Ubytování AUI Obrázek0
Ubytování AUI Obrázek1
Ubytování AUI Obrázek2
Ubytování AUI Obrázek3
Ubytování AUI Obrázek4
Ubytování AUI Obrázek5
Ubytování AUI Obrázek6
Ubytování AUI Obrázek7
Ubytování AUI Obrázek8
Ubytování AUI Obrázek9
Ubytování AUI Obrázek10
Ubytování AUI Obrázek11
Ubytování AUI Obrázek12
Ubytování AUI Obrázek13

Tichomořské ostrovy - ztracený ráj

Austrálie
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou z Varšavy do Hongkongu a ze Singapuru do Varšavy (možné mezipřistání/přestupy): Varšava - Hongkong (nocleh a prohlídka) a Singapur (nocleh a prohlídka) - Varšava; vnitřní přelety: Hongkong - Sydney - Auckland - Apia (Samoa) - Suva/Nadi (Fidži) - Singapur; letištní taxy, přejezdy klimatizovaným autobusem (dle programu), ubytování: 16 nocí (podle programu), stravování: snídaně, služby polského zástupce během odbavení na letišti ve Varšavě, služby polského průvodce nebo polsky mluvícího zástupce místního kontrahenta během poznávací části, turistický program (viz níže), pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).


Základní cena nezahrnuje: vstupenky do navštěvovaných objektů, místní průvodce, spropitné pro řidiče, průvodce, nosiče zavazadel - cena cca 530 USD/os. (povinný poplatek placený průvodci), večeře a nápoje k večeřím, fakultativní výlety, poplatky za veřejnou hromadnou dopravu, další osobní výdaje a poplatek za vyřízení víza do Austrálie a na Nový Zéland (částka je připočtena při rezervaci). 


Důležité! Přečtěte si aktuální podmínky vstupu do země.


Název zájezdu v polském jazyce: Wyspy Pacyfiku - zagubiony raj
Kód zájezdu: AUI

Program

Hongkong a Singapur - města mrakodrapů • Macao - město kasin • Sydney - opera a přístavní most • plavba po zátoce Botany Bay • z očí do očí s klokany a koalami • Národní park Blue Mountains se skalní formací Three Sisters • Rotorua - odtud je už blízko do pekla • kiwi - setkání s nelétavým ptákem • Hobitín (Hobbiton) - setkání s hobity • Waitomo - hvězdná obloha v jeskyních • Auckland - město na průsmyku • Samoa a Fidži - relaxace a krásné pláže 


Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Odlet z Varšavy a přelet do Hongkongu (možnost přestupu). Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady
 

Den 2 
Přílet do Hongkongu. Po příletu prohlídka kláštera Po Lin se sochou Buddhy tyčící se nad celým ostrovem Lantau. Vyjedeme k němu autobusem a dolů sjedeme gondolovou lanovkou. Cestou uvidíme panorama Národního parku Severní Lantau a Jihočínské moře. Transfer do hotelu v okolí Hongkongu. Ubytování a přenocování. (Přelet + trasa cca 50 km)


Den 3
Po snídani odjezd do Macao. Prohlídku začneme historickým centrem města, které je na seznamu Světového dědictví UNESCO. Uvidíme impozantní fasádu kláštera sv.Pavla - jediný dochovaný fragment jezuitského kláštera ze 16. století a pevnost postavenou mnichy k ochraně kostela. Uvidíme také chrám A-Ma, zasvěcený nejdůležitějšímu mořskému božstvu jihovýchodní Asie, ochraňujícímu námořníky. Během prohlídky oběd. Bývalá portugalská kolonie je vyhlášeným centrem nočního života a mnoha kasin. Někteří tvrdí, že hlavní ulice v Macau předčí i Las Vegas Strip. Přesvědčíme se o tom ještě téhož večera (po večeři) a navštívíme centrum Macau po setmění. Uvidíme velký komplex hotelů a kasin Venetian (postavený dle vzoru italských Benátek), s uličkami, kanály a zpívajícími gondoliéry přímo z „města lásky“. Pozdě večer návrat do hotelu v Hongkongu. (Trasa cca 130 km)
 

Den 4
Po snídani vystěhování a kolem poledne odjezd na prohlídku Hongkongu. Den na bývalém britském území zahájíme na Repulse Bay. Dnes je zátoka obklopena luxusními budovami a láká místní obyvatele a turisty svými plážemi, restauracemi a obchody. Hned vedle se nachází Stanley Market, jeden z několika zajímavých trhů ve městě. Následně projdeme k Aberdeenu - projížďka sampanem (širokým plochým plavidlem poháněným vesly nebo plachtami) k jedné z posledních „plovoucích osad“. Vyjedeme také na kopec Victoria Peak, odkud s trochou štěstí uvidíme krásný panoramatický výhled na přístav Victoria, který odděluje ostrov Hongkong od poloostrova Kowloon. Prohlídku ostrova zakončíme u náměstí Golden Bauhinia, kde došlo v roce 1997 k předání vlády nad Hongkongem - Číně. Poté přejedeme na poloostrov Kowloon, kde budeme mít čas vidět největší tepnu obchodu v Hong Kongu - Nathan Road, plnou lidí, světelných reklam, obchodů, skromných ​​penzionů a luxusních hotelů. Volný čas v centru. Následně transfer na letiště a odlet do Sydney (noční přelet). (Přelet + trasa cca 80 km)


Den 5
Po snídani procházka botanickou zahradou do Circular Quay, odkud poplujeme výletní lodí kolem zátoky Botany Bay do Manly - čtvrti v Sydney, jež se nachází na otevřeném oceánu s krásnou pláží a historickými budovami. Město se rozprostírá kolem mnoha zátok - uvidíme jej z perspektivy moře. Relaxační koupel v oceánu a odpočinek na pláži. Volné odpoledne, které lze strávit odpočinkem nebo využít další atrakce, např.: návštěvu Australian Museum, návštěvu Galerie umění NSW nebo se projít po přístavu Darling Harbour. Přenocování v Sydney. (Trasa cca 50 km)


Den 6
Po snídani se vydáme směrem k Sydney, kde uvidíme Olympijský park z roku 2000, který z části projektoval Polák - Edmund Obiała. Následně navštívíme Australský park flóry a fauny, kde se můžeme setkat tváří v tvář s klokany, koalami a dalšími zvířaty tohoto kontinentu. Na závěr dojezd do Národního parku Blue Mountains s malebnými údolími, vodopády a skalnatými útesy. Uvidíme hlavní atrakci regionu - skalní útvar zvaný Three Sisters. Večer návrat do hotelu v Sydney, přenocování. (Trasa cca 250 km)


Den 7
Po snídani celodenní prohlídka Sydney: procházka do Hyde Parku, návštěva katedrály Panny Marie, válečného památníku sborů ANZAC Parade. Prohlídka: QVB (Queen Victoria Building) - sydneyského „Harrods“ a vedle něj pomníku královny Viktorie, radnice a anglikánské katedrály. Dalším bodem programu bude přístavní čtvrť vybudovaná u příležitosti olympijských her - Darling Harbour s mnoha kavárnami a restauracemi. Výjezd na vyhlídkovou věž Westfield Tower, kde budeme z výšky 250 m obdivovat panorama města (za příplatek cca 33 AUD/os.). Následně projdeme nejstarší ulicí Sydney - Macquarie Street. Během cesty uvidíme mimo jiné: Parliament House, Sydney Hospital, NSW Library. Náš den zakončíme v Cirqular Quay nedaleko slavné opery (Opera House) a Harbour Bridge - majestátního mostu v centru města - vizitky Sydney. Fotografie s pozadím nejznámějších staveb světa, bude cenným suvenýrem z cesty! Přejezdy městskou hromadnou dopravou (za poplatek). Odpoledne přejezd na letiště a odlet do Aucklandu. Pozdě večer přílet, transfer do hotelu, ubytování a přenocování. (Trasa cca 10 km)
 

Den 8
Po snídani přejezd na prohlídku Aucklandu. Vystěhování z hotelu a návštěva vyhlídkové věže Sky Tower, odkud se z terasy ve výšce 186 m rozprostírá panoráma dosahující až 80 km (za poplatek cca 32 NZD/os.). Z terasy uvidíme, na jak úzkém průsmyku město leží. Následně přejezd do Mission Bay přes velmi elegantní městské čtvrti a jachtové přístavy. Poté se vydáme do Auckland Domain a navštívíme městské muzeum, které vlastní bohatou sbírku prezentující maorskou kulturu a vztahy s jinými kulturami z okruhu Melanésie, sahajícími až po Havaj. Muzeum také prezentuje flóru a faunu Nového Zélandu, stejně jako vojenské činy novozélandských vojáků. Cestou na letiště přejezd na vyhlídkové místo na vyhaslé sopce - hoře Eden, odkud budeme obdivovat panorama města. Následně přejezd k jeskyním Waitomo, kde žijí tisíce zářících larev novozélandských světlušek zavěšených na stropě jeskyní. Vypadají jako hvězdná obloha. Pokud bude správná hladina vody, přeplujeme lodí podzemní řeku. Den zakončíme v Rotorua - hlavním městě geotermálních jevů této země. Přenocování v hotelu v Rotorua. (Trasa cca 370 km) 


Den 9
Po snídani prohlídka okolí Rotorua - ráno termální oblast Wai-O-tapu - ve které se nachází mnoho bahenních jezer, ďábelských hlubin s vroucí vodou a výpary dráždícími nos, stejně jako mnoho barevných jezer a skal. Budeme mít možnost pozorovat erupci gejzíru Lady Knox. V poledne přejezd k další termální oblasti Waimangu - procházka po nejmladším ekosystému na zemi, obdivování „pánve“, která je největším přírodním bazénem s vroucí vodou na světě. Na závěr plavba výletní lodí po jezeře. Po návratu do Rotorua návštěva centra města - historických lázeňských budov. Uvidíme anglikánský kostel s prvky maorské architektury, který se nachází v centru vesnice Maorů a také dům setkávání maorských starších (zvenčí). Na závěr návštěva sekvojového lesa nacházejícího se na okraji města. Večer volný čas na nákupy suvenýrů v mnoha obchodech na hlavní ulici města Fenton Street nebo možnost výjezdu na maorský večer do vesnice - v programu tradiční uvítání, návštěva vesnice, prohlídka zemní pece hāngi, ukázka maorského tance a zpěvu. Na závěr večeře formou bufetu (za příplatek cca 260 NZD/os.). Přenocování v hotelu v okolí města Rotorua. (Trasa cca 50 km)
 

Den 10
Po snídani vystěhování z hotelu. Poté přejezd do Agrodome - kde uvidíme ukázku chovu a stříhání ovcí merino - národního pokladu země. Ukázka nejen pro chovatele - s velkým humorem ve stylu kiwi. Následně přejezd do Hobitína, na místo natáčení filmových trilogií „Pán prstenů“ a „Hobit“. Na vlastní oči uvidíme, jak vypadá slavná hobití vesnice. Večer příjezd do největšího města Nového Zélandu - Aucklandu, ubytování a přenocování. (Trasa cca 350 km)


Den 11
Po snídani přejezd na letiště a odlet na ostrovy Samoa. Přenocování na Samoi (v závislosti na dostupnosti letů je možný přelet následující den ráno). Po příletu transfer do hotelu na pobyt. Ubytování ve městě Apia (nebo okolí). (Trasa cca 100 km)
 

Den 12
Volný den v hotelu určený k odpočinku. Doporučujeme relaxaci na pláži, koupání a opalování. Přenocování v okolí města Apia. 


Den 13
Po snídani vystěhování a odjezd na prohlídku okouzlujícího ostrova. Prohlédneme si chrám Bahai -  jeden ze sedmi na světě, a navštívíme hlavní město Samoi - město Apia, včetně parlamentu malebně umístěného na poloostrově Mulinuu. Následně přejezd na letiště v Apii a odlet do hlavního města Fidži - Suvy nebo Nadi. Ubytování v hotelu v okolí města Suva.


Den 14
Po snídani prohlídka hlavního města Fidži - Suvy. Uvidíme mimo jiné: vládní čtvrť s parlamentem a sídlem prezidenta země. Odpočineme si v zahradách Thurston, kde se nachází Muzeum Fidži dokumentující historii země. Jednou z nejzajímavějších částí výstavy jsou příbory kanibalů - na ostrovech se kanibalismus praktikoval ještě před 100 lety! Odpoledne odpočinek v hotelu - volný čas na koupání a opalování. Přenocování v hotelu v okolí Korotogo/Pacific Harbour. (Trasa cca 120 km)


Den 15
Po snídani volný čas na odpočinek, opalování, koupání a na samostatné objevování ostrova. Pro zájemce (za příplatek cca 120 USD/os.) půldenní výlet na prohlídku ostrova Viti Levu a seznámení se s jeho melanéskou kulturou. Navštívíme místní vesnici, kde náčelník uvítá skupinu obřadem pití místního mírně omamného nápoje - yaqony. Poté plavba po řece Navua k vodopádům skrytým v džungli. Pod vodopády zažijeme osvěžující koupel. Přenocování v hotelu v okolí Korotogo/Pacific Harbour. 


Den 16
Po snídani volný čas na odpočinek, opalování a koupání. Přenocování v hotelu v okolí Korotogo/Pacific Harbour.  


Den 17
Snídaně a vystěhování z hotelu. Odjezd ve směru města Nadi, trasou vedoucí podél korálového pobřeží. Během cesty zastavíme ve městě Sigatoka - ležícím u řeky stejného jména, která je důležitým nákupním centrem ostrova. Ve městě zastavíme v obchodě bohatě zásobeném místními rukodělnými výrobky a specialitami kuchyně, jako je rum a káva, lze si koupit suvenýry. Po nakupování a volném čase přejedeme do krajinného parku, jehož největšími atrakcemi jsou obrovské duny. Následně přejezd do města Nadi, ubytování v hotelu a přenocování.  


Den 18
Po snídani vystěhování z hotelu a odjezd na letiště v Nadi. Přelet do Singapuru. Večer pro zájemce (v rámci časových možností) - přejezd metrem do hotelu Marina Bay Sands a výjezd na vyhlídkové místo v horní části budovy, odkud se rozprostírá nádherný výhled na celé město (cena cca 35 USD/os.). Ubytování a přenocování v hotelu v Singapuru. (Vnitřní přelet + trasa cca 140 km)  


Den 19
Po snídani vystěhování z hotelu a odjezd na prohlídku Singapuru. Prohlídku zahájíme přejezdem starou koloniální čtvrtí, kde uvidíme Padang - rekreační oblast města nacházející se v centru obchodní čtvrti, kriketový klub, budovy parlamentu, Nejvyšší soud a radnici - propojující klasickou koloniální architekturu s moderními mrakodrapy. Navštívíme také Chrám Buddhova zubu, monumentální budovu navrženou ve stylu inspirovaném architekturou z období dynastie Tang. Následně se vydáme k Orchidejovým zahradám, kde lze obdivovat kolem 20 tisíc různých odrůd orchidejí. Na závěr prohlídky Singapuru navštívíme čtvrť „Malá Indie“, kde prodejci sárí, koření a věštci vytvářejí jedinečnou atmosféru připomínající indická města. Pozdě odpoledne transfer na letiště a odlet do Polska pravidelnou linkou.


Den 20
Přílet do Varšavy na letiště Okęcie.


Upozornění k programu  
- Program je rámcový. Pořadí realizace bodů programu může být změněno či zrušeno.
- Platí absolutní zákaz dovozu čerstvých potravin na území Austrálie, Nového Zélandu, ostrova Fidži a Samoa.
- Do Austrálie lze dovézt maximálně 1 neotevřený a 1 otevřený balíček cigaret (celkem 25 kusů); na Nový Zéland můžete přivézt až 50 kusů cigaret (tzn. 2 neotevřená balení a 1 otevřené).
- Pokoje s možností přistýlky (3 os.) mají dvě postele pro 3 osoby. Hotely nemají třílůžkové pokoje se 3 samostatnými postelemi.
- Závaznou měnou v Austrálii je australský dolar (AUD), na Novém Zélandu novozélandský dolar (NDZ), na Samoi samojská tala (WST), na Fidži fidžijský dolar (FJD), v Singapuru singapurský dolar (SGD) - platby za fakultativní výlety a náklady na místě jsou možné pouze v místní měně, na Fidži v amerických dolarech. Doporučujeme vyměnit měnu na místní již v České republice.
- Upozorňujeme na přísné celní předpisy pro turisty přijíždějící do Singapuru: 
1. Platí úplný zákaz dovozu, držení a používání všech druhů elektronických cigaret a jejich příslušenství. 
2. Singapur neumožňuje dovoz tabákových výrobků osvobozených od cla. Jakékoli množství cigaret dovezených do Singapuru (včetně výrobků zakoupených v bezcelní zóně) musí být nahlášeno z důvodu zaplacení cla. 
3. Maximální množství alkoholu - podléhající osvobození od cla je: 
- 1 litr tvrdého alkoholu + 1 litr vína + 1 litr piva nebo 2 litry vína + 1 litr piva nebo 1 litr vína + 2 litry piva. 
Upozornění: nevztahuje se na cestující, kteří přijíždějí/přilétají z Malajsie (bez celních výjimek). Jakékoli množství alkoholu dovezeného z Malajsie podléhá proclení.
4. Singapur stále neumožňuje dovoz žvýkaček

Osoby, které poruší tyto předpisy, mohou čelit přísným trestním sankcím. Podrobné informace naleznete na oficiálních stránkách Singapurského celního úřadu na adrese: https://www.customs.gov.sg/individuals/going-through-customs/arrival/duty-free-concession-and-gst-reliefhttps://www.customs.gov.sg/individuals/going-through-customs/arrival/duty-free-concession-and-gst-relief


Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

Důležité 
Atrakce zobrazené na mapě a ve virtuální prohlídce Street View slouží pouze jako ukázky, nebudou vždy prohlíženy v podobě, v jaké je představuje Google. Vstupy jsou předpokládané pouze do těch atrakcí, u kterých je to jasně uvedeno v katalogovém programu zájezdu. 

Víza - informace pro prodejce

Vízum do Austrálie (eVisitor) - pro občany EU je vízum zdarma. 


Vízum na Nový Zéland - držitelé platných cestovních pasů České republiky mohou cestovat na Nový Zéland bez víz na dobu maximálně 3 měsíců pobytu. Více informací zde: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/australie_a_oceanie/novy_zeland/cestovani/visa.html


Vízum do Hongkongu, na ostrovy Samoa a Fidži a do Singapuru - občané ČR jako turisté vstupují bez víza. 


Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu.

Hotel

K dispozici pro hosty

V hotelové restauraci a baru.

.
Ubytování

Hotely*** (14 zahájených hotelových nocí) - střední standard. Pokoje: dvoulůžkové pokoje (možnost přistýlky) s koupelnou a obvykle se satelitní TV. Pokoje s možností přistýlky (3lůžkové pokoje) mají dvě lůžka pro 3 osoby. Žádné 3lůžkové pokoje se 3 oddělenými lůžky.

.
Catering

Snídaně.

.
Stravovanie

Spanielske raňajky.

.
K dispozícii pre hostí

V hotelovej reštaurácii a bare.

.
Ubytovanie

Hotely*** (14 začatých hotelových nocí) - střední standard. Chambers: dvojlůžkové pokoje (možnost přístelky) s koupelnou a obvykle so satelitní TV. Izby s možnosťou prístelky (3-lôžkové izby) majú dve lôžka pre 3 osoby. Žiadne 3-lôžkové izby s 3 samostatnými lôžkami.

.

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.8 Kč