Ubytování FBA Obrázek0
Ubytování FBA Obrázek1
Ubytování FBA Obrázek2
Ubytování FBA Obrázek3
Ubytování FBA Obrázek4
Ubytování FBA Obrázek5
Ubytování FBA Obrázek6
Ubytování FBA Obrázek7
Ubytování FBA Obrázek8
Ubytování FBA Obrázek9
Ubytování FBA Obrázek10

Bergen a Stavanger - ukryté uprostřed fjordů

Norsko
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní taxy, přejezd komfortním autokarem (klimatizace, WC, video, minibar), všechny přejezdy trajekty v Norsku (bez kajut - většinou sedadla jak v letadle), ubytování v hotelech viz níže (6 nocí), stravování: snídaně (6), turistický program (viz níže), pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, poplatky pro místní průvodce, rezervační poplatky, spropitné - orientační náklady na účast v programu prohlídek cca 150 EUR/os. (platí se povinně průvodci na místě).
Fakultativní výlety: výjezd na Stegastein cca 20 EUR/os.; Troldhaugen + koncert cca 30 EUR/os. Upozornění! Výjezdy na vyhlídková místa závisí na povětrnostních podmínkách a počtu zájemců. Cena nezahrnuje další jídla a jiné osobní výdaje.
Možnost dokoupení 6 večeří v hotelech (dle cen v ceníku).

Důležité! Přečtěte si aktuální Covid podmínky vstupu do země.

Název zájezdu v polském jazyce: Bergen i Stavanger - ukryte wśród fiordów
Kód zájezdu: FBA 

Program

Přímořské město Bergen - rybí trh, dřevěné stavby a malebné hory • Stavanger - středověká katedrála Domkirke • vlak Flåmsbana • nejkrásnější norské fjordy - Geirangerfjord, Hardangerfjord a Sognefjord • výlet k ledovcovému jazyku • působivá Cesta trollů

Den 1
Sraz u stanovišť Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla do Stavangeru na jednotlivých letištích. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Po příletu transfer do hotelu v okolí Stavangeru, ubytování a volný čas (hotelový den začíná kolem 15:00 hodiny). (Trasa cca 50 km)

Den 2
Po snídani vystěhování. Přejezd vyhlídkovou trasou ve směru Stavangeru - rušného a barevného města, které bylo kdysi známé díky výrobě rybích konzerv. Nyní je jedním z hlavních center ropného průmyslu v Norsku. Po dojezdu prohlídka Stavangeru: nádherného starého města s bílými dřevěnými domy s malými zahradami plnými květin a dlážděnými uličkami šplhajícími po okouzlujících kopcích, katedrály Stavanger Domkirke, postavené v roce 1125 z šedého kamene a kosmopolitního centra Stavangeru. Na závěr navštívíme impozantní komplex Petroleum Museum (lze zde vidět mimo jiné: vrtnou plošinu po rekonstrukci a zúčastnit se simulované záchrany). Volný čas. Následně přejezd ve směru nádherné vesnice Norheimsund ležící u druhého nejdelšího fjordu Norska - Hardangerfjordu, jehož okolí je známé díky výjimečné kráse, mírnému klimatu a tisícům ovocných stromů. Během cesty dva přejezdy trajektem Mortavik-Arsvågen a Jektevik-Hodnanaes. Ubytování a přenocování v hotelu. (Trasa cca 260 km)

Den 3
Po časné snídani vystěhování a přejezd do městečka Voss. Odtud se vydáme na cca 2hodinovou cestu slavnou železniční trati - Flåmsbana, jejíž vlaky musí překonat vzdálenost 20 km a více než 860 m výškový rozdíl, aby mohly dojet do poslední stanice na trase. Doprovázet nás budou nádherné výhledy. Příjezd do Flåmu - malého městečka ležícího v údolí mezi horami na konci Aurlandsfiordu. Následně volný čas. Pro zájemce přejezd k jednomu z nejmalebnějších vyhlídkových míst v Norsku (za poplatek). Stegastein je vyhlídková platforma, která se nachází 650 m nad vodní hladinou. Je postavena ze dřeva a skla, „zapuštěná“ 30 m hluboko do fjordu Aurlandsfjord - již samotný dojezd horskou cestou na Stegastein poskytne nezapomenutelný zážitek. Následně krátký přejezd trajektem z Fodnesu do Manhalleru přes největší norský fjord - Sognefjord (během cesty do Fodnesu přejezd nejdelším silničním tunelem světa Leardaltunelem - 24,5 km dlouhým). Dále naše cesta povede národní turistickou stezkou Sognefjell přes nejvyšší průsmyk Norska (do 1434 m n. m.). Za hezkého počasí lze obdivovat zasněžené vrcholky hor. Dojezd na přenocování do okolí Boverdalenu. (Trasa cca 350 km)

Den 4
Po snídani vystěhování. Následně pojedeme do městečka Lom, kde uvidíme jeden z nejlépe zachovaných sloupových kostelů (stavkirke). Poté přejezd do města Geiranger (za hezkého počasí možnost výjezdu na horu Dalsnibba - neobvyklé vyhlídkové místo, které se nachází ve výšce 1500 m n. m.) a plavba po fjordu, který byl v roce 2005 zapsán na seznamu Světového dědictví UNESCO - trasa vede uprostřed svislých skal, které spadají do moře a vodopády dosahujícími až 250 metrů. Následně přejezd nádhernou Cestou orlů směrem k vesnici Eidsdal. Další přejezd trajektem Eidsdal - Linge. Přejezd slavnou Cestou trollů s výhledem na vodopád Stigfossen a Trollí stěnu. Následně dojezd do Molde nazývaného Městem růží. Ubytování a přenocování v hotelu. (Trasa cca 290 km) 

Den 5
Po snídani a vystěhování plavba trajektem do Vestnes a přejezd do půvabného přístavního města Ålesund. Výjezd na vyhlídkové místo Aksla, odkud se rozprostírá výhled na oceán, hory a panorama města (v závislosti na počasí). Následně procházka městem Ålesund. Město, které zcela vyhořelo v roce 1904, bylo přestavěno v secesním stylu. Poté přejezd k Briksdalu a výlet k Briksdalsbreenu - jednomu z jazyků ledovce Jostedalsbreen. Výlet je realizován ve speciálně upravených vozidlech. Následně dojezd horskými cestami do hotelu v okolí Førde, přenocování. (Trasa cca 380 km)

Den 6
Po snídani vystěhování a přejezd ve směru Lavik. Přejezd trajektem přes nejdelší fjord v Norsku - Sognefjord - do města Oppedal. Přejezd do Bergenu. Návštěva v pohádkovém Troldhaugenu - panství nejslavnějšího norského skladatele Edvarda Griega (pro zájemce, za poplatek). Nejdřív uvidíme dům a zahradu, následně v pokoji s výhledem na fjord a chatu, v němž skládal, budeme moci poslouchat 30minutový klavírní koncert jeho skladeb. Následně procházka Bergenem s místním průvodcem. V programu mimo jiné: návštěva Torgetu - různorodého rybího trhu, starého přístavu Bryggen se středověkou tvrzí Bergenhus tyčící se nad městem, procházka Tyskebryggenem s charakteristickými dřevěnými budovami. Následně výjezd lanovkou na kopec Fløyen (320 m n. m.), ze kterého se rozprostírá nádherný výhled na Bergen a fjordy. Po prohlídce města přejezd do hotelu v okolí Bergenu. (Trasa cca 220 km)

Den 7
Snídaně (nebo snídaňové balíčky pro klienty s odletem brzy ráno), vystěhování z hotelu (max. do 10:00 hodin). Následně transfery na letiště v Bergenu. Odlet do Polska.

Upozornění k programu
- Program může být změněn. 
- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či obráceno.
- Průvodce neprovází po muzejních objektech.
- Doporučujeme vhodnou obuv na horskou turistiku.
- Doporučujeme vzít kartu EHIC (evropský průkaz zdravotního pojištění) - usnadňuje využití lékařské pomoci na místě.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Hotel

Hotely *** (celkem 7 nocí); ve velkých městech řetězcové hotely, nejčastěji řetězce Quality nebo Rica; na severu Skandinávie (mimo velká města) možnost ubytování v malých rodinných hotelech.

Pokoje: komfortní, dvoulůžkové pokoje (možnost přistýlky) s koupelnou a WC, často s TV.

Vybavení: v hotelu je obvykle restaurace, bar a recepce.

Strava: snídaně (nejčastěji formou bufetu).

Místní kategorie: ***/****

Trajekty: místní - bez kajut a bez stravy.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč