Ubytování UMT Obrázek0
Ubytování UMT Obrázek1
Ubytování UMT Obrázek2
Ubytování UMT Obrázek3
Ubytování UMT Obrázek4
Ubytování UMT Obrázek5
Ubytování UMT Obrázek6
Ubytování UMT Obrázek7
Ubytování UMT Obrázek8

Atlantic Highway

USA
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou z Varšavy do New Yorku a z Miami do Varšavy (možnost přestupů), přelet z Washingtonu do Orlanda, letištní taxy, ubytování (celkem 10 nocí), stravování: snídaně, transfery klimatizovaným autokarem, služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, služby polského průvodce, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).  


Základní cena nezahrnuje: vstupenky do navštívených objektů, služby místních průvodců, spropitné, systém Tour Guide - cca 420 USD (povinný poplatek placený průvodci), fakultativní výlety uvedené v programu, přejezdy městskou hromadnou dopravou, další jídla (která nejsou uvedena v ceně zájezdu) a jiné osobní výdaje.


Důležité! Přečtěte si aktuální podmínky vstupu do země.


Název zájezdu v polském jazyce: Atlantic Highway
Kód zájezdu: UMT

Program

New York - procházka po Manhattanu ● Philadelphie - cesta k nezávislosti ● Washington - Bílý dům a Kapitol ● Orlando - zábavní parky ● Miami - slunečné pláže v kubánských rytmech 


Den 1 
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Odlet z Varšavy a přelet do USA. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přílet do New Yorku, pasové odbavení v souladu s platnými vízovými postupy, setkání s průvodcem, transfer do hotelu, odpočinek a přenocování.
 

Den 2
Po snídani ranní prohlídka New Yorku - epicentra globální kultury, zábavy a financí. Během cesty do Midtown přejedeme rušnou čtvrtí SoHo. SoHo je elegantní čtvrť s historickými budovami s železnými schodišti, uměleckými galeriemi a módními restauracemi. Uvidíme Metropolitní operu a budovu The Dakota, kde John Lennon bydlel se svojí ženou Yoko Ono. Následně se podíváme do Central parku, kde si uprostřed přírody můžete vychutnat plánovaná i improvizovaná vystoupení. Krátká procházka po Central parku, uvidíme mimo jiné: Strawberry Fields s pamětní mozaikou na počest Johna Lennona „Imagine“. Uvidíme Rockefeller Center a projdeme se po Páté Avenue s nejdražšími obchody na světě. Následně si prohlédneme katedrálu sv. Patrika, navštívíme slavnou divadelní čtvrť Broadway, nádraží Grand Central, newyorskou knihovnu (New York Public Library) a Metropolitní operu. Zastavíme se na Time Square v centru Manhattanu s obrovským počtem divadel, obchodů a restaurací. Během dne vyjedeme do 86. patra Empire State Building, která je jedním z hlavních symbolů New Yorku. Z věže budeme mít výhled na Manhattan a panorama města. Odpoledne volný čas na nákupy, procházky a na samostatnou prohlídku New Yorku. Přenocování v hotelu v New Yorku. (Trasa cca 50 km)


Den 3
Po snídani dopolední plavba lodí na ostrov Island Liberty, kde je umístěna Socha svobody a na ostrov Ellis Island, což pro více než 20 milionů přistěhovalců (včetně 1,5 milionu Poláků) byla první zastávka na americké půdě. Po návratu navštívíme finanční čtvrť na Manhattanu s budovou Newyorské akciové burzy „v hlavní roli“ známou z mnoha filmů. Uvidíme Wall Street, Federal Hall - místo přísahy prezidenta Washingtona a historický kostel Nejsvětější Trojice. Následně navštívíme Ground Zero (9/11 Memorial), kde se kdysi nacházely dvě symbolické věže Světového obchodního centra (World Trade Center). Toto místo bude navždy spojováno s teroristickými útoky z 11. září 2001. Na závěr si prohlédneme slavný Brooklynský most, jeden z nejstarších visutých mostů na světě - na most vejdeme a uvidíme panorama Manhattanu od strany East River. Odpoledne volný čas k samostatným procházkám a obdivování „Big Apple“. Večer pro zájemce (za poplatek cca 90 - 190 USD v závislosti na dostupnosti vstupenek) vstup na jedno z představení na Broadwayi, protože žádná návštěva New Yorku není kompletní bez zhlédnutí alespoň jednoho z nejpopulárnějších muzikálů na Broadwayi! Přenocování v hotelu v New Yorku. Doporučujeme zakoupit vstupenku před příjezdem do USA, protože je větší výběr a nižší ceny než na místě. Vstupenky lze zakoupit např. na https://ticketpro.com/category/broadway. (Trasa cca 50 km)
 

Den 4
Po snídani a vystěhování prohlídka Philadelphie. Krátkou dobu byla hlavním městem Spojených států, dnes je jedním z nejdynamičtějších kulturních center v zemi a její koloniální architektura, muzea a výzkumná centra se těší velkému uznání. Začneme procházkou u řeky Schuylkil, kde uvidíme staré objekty vodovodů Fairmount Waterworks krásně integrované do přístaviště a monumentální budovu Philadelphského muzea umění se slavným schodištěm. Je to jedna z největších galerií světa, její architektura připomíná antický řecký chrám a představuje vrchol „city beautiful“ hnutí v americké architektuře z 20. let 20. století. Během přejezdu do centra budeme míjet ušlechtilé Rodinovo muzeum, Barnes Foundation nebo Franklin Institute, nejnavštěvovanější vědecké muzeum v Americe. Podíváme se na trh Reading Terminal. V hale jednoho dávného vlakového nádraží se nachází pod jednou střechou největší výběr produktů od exotických až po místní, včetně těch, které vyrábí komunita Amišů. Ve Philadelphii se podíváme také na místo zrození americké demokracie - na historickou budovu Independence Hall ležící v hezké zeleni, u které se nachází slavný Liberty Bell. Navštívíme Polsko-americké kulturní centrum a projdeme se vkusnými uličkami s charakteristickými cihlovými budovami. Následně přejedeme do státu Maryland, ve kterém zastavíme v historickém městě Baltimore. Je známé jako místo, kde byla napsána americká hymna „Star Spangled Banner“. Dnes je často navštěvovaným městem díky hezky udržované přístavní části - Inner Harbor. Přístav, který je obklopen nádhernými muzei, slavným akváriem a nesčetnými restauracemi, je vděčným objektem k fotografování. Po návštěvě města Baltimore přejezd do hotelu v okolí Washingtonu - ubytování a přenocování. (Trasa cca 300 km)


Den 5
Po snídani vystěhování a prohlídka Washingtonu, během které uvidíme nejzajímavější zákoutí města. Zastavíme mimo jiné u budovy Kapitolu - sídla Kongresu a Senátu, z pod kterého lze vidět sílu a měřítko National Mall - obrovské zelené plochy zastavěné nejdůležitějšími státními institucemi, muzei a památkami. V centru National Mall je téměř 170 m vysoký obelisk - památník Washingtona. Zastavíme u pomníku Tadeusza Kosciuszki před Bílým domem. Během pěší procházky navštívíme monumentální mauzoleum prezidenta Abrahama Lincolna. Cestou uvidíme pomníky věnované hrdinům vietnamské a korejské války. Následně přejezd přes řeku Potomac. Procházka po Arlingtonském národním hřbitově, kde jsou hroby rodu Kennedyů. Hřbitov byl založen během občanské války. Jsou zde pohřbeni veteráni ze všech válek, ve kterých se podílely Spojené státy během celé své historie. Následně transfer na letiště ve Washingtonu a přelet do Orlanda. Ubytování v hotelu v okolí Orlanda. (Trasa cca 60 km + přelet)


Den 6
Po snídani se vydáme do největšího zábavního parku společnosti Walta Disneye - Epcot Center. Budeme moci vyzkoušet simulovaný let nad Kalifornií, let na Mars nebo šílenou jízdu na zkušební dráze závodních vozů. Následně procházka podél jezera, kolem kterého jsou umístěny pavilony mnoha zemí, ve kterých lze ochutnat místní kuchyni, seznámit se s kulturou a historií, stejně jako koupit spoustu suvenýrů. Uvidíme pavilony mimo jiné: Mexika, Norska, Číny, Maroka, Německa, Francie, Kanady a USA. Den zakončíme ukázkami ohňostrojů a laserových animací, všechny s krásnou hudbou v pozadí. Ubytování v hotelu v okolí Orlanda. (Trasa cca 50 km)


Den 7
Po snídani vystěhování a přejezd do Cape Canaveral na návštěvu vesmírného centra Kennedy Space Center, jež je jádrem vesmírných operací americké NASA. Během návštěvy v Space Flight Center, prohlídka autobusem po centru NASA. V původní místnosti z dob programu Apollo se seznámíme s přípravami k letu na Měsíc, dokonce pocítíme start rakety. Ve speciálním pavilonu uvidíme nejsilnější raketu na světě „Saturn V“, dotkneme se lunárního vzorku půdy, uvidíme také originální kosmickou loď Atlantis a dotkneme se části jejího vybavení. Poznáme, jak pracují a žijí astronauti na oběžné dráze, dozvíme se jak jíst a pít ve stavu beztíže. Na konec se zúčastníme simulovaného startu raketoplánu jako členové vesmírné mise, uvidíme také výstavu raket ukazující historii a pokrok v konstrukci kosmické lodi. Bude také možno posadit se v kabině kosmonauta a projít se po rampě spojující startovací věž s raketami misí Gemmini a Apollo. Následně přejezd na přenocování do hotelu v okolí Miami. (Trasa cca 320 km)
 

Den 8
Po snídani přejezd do Národního parku Everglades, čili původní bažiny Floridy, nazývané také řekou trávy. Je to obrovský bažinatý terén, který z ptačí perspektivy připomíná jemný, zelený polštář protkaný modrými potůčky. Celá oblast je cca 160 km dlouhá a 80 až 120 km široká. Bažinami proplujeme čluny s plochým dnem poháněnými letadlovou vrtulí, tedy skutečnými filmovými airboaty. Tato plavba je nezapomenutelným zážitkem v pozorování volně žijících živočichů - uprostřed hejna ptáků, doplujeme také do bezpečné vzdálenosti aligátorů. Lodě jsou vybaveny sluchátky, jež oddělují od hluku a umožňují průvodci vyprávět příběh o prohlídkové trase. Přejezd do Miami. Odpoledne volný čas ke koupání a opalování. Přenocování v Miami. (Trasa cca 150 km)
 

Den 9
Snídaně a volný čas k odpočinku na pláži nebo samostatné prohlídce města, například kubánské čtvrti - Little Havana; můžete si vychutnat rytmus latino South Beach a příchutě rušného města vonícího doutníky. Možnost fakultativního výletu do Key West (za příplatek cca 120 USD). Je to město, které se nachází na jednom z ostrovů souostroví Florida Keys, cca 200 km do hloubi Mexického zálivu. Podle stávající indiánské legendy, kdo jednou zavítá na ostrov, ten se až do konce svého života bude chtít na něj vrátit. Během prohlídky Key West uvidíme mimo jiné: dům Ernesta Hemingwaye a letní sídlo prezidenta Thrumana - Little White House (vstupné za poplatek). Vyhlídková trasa poskytuje nádherné pohledy a jako jediná na Floridě byla oceněna prestižním titulem All American Road. Cesta vede přes 42 mostů, které oddělují Mexický záliv a Atlantský oceán. Zastavíme se v restauraci Margaritasville, která servíruje jeden z nejoblíbenějších nápojů Hemingwaye „Margaritu“ (za poplatek). Volný čas ke koupání v tyrkysových vodách zálivu, jejichž teplota často dosahuje až 30° C. Před návratem zastávka a focení před nejjižněji vysunutým mysem USA, odkud je do Havany pouze 150 km. Návrat na přenocování do hotelu v Miami. 


Den 10
Snídaně a volný čas k odpočinku na pláži. Možnost odjezdu do nákupních center nebo samostatného výletu na prohlídku Miami (za příplatek). Přenocování v Miami.


Den 11
Po pozdní snídani vystěhování z hotelu. Následně se vydáme na prohlídku Miami z paluby „Duck boat“, což je vojenský obojživelník, jež umožňuje prohlídku města z pevniny i z vody. Vezme nás do nejzajímavějších částí města: South Beach se slavnými budovami ve stylu Art Deco, Star Island s rezidencemi hvězd, jako například: Gloria Estefan, Jennifer Lopez nebo Enrique Inglesias a Downtown s Bayside a promenádou plnou obchodů a různých restaurací. Tato místa uvidíme z paluby lodi, ale navštívíme je také na pevnině. Následně volný čas na Ocean Drive a možnost vidět zvenčí vilu Gianni Versace „Casa Casuarina“, před kterou byl slavný módní návrhář zastřelen. Následně přejezd na letiště v  Miami. Odlet do Polska.


Den 12
Přílet do Varšavy.


Upozornění k programu
- Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů.
- Průvodce neprovází po muzejních objektech.
- Část z atrakcí může být sezónně vyloučena z programu prohlídek.
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.
- Pro elektrické přístroje jsou nutné adaptéry. 


Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Víza - informace pro prodejce

Vízum do USA     
- Podrobnosti naleznete na stránkách: http://czech.prague.usembassy.gov/viza-do-usa.html
- Česká republika patří mezi 36 zemí jež mají bezvízový styk se Spojenými státy.
- Pro občany České republiky není povinností mít vstupní vízum do Spojených států amerických, musí však vlastnit platný biometrický pas (české úřady vydávají biometrické pasy od září 2006).
- Občané České republiky, jež chtějí vstoupit na území Spojených států za účelem obchodní cesty nebo turistiky na méně než 90 dní, mohou cestovat do Spojených států bez víz v rámci bezvízového programu (Visa Waiver Program).
- Cestující do Spojených států v rámci bezvízového programu jsou povinni mít odsouhlasenou elektronickou cestovní registraci ESTA (Electronic System For Travel Autorisation) před tím než nastoupí do dopravního prostředku (letadlem nebo lodí) k cestě do Spojených států.
- Oficiální informace o elektronické cestovní registraci ESTA najdete na stránce ESTA https://esta.cbp.dhs.gov/, na které žádost ESTA vyplňujete. K usnadnění procesu autorizace doporučuje americké ministerstvo pro vnitřní bezpečnost registrovat se v systému nejpozději 72 hodin před cestou. Nicméně žádosti mohou být v rámci bezvízového programu podány kdykoliv před cestou do Spojených států.
Stránku s odsouhlasenou registrací ESTA je nutné vytisknout a vzít s sebou v den odletu na letiště. Musíte mít zakoupenou zpáteční letenku prokazující, že opustíte Spojené státy během 90 dnů - cestovní pas musí být platný min. 6 měsíců od data ukončení zájezdu. 

Hotel

K dispozici pro hosty

V hotelu je obvykle restaurace a bar.

.
Ubytování

Hotely ***, případně penziony/motely *** podle kategorizace Rainbow podle průměrného standardu (v USA neexistuje oficiální kategorizace zařízení); obvykle se nacházejí mimo centra měst. V ceně je zahrnuto 11 hotelových nocí: Boston - 2, New London -1, New York - 1, Philadelphia - 1, Washington - 1, Orlando - 2, Miami - 3.

.
Catering

Americká snídaně: skládá se především ze sladkých výrobků - sladkých rohlíků, muffinů, toastového chleba, kukuřičných lupínků, ovoce. Někdy jsou k dispozici "hash browns". - Bramboráky nebo horké brambory. Zelenina, sýr nebo studené maso se objevují jen zřídka.

.

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč