Ubytování JCB Obrázek0
Ubytování JCB Obrázek1
Ubytování JCB Obrázek2
Ubytování JCB Obrázek3
Ubytování JCB Obrázek4
Ubytování JCB Obrázek5
Ubytování JCB Obrázek6
Ubytování JCB Obrázek7
Ubytování JCB Obrázek8
Ubytování JCB Obrázek9
Ubytování JCB Obrázek10
Ubytování JCB Obrázek11
Ubytování JCB Obrázek12
Ubytování JCB Obrázek13

Borneo, Jáva a Celebes - Sundský stroj času

Indonésie - Bali
Poznávací + pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou (s přestupem) na trase Varšava - Denpasar - Varšava, přelety místními linkami na trase: Denpasar - Semarang, Semarang - Panglakanbun, Panglakanbun - Semarang, Surabaya - Makassar a Makassar - Denpasar, letištní taxy, ubytování v hotelech (12 nocí), transfery vlaky a klimatizovaným autokarem dle programu, stravování dle programu, služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, služby polského průvodce během prohlídek, turistický program (viz níže), pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, povinný poplatek na odměny pro místní průvodce, spropitné pro řidiče, nosiče zavazadel, číšníky, hotelový personál atd. (celkem vstupenky, průvodci, plavby lodí a spropitné - cca 265 USD, platí se povinně průvodci jako balíček), fakultativní výlety uvedené v programu (za poplatek), další jídla během výletu a nápoje k jídlům.

Důležité! Přečtěte si aktuální Covid podmínky vstupu do země.

Název zájezdu v polském jazyce: Borneo, Jawa i Celebes - Sundajski wehikuł czasu
Kód zájezdu: JCB

Program

Panenské lesy a orangutani na Borneu • unikátní řemeslo v Yogyakartě • impozantní budhistické chrámy v Borobudur • východ slunce nad sopkou Bromo • zavěšené hroby na ostrově Celebes • pobyt na ostrově Bali - jedinečná folklórní představení 

Den 1
Sraz 3 hodiny před plánovaným odletem letadla na letišti F. Chopina, Varšava - stanoviště Rainbow se nachází v zóně „Biura Podróży“, mezi zónou letiště B a C (naproti obchodu „Virgin“). Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přelet do Denpasaru pravidelnou linkou (s přestupem na jednom z evropských letišť nebo v některé ze zemí Arabského poloostrova).

Den 2
Přílet do Denpasaru, čas na odpočinek po cestě. Ubytování a přenocování v hotelu na Bali.

Den 3
Po snídani vystěhování z hotelu a transfer na letiště. Přelet do města Semarang, kde si prohlídneme čtvrť nazývanou „Malé Holandsko“ se zachovalými prvky koloniální architektury z 18. a 19. století. Prohlédneme si mimo jiné okrouhlý kostel Geraja Blenduk a někdejší sídlo holandské železniční společnosti východní Indie - Lawang Sewu. Večeře a přenocování v hotelu v Semerangu. (Vnitřní přelet)

Den 4
Po snídani vystěhování z hotelu a transfer na letiště. Přelet do Pangkalan Bun na ostrově Borneo. Po příletu přejezd do Kumai, kde se nalodíme na tradiční lodě a poplujeme přes Národní park Puting Tanjung, který chrání panenské lesy Bornea společně s jejich obyvateli (četné druhy primátů, ptáků a plazů). Ubytování, večeře a přenocování v ekologických lodgích na území parku - jednoduché, ale pohodlně zařízené pokoje s koupelnami. (Vnitřní přelet)

Den 5
Po snídani celodenní výlet lodí po řece Sekonyer, která protéká hustým deštným pralesem a vytváří nesčetné meandry. Během plavby, při trošce štěstí, budeme moct pozorovat život zvířat, která obydlují tento prales, jako například: makakové, kahauové nosatí nebo zoborožcovití. Navštívíme rovněž středisko, které se zabývá péčí a rehabilitací orangutanů (Pondok Tanguy nebo Camp Leakey), kde budeme mít možnost je vidět v době krmení. Oběd. Návrat do lodgí na večeři a přenocování.

Den 6
Po snídani transfer na letiště v Pangkalan Bun a přelet do Semarangu. Následně přejezd na prohlídku Borobudur, jednoho z největších a nejlépe zachovalých buddhistických chrámů na světě, který je zapsán na seznamu Světového dědictví UNESCO. Chrám pochází z přelomu 7. a 8. století a je náboženským centrem buddhismu na Jávě. Často je srovnáván s chrámem Angkor Wat v Kambodži nebo s chrámy v Baganu v Barmě. Pokud to bude časově možné, uvidíme během cesty do hotelu v Yogyakartě ještě menší chrám Mendut. Oběd. Po příjezdu do Yogyakarty transfer do hotelu na přenocování. (Trasa cca 150 km)

Den 7
Po snídani se vydáme na výlet rikšami (domorodci jsou nazývány „becak“) do impozantního paláce sultánů v Yogyakartě. Následně navštívíme v Kotagede rukodělné centrum a dílny, které se zabývají výrobou batiky a výrobků z kůže a stříbra. Po obědě se vydáme do Prambananu, největšího a nejvíce impozantního komplexu hinduistických chrámů v Indonésii. Komplex se skládá z více než 50 chrámů. Největší chrám celého komplexu se nazývá Loro Jongrang. Jeho stěny jsou zdobeny reliéfy, které znázorňují scény z Rámájany. V pozdních odpoledních hodinách návrat do Yogyakarty na přenocování. Večer pro zájemce odjezd na představení vycházející z Rámájany, tradičního sanskrtského eposu (za příplatek cca 45 USD). (Trasa cca 40 km)

Den 8
Po snídani transfer na vlakové nádraží, odkud se vydáme vlakem do města Mojokerto a dále autokarem do vesničky Tosari. Cestou se zastavíme na oběd a prohlédneme si přístav ve městě Pasaruan, kde uvidíme tradiční indonéské plachetnice typu phinisi. Ubytování v Bromo Cottage nebo v Malangu. Upozornění: příjezd do hotelu bude v pozdních večerních hodinách. (Trasa cca 350 km)

Den 9
V časných ranních hodinách vyjedeme džípy pozorovat východ slunce na horu Penanjakan (2770 m n. m.), odkud se za hezkého počasí rozkládá nádherný výhled na sopku Bromo a okolí (je vhodné si s sebou vzít teplé oblečení). Následně se projdeme po planině kolem kráteru, která je nazývána Pískovým mořem a vystoupíme po 245 schodech k samotnému okraji sopky Bromo. Následně návrat do hotelu na snídani a krátký odpočinek. Poté přejezd do města Surabaya, jednoho z největších měst v Indonésii. Během cesty zastávka na oběd. Následně transfer na letiště a přelet do hlavního města Jižního Celebesu - Makasaru. Přejezd do hotelu, ubytování a přenocování. (Trasa cca 140 km)

Den 10
Snídaně v hotelu, následně odjezd ve směru Toraje. Během cesty zastavíme na oběd ve městě Pare Pare a následně budeme pokračovat do hornatého vnitrozemí. Další předpokládaná zastávka je v Puncak Lakawang, kde je nádherný výhled na krajinu. V pozdních odpoledních hodinách příjezd do Toraje. Ubytování. Večeře a přenocování v hotelu v Toraji. (Trasa cca 330 km)

Den 11
Snídaně v hotelu. Následně celodenní prozkoumávání okolních kopců. V rámci programu navštívíme Lemo, kde se nachází tzv. „visící hroby“ neboli pohřební komory vytesané do skály. Poté přejezd do Londa, dalšího obřadního pohřebiště. Uvidíme také dětské hroby. Nejrůznější hroby najdeme také ve vesnici Kete Kesu. Toto místo je také známé díky tradičním budovám se zdobenými střechami, které se nachází uprostřed rýžových polí. Během prohlídky oběd. Návrat do Toraje, večeře a přenocování v hotelu. (Trasa cca 80 km)
 
Den 12
Po snídani v hotelu celodenní prohlídka okolí Toraji. Přejezd do vesnice Pallawa, která se nachází na menším kopci. Prohlédneme si její tradiční zástavbu postavenou ve stylu tongkonan (domy, stodoly a sýpky). Dalším místem, které navštívíme je Marante - tradiční vesnička s dalšími příklady místního rozvoje. Projedeme rovněž kolem jezera Tilanga. Během prohlídky bude servírován oběd v místní restauraci. Návrat do Toraji, večeře a přenocování v hotelu. (Trasa cca 100 km)

Den 13
Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd do Makassaru. Během cesty zastávka v Parepare na oběd. Následně transfer na letiště v Makassaru. Přelet do Denpasaru na Bali. Přejezd do vybraného hotelu, ubytování v hotelu, přenocování. (Vnitřní přelet)
 
Den 14 
Snídaně v hotelu a volný čas. Večer transfer na letiště a přelet do Polska pravidelnou linkou (s přestupem). 

Den 15
Přílet do Polska. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.
 
Upozornění k programu
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.
- Doporučujeme vzít si s sebou repelent proti komárům a pevnou obuv. Jednu noc strávíme bez přístupu k hlavnímu zavazadlu, proto doporučujeme vzít si s sebou tašku na to nejnutnější.
- Klienti, kteří mají jiný cestovní pas, než český jsou povinni si vyřídit příslušné vízum na vlastní náklady. Veškeré informace týkající se vízových postupů obsažených v nabídce platí pro občany České republiky.  

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

Vízová povinnost byla pro občany ČR zrušena.

Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu.

Měna 
Doporučujeme vzít s sebou americké dolary, i když lze také vyměnit euro nebo jinou běžně uznávanou měnu. Upozornění! V Indonésii nejsou akceptovány bankovky staré edice (vydané před rokem 2009), bankovky musí být nezničené (nepoškozené).

Upozornění! Váhový limit hlavního zavazadla během vnitřních přeletů je 20 kg a u příručního zavazadla 5 kg.

Informace o hotelech

Hotely odpovídající standardu ***/**** dle hodnocení organizátora (upozornění! 1 noc v Bromo Cottage v ** hotelu - z důvodu chybějícího hotelu vyššího standardu).

Pokoje: dvoulůžkové (s možností přistýlky), s koupelnou a WC, klimatizací a TV.

Pobytová část

Hotely: popisy jednotlivých hotelů najdete v části Bali - dovolená.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Hotel

Movenpick Resort & Spa

Hotely odpovídající standardu ***/**** dle hodnocení organizátora (upozornění! 1 noc v Bromo Cottage v ** hotelu - z důvodu chybějícího hotelu vyššího standardu).

Pokoje: dvoulůžkové (s možností přistýlky), s koupelnou a WC, klimatizací a TV.

Pobytová část

Hotely: popisy jednotlivých hotelů najdete v části Bali - dovolená.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Bali Tropic

Hotely odpovídající standardu ***/**** dle hodnocení organizátora (upozornění! 1 noc v Bromo Cottage v ** hotelu - z důvodu chybějícího hotelu vyššího standardu).

Pokoje: dvoulůžkové (s možností přistýlky), s koupelnou a WC, klimatizací a TV.

Pobytová část

Hotely: popisy jednotlivých hotelů najdete v části Bali - dovolená.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Anvaya Beach Resort

Hotely odpovídající standardu ***/**** dle hodnocení organizátora (upozornění! 1 noc v Bromo Cottage v ** hotelu - z důvodu chybějícího hotelu vyššího standardu).

Pokoje: dvoulůžkové (s možností přistýlky), s koupelnou a WC, klimatizací a TV.

Pobytová část

Hotely: popisy jednotlivých hotelů najdete v části Bali - dovolená.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Sanur Beach

Hotely odpovídající standardu ***/**** dle hodnocení organizátora (upozornění! 1 noc v Bromo Cottage v ** hotelu - z důvodu chybějícího hotelu vyššího standardu).

Pokoje: dvoulůžkové (s možností přistýlky), s koupelnou a WC, klimatizací a TV.

Pobytová část

Hotely: popisy jednotlivých hotelů najdete v části Bali - dovolená.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Mercure Sanur

Hotely odpovídající standardu ***/**** dle hodnocení organizátora (upozornění! 1 noc v Bromo Cottage v ** hotelu - z důvodu chybějícího hotelu vyššího standardu).

Pokoje: dvoulůžkové (s možností přistýlky), s koupelnou a WC, klimatizací a TV.

Pobytová část

Hotely: popisy jednotlivých hotelů najdete v části Bali - dovolená.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Wina Holiday

Hotely odpovídající standardu ***/**** dle hodnocení organizátora (upozornění! 1 noc v Bromo Cottage v ** hotelu - z důvodu chybějícího hotelu vyššího standardu).

Pokoje: dvoulůžkové (s možností přistýlky), s koupelnou a WC, klimatizací a TV.

Pobytová část

Hotely: popisy jednotlivých hotelů najdete v části Bali - dovolená.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Puri Santrian

Hotely odpovídající standardu ***/**** dle hodnocení organizátora (upozornění! 1 noc v Bromo Cottage v ** hotelu - z důvodu chybějícího hotelu vyššího standardu).

Pokoje: dvoulůžkové (s možností přistýlky), s koupelnou a WC, klimatizací a TV.

Pobytová část

Hotely: popisy jednotlivých hotelů najdete v části Bali - dovolená.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Grand Mirage

Hotely odpovídající standardu ***/**** dle hodnocení organizátora (upozornění! 1 noc v Bromo Cottage v ** hotelu - z důvodu chybějícího hotelu vyššího standardu).

Pokoje: dvoulůžkové (s možností přistýlky), s koupelnou a WC, klimatizací a TV.

Pobytová část

Hotely: popisy jednotlivých hotelů najdete v části Bali - dovolená.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Nikko Bali Benoa Beach

Hotely odpovídající standardu ***/**** dle hodnocení organizátora (upozornění! 1 noc v Bromo Cottage v ** hotelu - z důvodu chybějícího hotelu vyššího standardu).

Pokoje: dvoulůžkové (s možností přistýlky), s koupelnou a WC, klimatizací a TV.

Pobytová část

Hotely: popisy jednotlivých hotelů najdete v části Bali - dovolená.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Melia Bali The Garden Villas

Hotely odpovídající standardu ***/**** dle hodnocení organizátora (upozornění! 1 noc v Bromo Cottage v ** hotelu - z důvodu chybějícího hotelu vyššího standardu).

Pokoje: dvoulůžkové (s možností přistýlky), s koupelnou a WC, klimatizací a TV.

Pobytová část

Hotely: popisy jednotlivých hotelů najdete v části Bali - dovolená.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Melia Bali The Garden Villas

Hotely odpovídající standardu ***/**** dle hodnocení organizátora (upozornění! 1 noc v Bromo Cottage v ** hotelu - z důvodu chybějícího hotelu vyššího standardu).

Pokoje: dvoulůžkové (s možností přistýlky), s koupelnou a WC, klimatizací a TV.

Pobytová část

Hotely: popisy jednotlivých hotelů najdete v části Bali - dovolená.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Melia Bali The Garden Villas

Hotely odpovídající standardu ***/**** dle hodnocení organizátora (upozornění! 1 noc v Bromo Cottage v ** hotelu - z důvodu chybějícího hotelu vyššího standardu).

Pokoje: dvoulůžkové (s možností přistýlky), s koupelnou a WC, klimatizací a TV.

Pobytová část

Hotely: popisy jednotlivých hotelů najdete v části Bali - dovolená.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Melia Bali The Garden Villas

Hotely odpovídající standardu ***/**** dle hodnocení organizátora (upozornění! 1 noc v Bromo Cottage v ** hotelu - z důvodu chybějícího hotelu vyššího standardu).

Pokoje: dvoulůžkové (s možností přistýlky), s koupelnou a WC, klimatizací a TV.

Pobytová část

Hotely: popisy jednotlivých hotelů najdete v části Bali - dovolená.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Nusa Dua Beach

Hotely odpovídající standardu ***/**** dle hodnocení organizátora (upozornění! 1 noc v Bromo Cottage v ** hotelu - z důvodu chybějícího hotelu vyššího standardu).

Pokoje: dvoulůžkové (s možností přistýlky), s koupelnou a WC, klimatizací a TV.

Pobytová část

Hotely: popisy jednotlivých hotelů najdete v části Bali - dovolená.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč