Aktuálně probíhá technická údržba stránek, která může zapříčinit zobrazení chybné ceny u některých zájezdů. Omlouváme se za případné komplikace a děkujeme za pochopení.
Ubytování AMC Obrázek0
Ubytování AMC Obrázek1
Ubytování AMC Obrázek2
Ubytování AMC Obrázek3
Ubytování AMC Obrázek4
Ubytování AMC Obrázek5
Ubytování AMC Obrázek6
Ubytování AMC Obrázek7
Ubytování AMC Obrázek8

Benelux - malé evropské mocnosti (verze komfort)

Belgie - Brugia
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přejezdy komfortním autokarem (WC, klimatizace, bar, video), ubytování v hotelech (viz níže): 5 nocí, stravování: kontinentální snídaně, turistický program (viz níže), služby průvodce, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, plavbu lodí, přejezdy hromadnou dopravou, jídla v restauracích, služby místních průvodců, set k poslechu systému Tour guide, pobytovou taxu cca 12 EUR (platí se přímo v hotelech) a jiné osobní výdaje. Orientační cena účasti v programu: cca 180 EUR (poplatek placený průvodci), cena 1 večeře cca 21 EUR (lze zakoupit na místě u průvodce), fakultativní výlet do Antverp - cca 10 EUR, v období od poloviny března do 14.května fakultativní výlet do Keukenhofu - cca 30 EUR. 

Důležité! Přečtěte si aktuální Covid podmínky vstupu do země.

Název zájezdu v polském jazyce: Beneluks - Małe potęgi Europy - Comfort
Kód zájezdu: AMC 

Program

Bez nočních přejezdů (2 tranzitní noclehy) • Amsterdam - „svobodné“ město • Rotterdam - největší přístav na světě • město Delft a královský porcelán • Haag a Nizozemsko v kostce • Bruggy - kouzlo středověku • Brusel - „čokoládové“ hlavní město Evropy • Lucembursko a finanční elita

Den 1
Odjezd z Polska dle řádu. Příjezd do okolí Osnabrück - Hengelo ve večerních hodinách. Ubytování a přenocování. (Trasa od hranice je cca 600 km)

Den 2
Po snídani vystěhování. Přejezd do centra Amsterdamu - známého jako nejliberálnější město světa. Následně návštěva brusírny diamantů (možnost nákupu!) a procházka půvabnými uličkami u kanálů do muzejní čtvrti. Poté prohlídka Rijksmuseum - Národního muzea s nádhernou sbírkou děl holandských mistrů, mimo jiné: Rembrandta, Vermeera, Halse (prohlídka s místním průvodcem). Odpoledne doporučujeme romantickou plavbu po amsterdamských kanálech. Během plavby lze obdivovat nádhernou architekturu kupeckých domů ze 17. století. Pro zájemce společná večeře (za příplatek u průvodce). Návštěva náměstí Dam s gotickým kostelem Nieuwe Kerk (Nový kostel), královským palácem a Národním památníkem. Volný čas na procházku nejstarší částí města s jeho barevnými uličkami a atmosférou doby „květinových dětí“: mimo jiné čtvrť Červených luceren, nové tržiště (z důvodu zákazu skupinových prohlídek jsou povoleny pouze individuální procházky). Přejezd do hotelu v okolí Haagu - Rotterdamu, přenocování. (Trasa cca 300 km)

Den 3
Po snídani vystěhování z hotelu. Přejezd do skanzenu větrných mlýnů (seznam světového dědictví UNESCO) ve vesnici Kinderdijk. Následně se vydáme na půlhodinovou plavbu podél řady větrných mlýnů a navštívíme vnitřek jednoho z nich. Krátká návštěva Delft, rodného města malíře Vermeera. Procházka na hlavní náměstí, kde vejdeme do jednoho z obchodů s nádherným královským porcelánem. Následně přejezd do Rotterdamu, kde se nachází největší nákladní přístav na světě. Jedná se o nejmodernější nizozemské město, které lze nejlépe obdivovat z Euromastu (vyhlídkové věže s rotujícím výtahem, který dosahuje výšky 185 m). Dalším bodem programu bude návštěva Haagu - centra nizozemské politiky. Během krátké procházky uvidíme starou radnici, kostel Grote Kerk a reprezentativní sídlo nizozemského parlamentu. Navštívíme také Madurodam - miniaturní model Holanska, kde budeme moci obdivovat celé Holandsko v měřítku 1:25. Pro zájemce společná večeře v restauraci (za příplatek u průvodce). Návrat do hotelu v okolí Haagu - Rotterdamu, přenocování. (Trasa cca 150 km)
Upozornění! V období od poloviny března do 14. května místo prohlídky města Delft navštívíme slavné květinové zahrady Keukenhof (fakultativní výlet za příplatek - cca 30 EUR).

Den 4
Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd do Belgie. Během cesty krátká návštěva Antverp (se souhlasem všech účastníků, za příplatek cca 10 EUR). Procházka starým městem s krásnými cechovými domy a nejvyšší gotickou katedrálou v Belgii. Přejezd do města Bruggy - vydáme se na neobvyklou cestu do středověké minulosti. Procházka nádherným, zachovalým starým městem (náměstí Grote Markt, kostel Notre-Dame, bazilika Svaté krve, domy obchodníků). Večer přejezd do Bruselu - kosmopolitní metropole světového významu. Následně procházka starým bruselským městem - zejména doporučujeme Grand Place s krásným Hotelem de Ville (městskou radnicí) a symbolem města - fontánou Manneken Pis neboli čůrajícím chlapečkem. Večer pro zájemce večeře ve starém městě (za příplatek u průvodce). Ubytování v hotelu v okolí Bruselu, přenocování. (Trasa cca 250 km)
 
Den 5
Po snídani vystěhování z hotelu. Panoramatická prohlídka Bruselu, během které uvidíme mimo jiné: Atomium (model symbolizující prvek železa zvětšený 185 miliardkrát), královský palác, čtvrť Evropské unie a Justiční palác, katedrálu sv. Michaela - patrona Bruselu. Následně přejezd do Lucemburska - finančního centra Evropy. Procházka starým městem (uvidíme mimo jiné: Place d'Armes, knížecí palác). Projdeme se také po hradbách lucemburské citadely a budeme obdivovat majestátní krajinu. Volný čas na hlavním náměstí s kavárnami a restauracemi. Přejezd do hotelu v okolí Dortmundu, ubytování a přenocování. (Trasa cca 500 km)

Den 6
Po časné snídani vystěhování a přejezd do Polska. (Torzym cca 17.00) (Trasa cca 700 km)

Upozornění k programu
- Program může být změněn.
- Průvodce neprovází po muzejních objektech. 
- V roce 2019 začaly platit předpisy, které zakazují vjezd turistickým autokarům do centra Amsterdamu. Z tohoto důvodu se bude prohlídka města konat pěšky nebo městskou hromadnou dopravou, a autokar zůstane mimo centrum města.  

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

NOVINKA - obsluha skupiny v systému TOUR GUIDE
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide.   

Hotel

Ubytování
Dvouhvězdičkové/tříhvězdičkové hotely - nachází se mimo navštěvovaná města (20 - 40 km). 5 nocí: v Nizozemsku 3, v Belgii 1 a v Německu 1.

Pokoje
Komfortní s koupelnou, WC a TV.

Vybavení
Bar a recepce

Strava
Kontinentální snídaně

Místní kategorie
**/***

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.4 Kč