Aktuálně probíhá technická údržba stránek, která může zapříčinit zobrazení chybné ceny u některých zájezdů. Omlouváme se za případné komplikace a děkujeme za pochopení.
Ubytování JAU Obrázek0
Ubytování JAU Obrázek1
Ubytování JAU Obrázek2
Ubytování JAU Obrázek3
Ubytování JAU Obrázek4
Ubytování JAU Obrázek5
Ubytování JAU Obrázek6
Ubytování JAU Obrázek7
Ubytování JAU Obrázek8
Ubytování JAU Obrázek9
Ubytování JAU Obrázek10
Ubytování JAU Obrázek11
Ubytování JAU Obrázek12
Ubytování JAU Obrázek13
Ubytování JAU Obrázek14
Ubytování JAU Obrázek15

Austrálie a Bali - vzhůru nohama

Indonésie
Poznávací + pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou na trase Varšava - Singapur - Varšava (bez přestupu), přelety místními linkami na trase: Singapur - Melbourne, Melbourne - Alice Springs, Ayers Rock - Sydney, Sydney - Cairns, Cairns - Denpasar, Denpasar - Singapur, letištní taxy, ubytování v hotelech (14 nocí), transfery klimatizovaným autokarem dle programu, stravování dle programu, služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, služby polského průvodce během prohlídek, turistický program (viz níže) a pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel). 

Základní cena nezahrnuje: poplatek za balíček na realizaci programu (mimo jiné vstupné, rezervační poplatky, spropitné atd.) ve výši cca 440 USD/os. - povinný poplatek placený průvodci, poplatek nezahrnuje fakultativní výlety uvedené v programu, přejezdy městskou hromadnou dopravou, vízum do Austrálie, další jídla během výletu a nápoje k jídlům.

Důležité! Přečtěte si aktuální Covid podmínky vstupu do země.

Název zájezdu v polském jazyce: Australia i Bali - do góry nogami
Kód zájezdu: JAU

Program

Moderní Melbourne a přehlídka tučňáků na ostrově Phillip • Ayers Rock - Uluru - svatá hora Aboridžinců • Sydney - opera a přístavní most • Národní park Modré hory (Blue Mountains) se skalní formací Tři Sestry (Three Sisters) • Cairns - Velký korálový útes a deštný prales • pobyt na ostrově Bali 

Den 1
Sraz 3 hodiny před plánovaným odletem letadla na letišti F. Chopina, Varšava - stanoviště Rainbow se nachází v zóně „Biura Podróży“, mezi zónou letiště B a C (naproti obchodu „Virgin“). Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přelet do Singapuru pravidelnou linkou (bez přestupu).

Den 2
Přistání v Singapuru, celní a pasová kontrola. UPOZORNĚNÍ! Věnujte prosím pozornost Singapurským celním předpisům! Večer (pokud bude čas) pro zájemce přejezd metrem do hotelu Marina Bay Sands a výjezd na vyhlídkové místo v horní části budovy, odkud se rozprostírá nádherný výhled na celé město (cena cca 45 USD). Přenocování v hotelu v Singapuru.

Den 3
Po snídani volný čas. Transfer na letiště a přelet do Melbourne v odpoledních nebo večerních hodinách. 

Den 4
Po snídani se vydáme na prohlídku Melbourne - hlavního města státu Victoria a druhého největšího města Austrálie, kde budeme obdivovat směs tradiční koloniální viktoriánské architektury s moderními budovami. V programu mimo jiné: procházka po zahradách - Royal Botanic Gardens, návštěva katedrály sv. Pavla a tržiště Queen Victoria Market, procházka po uličkách nákupní pasáže The Block Arcade z 19. století a také zastávka u tenisových kurtů, kde se pořádá celosvětově známý tenisový turnaj Australian Open. Odpoledne přejezd na ostrov Phillip, který je známý díky přehlídkám tučňáků. Každý den při západu slunce se hejna tučňáků vracejí z moře do svých nor na pláži. My budeme moct pozorovat tohle nezapomenutelné představení. Návrat do hotelu na přenocování. (Trasa cca 290 km)

Den 5
Snídaně, vystěhování a odjezd na letiště. Přelet do Alice Springs - 30tisícové metropole ve středu Austrálie. Po příletu přejezd do místního Leteckého muzea na místě bývalého letiště. Následně přejezd do „School of the Air“ speciální školy, kde se díky moderním technologiím mohou učit děti vzdálené více než 2 tisíce km od učitele! Poté pojedeme za město k hrobu Johna Flynna - tvůrce myšlenky „létajících lékařů“, následně přejezd ke skalní soutěsce Simson’s Gap - kde s trochou štěstí uvidíme malé skalní klokany, kteří zde žijí. Na závěr výjezd k vyhlídkovému místu nad městem - pohoří Anzac. Volný čas na promenádě Todda. Ubytování a přenocování v Alice Springs. (Trasa cca 20 km)

Den 6
Po snídani vystěhování a přejezd na prohlídku Alice Springs. Navštívíme starou stanici Telegraph, která je místem vzniku města, následně stanici „létajících lékařů“, kde uvidíme unikátní řešení poskytování zdravotnické služby v oblasti několikrát větší než je plocha České republiky. Následuje několikahodinový přejezd přes vnitrozemí do Kings Canyon silnicí vedoucí středem Austrálie, spojující Darwin s Adelaide. Bude příležitost setkat se s domorodými obyvateli, kteří zde žijí v izolaci od „zlého“ světa. Odpoledne příjezd do Kings Canyon a čtyřhodinová procházka po okraji kaňonu v Národním parku Watarrka do rajské zahrady a kamenných skal, jež ukazují, že „červený střed Austrálie“ byl kdysi mořským dnem (v případě vysokých teplot - možná procházka v časných ranních hodinách následující den). Přenocování v turistické základně v Kings Canyon (Trasa cca 450 km) 

Den 7
Snídaně, vystěhování a výjezd k Ayers Rock - „červenému středu Austrálie“. Cestou budeme míjet takzvaný „zapomenutý zázrak“ - monolit Mt Conner. Po příjezdu do Yulara se vydáme na místo zvané Olgas, nebo v jazyce Aboridžinců Kata Tjuta, čili „mnoho hlav“. Je to skupina 36 skalních monolitů, slepenců a pískovců tyčících se několik desítek metrů nad plání - jedno z posvátných míst domorodců. Uděláme si procházku roklí Walpa na západ slunce nad Uluru. Přenocování v turistické základně v okolí Ayers Rock. Čas na odpočinek, přenocování. (Trasa cca 350 km)

Den 8
Brzký budíček, odjezd kolem 5:00 hodiny ráno (bez snídaně) na východ slunce nad Uluru. Přejezd ve směru Ayers Rock, zastavíme u úpatí hory Uluru - jedné z nejznámějších přírodně-geologických atrakcí Austrálie. Uluru je jedním z největších skalních monolitů na světě: délka cca 3 km, šířka 2,5 km, obvod 9,4 km. Týčí se 348 m nad plochou, písečnou plání a „vrůstá“ 6 km hluboko do země! Tento zvláštní tvar je vytvořen z usazené horniny - arkózy s charakteristickou červenou barvou. Procházka na úpatí skály, kde lze najít skalní kresby zdejších domorodců. Návštěva Kulturního centra Aboridžinců. Návrat do turistické základny na snídani, následně přejezd na letiště a přelet do Sydney. Ubytování v hotelu v okolí Sydney. (Trasa cca 50 km)
 
Den 9
Po snídani celodenní prohlídka Sydney: procházka do Hyde Parku, návštěva katedrály Panny Marie, válečného památníku sborů ANZAC Parade. Prohlídka: QVB (Queen Victoria Building) - sydneyského „Harrods“ a vedle něj pomníku královny Viktorie, radnice a anglikánské katedrály. Dalším bodem programu bude přístavní čtvrť postavená u příležitosti olympijských her - Darling Harbour. Výjezd na vyhlídkovou věž Westfield Tower, kde budeme z výšky 250 m obdivovat panorama města (za příplatek cca 29 AUD/os.). Následně projdeme nejstarší ulicí Sydney - Macquarie Street. Během cesty uvidíme mimo jiné: Parliament House, Sydney Hospital, NSW Library. Den zakončíme v Cirqular Quay nedaleko slavné opery (Opera House) a Harbour Bridge - majestátního mostu v centru města - vizitky Sydney. Přejezdy městskou hromadnou dopravou (za poplatek). Přenocování v okolí Sydney. (Trasa cca 10 km) 

Den 10
Po snídani se vydáme směrem k Sydney, k Olympijskému parku, kde v roce 2000 bojovali sportovci o olympijské medaile. Následně navštívíme místní park flóry a fauny, kde se lze setkat se symboly země:  klokany, koalami a dalšími zvířaty tohoto kontinentu. Na závěr přejezd do Národního parku Blue Mountains s malebnými údolími, vodopády a skalnatými útesy. Uvidíme hlavní atrakci regionu - skalní útvar Three Sisters. Večer návrat do hotelu v okolí Sydney, přenocování. (Trasa cca 250 km)
 
Den 11
Procházka botanickou zahradou do Circular Quay, odkud poplujeme výletní lodí kolem zátoky Botany Bay do Manly - čtvrti v Sydney, jež se nachází na otevřeném oceánu s krásnou pláží a historickými budovami. Město se rozprostírá kolem mnoha zátok - uvidíme jej z perspektivy moře. Relaxační koupel v oceánu a odpočinek na pláži. Brzy odpoledne návrat do centra Sydney a volný čas. Doporučujeme např. návštěvu akvária v Darling Harbour, Australian Museum nebo vstup na vrchol Přístavního mostu! Večer odjezd na letiště a přelet do Cairns v Queenslandu - města ležícího v severovýchodní části kontinentu. Tropické klima a Velký korálový útes, který je nejbohatší na světě, nám umožní vzrušující odpočinek. Ubytování v hotelu, večerní procházka ulicemi Cairns. (Trasa cca 50 km)
 
Den 12
Po snídani volný čas nebo možnost účasti na fakultativních výletech. Celodenní výlet k Velkému bariérovému útesu (za příplatek cca 195 AUD/os.), který se řadí mezi největší divy světa! Je v Austrálii turistickou atrakcí číslo 1. Lodí poplujeme mezi množstvím barevných ryb a pestrobarevných korálových formací. Lze se zde setkat také s mořskými želvami. Možnost potápění s kyslíkovou bombou nebo šnorchlem a maskou (potápěčská výstroj k pronájmu na lodi - za poplatek, k šnorchlování - zdarma). Během plavby oběd na palubě lodi. Pro ty, kteří se nebudou chtít potápět, alternativně výlet na Green Island a možnost odpočinku na písečné pláži korálového ostrova (v balíčku s obědem a plavbou lodí s proskleným dnem nebo vybavením k šnorchlování - za poplatek cca 146 AUD/os.). Další možností je výlet městským autobusem mimo město na pláž (cca 20 AUD/os.) a volný čas. Návrat do hotelu v Cairns v pozdních odpoledních hodinách, přenocování.
 
Den 13
Po snídani volný čas na opalování v Cairns. Pro zájemce celodenní výlet do deštného pralesa v okolí Cairns (za příplatek cca 183 AUD/os.). Den začneme v centru Aboridžinské kultury Tjapukai, kde se dozvíte o historii a kultuře domorodých Australanů. Uvidíme ukázky tanců, jídla a léků z buše, možnost hodu oštěpem a bumerangem. Následně přejezd do Kurandy - bývalé hornické osady se zachovalou původní zástavbou, stejně jako s obchody a bazarem se suvenýry. Dostaneme se tam nejdelší lanovkou na světě (Skyrail). Během cesty zastávky na procházku deštným pralesem a pozorování vodopádů Barron Falls. Návrat do Cairns v pozdních odpoledních hodinách historickým vlakem (Kuranda Scenic Railway), který jezdí po trati zavěšené na skalní římse, odkud uvidíme deštný prales a plantáže cukrové třtiny. Večer návrat do Cairns a transfer na letiště. Přelet do Denpasaru na ostrově Bali. Přejezd do vybraného hotelu. (Trasa cca 40 km + přelet) 

Den 14
Po snídani volný čas na opalování nebo pro zájemce možnost fakultativního výletu po ostrově (za příplatek cca 57 USD). Navštívíme rukodělné vesničky, kde se vyrábí výrobky ze zlata, stříbra, dřeva a tkaniny. Navštívíme také Sloní jeskyni, hinduistické místo k meditacím a chrám Tirta Empul se svatým pramenem. Během cesty zastavíme na vyhlídkovém místě, odkud uvidíme panorama aktivní sopky a jezera Batur. Oběd v místní restauraci s výhledem, který je neobvyklý díky své poloze na okraji kráteru Batur (oběd je zahrnut do ceny fakultativního výletu). Na zpáteční cestě uvidíme malebná rýžová pole a palmy. Navštívíme také Ganung Kawi Sebatu Temple - svatyni vytesanou ve skále. Návrat do hotelu. (Trasa cca 150 km)        

Den 15
Po snídani volný čas. Pro zájemce výlet do nedaleké horské vesnice na tradiční taneční představení Kecak (nazývané „Opičím tancem“) s motivy z eposu Rámájany (za poplatek cca 47 USD). 

Den 16
Po časné snídani vystěhování z hotelu a transfer na letiště. Přelet do Singapuru. Prohlídku zahájíme přejezdem starou koloniální čtvrtí, kde uvidíme Padang - rekreační oblast města nacházející se v centru obchodní čtvrti, kriketový klub, budovy parlamentu, Nejvyšší soud a radnici - propojující klasickou koloniální architekturu s moderními mrakodrapy. Navštívíme také chrám Buddhova zubu, monumentální budovu navrženou ve stylu inspirovaném architekturou z období dynastie Tang. Následně se vydáme k Orchidejovým zahradám, kde lze obdivovat kolem 20 tisíc různých odrůd orchidejí. Na závěr prohlídky Singapuru navštívíme čtvrť „Malá Indie“, kde prodejci sárí, koření a věštci vytvářejí jedinečnou atmosféru připomínající indická města. Pozdě večer transfer na letiště a odlet do Polska pravidelnou linkou (bez přestupu).

Den 17
Přistání na letišti ve Varšavě.

Upozornění k programu
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.
- Klienti, kteří mají jiný cestovní pas, než český jsou povinni si vyřídit příslušné vízum na vlastní náklady. Veškeré informace týkající se vízových postupů obsažených v nabídce platí pro občany České republiky.
- Platí absolutní zákaz dovozu čerstvých potravin na území Austrálie.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

MĚNA 
Doporučujeme vzít s sebou americké dolary, i když lze také vyměnit euro nebo jinou běžně uznávanou měnu. Peníze lze vyměnit v bankách, směnárnách a hotelech. Doporučujeme vzít s sebou bankovky v dobrém stavu: nejsou akceptovány poškozené, roztrhané, špinavé bankovky atd. - směnárny a banky je odmítají vyměňovat. V případě amerických dolarů je třeba upozornit, aby to byly bankovky nejnovější edice - po roce 2000 („barevná“ řada). 
 
Upozornění! Váhový limit hlavního zavazadla během vnitřních přeletů je 20 kg a u příručního zavazadla 5 kg.

Víza

Vízum do Austrálie (eVisitor) - pro občany EU je vízum zdarma. 

Vízum do Indonésie - vízová povinnost byla pro občany ČR zrušena.  

Informace o hotelech

Hotely odpovídající standardu *** dle hodnocení organizátora.
Pokoje: dvoulůžkové (s možností přistýlky), s koupelnou a WC, klimatizací a TV.

Upozornění: turistická základna v Yulara (1 noc) - skromné ​dvoulůžkové pokoje s koupelnou na pokoji, Kings Rock Station (1 noc) - skromné ​​dvoulůžkové pokoje s koupelnou venku.

Pobytová část
Hotel: popisy hotelů najdete v části Bali - dovolená

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Hotel

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.4 Kč