Ubytování KAL Obrázek0
Ubytování KAL Obrázek1
Ubytování KAL Obrázek2
Ubytování KAL Obrázek3
Ubytování KAL Obrázek4
Ubytování KAL Obrázek5
Ubytování KAL Obrázek6
Ubytování KAL Obrázek7
Ubytování KAL Obrázek8
Ubytování KAL Obrázek9
Ubytování KAL Obrázek10

Krystalické Aljašské ledovce

Kanada
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou z Varšavy do Vancouver a z Anchorage do Varšavy (s možnými přestupy), vnitřní přelet na Aljašku, letištní taxy, ubytování (celkem 9 nocí), stravování: snídaně, transfery klimatizovaným autokarem nebo autobusem, služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, služby polského průvodce nebo polsky mluvícího zástupce během realizace programu, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).


Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, služby místních průvodců, spropitné, systém Tour Guide - cca 690 USD/os. (povinný poplatek placený průvodci na místě); přejezdy městskou hromadnou dopravou, fakultativní výlety (orientační ceny v programu), další osobní výdaje a ostatní náklady, jež nejsou výše zahrnuty.


Důležité! Přečtěte si aktuální podmínky vstupu do země.


Název zájezdu v polském jazyce: Krystaliczne Lodowce Alaski
Kód zájezdu: KAL 

Program

Nový program zaměřený na Aljašku • město-zahrada Vancouver • bezesný Seattle • Anchorage - „zastávka“ Aljaška • Mt. McKinley - Koruna Země • sopečný park - Denali • Fairbanks - město „zlaté horečky“ • Severní pól - dům Santa Clause • Aljašská mořská cesta (Alaska Highway) • Prince William Sound - jedna z nejmalebnějších vodních nádrží na světě • Alyeska Resort - lyžařské středisko Ameriky • park fjordů - Kenai


Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Odlet z Varšavy a přelet do Kanady (s možností přestupu). Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přílet do Vancouveru, pasové odbavení v souladu s platnými vízovými postupy, setkání s průvodcem, transfer do hotelu, odpočinek a přenocování v hotelu v okolí Vancouveru


Den 2
Po snídani a
vystěhování z hotelu a prohlídka Vancouveru zvaného „městem zahrad“. Začneme návštěvou rokle Capilano s visutým mostem ve výšce 70 m nad roklí. Žádná návštěva Vancouveru se neobejde bez procházky Stanley Parkem, který je útočištěm volně žijících živočichů a oblíbeným místem pro zábavu a rekreaci obyvatelstva. Najdeme tam také bohatou sbírku totemů - mystických indiánských soch ze západního pobřeží Ameriky. Projdeme starou čtvrtí Gastown z Maple Tree Sq, ve které budeme svědky mimořádné mechanické podívané s parními hodinami. Přejdeme kolem secesní budovy železniční stanice Tichomořské železnice. Vyjedeme také na vyhlídkovou věž Vancouver Lookout, která se nachází v horní části kancelářské budovy Harbour Center. Je to jedna z nejvyšších budov ve Vancouveru, ze které se rozprostírá nádherný výhled na město. Navštívíme také ostrov Granville Island, který je známý díky vynikající gastronomické nabídce. Po chvilce volna navštívíme Queen Elizabeth Park - zahradnický klenot Vancouveru, který jako nejvyšší bod ve městě poskytuje krásné výhledy na mrakodrapy v centru a hory na severním pobřeží. Odpoledne přejezd směrem k hranicím s USA. Ubytování v hotelu v okolí Bellingham. (Trasa cca 150 km)


Den 3
Po snídani vystěhování z hotelu a prohlídka města Seattle, které je známé mimo jiné díky filmu „Samotář v Seattlu“. Zde se také nachází sídlo společnosti Microsoft, stejně jako první kavárna Starbucks na světě a také vyhlídková věž Space Needle. Projdeme se také slavným trhem „Pikes Place“. Odpoledne přelet na Aljašku. Přejezd do hotelu v okolí Anchorage, přenocování. (Trasa cca 200 km + přelet)

 

Den 4
Snídaně, vystěhování z hotelu a prohlídka Anchorage - města nad Cookovým zálivem. V „hlavním městě“ dobrodruhů uvidíme mimo jiné: imaginární muzeum prezentující neobvyklé přírodní úkazy na Aljašce. Volný čas na nákupy suvenýrů nebo „loveckého“ příslušenství: dalekohledů, klobouků, zařízení k rýžování zlata. Přejezd ve směru Denali. Během cesty uvidíme ve vesnici Eklutna pravoslavný kostel a místní indiánský hřbitov, který se datuje do doby cara a ruské říše na Aljašce. Při troše štěstí uvidíme ortodoxní obřad indiánů. Ubytování a přenocování v hotelu v okolí Mt. McKinley Park Village. (Trasa cca 400 km)

 

Den 5
Po snídani vystěhování z hotelu. Průzkum okolí hory Denali a nejvyššího vrcholu severní Ameriky (Mt. McKinley - 6194 m n. m.). Návštěva vulkanického parku Denali National Park s ledovo-sněžnou pokrývkou do hloubky několika set metrů. Nachází se zde jeden z nejdelších ledovců na světě, cca 50 km dlouhý Muldrow. Přejedeme horským pásmem Alaska Range, kde budeme vyhlížet medvědy grizzly, losy a další divoká zvířata. Po návštěvě parku přejezd do Fairbanks, přenocování. (Trasa cca 200 km)Den 6
Po snídani vystěhování a návštěva Fairbanks - města založeného před více než 100 lety, v době vrcholu zlaté horečky. Následně přejezd do centra města - zastávka u památníku průkopníků. Den plný emocí! Nastoupíme do vlaku Tanana Valley Railroad, který nás zaveze rovnou do zlatých interiérů Aljašky - do opuštěného zlatého dolu Gold Ridge 8. Dozvíme se zajímavou historii těžby zlata, navštívíme těžební tábor a zkusíme štěstí v rýžování zlata. Odpoledne se vydáme na plavbu po řekách Chen a Tanana na palubě jediného autentického říčního člunu na Aljašce. Znovu se setkáme se psím spřežením, navštívíme repliku loveckého domu, navštívíme vesnici indiánského kmene Chen, kde se dozvíme o kultuře indiánů Athabascan, kteří zde žijí po staletí. Přenocování ve Fairbanks. (Trasa cca 50 km)


Den 7
Snídaně a vystěhování. Následně přejezd do Muzea severu, ve kterém se seznámíme s kulturou původních obyvatel - s eskymáky. Poté přejezd do města North Pole, kde lze dokonce uprostřed léta koupit mnoho dárků ideálních pod stromeček. Následně přejedeme do Delta Junction, kde nás začne doprovázet Aljašský ropovod (Trans-Alaska Pipeline System (TAPS)), podél kterého budeme cestovat na jih do pobřežního přístavu Valdez - během cesty vede trasa podél dálnice Richardson Highway. Zastavíme na vrcholu horského průsmyku Thompson Pass a budeme obdivovat panorama hor Chugach Mountains - v této nádherné oblasti obklopené ledovci a žulovými vrcholy sněží nejvíc v celé Severní Americe. Přenocování v okolí města Valdez. (Trasa cca 550 km)Den 8
Brzy ráno odjezd z přístavu Valdez do města Whittier - přejezd slavnou aljašskou mořskou cestou (Alaska Highway) a následně plavba trajektem po jedné z nejmalebnějších vodních nádrží na světě: Prince William Sound! Cestou zastavíme v městečku Girdwood. Na okraji města se nachází středisko Alyeska Resort, které je jedním z nejznámějších lyžařských středisek na Aljašce. Vyjedeme lanovkou na vrchol Mount Alyeska, ze kterého se rozprostírá nádherný výhled na údolí a ledovce. Přejedeme také do střediska na ochranu divokých zvířat, kde budeme moci pozorovat zblízka medvědy, bizony, losy a kanadské jeleny. Následně přejezd na jih do historického přímořského rybářského města Seward. Volný čas. Přenocování v hotelu ve městě Seward. (Trasa cca 350 km).


Den 9
Vystěhování z hotelu a celodenní plavba lodí podél pobřeží Národního parku Kenai Fjords. Neobvyklý park, kde pobřeží je strmými okraji ledovců, tvořícími fantastické fjordy. Nezapomenutelné výhledy ledovcových jazyků „stékajících“ do ledové vody, hluboké ticho je přerušováno pády fragmentů oddělujícího se ledovce. Po ukončení plavby přejezd na přenocování do hotelu ve městě Anchorage. (Trasa cca 150 km)


Den 10
Po snídani transfer na letiště v Anchorage. Odlet do Polska (možnost přestupů). (Trasa cca 50 km)


Den 11
Přílet do Polska.


Upozornění k programu
- Alkoholické nápoje zakoupené v bezcelní zóně a přepravované v příručním zavazadle jsou navzdory odpovídajícímu obalu na evropských letištích zabaveny.
- Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů a průvodců.
- Průvodce neprovází po muzejních objektech.
- Část atrakcí může být sezónně vyloučena z programu prohlídek. 
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.


Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

META Description

  

 

 

 

 

Hotel

K dispozici pro hosty

restaurace a bar.

.
Ubytování

Hotely ***, případně penziony/motely *** podle kategorizace Rainbow průměrného standardu nebo turistické základny na Aljašce průměrného standardu - obvykle mimo centra měst ( iniciované hotelové noci v okolí měst: Seattle - 1, Anchorage - 2, Mt. Kinley Park Village - 1,Fairbanks -2, Valdez -1, Seward -1.

.
Catering

Americká snídaně: skládá se především ze sladkých výrobků - sladkých rohlíků, muffinů, toastového chleba, kukuřičných lupínků, ovoce. Někdy jsou k dispozici "hash browns". - Bramboráky nebo horké brambory. Zelenina, sýr nebo studené maso se objevují jen zřídka.

.

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.8 Kč