Bonita Luxury Hotel Obrázek0
Bonita Luxury Hotel Obrázek1
Bonita Luxury Hotel Obrázek2
Bonita Luxury Hotel Obrázek3
Bonita Luxury Hotel Obrázek4
Bonita Luxury Hotel Obrázek5
Bonita Luxury Hotel Obrázek6
Bonita Luxury Hotel Obrázek7
Bonita Luxury Hotel Obrázek8
Bonita Luxury Hotel Obrázek9
Bonita Luxury Hotel Obrázek10
Bonita Luxury Hotel Obrázek11
Bonita Luxury Hotel Obrázek12
Bonita Luxury Hotel Obrázek13
Bonita Luxury Hotel Obrázek14
Bonita Luxury Hotel Obrázek15
Bonita Luxury Hotel Obrázek16
Bonita Luxury Hotel Obrázek17
Bonita Luxury Hotel Obrázek18
Bonita Luxury Hotel Obrázek19
Bonita Luxury Hotel Obrázek20
Bonita Luxury Hotel Obrázek21
Bonita Luxury Hotel Obrázek22
Bonita Luxury Hotel Obrázek23
Bonita Luxury Hotel Obrázek24
Bonita Luxury Hotel Obrázek25

Bonita Luxury Hotel

Albánie - Durres
Pobytový
Wi-Fi
Hotel Premium
Novinka
Bazén
Lehátka zdarma
V/blízko centra
Bazén se sladkou vodou
Bestseller
Skluzavky
Figloklub

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

Hotel Bonita Luxury je zcela nový pětihvězdičkový hotel postavený v roce 2022, který se nachází v turistické oblasti Durres - Golem. Centrum Durresu je vzdáleno asi 16 km a je dostupné taxíkem nebo městským autobusem. Letiště Tirana je od hotelu vzdáleno 45 km, transfer trvá asi 1,5 hodiny.

Pláž

Písečná, dlouhá a široká pláž s pozvolným sestupem do moře je vzdálena asi 400 m od hotelu, přes ulici. Slunečníky a lehátka zdarma.

K dispozici pro hosty

24hodinová recepce, lobby, hlavní restaurace a restaurace a'la carte, bazén, výtah, lehátka a slunečníky u bazénu.

Internet

Bezplatné Wi-Fi v areálu hotelu.

Catering

All Inclusive: snídaně, obědy a večeře formou bufetu podávané v hlavní restauraci. Nealkoholické nápoje a místní alkoholické nápoje (pivo, víno, raki) se podávají od 10:00 do 22:00.

Sportovní a animační program

V hotelu se nachází náš FIGLOKLUB (od poloviny června do poloviny září) s animacemi pro děti i dospělé.
NOVINKA - od 15. června bude v hotelu v provozu aquapark. Zákazníci budou moci využívat celkem 5 bazénů (4 v areálu aquaparku), 6 velkých skluzavek a mnoho menších skluzavek pro děti.

Webové stránky

www.hotelbonita.al

Místní kategorie

*****

Podle našeho názoru

 

Umiestnenie
Hotel Bonita Luxury je zcela nový 5hviezdičkový hotel postavený v roce 2022, který se nachází v turistické oblasti Durres - Golem. Centrum města Durres je vzdálené přibližně 16 km, do kterého se dostanete taxíkem nebo městským autobusem. Letisko Tirana je od hotelu vzdálené 45 km, transfer trvá přibližně 1,5 hodiny.
Webová lokalita

www.hotelbonita.al

Športový a animačný program
V hotelu se nachází náš FIGLOKLUB (od polovice června do polovice září) s animáciami pre deti aj dospelých.
NOVINKA - od 15. června bude v hotelu v prevádzke aquapark. Zákazníci budú môcť využívať celkom 5 bazénov (4 v areáli aquaparku), 6 veľkých šmykľaviek a množstvo menších šmykľaviek pre deti.
Stravovanie
All Inclusive: raňajky, obedy a večere formou bufetu podávané v hlavní restauraci. Nealkoholické nápoje a místní alkoholické nápoje (pivo, víno, raki) podávané od 10:00 do 22:00.
Miestna kategória
*****
K dispozícii pre hostí
24hodinová recepce, vstupní hala, hlavní restaurace a'la carte, bazén, výtah, ležadla a slunečníky při bazénech.
Podľa nášho názoru

 

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: ubytování: 7, 10, 11 nebo 14 nocí v hotelu, stravování dle popisu ubytování, služby polského delegáta, balíček pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, jídla, která nejsou uvedena v popisu hotelů, nápoje k jídlům (pokud není v popisu hotelu uvedeno jinak), další osobní výdaje.

Důležité! Přečtěte si aktuální Covid podmínky vstupu do země.

Název zájezdu v polském jazyce: Albania - wczasy z dojazdem własnym

Program

Den první
Příjezd do hotelu vlastní dopravou.

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování, fakultativní výlety atd.

Den poslední
Vystěhování z hotelu, odjezd vlastní dopravou.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

Albánie - obecné informace

Měna
ALL - Lek. Je možné platit kreditními kartami a používat bankomaty. V oběhu jsou bankovky s nominální hodnotou 200, 500, 1000, 2000 a 5000 Leků a mince v hodnotě 1, 5, 10, 20, 50 a 100 Leků. Euro a dolary lze vyměnit ve směnárnách ve velkých městech a turistických letoviscích. 100 ALL = 3,14 PLN (srpen 2016). Stává se, že ceny jsou také uvedeny v eurech. Ve většině míst a obchodů jsou akceptovány platby v eurech, librách nebo dolarech. Kurz je stanoven jednotlivě a je obvykle nižší než oficiální kurz daný Albánskou bankou.

Spropitné
Je zvykem věnovat malé částky jako spropitné (100-200 ALL). Platí to zejména pro řidiče během fakultativních výletů a pro číšníky v restauracích.

Vízum
Obyvatelé ČR mohou cestovat do Albánie na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu. Vstupní doklad by měl platit nejméně 3 měsíce od plánovaného data odletu z Albánie.

Čas
Stejný jako v České republice.

Úřední jazyk
Albánština.

Orientační ceny
Oběd v restauraci od 400 ALL; 1 l vody - cca 100 ALL; pivo v baru - cca 200 ALL; káva v kavárně od 70 ALL. Ceny v letoviscích jsou během sezóny o něco vyšší než ceny mimo sezónu a ceny ve vnitrozemí.

Pošta
Poštovní známka stojí 70 ALL. Na mnoha místech jsou poštovní schránky, často také v hotelech.

Elektřina
Elektrické napětí je 220 V, 50 Hz. Spotřebiče s českými zástrčkami fungují bez problémů.

Telefony
Mobilní telefony jsou poměrně rozšířeny a nahrazují tak slabou síť pevných telefonů. Nezahrnuje však celou zemi (obtíže se spojením se vyskytují na severu země, v horách). Místní hovory jsou levné, zatímco zahraniční docela drahé. Seznamte se prosím s tarifními podmínkami roamingu u Vašeho telefonního operátora před odjezdem na dovolenou. Doporučujeme vzít s sebou telefon bez blokace sim-lock a po příjezdu zakoupit místní předplacenou kartu.

Albánie
Srdečně zveme do Albánie, země nazývané „posledním tajemstvím Evropy“. Daleko od vyšlapaných stezek Evropy najdeme panenskou přírodu, teplé moře, široké pláže, zasněžené hory, četné památky a neuvěřitelnou rozmanitost nádherných zákoutí. Charakteristické bunkry postavené v 70. letech minulého století lze nalézt všude, dokonce i v zahradě a na pláži. Je jich několik set tisíc, jeden bunkr měl uchránit 4 občany. Albánie kromě takových zajímavostí láká především bohatou a zajímavou kuchyní, neobvyklou pohostinností a atraktivními cenami na místě.

Albánie/Drač
Jedno z nejstarších a největších měst v Albánii, založené v roce 625 př. n. l. V Drači stojí za návštěvu: amfiteátr Dyrrahu z počátku 2. století (největší na Balkáně), historická benátská věž ležící v přístavu, od níž začíná nejlépe zachovaný fragment městských hradeb, Archeologické muzeum s památkami starověké kultury, mešita Al-Fatih, bazilika z 6. století. Pláž v Drači je dlouhá, písečná a s pozvolným sestupem do moře. Mnoho hotelů má oddělené zóny, kde klienti daného hotelu mohou využívat lehátka a slunečníky zdarma.

Albánie/Tirana
Tirana - město kontrastů, boháčů a žebráků, kýče a dobrého vkusu. Nejvíce balkánské z balkánských míst, kde čas proudí zcela odlišným rytmem. Úplně přeměněné centrum města uchvacuje svou svěžestí a láká k večerním procházkám. Kouzlo barev, zvuků a vůní nás obklopuje a povzbuzuje všechny smysly. Je to místo, ve kterém se mísí orient a západ, a zpěv muezzina vzývajícího k modlitbě se proplétá se zvukem disko hudby plynoucí z klubové ulice v centru města. Charakteristickým znakem Tirany je - kromě historické mešity a historické Hodinové věže ocelově-skleněná pyramida, bývalé mauzoleum Envera Hodži a tzv. Blok, kdysi vládní čtvrť, která byla nejvíce střeženým fragmentem města až do začátku poslední dekády 20. století. Jenom zde potkáme na ulici všechny modely Mercedesů a vedle nich vozy se zapřáhnutými osly.

Odlety z: Varšavy, Katovic a Poznaně. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Výlety v okolí

Město tisíce a jednoho okna
Během výletu navštívíme centrální Albánii - region, který se liší od pobřeží a severní části země. Navštívíme město Berat ležící na horském svahu, které je nazýváno „městem oken“ díky dojmu, který můžete získat při pohledu na charakteristické budovy roztroušené po kopcích. Objevíme úzké průchody mezi původními domy a přejdeme kamenný most. Následně se vydáme na prohlídku pevnosti nad městem, kde dodnes žijí lidé, je tam muzeum slavného spisovatele ikon Onufriho. Po přestávce na nákup suvenýrů se vydáme na tradiční albánský oběd. Návrat z výletu odpoledne. Cena cca 45 EUR.

Na návštěvě v Černé Hoře 
Na výlet se vydáme ráno, abychom začali návštěvou starého města Bar z doby Římanů - historické zříceniny ležící na svazích hor, které spadají do pobřeží. Následně se vydáme do Budvy - jednoho z nejznámějších měst Černé Hory, kde zanechali po sobě Benátčané krásné historické staré město. Město během roku navštěvuje nejen mnoho turistů, ale také známé festivaly a na nedalekých plážích se konají koncerty největších světových hudebních hvězd. Dalším bodem programu a třešničkou na dortu je Kotorský záliv a město Kotor, které někteří považují za krásnější než chorvatský Dubrovník. Cestou zpět se zastavíme na fotografování s ostrovem sv. Stefan - vizitku Černé Hory. Večeře s mezinárodní a místní kuchyní v ceně zájezdu! Je zapotřebí mít s sebou cestovní pas nebo občanský průkaz. Cena cca 65 EUR.

Ohridské perly 
Během výletu se vydáme do největšího pokladu Makedonie, starobylého města Ohrid, které se nachází na úpatí hor Galičica a u břehu nejčistšího jezera na Balkáně - Ohridského jezera, označovaného často Makedonským mořem. Řekové a Římané jej nazývali Městem světla, dnes je spojováno s prvními slovanskými věrozvěsty Cyrilem a Metodějem. Ohrid je jedinečným místem na Balkáně, proto je již od roku 1979 na seznamu Světového dědictví UNESCO. Během pobytu v Makedonii navštívíme mimo jiné kostel sv. Sofie ležící na horských svazích u břehu Ohridského jezera, kde objevíme krásné fresky dávných mistrů a seznámíme se s historií slovanských otců. Vydáme se také k antickému divadlu, abychom dále přešli k pevnosti Samuela, odkud se rozprostírá nádherný výhled na okolí. Následně se vydáme na plavbu lodí po Ohridském jezeře. Z vody budeme obdivovat mimo jiné majestátní hory a okolní bývalou rybářskou vesnici. Během dne plného dojmů navštívíme také Muzeum papíru a odhalíme tajemství ohridských perel, které představují nezapomenutelný suvenýr z cesty do Makedonie. Odpoledne přestávka na oběd (za poplatek) v obklopení krásných hor. Volný čas v centru města Ohrid, jehož četné památky nejsou jen turistickou atrakcí, ale slouží také jako pozadí pro mnoho balkánských filmových produkcí, bude vyvrcholením makedonského dobrodružství. Je zapotřebí mít s sebou cestovní pas nebo občanský průkaz. Cena cca 55 EUR.

Jak Krakov a Varšava - návštěva albánského hlavního města
Albánie je zemí s bohatou a pestrou historií. Během celého dne uvidíme dvě nejcharakterističtější města této země. Nejprve se vydáme do Tirany, hlavního města Albánie, které je plné kontrastů a překvapení. Široké moderní tepny sousedí s úzkými zapomenutými uličkami. Nedávno zrekonstruované centrum uchvacuje spojením klasiky s moderností, zatímco pouliční provoz přivádí k šílenství dokonce zkušené řidiče. Během procházky městem navštívíme historickou mešitu Ethem Bega a Historické muzeum, a také půjdeme k Bloku - čtvrti, která byla za komunistického režimu pro běžné občany nepřístupná. Zde uvidíme mimo jiné dům Envera Hodži. Následně navštívíme historické hlavní město Krujë, které je často nazýváno albánským Krakovem. Uvidíme mimo jiné historický turecký bazar plný rukodělných řemesel, koberečků a stříbrných iligranů. Během výletu navštívíme místní muzeum. Následně se vydáme na oběd (za příplatek), přestávka na volný čas. Návrat do hotelu v odpoledních hodinách. Cena cca 45 EUR. 

Čas na Kosovo!
Zveme do nejmladší země v Evropě, kde navštívíme Prizren, město zvané malým Sarajevem. Z Albánie do Kosova vede velmi malebná trasa - dálnice! - přes působivé Šárské hory a stojaté vody řeky Fiery, díky níž se rychle a pohodlně ocitneme v bludišti úzkých uliček starého města Prizrenu. Z výšky byzantské pevnosti uvidíme panorama města, projdeme se po něm - navštívíme Sinan-pašovu mešitu, kostel sv. Jiřího, projedeme také kamenným mostem ze 17. století a zažijeme neobvyklou atmosféru turecké čtvrti. Během tohoto výletu vás pozveme na chutné místní jídlo. Zveme! Upozornění - je vyžadován cestovní pas! Cena cca 45 EUR.

Víza - informace pro prodejce

Občanský průkaz/cestovní pas musí být platný minimálně 3 měsíce po návratu z Albánie.

Mapa

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.8 Kč