Ubytování RIO Obrázek0
Ubytování RIO Obrázek1
Ubytování RIO Obrázek2
Ubytování RIO Obrázek3
Ubytování RIO Obrázek4
Ubytování RIO Obrázek5
Ubytování RIO Obrázek6
Ubytování RIO Obrázek7

Karneval v Rio de Janeiru!

Brazílie
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou z Varšavy do Rio de Janeira a z Rio de Janeira do Varšavy (s přestupem na jednom z evropských letišť), vnitřní přelet na trase: Rio de Janeiro - Foz do Iguaçu - Rio de Janeiro, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, program (viz níže), ubytování v hotelech (viz níže), stravování dle programu: snídaně + večeře nebo oběd/lunch box, služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, služby průvodce v Brazílii a Argentině, balíček pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).


Základní cena nezahrnuje: vstupenky do navštívených objektů, místní průvodce, spropitné, systém Tour Guide - cena cca 220 USD/os. (poplatek placený průvodci), fakultativní výlety uvedené v programu, další jídla (která nejsou uvedena v ceně zájezdu) a jiné osobní výdaje. Cena nezahrnuje vstupenky na Sambodrom - možnost doplatku v podobě dodatečné služby k rezervaci (včetně transferu). 


Důležité! Přečtěte si aktuální podmínky vstupu do země.


Název zájezdu v polském jazyce: Karnawał w Rio de Janeiro!
Kód zájezdu: BRK

Program

Karneval 2024 • největší slavnost Ameriky • roztančené a sluncem rozpálené Rio de Janeiro • hudba, tanec a zábava po celý den • úžasné karnevalové kostýmy a peří • soutěže tanečních škol • jediná zábava toho druhu na světě • Cukrová homole (Sugarloaf Mountain), slavná socha Krista a stadion Maracanã • vodopády Iguaçu


Den 1 
Rio de Janeiro, samba a karneval - skvělé trio přitahující návštěvníky z celého světa. Není zábavnější místo na Zemi, než jakým se stane Sambodrom v tomto žhavém období. Krásné kostýmy, úchvatné barvy, hlasitá hudba a mnoho dalších zajímavostí tvoří nádherný průvod v rytmu samby. Školy samby, díky nimž je Rio tak známé, připravují tento naprosto jedinečný a nezapomenutelný karneval po celý rok. Samba - brazilský národní tanec, dříve zakázaný a v dnešní době oslňující, díky kterému pohybují boky všichni účastníci karnevalu. Karneval v Rio de Janeiro je skvělou příležitostí jak poznat kulturu Brazilců a jejich radostný a roztančený temperament. Každá škola připravuje vlastní show, aby nám ukázala pravou tvář Brazílie. To není jen tanec a hudba, ale také velká dávka tradice a mentality a nezapomenutelné zábavy. Jedoucí krásně vyzdobené platformy, tančící páry s transparenty, královny samby,velké orchestry a spousta skvělé hudby původem z Ria. Co více si přát? Stačí mít jen místo na Sapucai čili Sambodromu (což je dlouhá ulice v centru Ria, která je obklopená tribunami, kde se každá škola promenáduje) a oddat se této jedinečné atmosféře v rytmu samby. S námi objevíte tuto jedinečnou a jedinou svého druhu podívanou na čerstvém vzduchu pod záři reflektorů a vznášejících se rytmů samby.


Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přelet do Rio de Janeira (s přestupem na jednom z evropských letišť). 


Den 2
Přílet do Rio de Janeira, transfer do hotelu. Procházka městem, první kontakt s karnevalem v Riu. Odpoledne volný čas na odpočinek na slavné pláži Copacabana nebo možnost zúčastnit se velké brazilské slavnosti. Doporučujeme strávit tento den po cestě odpočinkem v hotelu, další noci můžete podle vašich možností a uvážení strávit zábavou. Večeře v hotelu, přenocování.


Den 3
Volný čas na odpočinek a opalování na jedné z pláží Rio de Janeira. V tento speciální den nás v 6:00 hodin ráno probudí Blocos de rua! Několikamiliónové průvody ulicí tvořené místními organizacemi, společnostmi, sousedy a známými zvou všechny ke společné zábavě! V pozdních odpoledních hodinách budete mít jedinečnou příležitost zažít nejžhavější noc karnevalu v samém srdci Rio de Janeira (za poplatek)! Nejbarevnější a nejznámější karneval na světě, jehož počátky sahají do roku 1723, vždy přitahuje do Ria davy turistů z celého světa a je zárukou nezapomenutelné zábavy. Tradice je začít karneval výběrem Krále karnevalu tzv. Rei Momo, který obdrží od starosty symbolické klíče od bran města a slavnostně zahajuje 5 bezstarostných dní plných zábavy a tance. Celé Rio de Janeiro žije karnevalem v noci i ve dne! Vrcholem karnevalu je průvod nejlepších tanečních škol, pro které je karneval vyvrcholením jejich celoroční práce. Barevné průvody tanečníků v odvážných kostýmech prezentují na Sambodromu své mimořádné taneční dovednosti. Veselý brazilský temperament a vzrušující rytmy bubnů tvoří výbušnou směs, které nelze odolat a navždy zůstane v paměti. Odpoledne oběd a přejezd na Sambodrom, v noci návrat do hotelu, přenocování. 


Den 4
Po snídani transfer na letiště a přelet do Foz do Iguaçu. Přejezd přes hranice a návštěva Národního parku Iguazú na argentinské straně. Vyznačenými stezkami a ekologickým vláčkem prozkoumáme tajemství tropického deštného pralesa a naším očím se naskytne nádherný výhled na vodopády. Projdeme cca 2 km trasu mostem až na vyhlídkovou terasu, odkud se budeme moci pokochat výhledem na úchvatný vodopád Garganta del Diablo. Následně opět projedeme mostem „bratrství“ na brazilskou stranu. Procházka stezkou, na níž budeme moci obdivovat nádherné vodní kaskády padající z různých výšek, ovšem hlavním cílem naší výpravy bude setkání s nejvyšším vodopádem Iguaçu zvaným Garganta del Diablo - Ďáblovo hrdlo, jehož výška dosahuje více než 70 m (větší než Niagára). Hukot masy vody řítící se z bazaltové police a všudypřítomný opar se postarají o nezapomenutelný zážitek. Nakonec se výtahem svezeme na horní úroveň vodopádu a budeme tak mít opět příležitost k pořízení výjimečných snímků. Pro zájemce možnost vodního safari (za poplatek cca 110 USD). Večeře. Transfer do hotelu ve městě Foz do Iguaçu, ubytování a přenocování.


Den 5
Po snídani vystěhování, transfer na letiště ve Foz do Iguaçu a přelet do Rio de Janeira. Následně prohlídka Rio de Janeira - města zvaného Brazilci jako Cidade Maravilhosa - úžasné město, které je rušné po celý den. Samba, fotbal a sluncem zalité pláže Copacabana a Ipanema - to jsou nejznámější vizitky Ria, které nejlépe vystihují radostný a vřelý temperament jeho obyvatel. Lanovkou se dopravíme na vrchol hory Corcovado (v překladu „hrbáč“, 710 m n. m.), kde stojí slavná 38metrová socha Krista Spasitele. V roce 2007 byla tato socha prohlášena za jeden ze sedmi nových divů světa. Cestou do centra mineme slavný fotbalový „chrám“ - Maracanã - stadión považovaný za největší svého druhu na světě. V zemi, kde je fotbal téměř náboženstvím, je mnohými nazýván dokonce Chrámem bohů. V centru Ria navštívíme katedrálu ve tvaru pyramidy a poté přejedeme k „červené pláži“ - Praia Vermelha, odkud se lanovkou přepravíme na vrchol Pão de Açúcar (v překladu: Cukrová homole, 396 m n. m.). Návrat do hotelu, večeře a přenocování. (Trasa cca 50 km)


Den 6
Snídaně v hotelu. Volný čas na opalování na jedné z nádherných pláží Rio de Janeira, čas na samostatnou prohlídku botanické zahrady nebo možnost využití fakultativního výletu: město Samba cca 70 USD/os., favela cca 55 USD/os., tropické ostrovy cca 85 USD/os., let vrtulníkem cca 250- 300 USD/30 minut. Odpoledne doporučujeme zúčastnit se nepřetržité karnevalové zábavy. Večeře a přenocování v hotelu.
 

Den 7
Po snídani vystěhování z hotelu. Volný čas na nákupy. Následně transfer na letiště a zpáteční let do Polska (s přestupem na jednom z evropských letišť). Přesný čas srazu určí průvodce Rainbow na místě.


Den 8  
Přílet do Varšavy na letiště F. Chopina.


Upozornění k programu
- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či obráceno.
- Prosíme, vezměte si s sebou neklouzavou obuv a lehkou bundu na procházku po Národním parku Iguazú. 
 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Víza

Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu z Brazílie.   

Upozornění! Informace o cestovním pasu (číslo pasu, datum vydání a datum ukončení platnosti) musí být vyplněny na rezervaci do maximálně 14 pracovních dnů před datem odletu. Pokud se prodej uskuteční později, prosíme o neprodlené doplnění těchto údajů. 

Hotel

- v Rio de Janeiro *** - (4 započaté hotelové dny) - nachází se asi 300 m od Flamengo nebo Copocabany

-v Foz do Iguacu *** - (1 započatý hotelový den)

Pokoje: 2 lůžkové s vlastním sociálním zařízením s možností 1 přistýlky.

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.6 Kč