Ubytování CTL Obrázek0
Ubytování CTL Obrázek1
Ubytování CTL Obrázek2
Ubytování CTL Obrázek3
Ubytování CTL Obrázek4
Ubytování CTL Obrázek5
Ubytování CTL Obrázek6
Ubytování CTL Obrázek7
Ubytování CTL Obrázek8
Ubytování CTL Obrázek9
Ubytování CTL Obrázek10
Ubytování CTL Obrázek11
Ubytování CTL Obrázek12
Ubytování CTL Obrázek13

Balkánský Top list

Chorvatsko
Poznávací
Novinka

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přejezd komfortním autokarem (WC, klimatizace, bar, video), ubytování viz níže (7 nocí), stravování: snídaně a večeře, turistický program (viz níže), služby průvodce, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, služby místních průvodců, systém Tour Guide, pobytovou taxu (cca 1,5 EUR/den/os. v závislosti na umístění hotelu) a jiné osobní výdaje. Orientační cena vstupného a služeb místních průvodců (včetně systému Tour Guide) - cca 145 EUR/os. (povinný poplatek placený průvodci na místě).  

Důležité! Přečtěte si aktuální Covid podmínky vstupu do země.

Název zájezdu v polském jazyce: Bałkańska Top Lista 

Program

Zadar - mořské varhany ● Split, Trogir a Šibenik - nejkrásnější města Dalmácie ● delta řeky Neretvy - chorvatská Kalifornie ● brudet - žáby a úhoři ● Mostar - město z doby osmanské říše ● Medžugorje - hora Zjevení ● Dubrovník - perla Jadranu ● slavnosti v dalmatském stylu ● 7 nocí ve 4* hotelu JADRAN ● 2 dny odpočinku

Den 1
Odjezd z Polska dle jízdního řádu. Přejezd přes Česko, Rakousko a Slovinsko. Během cesty jsou plánovány krátké zastávky.

Den 2
V dopoledních hodinách příjezd do Severní Dalmácie, prohlídka Zadaru - nejdůležitějšího města regionu. Uvidíme: antické Fórum, rotundu sv. Donata, nejcennější sakrální památku Zadaru - románskou katedrálu sv. Anastázie. Procházka pobřežím, kterým se procházel mimo jiné slavný Alfred Hitchcock. Během procházky se zaposloucháme do unikátního zvuku mořských varhan, jedné z největších atrakcí města. Přejezd do hotelu Jadran v Neumu, večeře a přenocování.

Den 3
Po snídani přejedeme malebnou vyhlídkovou trasou na prohlídku perly Jadranu - Dubrovníku (UNESCO). Je to krásné město se skvělou atmosférou, plné památek a fascinujících uliček. Během procházky se seznámíme s jeho historií a uvidíme mimo jiné: Františkánský klášter z přelomu 14. a 15. století, katedrálu a Muzeum lékárny. Pro zájemce plavba kolem hradeb Dubrovníku (za příplatek). Návrat do hotelu, večeře. Po večeři zveme na integrační večer s živou hudbou, občerstvením, vínem a rakiji.

Den 4
Po snídani přejezd do Medžugorje - poutního místa, kde se v roce 1981 dle svědectví zjevila Panna Marie. Navštívíme svatyni a vyjdeme na horu Zjevení. Následně přejezd do největšího města Hercegoviny - Mostaru.  V Mostaru navštívíme historické centrum středověkého města založeného Turky. Projdeme se Starým mostem - symbolem města (na seznamu UNESCO). Tento most byl postaven v 16. století tureckým sultánem a je jednou z nejznámějších staveb na Balkánu. Byl zbořen během války a přestavěn v posledních letech, nyní opět spojuje obě strany města. Následně navštívíme mešitu Koski Mehmed Paše, turecký dům a čtvrť Kujundžiluk (tradiční řemeslné dílny, restaurace s místní kuchyní, mešity, z nichž přicházejí hlasy muezzinů vzývajících k modlitbě). Návrat do hotelu v Neumu, večeře a přenocování.

Den 5
Po snídani odjezd na mimořádnou expedici po deltě řeky Neretvy, která je nazývána chorvatská Kalifornie a místními je označována jako spižírna celého Chorvatska. Neretvské plody lze zakoupit na každém trhu v celé zemi. Uvidíme pěstování všech druhů zeleniny a ovoce. Obzvláště působivá jsou pole mandarinek. Přeplujeme tradičními loděmi po kanálech řeky, která protíná zemědělskou půdu. Tato oblast je známá díky skvělé kuchyni a likérům vyráběným na bázi brandy a hroznové vodky. Místní specialitou je Neretvský brudet čili rybí guláš připravený z úhoře a žab, servírovaný obvykle s polentou. Doplujeme do agroturistického hospodářství, kde se naučíme vařit tento pokrm. Čeká nás společné vaření spolu s příběhy o zvycích a životě v regionu delty řeky Neretvy a posezení při dalmatské hudbě. Návrat do hotelu v Neumu, večeře a přenocování.

Den 6
Po snídani přejezd na prohlídku Splitu a Trogiru. Prohlídka největšího města Dalmácie - Splitu. Návštěva starého města (UNESCO), jehož budovy odrážejí bouřlivou historii regionu. Mísí se zde benátské, maďarské a rakouské vlivy. Uvidíme mimo jiné: ruiny antického paláce císaře Diokleciána, jeden z nejhezčích příkladů římské obranné architektury v Evropě (3. - 4. století), katedrálu, mauzoleum císaře a malebný přístav. Následně přejedeme do Trogiru - nádherného pobřežního městečka, kde se projdeme malebným starým městem. Uvidíme mimo jiné: goticko-renesanční radnici a katedrálu sv. Vavřince ze 13. století. Návrat do hotelu v Neumu, večeře, volný čas a přenocování.

Den 7
Po snídani - volný den, čas na odpočinek, opalování a koupání. Hotelovým hostům je k dispozici bazén a fitness centrum. Pro zájemce fakultativní výlet do Korčuly (cena cca 55 EUR) - rodného města slavného cestovatele Marca Pola. Během cesty navštívíme vinařství na poloostrově Pelješac, zastavíme v městečku Ston, známém díky nejdelším středověkým hradbám v Chorvatsku. Návrat do hotelu, večeře a přenocování.

Den 8
Po snídani volný den k odpočinku. Pro zájemce fakultativní výlet (za příplatek cca 60 EUR) do vesnice Blagaj a k vodopádům Kravica - přírodnímu jevu na řece Trebižat. Vodopády se rozprostírají na šířku více než 100 m, pokles hladiny vody je ca 25 m. Vytvořily se podobně jako vodopády na řece Krka v Chorvatsku, nelze si nevšimnout podobnosti díky hromadění travertinu neboli nekróze vápníku, ke které dochází kdekoli, kde je vápencové podloží a odpovídající vodní zdroje, v tomto případě řeka Trebižat. Volný čas a pro zájemce možnost koupání pod vodopády. Následně se vydáme do Blagaje - jednoho z nejtajemnějších míst v Bosně. Zde byl sultán uchvácen krásou místa a přikázal vytesat ve skále tekiju, čili dům pro derviše. V současné době je Blagaj malým městem, které je známé svými jedinečnými prameny řeky Buna a Tekke nebo Tekijou čili klášterem dervišů. Klášter postavený v 15. století je považován za jeden z nejkrásnějších a nejzajímavějších objektů v celé Bosně a Hercegovině. Nachází se na úpatí jeskyně, z níž teče na povrch řeka. Je to jeden z největších krasových pramenů v Evropě. Po výletě návrat do hotelu v Neumu, večeře a přenocování.

Den 9
Následně přejezd do Šibeniku, který je nejstarším městem Chorvatů. Na rozdíl od jiných dalmatských měst postavených Řeky a Římany, byl založen v 9. století chorvatskými králi. Navštívíme pozoruhodnou katedrálu sv. Jakuba - mistrovské dílo goticko-renesanční architektury (seznam UNESCO), která se nachází na náměstí a je celá z kamene. Katedrálu zdobí 71 realistických soch lidských hlav, které vytvořil stavitel katedrály Juraj Dalmatinca. Velmi realisticky zobrazují tehdejší obyvatele Šibeniku. Procházka krásnými kamennými uličkami města, volný čas. Návrat do Polska přes Slovinsko, Rakousko, Česko - během cesty jsou plánovány krátké zastávky.

Den 10
Příjezd do Polska v odpoledních hodinách. (Katovice cca 13:00)
(Realizace programu zahrnuje přejezd cca 3500 km - počítáno od polské hranice). 

Upozornění k programu
- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či obráceno.
- Průvodce neprovází po městech a muzejních objektech.
- Dámy jsou žádány, aby si vzaly šátek na hlavu - ke vstupu do kostela.
- Realizaci tohoto zájezdu lze provést na základě občanského průkazu nebo cestovního pasu (dokumenty by měly být platné min. 3. měsíce po datu návratu)! 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Hotel

Umístění

 

Ubytování

Místo: Tento moderní a elegantní hotel se nachází v městečku Neum v Bosně a Hercegovině. Neum se nachází cca 65 km od Dubrovníku, cca 60 km od Medugorje, cca 77 km od Mostaru a cca 90 km od ostrova Korčula, což z něj činí ideální výchozí bod pro největší atrakce Balkánu. Další výhodou hotelu Neum je jeho blízkost dubrovnického letiště - transfer z letiště do hotelu trvá cca 1,5 h. V okolí hotelu se nachází řada obchodů, restaurací a kaváren.

Pláž: Objekt se nachází cca 350 m od oblázkové pláže, na kterou naše hosty denně vozí bezplatný hotelový autobus. Lehátka na pláži - za poplatek (cca 2 EUR).

Stravovací zařízení: Na pláži jsou k dispozici lehátka a slunečníky: Pětipatrová budova postavená v roce 2012. Recepce 24 hodin denně, s prostornou vstupní halou s výhledem na moře, hlavní restaurace, restaurace a la carte, 2 vnitřní a venkovní bazény umístěné v 6. patře budovy, odkud je krásný výhled na Jaderské moře, poloostrov Pelješac a celou Neumskou riviéru, bar u bazénu se sluneční terasou, lehátka u bazénu pro hotelové hosty zdarma, posilovna, sauna, fitness, 1 konferenční a obchodní místnost, obchod se suvenýry, market, parkoviště. Hotel přijímá kreditní karty.

Pokoje: Hotel má 58 pohodlných a moderně zařízených pokojů s balkonem a koupelnou (sprcha) a vysoušečem vlasů. Pokoje jsou vybaveny klimatizací, minibarem, telefonem a LCD televizí se satelitními programy.

Stravování:

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč