Kraal Hotel Obrázek0
Kraal Hotel Obrázek1
Kraal Hotel Obrázek2
Kraal Hotel Obrázek3
Kraal Hotel Obrázek4
Kraal Hotel Obrázek5
Kraal Hotel Obrázek6
Kraal Hotel Obrázek7
Kraal Hotel Obrázek8
Kraal Hotel Obrázek9
Kraal Hotel Obrázek10
Kraal Hotel Obrázek11
Kraal Hotel Obrázek12
Kraal Hotel Obrázek13
Kraal Hotel Obrázek14
Kraal Hotel Obrázek15
Kraal Hotel Obrázek16
Kraal Hotel Obrázek17
Kraal Hotel Obrázek18
Kraal Hotel Obrázek19
Kraal Hotel Obrázek20
Kraal Hotel Obrázek21
Kraal Hotel Obrázek22
Kraal Hotel Obrázek23
Kraal Hotel Obrázek24
Kraal Hotel Obrázek25
Kraal Hotel Obrázek26
Kraal Hotel Obrázek27

Kraal Hotel

Albánie
Pobytový
Rodinný
Pláž do 100 m
V/blízko centra
S výhledem na moře
Wi-Fi
Bazén
Bazén se sladkou vodou

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

Hotel se nachází přibližně 1,5 km od centra města. 10 minut chůze od přístavu a 15 minut od kopce Kozum Baba s panoramatickým výhledem na město a záliv. Vlora tvoří hranici mezi dvěma moři - Jaderským a Jónským - která se střídavě dělí o tři země: Albánie, Řecko a Itálie. Podél pobřeží se táhne 5 km dlouhá promenáda (asi 500 m od hotelu). Promenáda Lungomare je skvělým místem pro procházky, běhání nebo jízdu na kole a jsou na ní rozesety bary, restaurace a kavárny. Transfer z letiště v Tiraně trvá přibližně 2 hodiny (po dálnici).

.

Pláž

Písčitá veřejná pláž, která se táhne v délce 2 km podél města Vlora, se nachází hned vedle hotelu. Jedná se o krásnou, širokou pláž, která je považována za jednu z nejkrásnějších pláží v Albánii. Lehátka a slunečníky jsou k dispozici zdarma. Průchod na pláž vede úzkou uličkou.

K dispozici pro hosty

24Hodinová recepce s prostornou vstupní halou, hlavní restaurace, bar, venkovní bazén s terasou na slunění s lehátky a slunečníky, zahrada, výtah, wellness centrum - za poplatek (masáže, vířivka, kosmetické procedury).

Internet

Bezplatné Wi-Fi.

.

Catering

Snídaně formou bufetu. Za příplatek možnost polopenze nebo plná penze.

.

Sportovní a animační program

V areálu hotelu se konají lekce jógy a fitness. Za příplatek je možné si zapůjčit jízdní kola.

Webové stránky Místní kategorie

****

Podle našeho názoru

Hotel má fantastické hodnocení, především pro svou polohu přímo na pláži a moderní pokoje.


 

Stravovanie

Raňajky formou bufetu.

.
K dispozícii pre hostí

Hodinová recepce s priestrannou vstupní halou, hlavná reštaurácia, bar, vonkajší bazén s terasou na opaľovanie s ležadlami a slnečníkmi, záhrada, výťah, wellness centrum - za poplatok (masáže, vírivka, kozmetické procedury).

Podľa nášho názoru

Hotel má fantastické recenze, zejména pro svou polohu přímo na pláži a moderní pokoje.


Hotel má fantastické recenze.

Program:

Program

Den první
Odlety z Polska. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování nebo možnost využití fakultativních výletů atd.

Den poslední
Vystěhování z hotelu a transfer na letiště. Návrat do Polska.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Jiné

Měna
ALL - Lek. Je možné platit kreditními kartami a používat bankomaty. V oběhu jsou bankovky s nominální hodnotou 200, 500, 1000, 2000 a 5000 Leků a mince v hodnotě 1, 5, 10, 20, 50 a 100 Leků. Euro a dolary lze vyměnit ve směnárnách ve velkých městech a turistických letoviscích. 100 ALL = 3,14 PLN (srpen 2016). Stává se, že ceny jsou také uvedeny v eurech. Ve většině míst a obchodů jsou akceptovány platby v eurech, librách nebo dolarech. Kurz je stanoven jednotlivě a je obvykle nižší než oficiální kurz daný Albánskou bankou.

Spropitné
Je zvykem věnovat malé částky jako spropitné (100-200 ALL). Platí to zejména pro řidiče během fakultativních výletů a pro číšníky v restauracích.

Vízum
Obyvatelé ČR mohou cestovat do Albánie na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu. Vstupní doklad by měl platit nejméně 3 měsíce od plánovaného data odletu z Albánie.

Čas
Stejný jako v České republice.

Úřední jazyk
Albánština.

Orientační ceny
Oběd v restauraci od 400 ALL; 1 l vody - cca 100 ALL; pivo v baru - cca 200 ALL; káva v kavárně od 70 ALL. Ceny v letoviscích jsou během sezóny o něco vyšší než ceny mimo sezónu a ceny ve vnitrozemí.

Pošta
Poštovní známka stojí 70 ALL. Na mnoha místech jsou poštovní schránky, často také v hotelech.

Elektřina
Elektrické napětí je 220 V, 50 Hz. Spotřebiče s českými zástrčkami fungují bez problémů.

Telefony
Mobilní telefony jsou poměrně rozšířeny a nahrazují tak slabou síť pevných telefonů. Nezahrnuje však celou zemi (obtíže se spojením se vyskytují na severu země, v horách). Místní hovory jsou levné, zatímco zahraniční docela drahé. Seznamte se prosím s tarifními podmínkami roamingu u Vašeho telefonního operátora před odjezdem na dovolenou. Doporučujeme vzít s sebou telefon bez blokace sim-lock a po příjezdu zakoupit místní předplacenou kartu.

Albánie
Srdečně zveme do Albánie, země nazývané „posledním tajemstvím Evropy“. Daleko od vyšlapaných stezek Evropy najdeme panenskou přírodu, teplé moře, široké pláže, zasněžené hory, četné památky a neuvěřitelnou rozmanitost nádherných zákoutí. Charakteristické bunkry postavené v 70. letech minulého století lze nalézt všude, dokonce i v zahradě a na pláži. Je jich několik set tisíc, jeden bunkr měl uchránit 4 občany. Albánie kromě takových zajímavostí láká především bohatou a zajímavou kuchyní, neobvyklou pohostinností a atraktivními cenami na místě.

Albánie/Drač
Jedno z nejstarších a největších měst v Albánii, založené v roce 625 př. n. l. V Drači stojí za návštěvu: amfiteátr Dyrrahu z počátku 2. století (největší na Balkáně), historická benátská věž ležící v přístavu, od níž začíná nejlépe zachovaný fragment městských hradeb, Archeologické muzeum s památkami starověké kultury, mešita Al-Fatih, bazilika z 6. století. Pláž v Drači je dlouhá, písečná a s pozvolným sestupem do moře. Mnoho hotelů má oddělené zóny, kde klienti daného hotelu mohou využívat lehátka a slunečníky zdarma.

Albánie/Tirana
Tirana - město kontrastů, boháčů a žebráků, kýče a dobrého vkusu. Nejvíce balkánské z balkánských míst, kde čas proudí zcela odlišným rytmem. Úplně přeměněné centrum města uchvacuje svou svěžestí a láká k večerním procházkám. Kouzlo barev, zvuků a vůní nás obklopuje a povzbuzuje všechny smysly. Je to místo, ve kterém se mísí orient a západ, a zpěv muezzina vzývajícího k modlitbě se proplétá se zvukem disko hudby plynoucí z klubové ulice v centru města. Charakteristickým znakem Tirany je - kromě historické mešity a historické Hodinové věže ocelově-skleněná pyramida, bývalé mauzoleum Envera Hodži a tzv. Blok, kdysi vládní čtvrť, která byla nejvíce střeženým fragmentem města až do začátku poslední dekády 20. století. Jenom zde potkáme na ulici všechny modely Mercedesů a vedle nich vozy se zapřáhnutými osly.

Odlety z: Varšavy, Katovic a Poznaně. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na r.pl/rozklady.

Víza

Upozornění!!! V případě cestování mladistvých do Albánie:
- jestliže mladistvý cestuje pouze s jedním z rodičů, musí mít notářsky ověřený dopis od druhého rodiče, který vyjadřuje souhlas druhého rodiče s cestou dítěte do Albánie  (dopis musí být přeložený do angličtiny soudním překladatelem).
- pokud mladistvý cestuje pod dohledem dospělých osob, které nejsou uvedeny v rodném listu, je opatrovník povinen mít s sebou notářsky ověření dopis od obou rodičů, ve kterém rodiče souhlasí s cestou dítěte do Albánie (dopis musí být přeložený do angličtiny soudním překladatelem).

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna je v Albánii obvykle od 15.6. do 15.9.

Mapa

Hodnocení r.pl

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.8 Kč