického deštného pralesa a naším očím se naskytne nádherný výhled na vodopády. Projdeme cca 2 km trasu mostem až na vyhlídkovou terasu, odkud se budeme moci pokochat výhledem na úchvatný vodopád Garganta del Diablo. Oběd v areálu parku nebo večeře v hotelu. Pro zájemce možnost fakultativního výletu: vodní safari - přejezd džípem přes deštný prales, obdivování divoké přírody, následně výlet k vodopádům loděmi podobnými pontonům (za příplatek cca 110 USD/os.). Následně projedeme mostem „bratrství“ na brazilskou stranu. Odpoledne transfer na letiště a přelet do Rio de Janeira (možnost přestupu). Ubytování a přenocování.  


Den 10
Čas na odpočinek a opalování na jedné z nádherných pláží Rio de Janeira - doporučujeme obzvláště 4,5kilometrovou Copacabanu nebo elegantní Ipanemu. Během pobytu doporučujeme fakultativní výlety: let vrtulníkem cca 250-300 USD/os./30 minut, favela cca 55 USD/os. Úplný seznam fakultativních výletů uvede průvodce zájezdu na místě. (Trasa cca 50 km) 


Den 11 
Po snídani vystěhování z hotelu. Volný čas na nákupy. Následně transfer na letiště a zpáteční let do Polska (přesný čas srazu určí průvodce Rainbow na místě).
 

Den 12
Přílet do Varšavy na letiště F. Chopina.


Upozornění k programu
- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či obráceno.
- Prosíme, vezměte si s sebou neklouzavou obuv a lehkou bundu na procházku po Iguaçu. 


Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Upozornění k programu

Očkování a zdraví 
Očkování není vyžadováno. Na území Amazonie je doporučeno očkování proti žluté zimnici. Je třeba vzít s sebou repelenty.

Víza - informace pro prodejce

Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu z Brazílie.  

Upozornění! Informace o cestovním pasu (číslo pasu, datum vydání a datum ukončení platnosti) musí být vyplněny na rezervaci do maximálně 14 pracovních dnů před datem odletu. Pokud se prodej uskuteční později, prosíme o neprodlené doplnění těchto údajů. 

Hotel

Hotely:
- v Manaus *** hotel (3 noci),
- ve Foz do Iguaçu *** hotel (3 noci),
- v Rio de Janeiru *** hotel (4 nebo 5 nocí) -  nachází se cca 100 - 400 m od Copacabany nebo Ipanemy (v karnevalovém období možnost ubytování v hotelu 100 - 300 m od pláže Flamengo).

Pokoje: dvoulůžkové pokoje s koupelnou, s možností 1 přistýlky

Ubytování zahrnuje: 
Pro odlety z Polska ve čtvrtek - 10 nocí (první noc ze čtvrtka na pátek). 
Pro odlety z Polska v neděli - 11 nocí (odlet z Polska v neděli přílet do Ria v pondělí v časných ranních hodinách. První noc z neděle na pondělí). 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.4 Kč