Ubytování BBC Obrázek0
Ubytování BBC Obrázek1
Ubytování BBC Obrázek2
Ubytování BBC Obrázek3
Ubytování BBC Obrázek4
Ubytování BBC Obrázek5
Ubytování BBC Obrázek6
Ubytování BBC Obrázek7
Ubytování BBC Obrázek8
Ubytování BBC Obrázek9
Ubytování BBC Obrázek10
Ubytování BBC Obrázek11
Ubytování BBC Obrázek12
Ubytování BBC Obrázek13
Ubytování BBC Obrázek14
Ubytování BBC Obrázek15
Ubytování BBC Obrázek16
Ubytování BBC Obrázek17
Ubytování BBC Obrázek18
Ubytování BBC Obrázek19
Ubytování BBC Obrázek20
Ubytování BBC Obrázek21
Ubytování BBC Obrázek22

Balkánské poklady

Bosna a Hercegovina - Sarajevo
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přejezd komfortních autobusem (WC, klimatizace, bar, video), ubytování (7 nocí v hotelu), 7 snídaní a večeří, turistický program, služby průvodce, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).
 
Základní cena nezahrnuje: služby místních průvodců, vstupy do navštívených objektů, systém Tour Guide, další jídla a nápoje k večeřím, fakultativní výlety, pobytová taxa 1,5 EUR/osoba/den v závislosti od umístění hotelu, a další osobní výdaje. Orientační náklady na účast v celém programu (včetně systému Tour Guide, bez pobytové taxy) - 120 EUR/os. (platí se povinně průvodci na místě).

Důležité! Přečtěte si aktuální Covid podmínky vstupu do země.

Název zájezdu v polském jazyce: Bałkańskie Skarby

Program

Sarajevo a Mostar - nejkrásnější v Bosně • Dubrovník - perla Jadranu • pobyt v Černé Hoře • výlet do Albánie • Bělehrad a Dunaj

Den 1
Odjezd z Polska dle jízdního řádu. Přejezd přes Česko, Rakousko a Chorvatsko do Bosny a Hercegoviny. Během cesty jsou plánovány krátké zastávky. 

Den 2
Ráno budeme pokračovat přes Bosnu a Hercegovinu do Sarajeva. Hlavní město dnešní Bosny a Hercegoviny bylo založeno v 15. století osmanskými Turky, v krásném údolí řeky Miljacka. Program zahrnuje návštěvu historického centra města, kde se mísí vlivy různých kultur a náboženství. Uvidíme mimo jiné: Gazi Husrev-begovu mešitu nebo pravoslavný kostel svatého Archanděla Michaela a Gabriela a Latinski Most - místo atentátu na arcivévodu Ferdinanda. Srdcem Sarajeva je po celá staletí Baščaršija - turecký bazar s tradičními řemeslnými dílnami v úzkých uličkách, historickými tržnicemi a restauracemi, kde lze např. ochutnat ty nejlepší čevapčiči na Balkáně. Na hlavním náměstí, které je stálým místem pro setkávání obyvatel Sarajeva, stojí krásná studna s otevřenou konstrukcí - poslední částí vodovodu postaveného v 16. století. Přenocování a večeře v hotelu v Sarajevu.

Den 3
Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd do Mostaru jednou z nejkrásnějších říčních soutěsek na Balkáně - údolím řeky Neretvy. Navštívíme historické centrum středověkého města založeného Turky. Projdeme se Starým mostem - symbolem města (na seznamu UNESCO). Následně navštívíme mešitu Koski Mehmed Paše, turecký dům a čtvrť Kujundžiluk Caršija (tradiční řemeslné dílny, restaurace s místní kuchyní, mešity, z nichž přicházejí hlasy muezzinů vzývajících k modlitbě). Odpoledne přejezd do Medžugorje - poutního místa, kde se v roce 1981 dle svědectví zjevila Panna Marie. Navštívíme svatyni a vyjdeme na horu Zjevení. Přenocování v Medžugorji nebo na Jadranském pobřeží, ubytování a večeře.
 
Den 4
Snídaně nebo snídaňový balíček na cestu, vystěhování z hotelu a přejezd do Dubrovníku, města nazývaného Perlou Jadranu pod ochranou UNESCO, obklopeného obrovskými zdmi. Program zahrnuje mimo jiné procházku krásnými uličkami města, během které se seznámíme s jeho historií. Uvidíme také: Františkánský klášter se slavnou lékárnou, palác Sponza, knížecí dvůr, katedrálu a mnoho dalších cenných památek. Odpoledne přejezd do Černé Hory krásnou vyhlídkovou trasou. Prohlídka Kotoru, jehož historické centrum je zapsáno na seznamu UNESCO a je jedním z nejlépe zachovaných středověkých městských komplexů. Program zahrnuje mimo jiné návštěvu katedrály sv. Tripuna a symbol města - Hodinovou věž ze 17. století. Ubytování v hotelu na pobřeží, večeře a přenocování.

Den 5 - 7
Volné dny na odpočinek a opalování. Pro zájemce možnost využití fakultativních výletů (za příplatek) a půldenního výletu pod názvem „Stari Bar v olivovém háji“ (v ceně zájezdu). Po snídani přejedeme do středověkého města Stari Bar, města-bratra italského Bari. Bylo zničeno při zemětřesení v roce 1979, nyní je jedním z největších archeologických nalezišť pod otevřenou oblohou. Procházka ruinami města obklopeného masivními obrannými zdmi je skvělým zážitkem každého průzkumníka. Uvidíme také nejstarší olivovník na Balkáně, který plodí ovoce již více než 2300 let, dnes je chráněn jako přírodní památka. Po prohlídce nás ve svém olivovém háji pohostí černohorsko-polská rodina. Zveme na občerstvení. Během obdivování města ochutnáme nejlepší speciality černohorské kuchyně.

Den 8
Po snídani vystěhování z hotelu a odjezd ve směru Srbska. U hlavního města Černé Hory - Podgorice vjedeme do kaňonu řeky Morače. Budeme obdivovat vertikální, několikasetmetrové stěny kaňonu. Poté dojedeme ke klášteru Morača (ze 13. století). Uvidíme klášter, který se skládá z kostela Nanebevzetí Panny Marie a malého kostela sv. Nikoly. Interiéry jsou pokryty freskami ze 17. a 18. století. Další přejezd bude probíhat kaňonem řeky Tary, která je díky čistotě vody nazývána Slzou Evropy. Je to nejhlubší kaňon v Evropě, který lze nejlépe obdivovat z mostu spojujícího oba břehy Národního parku Durmitor. Večer ubytování, večeře a přenocování v hotelu v Srbsku.

Den 9
Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd do hlavního města Srbska - Bělehradu. V programu prohlídka starého města s prvky turecké architektury. Uvidíme mimo jiné: obrovskou pevnost Kalemegdan postavenou osmanskými Turky s krásným výhledem na Sávu a Dunaj, baštu Kula Nebojsa a pravoslavný kostel sv. Petki s „nádherným pramenem“, chrám sv. Sávy, největší pravoslavný chrám na světě. Poté přejezd autokarem po Novém Bělehradě. Večer odjezd z Bělehradu ve směru Polska, přejezd přes Maďarsko a Slovensko. Během cesty jsou plánovány krátké zastávky.

Den 10
Příjezd do Polska v odpoledních hodinách (Katovice cca 13:00).

Upozornění k programu
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno. 
- Průvodce neprovází po městech a muzejních objektech.
- Dámy jsou žádány, aby si vzaly šátek na hlavu - ke vstupu do kostela/mešity.
- Realizace programu zahrnuje přejezd cca 3100 km (počítáno od polské hranice).
- Realizaci tohoto zájezdu lze provést na základě občanského průkazu nebo cestovního pasu (dokumenty by měly být platné minimálně 3 měsíce od data návratu)!

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

NOVINKA - obsluha skupiny v systému TOUR GUIDE
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide

Výlety v okolí

PERLY ČERNÉ HORY - cena cca 50 EUR/os.
Celodenní výlet začneme návštěvou ostrova Panny Marie ve skalách, kde uvidíme barokní svatyni a nádherný výhled na Boku Kotorskou. Přejezd slavnými serpentinami, ze kterých se rozprostírá nádherný výhled na Kotor, Boku Kotorskou a Jadran. Přejezd do Njeguši. Malá vesnice ležící na úpatí masívu Lovćen se proslavila zejména jako rodiště známého černohorského básníka a vladaře Petara II. Petroviče Njegoše i celé jeho dynastie. V současné době je vesnice proslulá výrobou sýra a sušené šunky. Následně se vydáme do Cetinje, historického hlavního města Černé Hory. Nachází se uprostřed divokých hor, daleko od pobřežního ruchu. Den zakončíme návštěvou Budvy, nejmodernějšího letoviska Černé Hory, jehož malé staré město nás vrátí zpět v čase. Večer návrat do hotelu.

PO SOUSEDSKU V ALBÁNII - cena cca 45 EUR/os.
Celodenní výlet do Albánie. Uvidíme jedno z nejstarších měst v této zemi - Škodru, které je centrem albánského katolicismu a jedním z největších kulturních center země. Z vrcholu pevnosti Rozafa budeme obdivovat panorama okolí, mimo jiné výhled Skadarské jezero, které je největším jezerem na Balkáně. Následně přejedeme do města Krujë, nazývaného albánským Krakovem. Původní albánské stavby a starý bazar nám umožní vrátit se zpět do minulosti. V městečku uvidíme Skanderbegovu pevnost - největšího albánského národního hrdiny.

PIKNIK U SKADARSKÉHO JEZERA - cena cca 40 EUR/os.
Plavba lodí po Skadarském jezeře, ze strany Černé Hory je národním parkem. Následně se zastavíme v hospodě u pobřeží, abychom ochutnali čerstvě grilovanou rybu z jezera a vynikající místní víno. Upozornění! Fakultativní výlety jsou realizovány při min. 25 zájemcích.

Hotel

Hotely

Pokoje: všechny dvoulůžkové (možnost přistýlky) s koupelnou a WC, často s balkonem.

Vybavení: bar, restaurace a recepce.

Strava: rozšířené kontinentální snídaně a večeře (nejčastěji formou bufetu, méně často servírované).

Místní kategorie: **/***

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.8 Kč