Ubytování BAS Obrázek0
Ubytování BAS Obrázek1
Ubytování BAS Obrázek2
Ubytování BAS Obrázek3
Ubytování BAS Obrázek4
Ubytování BAS Obrázek5
Ubytování BAS Obrázek6
Ubytování BAS Obrázek7
Ubytování BAS Obrázek8
Ubytování BAS Obrázek9
Ubytování BAS Obrázek10

Baltská hlavní města - Tour de Baltica

Litva
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Program

Vilnius (Vilno) - staré město a hřbitov Rasos • Riga - perla secesní architektury • středověký Tallin • brána Finska - Helsinky • malebný Stockholm • Kodaň s Malou mořskou vílou • nocleh na trajektu!

Den 1
Odjezd z Polska dle jízdního řádu Východní Evropa. Během cesty jsou plánovány krátké zastávky. Přejezd do hotelu v okolí Vilna a ubytování. V tento den není večeře (platí pro klienty, kteří si zakoupili balíček s večeřemi). Pro zájemce regionální večeře (za poplatek cca 23 EUR/os.). (Trasa cca 500 km)

Den 2
Po snídani vystěhování z hotelu. Prohlídku Vilna (s průvodcem) začneme na hřbitově Rasos, kde odpočívá mimo jiné matka a srdce Józefa Klemense Piłsudského. Poté uvidíme mimo jiné: staré město, které je na seznamu Světového dědictví UNESCO s Ostrou bránou a slavným obrazem Panny Marie Ostrobramské, baziliánské nádvoří kláštera, kostel sv. Ducha, radnici, Vilniuskou univerzitu, kostel sv. Anny a pomník Adama Mickiewicze. Krátký volný čas v centru Vilna. Následně přejezd do Rigy, kde uvidíme společně s průvodcem staré město zapsané na seznamu Světového dědictví UNESCO s Prašnou věží a Švédskou bránou, hrad (sídlo prezidenta země), stejně jako charakteristické seskupení středověkých domů „Tři bratři“ a krásné secesní budovy. Uvidíme také malý a velký cechovní obchod, luteránský kostel sv. Petra a Dům bratrstva černohlavých. Následně ubytování v hotelu v okolí Rigy a přenocování. (Trasa cca 300 km)

Den 3
Po snídani a vystěhování přejezd do hlavního města Estonska - Tallinu. Během přejezdu městem uvidíme mimo jiné: Kadriorg Park s palácem, amfiteátr nazývaný Polem zpěvu s panoramatickým výhledem na město a olympijské centrum s jachetním přístavem. Následně procházka starým městem, které je rozděleno na Horní město se středověkými hradbami, věží Long Herman, hradem Toompea (sídlo vlády a parlamentu), luteránskou katedrálou a na Dolní město s radnicí a se slavnou lékárnou, hlavní promenádou města s velkým cechovním obchodem a obrovskou věží Thick Margaret (většinu objektů uvidíme zvenčí). Výstup na věž kostela sv. Olafa, odkud se rozprostírá nádherný výhled na Tallin. Volný čas, ubytování v hotelu v okolí Tallinu a přenocování. (Trasa cca 320 km)

Den 4
Po časné snídani (možný snídaňový balíček) vystěhování a přeprava trajektem přes Finskou zátoku do hlavního města Finska - Helsinek. Panoramatická prohlídka města realizovaná autokarem. Uvidíme reprezentativní Senátní náměstí - po požáru v roce 1812 navrženo od základu Carlem Ludwigem Engelem - s budovami univerzity, dnešním sídlem vlády a luteránskou katedrálou Tuomiokirkko, která je dominantou náměstí. Následně uvidíme katedrálu Uspenski (Chrám zesnutí bohorodičky), prezidentský palác, jachtařský přístav a slavný kostel ve skále Temppeliaukion. Volný čas v centru Helsinek. Odpoledne transfer do přístavního terminálu a nalodění na trajekt. Plavba do Stockholmu - poplujeme jedním z největších osobních trajektů v Evropě, s výbornou zábavní infrastrukturou. Na palubě se nachází vnitřní ulička, podél níž jsou umístěny četné bary, restaurace, obchody, kasino. Je organizován tanec s živou hudbou, diskotéka s elektronickou hudbou, karaoke a také velkolepá taneční show. Přenocování na trajektu. (Trasa cca 100 km)

Den 5
Snídaně na trajektu. Kolem 9:45 připlutí do Stockholmu. Vylodění a následně prohlídka města s průvodcem, během které uvidíme mimo jiné: budovy parlamentu, náměstí Gustava Adolfa s operou, radnici (zvenčí). Dalším bodem programu bude procházka starým městem (Gamla Stan) s mnoha dlážděnými ulicemi, podél nichž stojí několik staletí domy švédských kupců a královský palác. Následně uvidíme jednu z nejnavštěvovanějších atrakcí ve městě - Vasa Museum, věnováno válečné lodi, která se potopila v roce 1628 a byla nalezena v roce 1956. Přejezd k paláci Drottningholm, který je zapsán na seznamu UNESCO. Tato renesanční budova je nazývána malou švédskou Versailles a dodnes zde žije královská rodina. Navštívíme palác a krásnou zahradu. Volný čas. Přejezd na přenocování do hotelu v okolí Södertälje. (Trasa cca 100 km)

Den 6
Po snídani a vystěhování přejezd směrem k hlavnímu městu Dánska - Kodani. Přejezd trajektem ze švédského Helsingborgu do dánského Helsingøru přes úžinu Öresund.  Volný čas v centru malebného Helsingøru na procházku úzkými uličkami s historickými budovami. Pro zájemce (za poplatek cca 40 EUR/os.) prohlídka slavného zámku Kronborg ležícího nad mořem. Pevnost zapsaná na seznamu UNESCO je prototypem Elsinore, ve kterém Shakespeare umístil děj slavného dramatu „Hamlet” (Upozornění! Realizace výletu závisí na počtu zájemců a umístění hotelů). Následně další cesta podél pobřeží nad úžinou Öresund - vzhledem ke své malebnosti nazývaného Dánskou riviérou. Přejezd do hotelu v okolí Kodaně, ubytování a přenocování. (Trasa cca 580 km)

Den 7
Po snídani vystěhování a následně prohlídka města: uvidíme barokní královský palác - Amalienborg, oficiální sídlo dánské královské rodiny a zámek Christiansborg - sídlo parlamentu, kancelář předsedy vlády a Nejvyšší soud Dánska, kde se konají královské audience. Uvidíme také sochu Malé mořské víly - jednoho ze symbolů města a fontánu bohyně Gefion - největší a nejkrásnější fontánu v Kodani představující mýtické stvoření Zélandu. Poté procházka ke slavné kulaté věži (Rundetorn), ze které se rozprostírá krásný výhled na hlavní město Dánska. Později plavba kodaňskými kanály a volný čas. Následně přejezd přes úžinu Öresund, která se skládá z mostu, umělého ostrova a tunelu. Spojuje švédské město Malmö s hlavním městem Dánského království. Další cesta směrem na Ystad. Nalodění na trajekt plující do Svinoústí (vyplutí kolem 23:00 hodiny). (Trasa cca 100 km)

Den 8
Kolem 7:00 hodiny ráno připlutí do Svinoústí. Snídaně na trajektu. Vylodění a přejezd do Poznaně (během cesty zastávky). (Trasa cca 350 km)

Upozornění k programu
- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či obráceno.
- Průvodce neprovází po muzejních objektech.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Hotel

K dispozici pro hosty

V hotelu se obvykle nachází restaurace, bar a recepce.

.
Ubytování

Hotely *** - (celkem 5 započatých hotelových nocí) - obvykle se nacházejí mimo centra měst.

Pokoje: komfortní 2lůžkové pokoje (možnost přistýlky) s koupelnou a WC, často s TV.

Stravování: v hotelu obvykle restaurace, bar a recepce.

Jídlo: snídaně (obvykle formou bufetu).

Místní kategorie: ***(celkem 2 započaté noci v hotelu)

- Trajekt na trase Turku - Stockholm - Silja - (1 noc) - jedná se o jeden z největších trajektů na světě s vynikajícím zábavním zázemím.

Kabinace: Pro 4 osoby, uvnitř (s vlastním sociálním zařízením). Za příplatek jsou k dispozici kabiny pro 2 osoby (k dispozici pouze při rezervaci pokoje pro 2 osoby, nikoliv pro 1 nebo 3 osoby).

Zábava pro cestující: 140 m dlouhá vnitřní ulice s obchody, vynikajícími restauracemi, hospodami, karaoke bary, diskotékou, kasinem a wellness centrem (sauna, vířivka).

Strava: snídaně na trajektu (formou bufetu).

- Trajekt na trase: (1 noc): Ystad - Svinoústí (Unity Line) - (1 noc).

Kabinace: Vnitřní prostor pro 4 osoby s koupelnou. Dvoulůžkové kajuty za příplatek (možné pouze při rezervaci dvoulůžkového pokoje, nikoliv jednolůžkového nebo třílůžkového).

Strava: snídaně na trajektu (formou bufetu).

Místní trajekty - bez kajut a stravy.

Možnost zaplatit 6 večeří dle ceny v rezervačním systému.

Catering

Snídaně (většinou formou bufetu).

.

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.8 Kč