Ubytování AMC Obrázek0
Ubytování AMC Obrázek1
Ubytování AMC Obrázek2
Ubytování AMC Obrázek3
Ubytování AMC Obrázek4
Ubytování AMC Obrázek5
Ubytování AMC Obrázek6
Ubytování AMC Obrázek7
Ubytování AMC Obrázek8

Benelux - malé evropské mocnosti (verze komfort)

Belgie - Brugia
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přejezdy komfortním autokarem (WC, klimatizace, bar, video), ubytování v hotelech (viz níže): 5 nocí, stravování: kontinentální snídaně, turistický program (viz níže), služby průvodce, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, plavbu lodí, přejezdy hromadnou dopravou, jídla v restauracích, služby místních průvodců, set k poslechu systému Tour guide, pobytovou taxu cca 20 EUR (platí se přímo v hotelech) a jiné osobní výdaje. Orientační cena účasti v programu: cca 190 EUR (poplatek placený průvodci), cena 1 večeře cca 23EUR (lze zakoupit na místě u průvodce), fakultativní výlet do Antverp - cca 10 EUR, v období od poloviny března do 14.května fakultativní výlet do Keukenhofu - cca 32 EUR. 

Důležité! Přečtěte si aktuální Covid podmínky vstupu do země.

Název zájezdu v polském jazyce: Beneluks - Małe potęgi Europy - Comfort
Kód zájezdu: AMC 

Program

Bez nočních přejezdů (2 tranzitní noclehy) • Amsterdam - „svobodné“ město • Rotterdam - největší přístav na světě • město Delft a královský porcelán • Haag a Nizozemsko v kostce • Bruggy - kouzlo středověku • Brusel - „čokoládové“ hlavní město Evropy • Lucembursko a finanční elita

Den 1
Odjezd z Polska dle řádu. Příjezd do okolí Osnabrück - Hengelo ve večerních hodinách. Ubytování a přenocování. (Trasa od hranice je cca 600 km)

Den 2
Po snídani vystěhování. Přejezd do centra Amsterdamu - známého jako nejliberálnější město světa. Následně návštěva brusírny diamantů (možnost nákupu!) a procházka půvabnými uličkami u kanálů do muzejní čtvrti. Poté prohlídka Rijksmuseum - Národního muzea s nádhernou sbírkou děl holandských mistrů, mimo jiné: Rembrandta, Vermeera, Halse (prohlídka s místním průvodcem). Odpoledne doporučujeme romantickou plavbu po amsterdamských kanálech. Během plavby lze obdivovat nádhernou architekturu kupeckých domů ze 17. století. Pro zájemce společná večeře (za příplatek u průvodce). Návštěva náměstí Dam s gotickým kostelem Nieuwe Kerk (Nový kostel), královským palácem a Národním památníkem. Volný čas na procházku nejstarší částí města s jeho barevnými uličkami a atmosférou doby „květinových dětí“: mimo jiné čtvrť Červených luceren, nové tržiště (z důvodu zákazu skupinových prohlídek jsou povoleny pouze individuální procházky). Přejezd do hotelu v okolí Haagu - Rotterdamu, přenocování. (Trasa cca 300 km)

Den 3
Po snídani vystěhování z hotelu. Přejezd do skanzenu větrných mlýnů (seznam světového dědictví UNESCO) ve vesnici Kinderdijk. Následně se vydáme na půlhodinovou plavbu podél řady větrných mlýnů a navštívíme vnitřek jednoho z nich. Krátká návštěva Delft, rodného města malíře Vermeera. Procházka na hlavní náměstí, kde vejdeme do jednoho z obchodů s nádherným královským porcelánem. Následně přejezd do Rotterdamu, kde se nachází největší nákladní přístav na světě. Jedná se o nejmodernější nizozemské město, které lze nejlépe obdivovat z Euromastu (vyhlídkové věže s rotujícím výtahem, který dosahuje výšky 185 m). Dalším bodem programu bude návštěva Haagu - centra nizozemské politiky. Během krátké procházky uvidíme starou radnici, kostel Grote Kerk a reprezentativní sídlo nizozemského parlamentu. Navštívíme také Madurodam - miniaturní model Holanska, kde budeme moci obdivovat celé Holandsko v měřítku 1:25. Pro zájemce společná večeře v restauraci (za příplatek u průvodce). Návrat do hotelu v okolí Haagu - Rotterdamu, přenocování. (Trasa cca 150 km)
Upozornění! V období od poloviny března do 14. května místo prohlídky města Delft navštívíme slavné květinové zahrady Keukenhof (fakultativní výlet za příplatek - cca 32 EUR).

Den 4
Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd do Belgie. Během cesty krátká návštěva Antverp (se souhlasem všech účastníků, za příplatek cca 10 EUR). Procházka starým městem s krásnými cechovými domy a nejvyšší gotickou katedrálou v Belgii. Přejezd do města Bruggy - vydáme se na neobvyklou cestu do středověké minulosti. Procházka nádherným, zachovalým starým městem (náměstí Grote Markt, kostel Notre-Dame, bazilika Svaté krve, domy obchodníků). Večer přejezd do Bruselu - kosmopolitní metropole světového významu. Následně procházka starým bruselským městem - zejména doporučujeme Grand Place s krásným Hotelem de Ville (městskou radnicí) a symbolem města - fontánou Manneken Pis neboli čůrajícím chlapečkem. Večer pro zájemce večeře ve starém městě (za příplatek u průvodce). Ubytování v hotelu v okolí Bruselu, přenocování. (Trasa cca 250 km)
 
Den 5
Po snídani vystěhování z hotelu. Panoramatická prohlídka Bruselu, během které uvidíme mimo jiné: Atomium (model symbolizující prvek železa zvětšený 185 miliardkrát), královský palác, čtvrť Evropské unie a Justiční palác, katedrálu sv. Michaela - patrona Bruselu. Následně přejezd do Lucemburska - finančního centra Evropy. Procházka starým městem (uvidíme mimo jiné: Place d'Armes, knížecí palác). Projdeme se také po hradbách lucemburské citadely a budeme obdivovat majestátní krajinu. Volný čas na hlavním náměstí s kavárnami a restauracemi. Přejezd do hotelu v okolí Dortmundu, ubytování a přenocování. (Trasa cca 500 km)

Den 6
Po časné snídani vystěhování a přejezd do Polska. (Torzym cca 17.00) (Trasa cca 700 km)

Upozornění k programu
- Program může být změněn.
- Průvodce neprovází po muzejních objektech. 
- V roce 2019 začaly platit předpisy, které zakazují vjezd turistickým autokarům do centra Amsterdamu. Z tohoto důvodu se bude prohlídka města konat pěšky nebo městskou hromadnou dopravou, a autokar zůstane mimo centrum města.  

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

NOVINKA - obsluha skupiny v systému TOUR GUIDE
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide.   

Hotel

K dispozici pro hosty

bar a recepce

Ubytování

Hotely **/*** - nacházející se mimo památková města (20 - 40 km), (5 zahájených hotelových nocí: v Nizozemsku - 3, v Belgii - 1, v Německu - 1).

Pokoje: komfortní s koupelnou a WC a TV.

.
Catering

kontinentální snídaně

Místní kategorie

**/***

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč