Ubytování AMR Obrázek0
Ubytování AMR Obrázek1
Ubytování AMR Obrázek2
Ubytování AMR Obrázek3
Ubytování AMR Obrázek4
Ubytování AMR Obrázek5
Ubytování AMR Obrázek6
Ubytování AMR Obrázek7
Ubytování AMR Obrázek8
Ubytování AMR Obrázek9
Ubytování AMR Obrázek10
Ubytování AMR Obrázek11
Ubytování AMR Obrázek12
Ubytování AMR Obrázek13

Amsterdam - úžasná lehkost bytí

Nizozemsko - Severní Holandsko - Amsterdam
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem, transfer: letiště - hotel - letiště, ubytování v hotelu (viz níže): 3 noci, stravování: kontinentální snídaně, turistický program (viz níže), služby průvodce, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel). 

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, plavbu lodí, služby místních průvodců, set k poslechu systému Tour guide - celkem cca 165 EUR (povinný poplatek placený na místě), pobytovou taxu cca 15 EUR (platí se přímo v hotelech), přejezdy městskou hromadnou dopravou (cca 17 EUR/denně), jídla v restauracích (cena jedné večeře cca 21 EUR, poplatek placený na místě). 

Důležité! Přečtěte si aktuální Covid podmínky vstupu do země.

Název zájezdu v polském jazyce: Amsterdam - cudowna lekkość bytu
Kód zájezdu: AMR  

Program

Amsterdam - nádherná díla Rembrandta • plavba po amsterdamských kanálech • větrné mlýny u Kinderdijku nebo jarní ráj tulipánů čili slavné květinové zahrady Keukenhof • brusírna diamantů • Van Goghovo muzeum • náměstí Dam • čtvrť červených luceren • Rotterdam - největší přístav na světě • Haag - centrum nizozemské politiky 

Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla na jednotlivých letištích. Aktuální letové řády sledujte na r.pl/rozklady. Odlet na letiště v Amsterdamu (Nizozemsko). Po příletu transfer do hotelu, uložení zavazadel nebo ubytování (v závislosti na čase příletu). Přejezd městskou hromadnou dopravou do centra (za příplatek jízdenky veřejné dopravy). Procházka centrem Amsterdamu: náměstí Dam, Damrak. Pro zájemce společná večeře v restauraci (za poplatek). Ubytování v hotelu v Amsterdamu (nebo okolí), přenocování.

Den 2
Po snídani přejezd městskou hromadnou dopravou do centra Amsterdamu - známého jako nejliberálnější město světa. Procházka půvabnými uličkami u kanálů do muzejní čtvrti. Poté prohlídka Rijksmuseum - Národního muzea s nádhernou sbírkou děl holandských mistrů, mimo jiné: Rembrandta, Vermeera, Halse (prohlídka s místním průvodcem). Následně návštěva brusírny diamantů (možnost nákupu!) a Van Goghova muzea (největší sbírka umělcových děl na světě, individuální prohlídka). Odpoledne doporučujeme romantickou plavbu po amsterdamských kanálech. Během plavby poplujeme třemi největšími kanály - Herengracht, Keizersgracht a Prinzengracht, které jsou spojeny mnoha menšími kanály a mosty. 160 kanálů o celkové délce 75 kilometrů vytváří jedinečnou síť spojení mezi jednotlivými ulicemi a jsou důležitou komunikační cestou a místem, kde se odehrává běžný život obyvatel (domy na vodě a obytné čluny). Pro zájemce společná večeře (za poplatek cca 21 EUR). Návštěva náměstí Dam s gotickým kostelem Nieuwe Kerk (Nový kostel), královským palácem a Národním památníkem. Volný čas na procházku nejstarší částí města s jeho barevnými uličkami a atmosférou doby „květinových dětí“: mimo jiné čtvrť Červených luceren, nové tržiště (z důvodu zákazu skupinových prohlídek jsou povoleny pouze individuální procházky). Návrat do hotelu v Amsterdamu (nebo okolí), přenocování. 

Den 3
Snídaně a celodenní výlet zahrnující následující místa: květinové zahrady Keukenhof (v období od poloviny března do 15. května). Ve zbývajícím období návštěva skanzenu větrných mlýnů (seznam světového dědictví UNESCO) ve vesnici Kinderdijk. Následně se vydáme na půlhodinovou plavbu podél řady větrných mlýnů a navštívíme vnitřek jednoho z nich. Poté přejezd na krátkou prohlídku Rotterdamu, kde se nachází největší nákladní přístav na světě. Jedná se o nejmodernější nizozemské město, které lze nejlépe obdivovat z Euromastu (vyhlídkové věže s rotujícím výtahem, který dosahuje výšky 185 m). Následně přejezd do Haagu - centra nizozemské politiky. Během krátké procházky uvidíme starou radnici, kostel Grote Kerk a reprezentativní sídlo nizozemského parlamentu. Na závěr dne krátký pobyt na pobřeží Severního moře (možnost dokoupení večeře na místě - cca 21 EUR).
Upozornění! V termínu 22.4.2023 byl změněn program z důvodu slavného Květinového průvodu, který se koná jednou ročně. Místo návštěvy Rotterdamu přejezd na trasu průvodu a možnost obdivovat mimořádně malebnou přehlídku květinových vozidel.

Den 4
Snídaně, vystěhování z hotelu. Transfer na letiště v Amsterdamu a odlet do Polska. V případě pozdějšího odletu po uložení zavazadel a vystěhování přejezd do centra města a další prohlídka: Květinový trh, most Muntplein, park Rembrandtplein.

Upozornění k programu
- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či obráceno.
- Průvodce neprovází po muzejních objektech.
- Prohlídka Amsterdamu se koná pěšky nebo městskou hromadnou dopravou.  

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Hotel

Ubytování
Tříhvězdičkový hotel turistické třídy - nachází se na okraji města (dojezd do města městskou hromadnou dopravou).

Vybavení
V hotelu obvykle restaurace a bar.

Pokoje
Funkčně zařízené, dvoulůžkové, všechny s WC, koupelnou, telefonem a TV.

Strava
Kontinentální snídaně.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč