Právě probíhá aktualizace zájezdů a některé termíny se proto nemusí zobrazovat správně. Děkujeme za pochopení.
Ubytování IRD Obrázek0
Ubytování IRD Obrázek1
Ubytování IRD Obrázek2
Ubytování IRD Obrázek3
Ubytování IRD Obrázek4
Ubytování IRD Obrázek5
Ubytování IRD Obrázek6
Ubytování IRD Obrázek7
Ubytování IRD Obrázek8
Ubytování IRD Obrázek9
Ubytování IRD Obrázek10
Ubytování IRD Obrázek11
Ubytování IRD Obrázek12
Ubytování IRD Obrázek13
Ubytování IRD Obrázek14
Ubytování IRD Obrázek15

Bohatství na obou stranách Perského zálivu

Spojené arabské emiráty
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Hotely odpovídající standardu *** podle kategorizace organizátora - (celkem 8 nocí).

Pokoje: dvoulůžkové pokoje jsou vybaveny koupelnou s WC (v některých hotelech mohou být tradiční íránské toalety), klimatizací, často i TV.

Strava: snídaně a za příplatek večeře (v uvedených dnech, obvykle v hotelových restauracích); nápoje k večeři za příplatek.

Vybavení: v areálu hotelu se nachází restaurace, bar, recepce s trezory.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní taxy, transfery klimatizovaným autokarem nebo minibusem, ubytování v hotelech dle programu (8 nocí nebo 15 nocí pro klienty, kteří si prodloužili pobyt v Emirátech), stravování: snídaně, pro klienty, kteří si prodloužili pobyt v Emirátech - stravování dle popisu vybraného hotelu, služby polského zástupce během odbavení na letišti ve Varšavě, služby polského průvodce nebo polsky mluvícího zástupce místního kontrahenta během poznávací části, turistický program (viz níže) a pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: služby místních průvodců, vstupné, rezervační poplatky a spropitné (celkem cca 290 USD/os., povinný poplatek na místě), pobytovou taxu v Dubaji (cca 20 USD/pokoj/poznávací část - povinný poplatek v hotelu) a při výběru druhého týdne pobytu (taxa a záloha) - výše pobytové taxy a zálohy závisí na hotelu; další osobní výdaje. 

Možnost příplatku večeří během poznávací části (7) v rezervačním systému (nápoje za příplatek).

V emirátech (při prodloužení zájezdu v pobytové části) se platí pobytová taxa na místě: ve 3* hotelech cca 10 AED/pokoj/noc, ve 4* hotelech cca 15 AED/pokoj/noc, v 5* hotelech cca 20 AED/pokoj/noc.

Důležité! Přečtěte si aktuální Covid-19 podmínky vstupu do země.

Název zájezdu v polském jazyce: Bogactwa obu stron Zatoki Perskiej
Kód zájezdu: IRD 

Program

Teherán - paláce šáhů v Alpské scenérii • Isfahán - legendární „polovina světa“ • Šíráz - město básníků a zahrad • Persepolis - náboženské centrum starověké perské říše • Nakš-e Rustam - starověké hrobky králů • Dubaj - největší a nejdražší stavby světa • Abu Dhabi - hlavní město emirátů a největší mešita • Ferrari World (fakultativně) • možné prodloužení pobytu ve Spojených arabských emirátech

Den 1
Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě 2 hodiny před plánovaným odletem letadla - stanoviště Rainbow se nachází v zóně „Biura Podróży“, mezi zónou letiště B a C (naproti obchodu „Virgin“). Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přelet do Teheránu (možnost přestupů). Po příletu celní a pasové odbavení. Transfer do hotelu v okolí Teheránu. Tento den není v hotelu večeře (týká se klientů, kteří dokoupili program večeří).

Den 2
Po pozdní snídani v hotelu prohlídka Teheránu, hlavního města Íránu, ležícího na svazích pohoří Alborz. Teherán s cca 16 miliony obyvatel je největším městem na Blízkém východě. Nachází se zde mnoho muzeí a palácových komplexů, z nichž navštívíme Muzeum koberců (Carpet Museum), palácový komplex Golestan - hlavní atrakci hlavního města (UNESCO), v němž uvidíme přepych, jakým se obklopovala rodina šáha. Projedeme bohatými čtvrtěmi severního Teheránu k palácovému komplexu Saadabad - sídlo posledních šáhů Íránu, jež se nachází v obrovském parku s výhledem na vrcholky hor Alborz. Uvidíme také ikonu města: Sochu svobody a všudypřítomné nástěnné malby, prezentující pohled Íránské islámské republiky na různé společensko-politické problémy. Návrat do hotelu, večeře (fakultativně) a přenocování. (Trasa cca 100 km)

Den 3
Po snídani vystěhování z hotelu a odjezd do Isfahánu. Cestou projedeme do Kashanu: města - oázy na trase spojující Teherán s Kermanem, regionem známým pro svá růžová pole. Uvidíme ty nejzajímavější památky: domy bohatých kupeckých rodin, navštívíme nejreprezentativnější část městského perského paláce - rezidenci Tabatabai. Navštívíme také zachované lázně sultána Amira Ahmada, ve kterých se dozvíme, jaké funkce, kromě hygienických, plnila taková místa na Blízkém východě. Navštívíme také vesnici Abyan známou v Íránu díky bludišti ulic a charakteristické červené barvě budov. Přejezd do Isfahánu, ubytování v hotelu (možné v pozdních večerních hodinách), večeře (fakultativně) a přenocování. (Trasa cca 500 km)

Den 4
Po snídani se vydáme na prohlídku Isfahánu, kterou začneme přejezdem do arménské čtvrti Nová Džolfa, kde navštívíme bohatě zdobenou arménskou katedrálu Vank - důkaz o náboženské toleranci Íránské islámské republiky. Během cesty do centra navštívíme také Páteční mešitu (Masdžid-e džámí), která by se díky směsici stavebních stylů mohla vydávat za encyklopedii muslimské architektury. Konečně dojedeme k Imámovu náměstí (jednomu z největších na světě), které bylo donedávna nazýváno Nakš-e džahán, čili „Obraz světa“, což má odrážet význam a krásu památek, které jsou tam shromážděny. Navštívíme mešitu Imáma Chomejního (Masdžed-e Emám), která dominuje nad okolím a nejkrásnější íránskou mešitu Lotfallah, která je známá díky dlaždicovým dekoracím a hře světel. Následně navštívíme palác Ali Qapu - reprezentativní část královského komplexu, poté se projdeme pod arkádami, které skrývají řemeslné obchody a dílny. Navštívíme také pavilon Chehel Sotoun s překrásnou zahradou, která byla dříve používána k zábavě a setkáním. Volný čas k nakupování v isfahánském bazaru. Návrat do hotelu, večeře (fakultativně) a přenocování. (Trasa cca 50 km)

Den 5
Po časné snídani následuje vystěhování z hotelu a přejezd ve směru Šírázu. Cestou navštívíme Nakš-e Rustam - údolí, ve kterém byly do vysokých skalních stěn vytesány hrobky a pohřbili zde čtyři perské krále z dynastie Achaemenid. Vstupy do hrobek jsou zdobeny krásnými reliéfy. Následně přejedeme do Persepolis, jednoho z hlavních starověkých měst perské říše. Je to pozoruhodně velký komplex chrámů a paláců, jehož majetek byl slavný po celém starověkém světě. Persepolis, jehož perský název zní Tacht-e Dschamschid, je obzvlášť silně spojeno s mytologií starověkého Íránu a tvořilo po mnoho staletí náboženské centrum země. Ve večerních hodinách příjezd do Šírázu, ubytování v hotelu, večeře (fakultativně) a přenocování. (Trasa cca 500 km)

Den 6
Po časné snídani prohlídka Šírázu, známého jako město básníků a zahrad. Navštívíme mauzoleum oblíbeného perského básníka Háfeze ze Šírázu, které se nachází v krásné zahradě. Následně přejedeme kolem pevnosti Arg-e Karim Khan, která se tyčí nad centrem města, k rezidenci Narandžestán ležící v útulné zahradě proslulé svými různorodými dekoracemi. Na konci prohlídky uvidíme krásně zdobenou mešitu Násir al Mulk, známou pro své kaleidoskopické hry světla a růžových dlaždic. (Trasa cca 30 km). Po zakončení prohlídky přejezd na letiště v Šírázu a odlet do Šarže nebo Dubaje. Po celním a pasovém odbavení transfer do hotelu v Dubaji (nebo okolí), večeře (fakultativně) a přenocování.

Den 7
Po snídani prohlídka Dubaje. Nejdřív se vydáme směrem ke starým částem města, kde se projdeme po hezky obnovené čtvrti Al Fahidi. Úzkými uličkami dojdeme k Muzeu kávy (možnost ochutnávky místní arabské kávy připravené místním způsobem), k fragmentům městských hradeb a navštívíme jeden z tradičních domů. Projdeme se také podél dubajského zálivu do přístavu lodí abra, kterými se dopravíme na protější břeh. Budeme pozorovat město z vody. Navštívíme slavný dubajský trh se zlatem a kořením. Volný čas na nákupy. Navštívíme největší nákupní centrum světa - Dubai Mall, ve kterém se projdeme kolem největších atrakcí, mimo jiné: akvária, kluziště a vodopádu s můstky. Vyjedeme také na vyhlídkovou terasu nejvyššího mrakodrapu na světě - Burj Kalifa a na závěr uvidíme ukázku „tančících fontán“. Odpoledne navštívíme Marinu - čtvrť s nejvyššími apartmány na světě. Pro zájemce možnost plavby jachtou kanály mezi mrakodrapy - nejlepší možnost obdivování této čtvrti (za poplatek cca 30 USD/os.). Následně přejedeme na slavné souostroví uměle vytvořených ostrovů ve tvaru palmy - Palm Jumeirah, na jehož konci se nachází luxusní hotel Atlantis. Navštívíme v něm obrovské akvárium „Lost Chambers”, ve kterém žije cca 65000 zvířat. Na pevninu se vrátíme magnetickým vláčkem Mono Rail, z něhož lze dobře vidět panorama ostrova „Palm Jumeirah“ a jeho budovy. Přejedeme také na pláž Jumeirah, kde bude příležitost ověřit si teplotu vody v Perském zálivu, ale i čas na fotografování jedné z nejznámějších ikon města - hotelu Burj Al Arab (slavné plachetnice). Navštívíme také komplex Madinat Jumeirah, nazývaný „dubajskými Benátkami“. Následně přejedeme do nedalekého nákupního centra - Mall of the Emirates, jehož největším lákadlem je první blízkovýchodní zastřešená a celoročně otevřená sjezdovka na světě. Večer návrat do hotelu v Dubaji (nebo okolí), přenocování. Večeře (fakultativně). (Trasa cca 40 km)  

Den 8
Po snídani přejezd do Abu Dhabi, hlavního města Spojených arabských emirátů. Uvidíme mešitu šejka Zayeda, jež je impozantní svou velikostí, přepychem a krásou - založenou prvním prezidentem Spojených arabských emirátů. Následně přejezd do centra. Zastavíme se na fotografování na vyhlídkovém místě na nejluxusnější hotel na světě - Emirates Palace a palác prezidenta Spojených arabských emirátů. Poté navštívíme Heritage Village - muzeum, kde uvidíme způsob života dávných obyvatel Abu Dhabi před petrodolarovým boomem. Uvidíme, jak se během jedné generace chudá rybářská vesnice proměnila na jedno z nejkrásnějších měst na světě. Dalším bodem programu bude projížďka promenádou Corniche směrem k přístavu. Navštívíme také trh s datlemi ležící ve východní části ostrova. Poté se ocitneme na Ostrově štěstí - Saadiyat Island, kde uprostřed krajiny vyniká kopule muzea Louvre Abu Dhabi. Následně návrat do hotelu v Dubaji (nebo okolí), večeře (fakultativně); přenocování. (Trasa cca 300 km)
Upozornění! Tento den možnost návštěvy zábavního parku Ferrari World (za poplatek cca 95 USD/os.). Pro zájemce o tuto nabídku příjezd na vlastní náklady taxíkem po návštěvě mešity šejka Zayeda. Zájemci o tuto nabídku se již neúčastní další prohlídky města, návrat do hotelu se skupinou.   

Den 9
V brzkých ranních hodinách vystěhování z hotelu a transfer na letiště v Dubaji. Pro klienty, kteří si prodloužili pobyt (odhlášení z hotelu do 10:00 hodiny) - transfer do vybraného hotelu. V závislosti na hodině odletu snídaně v hotelu (nebo balíček na cestu). Odlet do Polska.

Pro zájemce existuje za příplatek možnost prodloužit svou dovolenou o týdenní pobyt v hotelech ve Spojených arabských emirátech. Popisy hotelů v sekci „Pobyt ve Spojených arabských emirátech“ a v rezervačním systému.

Upozornění k programu
- Časy odletů/návratů se mohou změnit. Prosíme o ověření hodin před odletem na R.pl/rozklady
- Program je rámcový. Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či obráceno.
- Průvodce neprovází po muzejních objektech.
- Nejlépe směnitelnou měnou v SAE je americký dolar (USD).
- V Íránu není možné učinit jakoukoli platbu mincemi EUR - jsou přijímány pouze bankovky; stejně tak není možné platit bankovkami USD staré edice, tj. s malými portréty prezidentů.
- Neexistuje žádný způsob, jak vybírat hotovost z íránských bankomatů.
- Elektrické zásuvky ve většině hotelů ve Spojených Arabských Emirátech vyžadují adaptér (k dispozici na recepci, lze také zakoupit v místních obchodech, cca 5 USD).
- Při vstupu do některých objektů je vyžadováno odpovídající oblečení: dlouhé kalhoty, košile s krátkým rukávem (s límečkem) a plné boty pro muže a dlouhé sukně (ke kotníkům) a halenky zakrývající ruce (k zápěstí) pro ženy. Írán je zemí přísně dodržující zásady muslimského náboženství, proto je nemožné dovážet jakýkoliv alkohol.
- V Íránu musí mít ženy vlasy zakryté šátky a nosit kalhoty nebo sukně a tuniky zakrývající: dekolt, ruce k zápěstí a nohy ke kolenům. Muži musí mít zakrytá ramena a nosit dlouhé kalhoty (šortky, bermudy, capri kalhoty - nejsou povoleny). Tato pravidla se vztahují i ​​na turisty.
- Írán je z pohledu turisty zcela bezpečnou zemí. Rozšířené stereotypy pramení pouze z politických vztahů mezi Íránem a dalšími zeměmi. Ve skutečnosti jsou Íránci známí svou pohostinností a shovívavým postojem k turistům.
- Vzhledem ke specifické náboženské kultuře země, zejména v období svátků (místní státní a náboženské svátky) se může změnit organizace poznávací a pobytové části (např. pořadí prohlídek, otevírací hodiny muzejních objektů a chrámů, hodiny servírování pokrmů a jejich složení).
- Klienti, kteří mají ve svém cestovním pase izraelské razítko, se nemohou účastnit zájezdu.
- Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu.
- Vzhledem k zákonům Íránské islámské republiky nemohou ženy obsadit první řadu v autobuse, který se pohybuje po celé zemi. Týká se to také těch, kteří si zakoupili „příplatek za první místa v autokaru“. Možnost obsazení sedadel od druhé řady autobusu. 
 
Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Víza

Vízum do Íránu 
- občané ČR potřebují pro vstup na území Íránu vízum,
- žádosti o víza všech typů se nyní podávají elektronicky na adrese: https://evisatraveller.mfa.ir
- podmínkou je držení cestovního pasu platného ještě min. 6 měsíců po vypršení platnosti víza.

Spojené arabské emiráty zrušily s platností od 7. května 2015 vízovou povinnost pro obyvatele České republiky. Tato dohoda se vztahuje na krátkodobé pobyty. Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu.

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:30 - 16:30

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.3 Kč