Ubytování GUF Obrázek0
Ubytování GUF Obrázek1
Ubytování GUF Obrázek2
Ubytování GUF Obrázek3
Ubytování GUF Obrázek4
Ubytování GUF Obrázek5
Ubytování GUF Obrázek6
Ubytování GUF Obrázek7
Ubytování GUF Obrázek8
Ubytování GUF Obrázek9
Ubytování GUF Obrázek10
Ubytování GUF Obrázek11
Ubytování GUF Obrázek12
Ubytování GUF Obrázek13
Ubytování GUF Obrázek14
Ubytování GUF Obrázek15
Ubytování GUF Obrázek16
Ubytování GUF Obrázek17

Ach Batumi - Gruzie Light

Gruzie
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Program

Batumi - černomořské letovisko • Kutaisi (seznam UNESCO) • kaňon Martvili • Prométheova jeskyně • klášter Gelati (seznam UNESCO) • pevnost Gonio • vodopád Makhuntseti 

Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla na jednotlivých letištích. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Odlet do Gruzie - Batumi. Po příletu transfer do hotelu v okolí Batumi. Volný čas a přenocování (tento den není v hotelu večeře).

Den 2
Po snídani prohlídka Batumi. Hlavní město Adžárie je dnes nejznámějším přímořským letoviskem Gruzie. Zdejší pláže jsou všeobecné známé a jedna z nejdelších promenád na světě přitahuje davy turistů. Lze zde obdivovat okouzlující uličky, vkusné budovy, chrámy různých vyznání a subtropickou vegetaci. Zpívající fontány, noční kluby, delfinárium, různé atrakce - to vše dělá město rušným a nezapomenutelným. Uvidíme starou a novou část města, promenádu s Abecední věží a osmimetrové sochy „Ali a Nino“, náměstí a sochu Médey, která drží zlaté rouno. Projedeme také uličkou Marie a Lecha Kaczyńskich. Odpoledne navštívíme místní botanickou zahradu. Adžárie je jedinou oblastí Gruzie, jejíž klima se označuje jako tropické. Z tohoto důvodu je zde vegetace mnohem bohatší než ve zbylé části regionu. Během prohlídky oběd v místní restauraci. Návrat do hotelu na přenocování.

Den 3
Snídaně v hotelu. Čas na odpočinek, opalování a koupání v moři, možnost fakultativních výletů atd. Přenocování.

Den 4
Po snídani přejezd do okolí Kutaisi. Město je osídleno již 4000 let. Bylo hlavním městem starověkého království Kolchida, do kterého podle legendy přišel Jáson s Argonauty pro zlaté rouno. Dnes bývalá Kolchida přijala správní název Imeretie, zatímco oblast je stále známá svou krásnou krajinou. Uvidíme zde kaňon Martvili (za hezkého počasí a při odpovídající vodní hladině plavba lodí - za poplatek cca 5 EUR/os.), projdeme se k malebným vodopádům. Následně navštívíme Prométheovu jeskyni známou svými nádhernými krasovými útvary. Nedaleko města navštívíme také klášter Gelati (seznam UNESCO), který je považován za jednu z nejcennějších sakrálních památek Gruzie. Během prohlídky oběd. Návrat do hotelu na přenocování.

Den 5
Po snídani výlet do hor Adžárie. Nejprve uvidíme dokonale zachované zdi pevnosti Gonio - několik let zde úspěšně pracují polští archeologové. Následně uvidíme vodopád v Makhuntseti a historický kamenný most Tamara. Navštívíme také vinařství, kde ochutnáme adžárská vína. Výlet zakončíme obědem u pohostinných adžárských hostitelů. Návrat do hotelu na přenocování.

Den 6
Snídaně v hotelu. Čas na odpočinek, opalování a koupání v moři, možnost fakultativních výletů atd. Přenocování.
Doporučujeme zúčastnit se dvoudenního fakultativního výletu (za poplatek cca 190 EUR/os.) do hor Vysokého Kavkazu (doporučujeme teplejší oblečení) - Svaneti, Mestia a Ushguli. Celá oblast Svaneti je zapsána na Seznamu světového dědictví UNESCO. Ushguli je nejvýše položenou osadou v Evropě s nádherným panoramatem Vysokého Kavkazu. Cestou navštívíme město Zugdidi, které je známé díky nádhernému paláci a zahradám královské dynastie Dadiani. Palác je v současné době muzeem, ve kterém se nachází mnoho jedinečných exponátů. Jedním z nich je Napoleonova maska. Podrobný program cesty představí delegát.
 
Den 7
Snídaně v hotelu. Čas na odpočinek, opalování a koupání v moři, možnost fakultativních výletů atd. Přenocování.

Den 8
Po snídani vystěhování z hotelu (do 10:00 hodiny). Následně transfery:
- pro klienty pokračující v pobytu - přejezd do vybraného hotelu, pobyt ve dnech 8-14 a 15. den odlet do Polska. 
- pro klienty, kteří se vracejí do Polska - transfer na letiště a návrat do Polska.

Upozornění k programu
- Výše uvedený program je pouze rámcový, jednotlivé body programu mohou být realizovány v jiném pořadí.
- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či obráceno.
- Průvodce neprovází po muzejních objektech.
- V Gruzii a Arménii, kromě pláží v Batumi, je od turisty očekáváno skromné ​oblečení; muži obvykle nosí dlouhé kalhoty, dámy šaty/sukně pod kolena, pokud žena zvolí kalhoty, měly by být až ke kotníkům. Všichni (jak ženy, tak i muži) by měli mít zahalená ramena, ženy by neměly nosit halenky s hlubokými výstřihy. Dodržujte prosím tyto pokyny - v opačném případě nemusí být turistům povolen vstup do navštívených památek. 
- Pohodlné boty. K mnoha atrakcím je třeba dojít kamenitými cestami do kopce. Nezapomeňme, že na každé trase zdoláváme úseky přes hory, kde se počasí může výrazně lišit od údolí. Doporučuje se teplejší oblečení, které také chrání před deštěm a opalovací krém. Upozornění: Nejedná se o zimní bundy. 
- Pro dámy bude velmi užitečný šál; v Gruzii a Arménii v řadě posvátných objektů je od žen vyžadována pokrývka hlavy. 
- V Gruzii a Arménii je nutná výměna peněz na místní měnu - Gruzínské lari (GEL) a Arménské dramy (AMD). Aktuální kurzy lze nalézt na internetových stránkách www.cnb.cz.
- Existuje možnost používání platebních/kreditních karet, ale v méně rozvinutých oblastech je potřeba mít hotovost. 
- Ohledně dotazů týkajících pokrytí (v Gruzii a Arménii) a poplatků za roamingové služby se obraťte přímo na svého operátora.
- V Gruzii a Arménii je stále nejpopulárnějším cizím jazykem ruština. Na rozdíl od všeobecného přesvědčení Gruzínci nemají nic proti používání tohoto jazyka.
- Vzhledem ke složité politické situaci v oblasti je třeba být připraven na podrobnější hraniční kontroly - jak pasové, tak i celní. Na většině hranic budeme také měnit autokary, což obvykle zahrnuje přechod se zavazadlem na vzdálenost několika set metrů.
- Pro všechny léky dovážené do Gruzie by měli mít klienti lékařské předpisy/osvědčení a vše mít v příručním zavazadle. V opačném případě mohou být hlavní zavazadla rozbalena a léky bez certifikátů mohou být zabaveny. Do Gruzie platí absolutní zákaz dovozu léků obsahujících kodein nebo pseudoefedrin (např. Ibuprofen). Potřebné informace získáte na Gruzínské ambasádě v Praze tel. 233 311 749. Každé zavazadlo je před opuštěním příletové haly zrentgenováno. Stejný postup je i u odletu: zde je kontrola ikon, nožů, starožitných suvenýrů. Každý takovýto předmět musí mít oficiální certifikát povolující vývoz ze země. Některé obchody jej vydají hned, ale ne vždy a ne všude.
- Vzhledem k odlišné bakteriální flóře doporučujeme koupit si léky na žaludeční potíže typu Stoperan (tyto léčivé přípravky jsou povoleny v Gruzii a není zapotřebí lékařského potvrzení).

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Výlety v okolí

TBILISI 
Prohlídku začneme návštěvou Mcchety - jednoho z nejstarších měst v Gruzii. Právě zde bylo v roce 337 křesťanské náboženství prohlášeno za státní náboženství. Navštívíme katedrálu Sveticchoveli (v překladu Katedrálu životodárných sloupů) z 11. století, zapsanou na seznamu UNESCO - postavenou na místě prvního křesťanského chrámu v Gruzii ze 4. století, místa korunovace a posledního odpočinku gruzínských vládců a králů. V Tbilisi uvidíme mimo jiné katedrálu Sioni (nejdůležitější kostel v Gruzii), Most míru, Náměstí svobody (nazývané srdcem Tbilisi) a Rustaveli Avenue, která z něj odchází. Je to nejdůležitější a nejreprezentativnější ulice hlavního města, u které se nachází mimo jiné Gruzínské národní muzeum, Národní galerie, Opera nebo budova parlamentu. Uvidíme také kostel Metechi s krásným panoramatem staré části města, čtvrť Abanotubani (čtvrť lázní) a mnoho dalších.
Cena cca 110 EUR/os.

ADŽÁRIE
Výlet do Adžárie je vynikající příležitostí poznat nádhernou oblast známou díky neobvyklé krajině a vinicím. Uvidíme mimo jiné kamenný, historický most královny Tamary, vodopád a dům vína. Navštívíme také pevnost Gonio, která byla postavena za vlády byzantského císaře Justiniána. Do dnešního dne zde probíhají archeologické vykopávky. Během této mimořádné expedice navštívíme gruzínskou rodinu, kde ochutnáme adžarské pokrmy a víno.
Cena cca 60 EUR/os.

KUTAISI
Během výletu navštívíme nejnovější atrakci - Canyon OKATSE nebo Martvily (v závislosti na počasí). Turistická trasa v Okatse vede mosty zavěšenými nad roklí. Toto nesmírně krásné místo zůstane dlouho v naší paměti díky neobvyklé krajině. Canyon Martvili je také mimořádně půvabné místo. Zůstává v paměti dlouhou dobu kvůli neobvyklé krajině. Přírodu kaňonu budeme obdivovat i během koupání v řece a procházek pod nádhernými vodopády. Následně navštívíme krásnou Prométheovu jeskyni. Stalaktity a stalagmity v různých tvarech a barvách a podvodní jezero budí dojem pohádkové krajiny. Na zpáteční cestě zajedeme do Kutaisi, odkud budeme obdivovat panorama města. Dále navštívíme jeden z klášterů - GELATI nebo BAGRATI - zapsaných na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Během cesty budeme mít oběd.
Cena cca 80 EUR/os.

BATUMI CITY TOUR
Během procházky kolem Batumi uvidíme mimo jiné: staré město, Evropské náměstí s pamětníkem Médey a astrologickými hodinami, Neptunovu fontánu a batumskou promenádu. Kromě toho uvidíme také jediný světový památník abecedy čili „Abecední věž“ a fontánu čače (místní lihoviny). Procházka po městě je skvělou příležitostí jak poznat historii Batumi a zvyky města.
Cena cca 50 EUR/os.

SVANETI, MESTIA, USHGULI, ZUGDIDI (2 dny)
Dvoudenní výlet do pohoří Vysokého Kavkazu (doporučujeme teplejší oblečení) - Svaneti, Mestia a Ushguli. Celá oblast Svaneti je zapsána na Seznamu světového dědictví UNESCO. Ushguli je nejvýše položenou osadou v Evropě s nádherným panoramatem Vysokého Kavkazu. Cestou navštívíme město Zugdidi, které je známé díky nádhernému paláci a zahradám královské dynastie Dadiani. Palác je v současné době muzeem, ve kterém se nachází mnoho unikátních sbírek. Jedním z cenných exponátů je jedna ze tří posmrtných masek ​​Napoleona. Podrobný program cesty představí delegát.
Cena cca 170 EUR/os.

Upozornění! Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů. Výlety jsou komentovány v polském jazyce (při dosažení minimálního počtu 15 osob) nebo v anglickém jazyce. Jejich organizátorem není Rainbow, ale místní cestovní kancelář, která ručí za kvalitu služeb. Sestavuje také jejich program, ceny a termíny odjezdů. Delegát je pouze zprostředkovatelem fakultativních výletů. Není možnost platby kreditní kartou.

Víza

Občané ČR nepotřebují pro vstup na území Gruzie vstupní vízum. 
Cestovní pas musí být platný min. 6 měsíců od data návratu. 

Hotel

Ubytování
Hotel Legcay**** nebo podobný (7 nocí) - nachází se cca 3 km od centra města Batumi.

Pláž: cca 700 m od hotelu. Plážový servis - za poplatek (cca 4-25 Lari/os./den - v závislosti na místě).

Pokoje: elegantně a pohodlně zařízené pokoje (o rozloze cca 21 m²). Jsou vybaveny TV s plochou obrazovkou, ledničkou, telefonem. V každém pokoji je koupelna s WC a sprchou, vysoušeč vlasů a balkon/terasa.

Vybavení: recepce, restaurace.

Strava: kontinentální snídaně (formou bufetu) a 3 obědy dle programu (ve dnech 2.,4.,6.). Nápoje jsou k dispozici za příplatek.

Místní kategorie: ****

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.8 Kč