Ubytování LEL Obrázek0
Ubytování LEL Obrázek1
Ubytování LEL Obrázek2
Ubytování LEL Obrázek3
Ubytování LEL Obrázek4
Ubytování LEL Obrázek5
Ubytování LEL Obrázek6

Libanon - poznávání a odpočinek

Libanon
Poznávací + pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelety letadlem do/z Bejrútu (možnost letu s přestupem), letištní taxy, ubytování (4 noci během poznávací části v hotelu *** a 3 noci ve vybraném hotelu během pobytové části), stravování: snídaně, transfery klimatizovaným autokarem, služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, služby polského průvodce během poznávací části, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel). 


Základní cena nezahrnuje: libanonské vízum (cca 20 USD/os. - placené na letišti v Bejrútu); vstupné do navštívených objektů, hraniční poplatky, systém Tour Guide, služby průvodců, nosičů zavazadel, řidičů atd. - cca 150 USD/os. (povinný poplatek průvodci), další jídla, nápoje k večeřím a jiné osobní výdaje. Možnost příplatku večeří (2) během poznávací části. Nápoje za příplatek.


Důležité! Přečtěte si aktuální podmínky vstupu do země.


Název zájezdu v polském jazyce: Liban - zobacz i odpocznij
Kód zájezdu: LE

Program

3 dny pobytu ve vybraném hotelu v okolí Bejrútu • Bejrút - Paříž Blízkého východu • Jeitta Groto - pohádkové jeskyně • lanovka do Harissy • katedrála Notre Dame du Liban • Byblos - nejstarší obydlené město světa (UNESCO) • Libanonské hory • hrad Bejteddin - sídlo prezidenta Libanonu • Sidon před 6000 lety • Tyr (UNESCO) • Kana - zázrak přeměny vody na víno 


Den 1
Sraz na letišti Okęcie ve Varšavě, u stanoviště Rainbow. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přílet do Bejrútu (možnost letu s přestupem), celní a pasová kontrola. Transfer do hotelu v okolí Bejrútu, ubytování a přenocování. Tento den není v hotelu večeře (týká se to klientů, kteří si doplatili tuto nabídku).


Den 2
Po pozdní snídani přejezd do Libanonských hor. Scénická trasa nás zavede nejprve k hradu Bejteddin. Tato pohádková budova stále částečně plnící funkci rezidence libanonského prezidenta. Komplex uchvacuje nádvořími, schodišti a arkádami nebo sofistikovanými dekoracemi. Následně přejedeme do Deir El - Qamar. Je to skutečné muzeum architektury pod širým nebem s úzkými uličkami a tradičními budovami. Odpoledne návrat do Bejrútu - hlavního města Libanonu. Město je často nazýváno Paříží Blízkého východu. Tato rušná metropole, jejíž začátky sahají až do doby 2000 let před naším letopočtem, byla kdysi skutečnou bránou na Blízký východ a nejvýznamnějším přístavem východního pobřeží Středozemního moře. Bejrút je místem, kde se kříží hlavní stezky Libanonu a skvělým výchozím bodem k turistickým atrakcím. Prohlídku začneme od krásně zrestaurovaného centra: Place d'Etoile s parlamentem (zvenčí), katedrála sv. Jiřího, mešita Mohammad Al-Amin Mosque a Náměstí mučedníků. Poté projedeme slavným bulvárem Corniche ve směru Holubích skal, kde si v malebné krajině uděláme přestávku na procházku a fotografování. Návrat do hotelu na přenocování; večeře (fakultativně). (Trasa cca 100 km)


Den 3
Po snídani odjezd ve směru Sidonu, malého přístavního městečka obklopeného citrusovými háji a banánovými plantážemi. Je to osada více než 6000 let stará, která byla v době rozkvětu důležitým strategickým a obranným bodem. Zachoval se zde křižácký hrad a staré město s charakteristickými muslimskými stavbami. Během procházky uvidíme impozantní Khan al-Franj - obchodní hostinec, kde se zastavovali hlavně evropští obchodníci. Následně projdeme labyrintem ulic, kde se nachází řemeslné dílny, stánky s jídlem, s kořením a stánky s oblečením, které tvoří rušný místní trh. Následně se vydáme na další cestu do Tyru (město zapsané na seznamu UNESCO), starobylého fénického města známého díky purpurovému barvivu na textil a sklo. Uvidíme zde vykopávky z římských časů: rozsáhlé pohřebiště, hipodrom a akvadukt. Na závěr - pokud to současná politická situace dovolí - se vydáme do Kany, která se nachází pouhých 20 km od hranic s Izraelem. Někteří vědci argumentují, že to bylo právě zde, ne v Kafr Kanna, kde se stal zázrak přeměny vody na víno. Uvidíme také jeskyni, kde se podle tradice Kristus setkával se svými učedníky. Večer pro zájemce „libanonský večer“ (za poplatek cca 50 USD/os.). Svátek pro duši a tělo. Tance, zpěv, tradiční kroje a vynikající libanonská kuchyně! Tento den není v hotelu večeře (týká se to klientů, kteří si doplatili tuto nabídku). Návrat do hotelu v okolí Bejrútu; přenocování. (Trasa cca 200 km)
 

Den 4
Po snídani odjezd na prohlídku okolí Bejrútu: Jeitta Groto - komplex jeskyní s nádhernými stalaktity a stalagmity pohádkových tvarů je jednou z nejnavštěvovanějších atrakcí v Libanonu, dále navštívíme malebné údolí řeky Dog River (Nahr al-Kalb). Nachází se v ní mnoho kamenných stél s nápisy z dob egyptských faraónů, asyrských vládců a babylonského krále Nebuchadnezara II., v době arabské a osmanské nadvlády, až po moderní stély připomínající konec francouzského mandátu nebo osvobození jihu státu v roce 2000. V další části dne přejezd do Byblos, které bojuje o titul nejstaršího, dosud obydleného města světa (zapsaného na seznam UNESCO). Vstoupíme do pevnosti z doby křížových výprav, odkud se rozprostírá výhled na vykopávky, mezi nimiž se budeme moci projít později. Některé z nich jsou až 7000 let staré. Volný čas na místě bývalého trhu z osmanské nadvlády, kde je nyní malé, malebné staré město s četnými obchody a gastronomickými provozovnami. Před návratem do hotel pro zájemce přejezd do města Annaya, kde se nachází klášter, ve kterém je pochován sv. Šarbél Machlúf (za poplatek cca 20 USD/os.). Návrat do hotelu v Bejrútu (nebo v okolí), večeře (fakultativně), přenocování. (Trasa cca 100 km)


Den 5 
Po snídani a vystěhování přejezd do Harrisy. Zde, v nadmořské výšce 600 m, se nachází svatyně Panny Marie z Libanonu a největší maronitský chrám, kde se zpod 8,5 metrů vysoké sochy Panny Marie rozprostírá nádherné panorama pobřeží. Ze svatyně do města Džunija sjedeme 1,5 km dlouhou lanovkou, která byla postavena v roce 1964. Následně se vydáme na setkání s údolím Kadíš (zapsaném na seznamu UNESCO). Toto místo se může pochlubit mnoha posvátnými objekty z doby prvních křesťanů a strmé útesy vytesané biblickou řekou Kadíšou sloužily jako místo útočiště a meditace. Tento malý fragment de fakto malého Libanonu ve skutečnosti představuje neuvěřitelnou rozmanitost křesťanství, nachází se zde kostely: jakobitské, melešické, nestoriánské, arménské a především maronitské. Krátká zastávka v nádherně umístěném městě Bšarré. Tento název ve fénickém jazyce znamenal dům bohyně Ishtar, zatímco dnes je město častěji považováno za jedno z nejstarších center křesťanů na světě a... národní centrum zimních sportů. Následně přejezd do Lesa božích cedrů (UNESCO), jednoho z posledních pozůstatků rozlehlých lesů libanonských cedrů. Díky svým vynikajícím vlastnostem bylo jejich dřevo vyváženo všemi mocnostmi, od Féničanů, Izraelců a Egypťanů až po Římany a Turky. Zmínky o těchto majestátních stromech se objevují v nejstarších mýtech, v epose o Gilgamešovi čítajícím několik tisíc let, nebo v mnoha pasážích Bible. Následně navštívíme klášter Mar Antonios Qozhaya (z 4. století) - architektonickou perlu ležící v údolí Kadíš. Je to jediný klášter v tomto údolí dostupný autokary. Přejezd na pobyt do vybraného hotelu. (Trasa cca 250 km)


Den 6 - 7
Snídaně, volný čas na koupání a opalování. 


Den 8
Po snídani volný čas k odpočinku a samostatnému prozkoumávání Bejrútu. Následně noční transfer na letiště a odlet do Varšavy (možnost letu s přestupem). 


Den 9
Přílet do Varšavy.


Upozornění k programu
- Vzhledem ke specifikům multináboženské země, zejména v období svátků (místní státní a náboženské svátky) se může změnit organizace poznávací a pobytové části (např. pořadí prohlídek, otevírací hodiny muzejních objektů a chrámů, hodiny servírování pokrmů a jejich složení).
- K elektrickým přístrojům s „tlustými kolíky“ jsou potřebné adaptéry.
- Průvodce neprovází po muzejních objektech.
- Vzhledem k politické situaci a uzavření některých silnic v zimním období může být pořadí realizace bodů programu změněno či obráceno.
- Časy odletů/návratů se mohou změnit!
- Nejpoužívanější měnou na místě je USD. Vzhledem k výrazným výkyvům směnných kurzů doporučujeme mít s sebou hotovost!


Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Víza - informace pro prodejce

- Vízum do Libanonu je razítkováno do cestovního pasu (na letišti po příletu do Bejrútu - cena cca 20 USD) - aktuálně je poplatek zrušen a vízum je vydáváno zdarma.
- Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu.
- Mějte prosím na paměti, že izraelské razítko v cestovním pase znemožňuje vstup do Libanonu (to platí i pro razítko z hranic s Izraelem: izraelsko egyptské v Tabě a izraelsko Jordánské).   

Informace o hotelech

Poloha
Hotel *** v Bejrútu nebo v okolí - 7 dnů v hotelu.

Ubytování
Hotel *** v Bejrútu nebo v blízkosti - 7 dnů v hotelu.

Pokoje
Dvoulůžkové (s možností přistýlky), všechny pokoje s koupelnou a ve většině pokojů satelitní TV.

Strava
Snídaně, za poplatek večeře (2 v poznávací části programu) - dle popis v programu. Nápoje k večeři za poplatek.

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:30 - 16:30

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.2 Kč