Aktuálně probíhá technická údržba stránek, která může zapříčinit zobrazení chybné ceny u některých zájezdů. Omlouváme se za případné komplikace a děkujeme za pochopení.
Ubytování MAM Obrázek0
Ubytování MAM Obrázek1
Ubytování MAM Obrázek2
Ubytování MAM Obrázek3
Ubytování MAM Obrázek4
Ubytování MAM Obrázek5
Ubytování MAM Obrázek6
Ubytování MAM Obrázek7
Ubytování MAM Obrázek8
Ubytování MAM Obrázek9
Ubytování MAM Obrázek10
Ubytování MAM Obrázek11

V rytmu mora, mora

Madagaskar
Poznávací + pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou do Antananarivo a do Varšavy (s přestupem na jednom z evropských letišť), letištní taxy, ubytování v hotelech - 14 nocí (7 nocí na Madagaskaru a 7 nocí na Mauriciu), stravování: snídaně a večeře na Madagaskaru, All Inclusive na Mauriciu, mezinárodní přelet na trase Madagaskar - Mauritius, transfery autokarem, služby polského průvodce, turistický program (viz níže) a pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).


Základní cena nezahrnuje: náklady na vízum (cca 45 EUR/os.), vstupné do navštěvovaných objektů, místní průvodce, spropitné, systém Tour Guide - cena cca 230 USD/os. (poplatek placený průvodci), fakultativní výlety uvedené v programu, další jídla (která nejsou uvedena v ceně zájezdu) a jiné osobní výdaje. 


Důležité! Přečtěte si aktuální podmínky vstupu do země.


Název zájezdu v polském jazyce: W rytmie mora, mora
Kód zájezdu: MAM

Program

Madagaskar - červený ostrov • Antananarivo • Andasibe - země lemurů Indri • největší chameleóni světa • baobaby • Národní park Isalo - domov lemura kata, sifaka a lemura hnědého • PRÁZDNINY NA MAURICIU • přelet mezi ostrovy v ceně


Den 1
Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přelet do Antananarivo s přestupem na jednom z evropských letišť. Ubytování v hotelu, lehká večeře.


Den 2
Časný odjezd (snídaně ve formě balíčku) směrem na jih do Antsirabe typickou horskou krajinou a bujným východo-madagaskarským deštným pralesem. Cestou budeme míjet vesnice s typickými trano gasy - domy místních obyvatel charakteristickými pro centrální část ostrova, které se nachází mezi mnoha rýžovými terasami. Antsirabe je považováno za nejchladnější město na Madagaskaru a díky termálním vodám, které se tam nachází, je nazýváno „madagaskarským Vichy“. Během prohlídky uvidíme mimo jiné: Sloup nezávislosti, koloniální nádraží, z něhož vyjížděl kdysi slavný „viko-viko“ - Michelinský vynález (spojení autobusu s vlakem). Město Antsirabe je díky velkému počtu a různorodosti rikš nazýváno také „madagaskarským hlavním městem rikš“. Během prohlídky bude možnost projížďky slavnou „puss-puss“ - rikšou taženou člověkem. Večeře a přenocování v hotelu v okolí Ranomafana. (Trasa cca 390 km)


Den 3
Po snídani návštěva Národního parku Ranomafana (na seznamu UNESCO). Jeho plocha je tvořena vlhkými rovníkovými lesy. Důvodem ochrany této oblasti bylo objevení (v roce 1986) druhu lemura zlatého, který je již téměř vyhynulý. Výskyt tohoto zvířete je úzce spjat s přítomností konkrétních druhů bambusu s vysokým obsahem kyanidu, jehož denní dávka v potravě tohoto lemura je smrtelná pro ostatní zvířata. V parku se nachází dalších 11 endemických druhů lemurů, mezi které patří: maki červený, vari, sifaka hnědá, sifaka diadémová a lemur rudočelý. Můžeme se zde také setkat s bodlinkem bezocasým - malým hmyzožravcem a s 12 druhy chameleónů, včetně jednoho z největších představitelů tohoto druhu - chameleónem levhartím a nejmenším - chameleónem trpasličím (brookesia micra). Chameleón je unikátní plaz, který je známý díky schopnosti zachytit oběti jazykem dvakrát tak dlouhým jako je jeho tělo a schopnosti změnit barvu pod vlivem intenzity světla, teploty, což je forma komunikace s ostatními jednotlivci. Na rozdíl od obecného názoru to není spojeno s touhou splynout s prostředím. Přejezd do oblasti Národního parku Isalo. Večeře a přenocování. (Trasa cca 350 km)


Den 4
Po snídani návštěva Národního parku Isalo, který je nejnavštěvovanějším parkem na Madagaskaru. Národní park Isalo byl založen v roce 1962 a zahrnuje více než 80 tisíc ha pískovcového masivu, jehož tvary jsou ve světě unikátní. Neobvyklá krajina vytvořená z pískovců vytesaných deštěm, větrem a sluncem nás ohromí svou krásou. Během procházky parkem (cca 2,5 km - 3,5 hodiny) budeme vyhlížet lemury kata, sifaky, lemury hnědé a maki trpasličí. V Isalo se setkáme s různými příklady endemických rostlin a živočichů: s leguány, ještěrkami, chameleóny, želvami a také s pachypodiem (madagaskarskou palmou), aloe a živorodkami. V areálu parku doporučujeme koupel v přírodním bazénu u vodopádu Nymf. Cestou do rezervace Zombitse projedeme kolem městečka Ilakaka, které je od roku 1998 považováno za světové město safíru, díky největším ložiskům, která zde byly objevena. Návštěva Národního parku Zombitse - Vohibasia. Uvidíme zde úžasné baobaby, díky nimž je Madagaskar známý a také endemickou flóru a faunu. Oblast parku obsahuje suchý les, bažiny a savanu. Důvodem založení parku byla výjimečná biologická rozmanitost a především přítomnost velkého množství vzácných druhů ptáků (např. bulbulce madagaskarského). V parku se můžeme setkat s ohroženým druhem lemura sifaka. Večeře a přenocování v okolí Národního parku Isalo. (Trasa cca 160 km)


Den 5
Po snídani přejezd ve směru Fiaranantsoa. Cestou zastavíme v místní vesnici kmene Bara nebo Betsileo. Uvidíme, jak žijí obyvatelé západní části ostrova. Následně navštívíme rezervaci Anja, kde budeme pozorovat jeden z nejznámějších druhů lemurů - kata, kteří jsou význační svým charakteristickým zabarvením těla a ocasu. Lemur kata byl hlavním hrdinou série animovaných filmů Madagaskar - populární král Jelimán. Budeme mít také možnost pozorovat různé druhy chameleónů, včetně brookesie, který připomíná suchý list. Odpoledne přejezd na místo, kde se vinná réva pěstuje už od koloniálních dob. V tradici výroby vína pokračují Malgaši dodnes, specialitou je šedé víno. Možnost prohlídky místní vinice, ochutnávka a nákup vína. Večeře a přenocování v okolí Fiaranantsoa. (Trasa cca 300 km)


Den 6
Po včasné snídani přejezd do hlavního města ostrova - Antananarivo. Cestou se zastavíme v městečku Ambositra, které je známé díky výrobkům ze dřeva. K výrobě praktických mís, skříněk, šachů a ozdobných figurek používají většinou palisandrové dřevo. Volný čas na nákup místních řemeslných výrobků, jimiž je Madagaskar známý. Večeře a přenocování v okolí města Antananarivo. (Trasa cca 400 km)


Den 7
Po snídani přejezd do Antananarivo a poznávání hlavního města Madagaskaru. Začneme u ulice pojmenované po Móricovi Benyowském, který byl kolonizátorem Madagaskaru a plukovníkem francouzské armády. Výjezd na královský kopec, odkud se rozprostírá nádherný panoramatický výhled na hlavní město a okolní kopce. Nachází se zde nejcharakterističtější a nejznámější budova - královnin palác Rova, který je zapsán na seznamu UNESCO. Pahorkovité okolí, na němž leží Tana (hovorově Antananarivo) je plné kontrastů. Červené hliněné domy, kostely na vrcholcích hor, mozaika hnědých a světle zelených rýžových polí propletených mezi čtvrtěmi města, vinuté uličky a rušné stánky stojící naproti moderních budov a obchodů činí Antananarivo jedním z nejzajímavějších měst Afriky. Navštívíme také místní trh Analakely - do roku 1997, který byl kdysi považován za největší trh na světě. Kromě originálních rukodělných výrobků bude příležitost k nákupu koření, včetně cenné vanilky. Přejezd do oblasti Andasibe. Vydáme se východním směrem, jednou z hlavních ostrovních tras. Budeme obdivovat typickou vysočinu, která je malebně zbarvená rýžovými poli a tropickými rostlinami. Cestou budeme míjet město Moramanga, které bylo v roce 1947 jednou z nejdůležitějších bašt madagaskarského odporu proti francouzské koloniální moci. Tento den doporučujeme fakultativní výlet na ostrov lemurů Vakona, kde je možné pohladit a dokonce nakrmit tato roztomilá zvířátka. Před večeří přestávka na noční procházku a pozorování nočních druhů zvířat. Ubytování, večeře a přenocování v oblasti Andasibe. (Trasa cca 140 km) 


Den 8
Tento den začneme návštěvou rezervace Voi, která je součástí lesů oblasti Andasibe. Východní oblast je známá mezi milovníky přírody jako Země lemurů Indri. Největší druh lemurů nazývaný místními obyvateli Babakoto, což v překladu znamená „otec“ nebo „předek“ - se vyznačuje neobvyklým způsobem dorozumívání prostřednictvím zpěvu, který lze slyšet až do vzdálenosti 4 km. V madagaskarském pralese žije také jeden z nejzajímavějších druhů brouka - nosatec žirafí. Tento malý hmyz se vyznačuje prodlouženým krkem a červeně zbarvenými křídly. Odpoledne transfer na letiště a přelet na ostrov Mauricius. Přejezd do hotelu.


Dny 9 - 14
Pobyt na Mauriciu. Čas na odpočinek, opalování a koupání v moři. Pro zájemce fakultativní výlety.


Den 15
Vystěhování z hotelu a transfer na letiště (přesný čas srazu určí průvodce Rainbow na místě).
 

Den 16
Přílet do Polska podle letového řádu.


Upozornění k programu
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno nebo obráceno.
- Očkování není požadováno. Doporučuje se jen očkování proti hepatitidě typu A a hepatitidě typu B, tyfu, záškrtu a tetanu. Je třeba vzít s sebou repelenty.
- Tento program doporučujeme zejména těm, kteří chtějí poznat skutečnou Afriku. Budeme se pohybovat v oblastech, kde je hotelová infrastruktura a stav vozovky velmi odlišný od evropských. Mohou být výpadky proudu. Masová turistika v této části světa prakticky neexistuje, přijíždí sem pouze málo cestovatelů.


Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Výlety v okolí

FAKULTATIVNÍ VÝLETY (orientační ceny)


Barevný západ - Mauricius v kostce
„Mauricius byl vytvořen dříve, než byl vytvořen ráj, a posloužil jako model pro jeho stavbu,“ řekl Mark Twain během svého pobytu na ostrově. Během této prohlídky uvidíme největší atrakce Mauricia a určitě pochopíme spisovatelovo nadšení! Navštívíme park Casela, kde nás čeká vzrušující safari. Na 14 ha endemického lesa uvidíme ve výbězích exotická zvířata: lvy, nosorožce, antilopy a žirafy - pro zájemce možnost nakrmení žirafy. Poté se vydáme do nejpřirozenější oblasti ostrova, tedy do okolí pohoří Chamarel. Zvláštností tohoto místa je jedinečná Země sedmi barev třpytící se mnoha pastelovými odstíny. Je to úžasný obraz vytvořený samotnou přírodou! Oblast Chamarel je známá díky pěstování kávy arabica a jednoho z nejkrásnějších vodopádů na ostrově, který budeme obdivovat z vyhlídkového místa. Prohlídku zakončíme návštěvou v nejzápadnější části ostrova - na poloostrově Le Morne Brabant. Toto okouzlující místo bylo v roce 2008 zapsáno na seznamu UNESCO.
Cena - cca 130 EUR/os.


Mystický výlet
Zveme na fantastický výlet, během kterého objevíme nejklimatičtější zákoutí Mauricia a poznáme jeho různé chutě. Začneme od sopečného jezera Ganga Talao, u kterého se nachází Šivův chrám - nejposvátnější místo hinduistického náboženství na Mauriciu. Uvidíme zde postavy hinduistických bohů a s trochou štěstí možná potkáme i opice potulující se po okolí. Poté se vydáme na podmanivý výlet na čajovou plantáž, kde uvidíme postup výroby a ochutnáme různé druhy čaje v malebně umístěné restauraci. Zastavíme také na vanilkové plantáži a ochutnáme rum známé značky St. Aubin v různých variantách - čokoládový, kokosový nebo kávový. Dojedeme až na samotný okraj ostrova, na pláž Gris Gris - je to nejjižnější bod Mauricia, kde se majestátní vlny oceánu tříští o vulkanické útesy. Na závěr výletu navštívíme přírodní rezervaci La Vanille Crocodile Park, kde si pohladíme obří želvu, uvidíme zlomyslné lemury a nebezpečné krokodýly nilské a také uvidíme sbírku krásných motýlů a hmyzu.
Cena - cca 130 EUR/os.


Port Louis - hlavní město ostrova
Prohlídku Port Luis začneme u Aapravasi Ghat - skupiny budov zapsaných v roce 2006 na seznamu Světového kulturního dědictví UNESCO, které v letech 1834 - 1923 sloužily jako vstupní brána pro ekonomické migranty z Indie. Toto je jedno z mála míst tohoto druhu na světě! Dále se vydáme k pevnosti Fort Adelaide (známe jako Citadela). Z pevnosti z roku 1834 se rozprostírá nádherný výhled na hlavní město a hory Moka. Následně přejezd centrem města s koloniální architekturou, uvidíme mimo jiné divadlo a budovu parlamentu. Následně se vydáme do Blue Penny Museum, věnované historii a umění ostrova. Sbírka obsahuje starožitné námořní mapy, obrazy, sochy, rytiny a známky, včetně příkladů známých poštovních známek v hodnotě jednoho a dvou centů vydaných v roce 1847 na Mauriciu. Tyto známky, vytištěné v množství 500 kusů technikou hlubotisku, jsou považovány filatelisty za jedny z nejcennějších na světě a mimořádnosti jim dodává fakt, že s největší pravděpodobností zůstalo pouze 27 exemplářů na celém světě. Volný čas v Le Caudan Waterfront - moderní centrum města s mnoha obchody a restauracemi. Zastavíme také na tržišti, kde lze ochutnat pouliční jídlo a tradiční nápoj Alouda a nakoupit čerstvé ovoce, zeleninu a suvenýry za příznivé ceny. Na závěr dne uvidíme Eureka House z 19. století, koloniální dům postavený v roce 1830. Nachází se u řeky Moka a je příkladem bohatství zdejší aristokracie. Budova má až 109 dveří a oken. V současné době je muzeem, které je krásně začleněné do zahrady anglického stylu.
Cena - cca 80 EUR/os.


Adrenalin 3 v 1
Toužíte po adrenalinu? Zveme na výlet plný vzrušení! Nemusíte umět létat, abyste viděli jedno z nejkrásnějších pobřeží na světě z ptačí perspektivy, a nemusíte umět plavat, abyste se ocitli v podmořském světě korálových útesů, želv a různobarevných ryb. Náš dobrodružný den začneme parasailingem (pohodlné sedačky s padákem připevněným k motorovému člunu), během kterého budete obdivovat ostrov ze vzduchu. Další atrakcí bude procházka po dně oceánu (v hloubce 2-3 metrů) v průhledné kopuli naplněné vzduchem. Je to jedinečná příležitost vidět podmořský svět, aniž byste se museli potápět! Čeká nás také projížďka na Tube Ride, tedy pontonu připevněném za lodí. Ideálním zakončením výletu bude plavba lodí k vodopádům Grand River South-East a oběd na nedotčeném ostrově Ile aux Cerfs.
Cena - cca 170 EUR/os.


Plavba po rajských ostrovech
Sníte o blaženém odpočinku v rajské scenérii? Zveme na plavbu katamaránem! Během plavby uvidíme z úrovně oceánu fantastické pobřeží Mauricia, objevíme malé nedotčené ostrůvky rozeseté kolem hlavního ostrova a při šnorchlování budeme obdivovat podmořský svět. Na palubě bude čas na odpočinek a opalování, stejně jako na koupání v azurové vodě nádherných barev. Je to také příležitost pořídit jedinečné fotografie, které se stanou hitem vašeho Instagramu!
Cena - cca 145 EUR/os.
 

S dětmi


Setkání s delfíny

Mauricius je jedním z mála míst na světě, kde si lze zaplavat s delfíny v jejich přirozeném vodním prostředí. Motorový člun nás vezme na setkání s delfíny; během plavby budeme mít možnost tyto milé savce nejen pozorovat, ale také skočit do vody a zaplavat si s nimi! Ideálním zakončením této výpravy bude zastávka u neobvyklého útvaru Crystal Rock a oběd na ostrově Ile aux Benitiers.
Cena - cca 140 EUR/os.


Upozornění! Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů.

Víza - informace pro prodejce

Vízum na Madagaskar 
Občané ČR potřebují pro vstup na území Madagaskaru vízum.
Vízum obdržíte po příletu na letišti v Antananarivo (vízum na 30 dní stojí cca 45 EUR).
Cestovní pas musí být platný po dobu dalších 6 měsíců od data návratu a musí mít alespoň jednu volnou stranu.

Informace o hotelech

Hotely / Lodge kategorie *** - (7 nocí v hotelu v závislosti na termínu). Lodge se nachází na pozemku, který je v blízkosti národních parků (možné ubytování ve stanových lodge).

Pokoje: všechny hotely mají pokoje s vlastním sociálním zařízením, obvykle disponují i minibarem (za poplatek) a TV. Většina hotelů má klimatizované pokoje.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Hotel

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.4 Kč