Ubytování AZW Obrázek0
Ubytování AZW Obrázek1
Ubytování AZW Obrázek2
Ubytování AZW Obrázek3
Ubytování AZW Obrázek4
Ubytování AZW Obrázek5
Ubytování AZW Obrázek6
Ubytování AZW Obrázek7
Ubytování AZW Obrázek8
Ubytování AZW Obrázek9
Ubytování AZW Obrázek10
Ubytování AZW Obrázek11
Ubytování AZW Obrázek12

Baku - mýtus skleněných domů

Ázerbájdžán
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou do Ázerbájdžánu - Baku (možnost mezipřistání), letištní taxy, ubytování v hotelu v Baku nebo okolí (4 noci), přejezdy klimatizovaným autokarem nebo autobusem, stravování: snídaně (3), turistický program (viz níže), služby polského zástupce během odbavení na letišti ve Varšavě, služby polského průvodce nebo polsky mluvícího zástupce místního kontrahenta během poznávací části, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel). 

Základní cena nezahrnuje: poplatek za vízum do Ázerbájdžánu (poplatek dle ceníku), vstupné do navštívených objektů, rezervační poplatky, služby průvodců, spropitné, Tour Guide System - celkem cca 120 EUR/os. (platí se na místě); fakultativní výlety, nápoje k večeřím nebo obědům, další jídla na vlastní náklady (10-15 EUR/1 pokrm) a jiné osobní výdaje. Možnost příplatku obědů nebo večeří (3 jídla dle programu; nápoje za poplatek) v rezervačním systému.

Důležité! Přečtěte si aktuální Covid podmínky vstupu do země.

Název zájezdu v polském jazyce: Baku - Mit szklanych domów 
Kód zájezdu: AZW   

Program

Baku čili „Dubaj Kaspického moře“ • středověké staré město a „skleněné domy“ • Panenská věž a Širvanšáhův palác • Chrám věčného ohně Atešgah • Yanardag „hořící hora“ ● Gobustán a Apšeronský poloostrov - chrámy ohně a bahenní sopky ● neobvyklé Kulturní centrum Hejdara Alijeva ● plavba po Bakuském zálivu 

Den 1
Sraz 2 hodiny před odletem na letišti F. Chopina ve Varšavě, stanoviště Rainbow se nachází v zóně „Biura Podróży“, mezi zónou letiště B a C (naproti obchodu "Virgin"). Odlet do Baku (možnost mezipřistání). Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přílet do Baku (v závislosti na letovém řádu může být brzy ráno následujícího dne). Po přistání a celním odbavení transfer do hotelu v okolí Baku, ubytování, čas na odpočinek po cestě. Tento den není v hotelu večeře (týká se to klientů, kteří si doplatili tuto nabídku).

Den 2
Snídaně. Následně návštěva hlavního města Ázerbájdžánu - Baku. Je to největší město u Kaspického moře, kde žije ¼ všech obyvatel Ázerbájdžánu. Hlavní město Ázerbájdžánu je někdy poněkud vtipně nazýváno „Dubaji Kaspického moře“, protože vděčí za svůj rozvoj existenci ropných ložisek. Dokonale zachované historické centrum se může pochlubit středověkými budovami. Prohlídku začneme u nádherně zrenovovaného Iceri Seher - bakuského starého města. Úzké, klikaté ulice, minarety mešit, obchody s ručně tkanými koberci, stylové restaurace - to vše dává Starému Městu specifický charakter, odlišný od zbytku města. Po celá staletí se zde soustředil prakticky celý městský život. Teprve na konci 19. století šla výstavba města za obranné zdi. Prohlídku starého Baku začneme u Panenské věže z 12. století. Masivní budova s ​​nejasnou historií a neobvyklou stavbou byla vždy symbolem Baku a tématem legend (vstup pro zájemce, za poplatek cca 10 EUR/os.). Následně navštívíme Širvanšáhův palác, ve kterém kdysi sídlili místní vládci. Z kopce uvidíme panorama města, které se nachází v Bakuském zálivu s Prospektem naftařů, čili promenádou táhnoucí se podél pobřeží. Navštívíme Národní historické muzeum, které se nachází v paláci Taghiyev - v budově vytvořené Józefem Gosławským. Na závěr dne projdeme oslnivou ulicí Nizami, uvidíme také náměstí Fontán. Návrat do hotelu v Baku (nebo okolí), volný čas a přenocování. Fakultativně oběd nebo večeře. (Trasa cca 50 km) 

Den 3
Po snídani odjezd do okolí Baku. Během cesty uvidíme největší atrakce obklopující ázerbajdžánské hlavní město. V Gobustánu zastavíme u prehistorické skalní rytiny dokumentující život dávných obyvatel tohoto regionu. Budeme mít také možnost dojít k jedinečným bahenním sopkám. Přejedeme přes ropná pole na Apšeronský poloostrov, který ostře zasahuje do ostrohu Kaspického moře, kterému v současné době dominují průmyslové a těžební činnosti. Na zpáteční cestě do Baku zastavíme u jedné z nejkrásnějších mešit hlavního města, mešity Bibi Heybat, která je podle místní tradice pohřebištěm VII. Šíitského Imáma. Návrat do hotelu v Baku (nebo v okolí), volný čas a přenocování. 

Den 4
Snídaně. Následně přejedeme na prohlídku neobvyklé „hořící“ hory Yanardag, která po tisíce let přitahuje turisty výhledem na hořící mraky plynu. Přejedeme přes ropná pole na Apšeronský poloostrov, kde navštívíme Chrám věčného ohně Atešgah, svaté místo zoroastriánů. Obyvatel této oblasti vždy fascinovaly jedinečné přírodní jevy; samovolně hořící zdroje plynu byly přirozenými centry prvních kultů. Po návratu do Baku navštívíme Kulturní centrum Hejdara Alijeva, jednu z nejkrásnějších a nejmodernějších budov světa z posledních let. Bylo postaveno podle návrhu slavné architektky Zahny Hadidy. Neobvyklé linie interiéru tohoto objektu a krásná hra světel láká přijíždějící k návštěvě dočasných, často historických, výstav představujících kulturu Ázerbájdžánu. Milovníkům moderní architektury zůstane pobyt na tomto jedinečném místě na dlouho v paměti. Kolem centra Alieva se rozprostírá panorama města s krásně udržovanou zelení, které je jedním z mála charakteristických a obyvateli oblíbených veřejných prostor v Baku. Navštíví se také Muzeum koberců, které má v tomto regionu dlouhou tradici výroby. Odpoledne půlhodinová plavba po Bakuském zálivu. Návrat do hotelu v Baku (nebo okolí), volný čas a přenocování. Fakultativně oběd nebo večeře. (Trasa cca 80 km)

Den 5
Velmi brzy ráno (v závislosti na hodinách přeletu) vystěhování z hotelu (bez snídaně). Následně transfer na letiště v Baku a návrat do Polska (možnost mezipřistání).

Upozornění k programu
- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či obráceno.
- Průvodce neprovází po muzejních objektech.
- Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich průvodců/delegátů.
- Vzhledem ke specifikům náboženských zemí, zejména v období svátků (místní státní a náboženské svátky) se může změnit organizace poznávací a pobytové části (např. pořadí prohlídek, otevírací hodiny muzejních objektů a chrámů, hodiny servírování pokrmů a jejich složení).
- Při vstupu do posvátných objektů je vyžadováno odpovídající oblečení, navíc ženy musí mít vlasy zakryté šátky. 
- Po turistech je vyžadováno skromné oblečení: muži by měli mít dlouhé kalhoty, ženy šaty/sukně pod kolena, pokud se žena rozhodne pro kalhoty, měly by být ke kotníkům. Všichni (jak ženy, tak i muži) by měli mít zahalená ramena, ženy nesmí nosit halenky s hlubokým výstřihem. Dodržujte prosím výše uvedené pokyny, v opačném případě nemusíte být do navštívených objektů vpuštěni.
- Nejlépe směnitelnou měnou na místě je USD.
- Je nutná výměna peněz na místní měnu: Ázerbájdžánský manat (AZN). Aktuální kurzy lze nalézt/porovnat na internetových stránkách www.cnb.cz.
- V Ázerbájdžánu jsou ceny vyšší než v České republice.
- Místní bankomaty a platební terminály přijímají karty zahraničních bank.
- S dotazy ohledně pokrytí v Ázerbájdžánu a poplatků za roamingové služby se obraťte přímo na svého operátora.
- Nejpopulárnějším cizím jazykem je ruština. Na rozdíl od všeobecně rozšířeného přesvědčení, nemají obyvatelé Kavkazu nic proti používání tohoto jazyka.    

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Víza - informace pro prodejce

Vízum do Ázerbájdžánu
Pro občany ČR platí vízová povinnost pro vstup na území Ázerbájdžánu. Víza pro pobyt v Ázerbájdžánu v Praze lze získat na konzulárním úseku Velvyslanectví Ázerbájdžánu v Praze nebo plně elektronicky prostřednictvím služby ASAN, a to na webu https://evisa.gov.az. Poplatek je 20 USD. Získat vízum na mezinárodním letišti Heydara Aliyeva v Baku není možné.    

UPOZORNĚNÍ! Osoby, které mají v cestovním pase razítka z Arménie, mohou čelit odmítnutí vstupu do Ázerbájdžánu i přes platné vízum. Účastníkům zájezdu, kteří byli dříve v Arménii, doporučujeme vyměnit si cestovní pas před podáním žádosti o vízum do Ázerbájdžánu. Tato nepříjemnost se týká pouze Ázerbájdžánu, Arménské pohraniční úřady nedělají problémy se vstupem do země po předchozím pobytu v Ázerbájdžánu.

Hotel

Ubytování
Tříhvězdičkový hotel turistické třídy - obvykle se nachází na okraji města nebo mimo město.

Strava
Kontinentální snídaně formou bufetu (3) a za příplatek jídla dle programu (3) - alternativně večeře nebo oběd - bufet nebo sady podávané ke stolům.

Pokoje
Dvoulůžkové (možnost přistýlky) s koupelnou, někdy s telefonem a TV.

Vybavení
Restaurace a bar.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč