Aktuálně probíhá technická údržba stránek, která může zapříčinit zobrazení chybné ceny u některých zájezdů. Omlouváme se za případné komplikace a děkujeme za pochopení.
Ubytování KTN Obrázek0
Ubytování KTN Obrázek1
Ubytování KTN Obrázek2
Ubytování KTN Obrázek3
Ubytování KTN Obrázek4
Ubytování KTN Obrázek5
Ubytování KTN Obrázek6
Ubytování KTN Obrázek7
Ubytování KTN Obrázek8
Ubytování KTN Obrázek9
Ubytování KTN Obrázek10
Ubytování KTN Obrázek11
Ubytování KTN Obrázek12
Ubytování KTN Obrázek13

Karibu, vítejte v Tanzanii!

Keňa
Poznávací + pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem s mezipřistáním, místní přelet: Mombasa - Nairobi (váhový limit zavazadla 20 kg + 5 kg), letištní taxy, ubytování: 14 nocí v hotelech a lodgích ***, přejezdy terénními vozy a minibusy, transfery: letiště - hotel - letiště (transfery mohou být bez asistence v polském jazyce), stravování dle programu a popisů hotelů, služby polského delegáta v Mombase, služby polského průvodce během safari (1 osoba na skupinu, přesedá v autobusech) a místního řidiče - specialisty během safari (1 osoba na autobus, anglicky hovořící), turistický program (viz níže), pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).


Základní cena nezahrnuje: poplatky za vstupné do národních parků, poplatek za spropitné pro řidiče a místní průvodce - cca 995 USD/os., povinný poplatek v hotovosti placený průvodci. Navíc cena nezahrnuje: spropitné pro nosiče zavazadel a číšníky, další jídla a nápoje, osobní výdaje, fakultativní výlety, vízum do Keni (vízové postupy dle aktuálních předpisů, cena cca 50 USD/os.), vízum do Tanzanie (cca 50 USD/os. - platí se na hranici s Tanzanií).


Důležité! Přečtěte si aktuální podmínky vstupu do země.


Fakultativní výlety: masajská vesnice (cca 25 USD/os.), návštěva kmene Hadza (cca 45 USD/os.), trekking na vulkán Ol Doinyo Lengai (cena cca 115 USD/os.).


Upozornění! Výše uvedené ceny v programu byly platné ke dni 08.02.2023 a mohou se změnit.


Název zájezdu v polském jazyce: Karibu, Witaj w Tanzanii!
Kód zájezdu: KTN

Program

Nejkrásnější symboly Afriky - sloni, žirafy, zebry, antilopy a lvi • Národní park Tarangire - tanzanské Amboseli • tanzanská jezera: jezero Eyasi, jezero Natron, jezero Ndutu • Serengeti - království volně žijících zvířat • Ngorongoro - vyhaslý vulkán • údolí Seronera • trekking na aktivní sopku Ol Doinyo Lengai (Hora Bohů) • pláže Indického oceánu 


Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla na jednotlivých letištích. Aktuální letový řád sledujte na R.pl/rozklady. Technické mezipřistání na Kypru nebo v Egyptě (cca 45 minut, bez vystupování z letadla). Večer přílet na letiště Moi v Mombase. Po pasové a vízové kontrole přivítání s delegátem na letišti a transfer do hotelu *** (Nyali Sun Africa nebo podobný skromný hotel). Večeře a přenocování.


Den 2 
Snídaně a volný čas k odpočinku, koupání a opalování. Oběd, večeře a přenocování v hotelu. 


Den 3
Po snídani transfer na mezinárodní letiště Moi a přelet do Nairobi. Následně návštěva muzea Karen Blixen - domu, ve kterém bydlela spisovatelka, známá z filmu „Vzpomínky na Afriku“. V muzeu uvidíme památky ze života spisovatelky a také rekvizity z filmu. Oběd. Poté přejezd do Arushe v Tanzanii, ubytování v lodgí (např. Moivaro Lodge & Estate). Volný čas, během kterého bude možno navázat bližší kontakt s místním obyvatelstvem. Večeře a přenocování. (Trasa cca 320 km) 


Den 4
Po časné snídani přejezd do Národního parku Tarangire - „tanzanského Amboseli“. Oběd formou cestovních balíčků. Následně odpolední safari v parku, který je známý především díky nespočtu afrických slonů. Večeře a přenocování v lodgí v okolí Karatu. (Trasa cca 240 km)


Den 5
Po snídani celodenní výlet k jezeru Eyasi, kde bude možnost interakce s kmenem Hadza (za poplatek cca 45 USD/os.). Jeden z mála kmenů, který nadále udržuje kulturu a tradici svých předků. Možnost zúčastnit se každodenního života Hadzů: jít s muži lovit, rozpalovat oheň, stavět chaty, učit se jazyk. Oběd formou balíčků. Následně návrat do lodgíe, večeře a přenocování. (Trasa cca 120 km)


Den 6
Po snídani přejezd ke kráteru Ngorongoro, který je nazýván „rájem Afriky“ a podle přírodovědců osmým divem světa. Nachází se v západní části Great Rift Valley (Velké příkopové propadliny), která se táhne od údolí řeky Jordán na Středním východě až k Mosambiku (seznam UNESCO). Sopka Ngorongoro byla aktivní před 2 miliony let. Zůstal po ní největší kráter na světě, o rozloze cca 260 km² a průměru až 22 km. Na dně kráteru žijí stovky divokých zvířat a ptáků: lvi, sloni, nosorožci, pakoně, zebry, buvoli, antilopy a plameňáci. Možnost pozorování zvířat během dvouhodinového safari. Oběd formou cestovních balíčků. Pro zájemce návštěva masajské vesnice (cca 25 USD/os.). V programu: prohlídka pastýřských domků, ukázka masajských tanců a zvyků, možnost nákupu masajských rukodělných výrobků. Přejezd do lodgíe v okolí jezera Ndutu, večeře a přenocování. (Trasa cca 150 km)


Den 7
Ranní pozorování zvířat u jezera Ndutu, návrat do lodge na snídani a následně přejezd do údolí Seronera - centrální části parku Serengeti, který je známým útočištěm zvířat. Oběd a ubytování v lodgí v okolí Serengeti, následně odpolední 2 hodinové safari. Návrat do lodgíe, večeře a přenocování. (Trasa cca 120 km)


Den 8
Časně ráno a odpoledne safari v údolí Seronera. Pozorování zvířat je snadné díky nízkým porostům - park je porostlý savanou, sem tam se vyskytují akáty. Krajina je rozmanitá díky četným řekám, jezerům a močálům. V parku se lze setkat se slavnou „velkou africkou pětkou“ divokých zvířat: slonem, nosorožcem, lvem, levhartem a buvolem. Snídaně a oběd v lodgí, během dne čas na odpočinek. Možnost jednoho dlouhého safari (v závislosti na umístění lodgíe) - odjezd po snídani, oběd formou balíčku, odpoledne čas na odpočinek. Návrat do lodgíe, večeře a přenocování. (Trasa cca 100 km)
 

Den 9
Po časné snídani odjezd ve směru severního Serengeti, během cesty krátké safari v údolí Seronera. Obrovská savana v severním Serengeti je známá jako centrum velké migrace. Krajina je charakterizována rozsáhlými oblastmi savany, které prolínají akácie a říční lesy. Divoká příroda se táhne podél břehů řeky Mara a návštěvníci mohou vidět každoroční podívanou na půl milionu migrujících pakoňů. Lze se zde setkat s takovými zvířaty, jako jsou buvoli, zebry, gazely, žirafy, lvi a leopardi. Oběd v lodgí a následně odpolední safari v oblasti Lobo. Večeře a přenocování v lodgí v severní části Serengeti. (Trasa cca 150 km)


Den 10
Po časné snídani ranní pozorování zvířat v Serengeti a následně přejezd autem k jezeru Natron, které se nachází na úpatí jediné aktivní sopky v Africe Ol Doinyo Lengai (Hora Bohů). Je jedním z nejvíce alkalických jezer na světě, které je zásobováno horkými prameny bohatými na minerály a jeho hloubka je pouze 3 metry. Je také domovem milionů drobných korýšů, které přitahují doslova tisíce menších plameňáků, a proto je jedním z nejdůležitějších hnízdišť těchto ptáků na Zemi. Oběd, večeře a přenocování v lodgí v okolí jezera Natron. (Trasa cca 250 km)
Pro zájemce výstup na sopku Ol Doinyo Lengai (cena cca 115 USD/os.), odchod kolem půlnoci, návrat do lodgíe kolem 10:00 hodiny následujícího dne.


Den 11
Snídaně, následně kolem cca 10:30 pozorování plameňáků, obdivování vodopádů, koupání v jezeře Natron. Oběd, večeře a přenocování v lodgích.


Den 12
Po snídani přejezd do Arushi, během cesty oběd formou balíčku. Večeře a přenocování v lodgí v okolí města Arusha. (Trasa cca 250 km)


Den 13
Po snídani přejezd z Arushi do Mombasy. Ubytování ve vybraném hotelu na pobřeží Indického oceánu. (Trasa cca 650 km)


Den 14
Volný čas na odpočinek, koupání v moři a opalování. Možnost využití fakultativních výletů, např. Mombasa City Tour (cena cca 45 USD/os.).


Den 15
Po snídani vystěhování z pokojů, volný čas, možnost využití veřejné infrastruktury hotelu. Odpoledne transfer na letiště v Mombase a odlet charterovým letadlem do Polska.  


Den 16
Technické mezipřistání v Egyptě nebo na Kypru (cca 45 minut, bez vystupování z letadla). Přílet do Polska.


Upozornění k programu
- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či obráceno.


Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

Důležité informace
Očkování:
V Tanzanii je vyžadováno očkování proti žluté zimnici (kvůli přejezdu z Keni, kde se žlutá zimnice vyskytuje endemicky), doporučuje se očkování proti žloutence.
 

Všeobecné pokyny

- Na safari byste měli mít elastickou brašnu (obsah cca 60 litrů) a ne pevný kufr. Po příletu je možnost přebalení zavazadla na safari a ponechání kufru v hotelu v Mombase. Ponechaná zavazadla si klienti vyzvednou po návratu ze safari nebo budou doručena delegáty do hotelů (toto by mělo být nahlášeno průvodci během safari).
- Doporučujeme si vzít s sebou šátky, které budou chránit obličej před prachem a větrem. 
- Doporučujeme si vzít s sebou také pokrývku hlavy a opalovací krém s vysokým faktorem.
- Pokud jde o oblečení, teplota během dne je proměnlivá (rána a večery jsou chladné, během dne je horko), proto doporučujeme vzít si s sebou vhodné oblečení, které také poskytne dodatečnou ochranu proti hmyzu.
- V den safari doporučujeme nepoužívat parfémy a nebrat oblečení v tmavě modré barvě, která může přilákat hmyz.
- Doporučujeme vzít si s sebou dalekohled pro pozorování zvířat, svítilnu (některé cestičky v lodgích jsou špatně osvětlené) a repelent proti komárům.
- Doporučujeme vzít adaptery do britských zásuvek.
- Na území parků často nemají mobilní telefony pokrytí. Na recepci je k dispozici za poplatek telefon (obvykle drahý), nicméně zde také často dochází k výpadkům pevných linek.
- Je dobré mít s sebou malé množství peněz vyměněných za keňské šilinky potřebné k malým nákupům/kávy, čaje na zastávkách - čerpacích stanicích/místních obchodech. V lodgích a v obchodech se suvenýry lze platit v dolarech.
- Jsou přijímány pouze dolary vydané po roce 2009.

Výlety v okolí

Mombasa City Tour 
Začneme tím, že navštívíme pevnost Fort Jesus, památku zapsanou na seznam Světového dědictví UNESCO, jejíž historie je neodmyslitelně spojena s historií celého města. Poté se vydáme na procházku ulicemi starého města, během které budeme moci obdivovat stavby z koloniálních dob s odkazem na arabskou architekturu s krásně vyřezávanými dřevěnými dveřmi. Během procházky budeme mít možnost vidět Náměstí vlády, které se nachází vedle starého přístavu a jedné z nejstarších mešit v Mombase. Poté pojedeme do Aleje Baobabů, kde si budeme moci vyfotit jeden z největších baobabů na ostrově. Vydáme se také ke sloním klům - symbolu Mombasy a na konec do manufaktury kmene Akamba, které po celé generace vyřezává postavy z exotického dřeva a kde bude možné zakoupit si jejich výrobky. Cena cca 45 USD/os.

Víza

Vízum do Keni
- občané ČR potřebují pro vstup do Keni vízum
- žádost o vízum je NUTNÉ podat elektronicky na webové stránce spravované keňským Ministerstvem vnitra a koordinace národní vlády (Ministry of Interior and Coordination of National Government) http://www.evisa.go.ke (všechny údaje musí být zadány bez diakritiky!!! jinak je vízum neplatné!)
- není možné vyřízení víza až po příletu do Keni, bez platného víza není možné do Keni odletět
- správní poplatek za podání žádosti o vízum je 50 USD + poplatek za platbu kartou cca 5 USD  
- vyřízení víza trvá cca 2 pracovní dny
- více informací na: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/afrika/kena/cestovani/visa.html

Cestovní pas musí být platný min. 6 měsíců od data původního návratu


Vízum do Tanzanie
- občané ČR potřebují pro vstup do Tanzanie vízum
- vízum je  možné získat na všech hraničních přechodech po zaplacení poplatku a předložení mezinárodního očkovacího průkazu s platným očkováním proti žluté zimnici
- poplatek za vízum do Tanzanie je cca 50 USD/os.


Cestovní pas musí být platný min. 6 měsíců od data původního návratu.

Upozornění k programu

Od 28.8.2017 se změnily předpisy týkající se ochrany životního prostředí v Keni a Tanzanii (od 1.6.2019). Kvůli novému zákonu je používání, výroba a dovoz plastových sáčků v Keni nelegální a trestáno vysokými pokutami (až do výše 38 000 USD) nebo odnětím svobody až na 4 roky. Cestující, kteří přijíždějí do Keni a Tanzanie s plastovými taškami v jejich zavazadlech (reklamní, plastové a jednorázové tašky, rovněž tašky z nákupů v obchodech v bezcelní zóně), jsou povinni je nechat na letišti. Doporučujeme používat místo plastových tašek textilní nebo papírové tašky. Keňa a Tanzanie jsou jedny ze zemí s nejpřísnějšími zákony týkajících se plastových tašek.

Informace o hotelech

Mombasa
2 noci v 3* hotelech (Nyali Sun Africe nebo podobný hotel). Komfortní hotel u pláže.

Pokoje
Dvoulůžkové a třílůžkové pokoje s možností přistýlky, s koupelnou, klimatizací, balkonem/terasou.

Vybavení
Restaurace, bar a bazén.

Strava
Snídaně, obědy a večeře, nápoje k jídlům za poplatek.

Safari
10 nocív tzv. lodgi - luxusní, často  v místní kategorii 3*. Lodge se nachází přímo v národních parcích nebo v jejich blízkosti. Často s možností pozorování zvířat z hotelové terasy nebo pokoje. Lodge jsou často u napajedel, kde se zejména ve večerních hodinách shromažďují zvířata. Ubytování může být i ve stanu.

Pokoje
Skromně vybavené pokoje s koupelnou (bez klimatizace, TV a telefonem), s možností přistýlky.

Strava 
Snídaně, obědy a večeře obvykle formou bufetu.  V některých lodgích jsou jídla servírována u stolu (snídaně a/nebo obědy ve formě cestovních balíčků).

Vybavení
Recepce, restaurace, bar a často i zahrada, bazén a obchod se suvenýry. V některých lodgích je elektřina a teplá voda k dispozici pouze v určitých časech. Při platbě kartou v lodgích se platí 5% poplatek. 
V Serengeti je možnost dvou samostatných safari nebo jednoho dlouhého safari (v závislosti na lokaci lodge).

Mombasa
2 noci, ubytování v hotelu vybraném z nabídky Keňa - Mombasa.

Hotel

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.4 Kč