Ubytování WTN - Léto Obrázek0
Ubytování WTN - Léto Obrázek1
Ubytování WTN - Léto Obrázek2
Ubytování WTN - Léto Obrázek3
Ubytování WTN - Léto Obrázek4
Ubytování WTN - Léto Obrázek5
Ubytování WTN - Léto Obrázek6
Ubytování WTN - Léto Obrázek7
Ubytování WTN - Léto Obrázek8
Ubytování WTN - Léto Obrázek9
Ubytování WTN - Léto Obrázek10
Ubytování WTN - Léto Obrázek11
Ubytování WTN - Léto Obrázek12
Ubytování WTN - Léto Obrázek13
Ubytování WTN - Léto Obrázek14

Bella Toskania

Itálie
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem do/z Říma (přímý let), letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování v **/*** hotelu (6 nocí), stravování: 6 kontinentálních snídaní, za příplatek 3 večeře servírovány 1., 3. a 5. den, turistický program, služby polského průvodce, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).


Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, přejezdy hromadnou dopravou, spropitné pro místní průvodce, rezervační poplatky do navštívených objektů, služby pro skupiny v systému TGS, pobytovou taxu. Orientační náklady na účast v programu cca 215 EUR/os. (platí se průvodci jako balíček). Nezahrnuje pobytovou taxu - celkem navíc cca 20 EUR/os. (platí se přímo v hotelu), další jídla a nápoje, jiné osobní výdaje a fakultativní výlety: toskánský večer cca 45 EUR/os., ochutnávka sýrů cca 45 EUR/os.


Důležité! Přečtěte si aktuální podmínky vstupu do země.


Název zájezdu v polském jazyce: Bella Toskania
Kód zájezdu: WTN


Upozornění! Výše uvedené ceny a poplatky za balíček účasti v programu jsou uvedeny ke dni 13.09.2023 a mohou se změnit.


Slevy platí pro:
- žáky, studenty - zlevněné vstupenky po předložení žákovské/studentské legitimace.
- osoby se zdravotním postižením - zlevněné vstupenky/zdarma po předložení průkazu se stupněm postižení.

Program

Florencie - dějiny umění a renesance • Siena - sv. Kateřina a Palio • San Gimgniano - středověký Manhattan • Arezzo - fantastický malíř Pierro della Francesca • Val d'Orcia - nejkrásnější „toskánské pohlednice“ • Pitigliano • Sorano - etruská minulost


Den 1
Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přílet do Říma. Transfer do hotelu v okolí Chianciano Terme, volný čas. Ubytování, večeře a přenocování. (Trasa cca 180 km)
 

Den 2
Po snídani přejezd do Florencie - města Medicejů. Prohlídku města začneme od Palazzo Pitti, nádherné malířské galerie, kde budeme moci obdivovat obrazy, mimo jiné Raphaela. Následně projdeme slavným mostem Ponte Vecchio k městské radnici Palazzo Vecchio, kde bude možnost fotografovat slavné sochy na náměstí a v Loggi dei Lanzi. Poté budeme pokračovat v procházce do dominikánského kostela Santa Maria Novella, kde uvidíme nádherné fresky Domenica Ghirlandaia, učitele Michelangela. Volný čas. Návrat do hotelu na přenocování. Tento den není večeře, doporučujeme večeři s florentským menu (za příplatek). (Trasa cca 250 km)


Den 3
Po snídani přejezd do San Gimignano - města soukromých věží, zvaného „středověkým Manhattanem“, které se od středověku nezměnilo. Věže sloužily nejen jako obrana, ale byly také symbolem bohatství a důležitosti majitele. Město San Giminano je také známé díky produkci vynikajícího bílého vína s ořechovou příchutí - Vernaccia. Odpoledne přejezd do středověkého města Siena známého díky světově proslulým dostihům Palio (dostihy na neosedlaných koních). Prohlídka hlavního náměstí Piazza Il Campo, které si do dnešního dne dochovalo svůj charakteristický tvar lastury a gotické katedrály s krásnými mramorovými podlahami. Návrat do hotelu na večeři a přenocování. (Trasa cca 350 km)


Den 4
Po snídani přejezd do Montalcina, města Etrusků a vína Brunello. V programu návštěva historického centra s Palazzo dei Priori, radnicí a slavnou pevností La Racca ze 4. století. Poté přejezd do Montepulciana, města známého díky červenému vínu Nobile. Procházka hlavní ulicí města, tzv. Corso, s krásnými paláci, Piazza Grande s radnicí a katedrálou. Následně přejezd do Pienzy, města papeže Pia II. a známého díky ovčímu toskánskému sýru. Procházka po Corso na náměstí Piazza Pio II. s katedrálou z 15. století. Volný čas. Tento den není večeře, doporučujeme ochutnávku místních produktů, včetně sýrů (ochutnávka za poplatek). Večer návrat do hotelu na přenocování. (Trasa cca 150 km)


Den 5
Po snídani přejezd do města Cortona nádherně ležícího na kopci Val di Chiana. Procházka středověkými ulicemi města zvěčněného ve filmu „Pod Toskánským sluncem“. Následně přejezd do Arezza, jednoho z nejdůležitějších etruských měst. Návštěva historického centra, prohlídka baziliky sv. Františka, kde budeme obdivovat nádherné fresky malíře Piero Della Francesca. Návrat do hotelu na přenocování. Tento den není večeře, doporučujeme toskánský večer (za poplatek). (Trasa cca 145 km)
 

Den 6
Po snídani přejezd do oblasti Maremma, kde navštívíme dvě slavná města postavená ze sopečného tufu: Sorano a Pittigliano. Krásně a výjimečně umístěná města založená Etrusky vyzařují kouzlo a jedinečnou historii. Následně návrat do hotelu na večeři a přenocování. (Trasa cca 185 km)


Den 7
Po snídani vystěhování z hotelu a transfer na letiště. (Trasa cca 60 km)
Přílet do Varšavy.


Upozornění k programu
Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno. Průvodce neprovází po muzejních objektech, historických centrech a jiných turistických objektech. S ohledem na ustanovení týkající se cestovního ruchu v Římě bude nutné využití veřejné hromadné dopravy během prohlídek. Pobytovou taxu se platí na místě, přímo v hotelech. Večeře jsou za příplatek (placené na místě). 


Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

Obsluha skupiny v systému TOUR GUIDE
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide.

Výlety v okolí

Upozornění! Fakultativní výlety jsou realizovány při min. 22 zájemcích.

Víza - informace pro prodejce

Osoby s jiným než českým občanstvím mohou podléhat jiným podmínkám udělení víza, proto prosím kontaktujte naše oddělení Rainbow za účelem ověření.

Hotel

Umístění

Hotel **/*** turistické třídy se nachází v blízkosti města Chianciano Terme.

.
K dispozici pro hosty

Recepce, restaurace, bar.

.
Catering

Kontinentální snídaně (chléb, máslo, džem, káva, mléko) a za příplatek večeře (možné v nedaleké italské restauraci), nápoje k večeři za příplatek.

.
Místní kategorie

**/ ***

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč