Ubytování ARG Obrázek0
Ubytování ARG Obrázek1
Ubytování ARG Obrázek2
Ubytování ARG Obrázek3
Ubytování ARG Obrázek4
Ubytování ARG Obrázek5
Ubytování ARG Obrázek6
Ubytování ARG Obrázek7
Ubytování ARG Obrázek8
Ubytování ARG Obrázek9
Ubytování ARG Obrázek10
Ubytování ARG Obrázek11
Ubytování ARG Obrázek12
Ubytování ARG Obrázek13
Ubytování ARG Obrázek14
Ubytování ARG Obrázek15
Ubytování ARG Obrázek16
Ubytování ARG Obrázek17
Ubytování ARG Obrázek18

Argentinské tango a samba Rio de Janeira

Brazílie - Rio de Janeiro
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou do Buenos Aires a návrat z Rio de Janeira (s přestupem na jednom z evropských letišť), vnitřní přelety (možnost přeletů s přestupy), letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, program (viz níže), ubytování v hotelech (viz níže), stravování dle programu: snídaně/breakfast box + večeře nebo oběd/lunch box, bez večeře v den tango show v Buenos Aires, služby průvodce v Brazílii a Argentině, balíček pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).  


Základní cena nezahrnuje: vstupenky do navštěvovaných objektů, místní průvodce, spropitné, systém Tour Guide - cena cca 275 USD/os. (poplatek placený průvodci), fakultativní výlety uvedené v programu, další jídla (která nejsou uvedena v ceně zájezdu) a jiné osobní výdaje. Cena nezahrnuje pobytovou taxu v Argentině, jejíž výše je 1 USD/den/os. Poplatek je povinný a hradí se na recepci při ubytování.


Důležité! Přečtěte si aktuální podmínky vstupu do země.


Název zájezdu v polském jazyce: Argentyńskie tango i samba Rio de Janeiro
Kód zájezdu: ARG

 

Program

Buenos Aires • Colonia del Sacramento - koloniální Uruguay • Rio de Janeiro - slunné pláže, samba a fotbal • 38metrová socha Krista Spasitele • Foz do Iguaçu • Cataratas do Iguaçu - největší vodopády světa • Paraty - koloniální klenot na zeleném pobřeží • Ilha Grande - brazilský Karibik


Den 1 
Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Odlet z Varšavy pravidelnou linkou (s přestupem na jednom z evropských letišť) do Buenos Aires. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.  


Den 2
Přílet do Buenos Aires, pasové odbavení. Následně výlet na typický argentinský ranč. Tento den se seznámíme s kulturou a životním stylem moderních gauchos - neboli kovbojů, kteří jsou argentinským národním symbolem. Návštěva nám umožní zblízka pozorovat zvyky gauchos pracujících na rozlehlých pláních nazývaných pampas. Tento den bude oběd formou „asado“. Argentina je známá pro svá jídla na grilu a slavné hovězí maso nejvyšší kvality, které je skutečnou argentinskou chloubou (kromě grilovaných jídel se budou podávat také tzv. empanadas, neboli pirožky, saláty, dezerty, vína a káva). Po jídle fiesta gaucha - neboli show gauchos kultury s živou hudbou, ukázkami regionálního tance a tanga. Gauchos představí také své vynikající jezdecké dovednosti. Budeme mít také příležitost k jízdě na koni v doprovodu gauchos. Ubytování v hotelu. Přenocování.


Den 3
Snídaně v hotelu. Volný den v Buenos Aires. Pro zájemce možnost výletu trajektem do nejstaršího města v Uruguayi - Colonia del Sacramento (cena v závislosti na počtu zájemců cca 205 USD/os.), které je zapsáno na seznamu UNESCO. Úzké a klikaté uličky, okouzlující bary a restaurace a nádherný výhled na estuárium Río de La Plata. Začneme prohlídkou města, poté navštívíme historickou část Colonie, čtvrť Barrio Histórico. Zdejší městské hradby jsou spolu s vjezdovou bránou velmi dobře zachovalé. Poté se projdeme krásnými klikatými uličkami kolem portugalských a španělských budov až ke zrenovovanému majáku a jachtařskému přístavu. V rámci výletu je zahrnut oběd. Návrat do hotelu, přenocování. Pro zájemce možnost večeře a tango show v jednom z klubů v Buenos Aires (za příplatek cca 130 USD/os.). (Trasa cca 50 km)


Den 4
Snídaně v hotelu. Prohlídka města Buenos Aires přezdívaného Paříží Jižní Ameriky. Město je živé, rušné a smyslnost tanga svede každého. Uvidíme mimo jiné: historické náměstí - Plaza de Mayo se slavným Casa Rosada - prezidentským sídlem, z jehož balkónu promlouvala Evita Perónová, El Cabildo - koloniální budovu městské rady a katedrálu, v níž plnil svoji kardinálskou funkci papež František. Multikulturní charakter města bude nejvíce znatelný na Avenida de Mayo, kde se nachází slavná kavárna Tortoni, kterou navštěvoval mimo jiné slavný zpěvák tanga Carlos Gardel, španělský básník Federico García Lorca nebo náš rodák Witold Gombrowicz. Projedeme se nejširší ulicí na světě - Avenidou 9 de Julio, u níž stojí Obelisk - symbol města, navštívíme také uměleckou čtvrť La Boca s barevnými plechovými domy a stadionem klubu Boca Juniors. Poté prohlídka moderní části Buenos - Puerto Madero a Recoleta, hřbitova, který je místem odpočinku Evity Perónové. Prohlídku zakončíme obědem. Odpoledne transfer na letiště, přelet do Puerto Iguazú. Přejezd do hotelu a ubytování ve Foz do Iguaçu nebo v Puerto Iguazú. Přenocování. (Trasa cca 200 km)


Den 5
Po snídani návštěva Národního parku Iguazú na argentinské straně. Vyznačenými stezkami a ekologickým vláčkem prozkoumáme tajemství tropického deštného pralesa a naším očím se naskytne nádherný výhled na vodopády. Projdeme cca 2 km trasu mostem až na vyhlídkovou terasu, odkud se budeme moci pokochat výhledem na úchvatný vodopád Garganta del Diablo. Oběd v areálu parku nebo večeře v hotelu. Pro zájemce možnost výletu na vodní safari (za poplatek cca 110 USD/os.). Následně projedeme mostem „bratrství“ na brazilskou stranu. Přenocování. (Trasa cca 50 km). Pro zájemce latino show (za poplatek cca 90 USD/os.)


Den 6
Po snídani návštěva brazilské strany světoznámých vodopádů Iguaçu, což v jazyce indiánů Guaraní znamená „velká voda“. Procházka stezkou, na níž budeme moci obdivovat nádherné vodní kaskády padající z různých výšek, ovšem hlavním cílem naší výpravy bude setkání s nejvyšším vodopádem Iguaçu zvaným Garganta del Diablo - Ďáblovo hrdlo, jehož výška dosahuje více než 70 m. Hukot masy vody řítící se z bazaltové police a všudypřítomný opar se postarají o nezapomenutelný zážitek. Nakonec se výtahem svezeme na horní úroveň vodopádu a budeme tak mít opět příležitost k pořízení výjimečných snímků. V tento den, v závislosti na časových možnostech bude pro zájemce uspořádána návštěva ptačího parku (za poplatek cca 35 USD/os.). Transfer na letiště a přelet do Rio de Janeira (možnost přestupu). Ubytování v hotelu v Riu. Večeře a přenocování. 


Den 7
Snídaně. Čas na odpočinek a opalování na jedné z nádherných pláží Rio de Janeira - doporučujeme obzvláště 4,5kilometrovou Copacabanu nebo elegantní Ipanemu. Během pobytu doporučujeme fakultativní výlety (např. let vrtulníkem cca 250 - 300 USD/os./30 minut nad hlavními atrakcemi Ria). Úplný seznam fakultativních výletů uvede průvodce zájezdu na místě. Večeře a přenocování v Riu.


Den 8
Po snídani prohlídka Rio de Janeira, které je po desetiletí jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v Brazílii. Jeho rušné centrum je plné brazilské kultury a historie. Rio je druhým největším městem Brazílie a třetí největší metropolí v celé Jižní Americe. Lanovkou se dopravíme na vrchol hory Corcovado (v překladu „hrbáč“, 710 m n. m.), kde stojí slavná 38metrová socha Krista Spasitele. Následně se vydáme k Sambodromu - právě zde se každým rokem konají barevné průvody tanečníků samby, kteří předvádějí své dovednosti na nejslavnějším karnevalu světa (Sambodrom je v období koncertů a karnevalu uzavřen, lze jej vidět pouze z oken autobusu). Poté přejezd k „červené pláži“ - Praia Vermelha, odkud se lanovkou přepravíme na vrchol Pão de Açúcar (v překladu: Cukrová homole, 396 m n. m.). Během oběda budeme mít možnost ochutnat slavné brazilské hovězí maso v Churrascarii a seznámit se se způsobem servírování tzv. Rodízio de carne. Přenocování.


Den 9
Po snídani přejezd do přístavu a plavba na ostrov Ilha Grande, zvaný brazilským Karibikem. V 16. století toto místo hrálo důležitou roli pro španělské a portugalské loďstvo a díky přírodnímu bohatství mohlo dodávat svým lodím čerstvé zásoby potravin, pitné vody a ovoce. Rozvoj cestovního ruchu nastal relativně nedávno, proto můžeme obdivovat bujné deštné lesy, krásné pláže a čistý vzduch, jelikož automobilový provoz je zde zakázán. Vody obklopující ostrov jsou pod přísnou ochranou a jsou známé díky úžasným korálům. Během plavby budeme mít možnost se potápět v čistých vodách obklopujících ostrov a poobědváme na jedné z rajských pláží. Přejezd do Paraty na přenocování. 


Den 10
Snídaně. Volný den na odpočinek. Město ležící na páse tzv. Zeleného pobřeží je vynikajícím příkladem nádherně zachovalé koloniální architektury - vinuté, dlážděné uličky s typickými bílými domy a malé kostely zdůrazňují dávný charakter města. Kdysi bylo Paraty jedním z nejdůležitějších přístavů vyvážejících zlato do Portugalska. Časem bylo zapomenuto, ale zachovalo si jedinečné, autentické, brazilské klima. Paraty je také známé díky cachaçy, vodce z cukrové třtiny, na jejíž bázi se připravuje brazilský nápoj Caiprinhas. Paraty je skvělým místem k odpočinku. Volný čas na procházku městem a nákup místních suvenýrů v kouzelných původních obchůdcích (houpací sítě, papriky, konzervované ovoce). Pro zájemce (za poplatek) výlet džípy do deštného pralesa. Během výletu asfaltovými a kamennými cestami se zastavíme u dvou vodopádů, kde budeme mít možnost koupání a obdivování místního sportu, kterým je surfování z vodopádu Tarzan. Následně se vydáme do palírny cachaça, kde se seznámíme s výrobním procesem tohoto populárního brazilského alkoholu (cena výletu cca 85 USD/os.). Večeře a přenocování v Paraty v pousadě.
Večer si lze zajít na hlavní náměstí do jedné z hospůdek a ochutnat nápoj Caiprinhas, poslechnout si skvěle znějící bossa novu. 


Den 11
Po snídani odjezd ve směru Rio de Janeira. Přejezd přes most táhnoucí se přes zátoku Guanabara, spojující Rio de Janeiro a město Niterói, který je 13 km dlouhý, díky čemuž je nejdelším mostem v Latinské Americe. Je to příležitost podívat se na Rio de Janeiro z jiné stránky a seznámit se s modernismem. Právě zde se nachází budovy navržené slavným brazilským architektem Oskarem Niemeyerem. Zastavíme na fotografování u Muzea současného umění, které svým tvarem připomíná kosmickou loď UFO. Ubytování v Rio de Janeiru, večeře a přenocování.


Den 12
Po snídani vystěhování z hotelu. Následně transfer na letiště a zpáteční let do Polska (přesný čas srazu uvede průvodce Rainbow na místě).


Den 13
Přílet do Varšavy na letiště F. Chopina.


Upozornění k programu
- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či obráceno (ve vybraných termínech může program začínat v Rio de Janeiru a končit v Buenos Aires).
- Prosíme, vezměte si s sebou neklouzavou obuv, repelenty a lehkou bundu na procházku po Iguaçu.
- V Argentině je váhový limit hlavního zavazadla během některých vnitřních přeletů 15 kg (možnost doplatku na místě za nadměrné zavazadlo 40 USD - 8 kg).
- UPOZORNĚNÍ! Po přistání v Buenos Aires, během pasové kontroly, úředníci žádají o uvedení hotelu v Buenos Aires, ve kterém budete ubytováni. Uveďte libovolný název hotelu: např. Meriti, Rochester, Castelar.


Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Víza - informace pro prodejce

Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu.   Upozornění! Informace o cestovním pasu (číslo pasu, datum vydání a datum ukončení platnosti) musí být vyplněny na rezervaci do maximálně 21 pracovních dnů před datem odletu. Pokud se prodej uskuteční později, prosíme o neprodlené doplnění těchto údajů. 

Hotel

Hotely:
- v Buenos Aires hotel (3 noci),
- v Foz do Iguaçu hotel (2 noci),
- v Paraty pousada (2 noci). Pousada je typ penzionu.
- v Rio de Janeiro hotel (3 nebo 4 noci) - nacházející se cca 100 - 400 m od Copocabany nebo Ipanemy.

Pokoje: dvoulůžkové s vlastní koupelnou (možnost 1 přestýlky).

Ubytování zahrnuje:  
Pro odlety z Polska ve čtvrtek - 10 nocí (první noc ze čtvrtka na pátek).  
Pro odlety z Polska v neděli - 11 nocí (odlet z Polska v neděli, přílet do Ria v pondělí v časných ranních hodinách. První noc z neděle na pondělí). 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.8 Kč