Ubytování KKD Obrázek0
Ubytování KKD Obrázek1
Ubytování KKD Obrázek2
Ubytování KKD Obrázek3
Ubytování KKD Obrázek4
Ubytování KKD Obrázek5
Ubytování KKD Obrázek6
Ubytování KKD Obrázek7
Ubytování KKD Obrázek8

Hakuna Matata!

Keňa
Poznávací + pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem s mezipřistáním, vnitrostátní přelet z Nairobi do Mombasy (váhový limit zavazadla 20 kg + 5 kg příruční), letištní taxy, ubytování (14 nocí) v hotelech a lodgích ***, přejezdy minibusy, transfery: letiště - hotel - letiště (transfery mohou být bez asistence v polském jazyce), stravování dle programu a popisů hotelů, služby polského delegáta v Mombase, služby polského průvodce během safari (1 osoba na skupinu, přesedá v autobusech) a místního řidiče - specialisty během safari (1 osoba na autobus, anglicky hovořící), turistický program (viz níže), pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).


Základní cena nezahrnuje: poplatky za vstupné do národních parků, povinný poplatek za spropitné pro řidiče a místní průvodce - cca 590 USD/os. (v období listopad-únor) nebo cca 490 USD/os. (v období březen-duben) povinný poplatek v hotovosti placený průvodci. Navíc cena nezahrnuje: spropitné pro nosiče zavazadel a číšníky, další jídla a nápoje, osobní výdaje, fakultativní výlety a vízum do Keni (vízové postupy dle aktuálních předpisů, cena cca 50 USD/os.).


Důležité! Přečtěte si aktuální podmínky vstupu do země.


Fakultativní výlety: masajská vesnice (cca 25 USD/os.), plavba po jezeře Naivasha (cca 40 USD/os.).


Upozornění! Výše uvedené ceny v programu byly platné ke dni 08.02.2023 a mohou se změnit.


Název zájezdu v polském jazyce: Hakuna Matata!
Kód zájezdu: KKD

Program

Symboly africké savany - sloni, žirafy, zebry, antilopy a lvi • střecha Afriky - majestátní Kilimandžáro • rezervace Masai Mara • jezera v oblasti Velké příkopové propadliny • hlavní město Keni - Nairobi, historie Karen Blixen a krmení žiraf • pláže Indického oceánu • přelet Nairobi - Mombasa v ceně


Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla na jednotlivých letištích. Aktuální letový řád sledujte na R.pl/rozklady. Technické mezipřistání na Kypru nebo v Egyptě (cca 45 minut, bez vystupování z letadla). Večer přílet na letiště Moi v Mombase. Po pasové a vízové kontrole přivítání s delegátem na letišti a transfer do hotelu *** (Bamburi Beach nebo podobný hotel). Večeře a přenocování.


Den 2
Snídaně a volný čas k odpočinku po cestě, na koupání v moři a opalování. Oběd, večeře a přenocování v hotelu.


Den 3
Po časné snídani (případně formou balíčku) vystěhování z hotelu a transfer minibusem do Národního parku Tsavo East (cca 315 km - cca 4,5 hodin jízdy). Příjezd do lodgíe na oběd a krátký odpočinek po cestě. Odpoledne začneme safari v jednom z největších Národních parků Afriky: více než 13 tisíc km² savany, úžasných akátových lesů a tisíců divokých zvířat: slonů, lvů, buvolů, antilop kudu a žiraf. Večeře a přenocování v lodgí v okolí Tsavo East. (Trasa cca 350 km)


Den 4
Po časné snídani transfer minibusem do Národního parku Amboseli (cca 335 km - cca 5,5 hodin jízdy), který nabízí úchvatný výhled na majestátní „střechu Afriky“ - Kilimandžáro. Vrcholek lze vidět většinou jen brzy ráno a před západem slunce, během dne je obvykle zakryt mraky. Příjezd do lodgíe na oběd a krátký odpočinek po cestě. Následně odpolední safari v parku, známém především jako „země slonů“, ale často se zde můžete setkat i s ostatními zvířaty jako jsou: lvi, hyeny, gepardi, antilopy, buvoli a žirafy a spoustou ptáků různých druhů. Večeře a přenocování v lodgí v okolí Amboseli. (Trasa cca 360 km)


Den 5
Brzy ráno safari v parku Amboseli. Návrat na snídani a volný čas. Odpoledne další safari (možnost jednoho dlouhého safari v závislosti na poloze lodgíe) a pro zájemce návštěva masajské vesnice (cca 25 USD/os.). V programu: prohlídka pastýřských domků, ukázka masajských tanců a zvyků, možnost nákupu masajských rukodělných výrobků. Oběd, večeře a přenocování v lodgí v okolí Amboseli. (Trasa cca 120 km)


Den 6
Po časné snídani transfer minibusem do Nairobi (cca 220 km - cca 4 hodiny jízdy). Přejezd okružní silnicí Nairobi, která vede podél hranice Národního parku Nairobi. Cestou budeme míjet jeden z největších slumů na světě „Kibera“, jež tvoří pozoruhodný kontrast k nejbohatší čtvrti města a velkolepé rezidenci Karen, ke které pojedeme a navštívíme muzeum Karen Blixen - dům, ve kterém bydlela spisovatelka, známá z filmu „Vzpomínky na Afriku“. V muzeu uvidíme památky ze života spisovatelky a také rekvizity z filmu. Oběd formou balíčků. Následně přejezd k Lake Naivasha (cca 160 km - cca 3 hodiny jízdy). Pro zájemce plavba lodí po jezeře Naivasha - možnost pozorování hrochů, nespočtu vodních ptáků. Je to také místo, kde byly natočeny scény z filmu „Vzpomínky na Afriku“ (délka plavby cca 1 hodina, cena cca 25 USD/os.). Večeře a přenocování v lodgí nad jezerem Naivasha. (Trasa cca 430 km)
 

Den 7
Po snídani přejezd do lodgíe v okolí jezera Elementaita (dalšího jezera tvořícího vodní systém v oblasti Velké příkopové propadliny), volný čas. Následně přejezd do Národního parku Lake Nakuru (cca 90 km - cca 2 hodiny jízdy), který se nachází v rozlehlém geologickém útvaru zvaném Velká příkopová propadlina (Great Rift Valley) a který se táhne od údolí řeky Jordán na Blízkém východě přes Keňu, Tanzanii až do Mozambiku. Během cesty safari - budeme mít možnost vidět např.: nosorožce bílé, žirafy Rothschildovy, zebry, buvoly, gazely a vodušky. Oběd, večeře a přenocování v lodgí v okolí jezera Elementaita. (Trasa cca 135 km) 


Den 8
Po časné snídani přejezd do rezervace Masai Mara (cca 320 km - cca 5,5 hodiny jízdy), která se nachází na náhorní plošině (cca 1 600 m n. m.). Masai Mara, nejslavnější rezervace volně žijících zvířat v Africe, je společně s přilehlým parkem Serengeti (v Tanzanii) považována za nejkrásnější park na světě. Masai Mara je převážně rovinatá savana s nízkými stromy a stády antilop, gazel, zeber, slonů, žiraf a predátory, jako jsou lvi, leopardi, gepardi, hyeny nebo šakali. Brzy odpoledne příjezd do lodgíe a oběd. Odpolední safari v parku. Ve večerních hodinách večeře a přenocování v lodgí v okolí Masai Mara. (Trasa cca 345 km)


Den 9
Brzy ráno safari v Masai Mara. Po safari návrat do lodgíe na snídani, oběd a volný čas. V odpoledních hodinách další safari v rezervaci. Možnost jednoho dlouhého safari (v závislosti na umístění lodgíe) - výjezd po snídani, oběd možný formou balíčku, odpoledne čas na odpočinek v lodgí. Večeře a přenocování v lodgí v okolí Masai Mara. (Trasa cca 70 km)


Den 10
Po časné snídani transfer do Nairobi (cca 280 km - cca 5 hodin jízdy). Oběd v Nairobi (lunch box). Návštěva přírodovědného vzdělávacího centra Langata - zabývajícího se ochranou vzácných druhů zvířat, jehož hlavní atrakcí je možnost krmení žiraf Rotschildových. Transfer na letiště, přelet do Mombasy a poté transfer do vybraného hotelu na pobřeží Indického oceánu. (Trasa cca 335 km)  


Den 11 - 14
Pobyt ve vybraném hotelu na pobřeží Indického oceánu. Volný čas na odpočinek, koupání v moři a opalování. Možnost využití fakultativních výletů, např. Mombasa City Tour (cena cca 45 USD/os.).


Den 15
Po snídani vystěhování z pokojů a volný čas, možnost využití veřejné infrastruktury hotelu. Odpoledne transfer na letiště v Mombase a odlet charterovým letadlem do Polska.


Den 16
Technické mezipřistání v Egyptě nebo na Kypru (cca 45 minut, bez vystupování z letadla). Přílet do Polska.


Upozornění k programu
- Celková trasa cca 2 145 km.
- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či obráceno.


Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

Všeobecné pokyny
- Na safari byste měli mít elastickou brašnu (obsah cca 60 litrů) a ne pevný kufr. Po příletu je možnost přebalení zavazadla na safari a ponechání kufru v hotelu v Mombase. Ponechaná zavazadla si klienti vyzvednou po návratu ze safari nebo budou doručena delegáty do hotelů (toto by mělo být nahlášeno průvodci během safari).
- Doporučujeme si vzít s sebou vlastní šátek, který bude chránit obličej před prachem a větrem. 
- Doporučujeme si vzít s sebou také pokrývku hlavy a opalovací krém s vysokým faktorem.
- Pokud jde o oblečení, teplota během dne je proměnlivá (rána a večery jsou chladné, během dne je horko), proto doporučujeme vzít si s sebou vhodné oblečení, které také poskytne dodatečnou ochranu proti hmyzu.
- V den safari doporučujeme nepoužívat parfémy a nebrat oblečení v tmavě modré barvě, která může přilákat hmyz.
- Doporučujeme vzít si s sebou dalekohled pro pozorování zvířat, svítilnu (některé cestičky v lodgích jsou špatně osvětlené) a repelent proti komárům.
- Doporučujeme vzít adaptery do britských zásuvek.
- Na území parků často nemají mobilní telefony pokrytí. Na recepci je k dispozici za poplatek telefon (obvykle drahý), nicméně zde také často dochází k výpadkům pevných linek.
- Je dobré mít s sebou malé množství peněz vyměněných za keňské šilinky potřebné k malým nákupům/kávy, čaje na zastávkách - čerpacích stanicích/místních obchodech. V lodgích a v obchodech se suvenýry lze platit v dolarech.
- Jsou přijímány pouze dolary vydané po roce 2009.

Výlety v okolí

Mombasa City Tour
Začneme tím, že navštívíme pevnost Fort Jesus, památku zapsanou na seznam Světového dědictví UNESCO, jejíž historie je neodmyslitelně spojena s historií celého města. Poté se vydáme na procházku ulicemi starého města, během které budeme moci obdivovat stavby z koloniálních dob s odkazem na arabskou architekturu s krásně vyřezávanými dřevěnými dveřmi. Během procházky budeme mít možnost vidět Náměstí vlády, které se nachází vedle starého přístavu a jedné z nejstarších mešit v Mombase. Poté pojedeme do Aleje Baobabů, kde si budeme moci vyfotit jeden z největších baobabů na ostrově. Vydáme se také ke sloním klům - symbolu Mombasy a na konec do manufaktury kmene Akamba, které po celé generace vyřezává postavy z exotického dřeva a kde bude možné zakoupit si jejich výrobky. 

Víza

Vízum do Keni
- občané ČR potřebují pro vstup do Keni vízum
- žádost o vízum je NUTNÉ podat elektronicky na webové stránce spravované keňským Ministerstvem vnitra a koordinace národní vlády (Ministry of Interior and Coordination of National Government) http://www.evisa.go.ke (všechny údaje musí být zadány bez diakritiky!!! jinak je vízum neplatné!)
- není možné vyřízení víza až po příletu do Keni, bez platného víza není možné do Keni odletět
- správní poplatek za podání žádosti o vízum je 50 USD + poplatek za platbu kartou cca 5 USD  
- vyřízení víza trvá cca 2 pracovní dny
- více informací na: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/afrika/kena/cestovani/visa.html

Cestovní pas musí být platný min. 6 měsíců od data původního návratu

Upozornění k programu

Od 28.8.2017 se změnily předpisy týkající se ochrany životního prostředí v Keni. Kvůli novému zákonu je používání, výroba a dovoz plastových sáčků v Keni nelegální a trestáno vysokými pokutami (až do výše 38 000 USD) nebo odnětím svobody až na 4 roky. Cestující, kteří přijíždějí do Keni s plastovými taškami v jejich zavazadlech (reklamní, plastové a jednorázové tašky, rovněž tašky z nákupů v obchodech v bezcelní zóně), jsou povinni je nechat na letišti. Doporučujeme používat místo plastových tašek textilní nebo papírové tašky. Keňa je jednou ze zemí s nejpřísnějšími zákony týkajících se plastových tašek.

Informace o hotelech

Mombasa - 2 noci v hotelu 3* (Bamburi Beach nebo hotel podobného standardu). Komfortní hotel na pláži.
Pokoje
Dvoulůžkové pokoje s možností přistýlky, s vlastní koupelnou, klimatizací a balkónem/terasou.
Vybavení
Restaurace, bar a bazén.
Strava
Snídaně, oběd a večeře. Nápoje k jídlům za poplatek.

Safari - 7 nocí v tzv. lodgi - komfortní ubytování, často v místním stylu, odpovídající hotelové kategorii 3*. Nachází se přímo v národních parcích nebo v jejich blízkosti, často s možností pozorovat všechna tato zvířata z terasy nebo pokoje. Lodge jsou často postaveny u napajedel, kde se zvířata ve večerních hodinách shromažďují. Možnost stanové lodge.
Pokoje
Jednoduše zařízené pokoje s koupelnou (bez klimatizace, TV a telefonu), možná přistýlka.
Stravování
Snídaně, obědy a večeře převážně formou bufetu, ale v některých lodgích jsou jídla servírována (možnost snídaní či obědů formou balíčků).
Vybavení 
Recepce, restaurace, bar a často zahrada, bazén a obchod se suvenýry. V některých lodgích je k dispozici elektřina jen v určitých hodinách. Při platbě kartou v lodge může být připočítán poplatek až 5% z hodnoty účtu.

V Masai Mara možnost 2 samostatných safari nebo 1 dlouhé safari (v závislosti na umístění lodge).

Mombasa - 5 nocí vé vybraném hotelu (viz záložka „Možnost ubytování v hotelu“).

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Hotel

Počasí

Hodnocení r.pl

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.0 Kč