Grifid Metropol Obrázek0
Grifid Metropol Obrázek1
Grifid Metropol Obrázek2
Grifid Metropol Obrázek3
Grifid Metropol Obrázek4
Grifid Metropol Obrázek5
Grifid Metropol Obrázek6
Grifid Metropol Obrázek7
Grifid Metropol Obrázek8
Grifid Metropol Obrázek9
Grifid Metropol Obrázek10
Grifid Metropol Obrázek11
Grifid Metropol Obrázek12
Grifid Metropol Obrázek13
Grifid Metropol Obrázek14
Grifid Metropol Obrázek15
Grifid Metropol Obrázek16
Grifid Metropol Obrázek17
Grifid Metropol Obrázek18
Grifid Metropol Obrázek19
Grifid Metropol Obrázek20

Grifid Metropol

Bulharsko
Pobytový
Bazén se sladkou vodou
Bezplatné lehátka
Wi-Fi
Bazén
Nový
Tenisový kurt

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

Grifid Metropol je jedinečný hotel patřící do rodiny GRIFID Hotels. Nachází se na vynikajícím místě, přímo na promenádě ve Zlatých píscích. Nachází se 500 m od centra letoviska, 15 km od Varny a 30 km od letiště Varna. Hotel je určen pouze pro dospělé, ubytování je možné od 16 let.

Pláž

Hotel se nachází přímo na soukromé písečné pláži. Dvě lehátka a slunečník jsou k dispozici zdarma.

K dispozici pro hosty

Hotel svým hostům nabízí: 24hodinovou recepci, venkovní bazén a bazén s kamenným dnem a umělou pláží, hlavní restauraci, dvě restaurace a la carte, 4 bary (lobby-piano bar, bar u bazénu, sky bar a bar na pláži), fitness centrum, well-fit zónu a obchod se suvenýry GRIFID. Zdarma jeden slunečník a dvě lehátka na pokoj (u bazénu a na pláži - podle dostupnosti). Za příplatek: wellness a relaxační zóna.

Internet

V hotelovém lobby a na pokojích je k dispozici bezplatné Wi-Fi.

Catering

Ultra All Inclusive nabízí: snídaně (7:30-10:00) a večeře (18:00-21:30) formou bufetu v hlavní restauraci. Dále je k dispozici kontinentální snídaně (10:00-12:00), oběd (12:00-14:00), občerstvení (14:00-17:00) a večeře (18:30-21:30) v restauraci a la carte "Prego". K dispozici jsou tematické večery se středomořskou, bulharskou nebo italskou kuchyní (nutná rezervace předem).

V areálu hotelu jsou k dispozici 4 bary. Lobby-Piano bar nabízí hostům místní alkoholické a nealkoholické nápoje (15:00-24:00) a kávu, čaj a sladkosti (15:00-17:00). Bar u bazénu nabízí místní alkoholické a nealkoholické nápoje, pivo, koktejly, smoothies, kávu a čaj (10:00-17:00). Ve Sky baru si hosté mohou od 20:00-24:00 vychutnat nápoje s úchvatně krásným výhledem. A v plážovém baru jsou k dispozici místní alkoholické a nealkoholické nápoje, voda, koktejly, káva, čaj (10:00-17:00), občerstvení (11:30-17:00) a čerstvé ovoce (do západu slunce).

Možnost stravování (18:30-21:30) v restauracích a la carte. Pro hosty s pobytem do 3 nocí nejsou restaurace a la carte v ceně. Pro hosty s pobytem na 4 až 5 nocí je k dispozici jedna bezplatná večeře v restauraci "Prego". Pro hosty s pobytem na 6 a více nocí je k dispozici jedna večeře v restauraci "Fusion" (9chodové degustační menu) a neomezený vstup do restaurace "Prego". Na všechny večeře je nutná předchozí rezervace (na večeři

Sportovní a animační program

Hotel nabízí: venkovní bazén a bazén s kamenným dnem a umělou pláží, fitness s klimatizací, jógu, well-fit zónu, gymnastiku ve vodě. Kromě toho mohou hosté využívat multifunkčního placu u hotelu Grifid Club Bolero s fotbalovými hřišti, basketbalovým hřištěm, volejbalovým hřištěm, tenisovým kurtem a tenisovými raketami (nutná rezervace). Za příplatek: wellness a relaxační zóna (masáže, sauna, kosmetický salon (manikúra a pedikúra), relaxační zóna, kadeřnictví).

Webové stránky

www.grifidhotels.com

Místní kategorie

****

Podle našeho názoru

Luxusní hotel s přátelskou atmosférou, ideální pro náročné klienty.

Program:

Program

Den první
Odlet z Polska. Sraz na letišti u stanoviště Rainbow 2 hodiny před odletem letadla. Aktuální letový řád sledujte na r.pl/rozklady.


Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, opalování, koupání v moři, fakultativní výlety atd.


Den poslední
Vystěhování z hotelu, transfer na letiště a návrat do Polska.


Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

Bulharsko - základní informace


Měna
LV - Bulharská leva. Lze platit kreditními kartami a používat bankomaty. V turistických střediscích lze na některých místech směnit dolary i eura.


Spropitné
Je vhodné nechávat malou částku jako spropitné, zejména řidičům na fakultativních výletech a číšníkům v restauracích. Ocení jej také pokojová služba v hotelech.


Vízum
Čeští občané mohou cestovat do Bulharska na základě platného občanského průkazu.


Čas
+1 hodina oproti času v ČR.


Orientační ceny
Oběd od 10 LV; voda 1,5 l - 1-2 LV; pivo v baru od 1,5-3 LV; káva v kavárně od 1 LV.


Pošta
Poštovní známka na pohlednici stojí 0,35 EUR. Na mnoha místech jsou poštovní schránky, často i v hotelech.


Elektřina
Elektrické napětí 220 V, 50 Hz. Zařízení s českými typy zástrček fungují bez problémů.


Telefony
Telefonní karty lze koupit v obchodech a trafikách v blízkosti veřejných telefonních automatů. Mobilní telefony fungují po celém Bulharsku. Místní hovory jsou levné. Poplatky za roaming v Evropské unii byly od června 2017 zrušeny.
 

V regionu

Albena
Letovisko je ideální pro rodiny s dětmi, nachází se na velké ploše obklopené lesy a zelení. Funguje jako turistické městečko - všechny atrakce jsou tedy dostupné, bez ohledu na hotel, ve kterém jste ubytování. Krásná široká pláž s jemným bílým pískem nabízí všem klientům lehátka a slunečníky (zdarma). Je dost velká na to, aby nebyla nikdy přelidněná a pyšní se oceněním Modré vlajky, která svědčí o čistotě vody a pláže. Po celém areálu jezdí turistický vláček, který Vás doveze na každé místo. Je zde rozsáhlá nabídka rekreačních a sportovních zařízení a mnoho atrakcí pro děti. Oblast je doslova pokrytá zelení a zdejší hotely se nachází v zahradách obklopených stromy, nebo přímo u pláže. Ideální místo pro rodiny s dětmi, nejlepší na Bulharské riviéře.


Zlaté Písky
Úchvatná písečná pláž, která poskytuje neomezenou škálu možnosti pro aktivní strávení Vaší dovolené, skvěle vybavená centra, půjčovny a sportovní objekty. Hotely nenáročné pro jakýkoliv rozpočet a turisté z celé Evropy. Zdejší noční život uspokojí všechny milovníky tanečního šílenství a prázdninové zábavy.


Slunečné pobřeží
Největší a nejstarší turistické městečko na bulharském pobřeží. Podél 6-kilometrové pláže se nachází mnoho hotelů a turistických atrakcí. Hotely se specializují na poskytování služeb rodinám s dětmi, mnoho hotelů tedy disponuje četnými zařízeními pro ty nejmenší. Pláž pozvolna vstupuje do moře a je bezpečná i pro ty, kteří neumí plavat.


Odlety z: Varšavy, Katovic, Lodži, Vratislavi, Gdaňska, Poznaně, Krakova, Lublina a Bydhoště. Sraz na letišti u stanoviště Rainbow 2 hodiny před odletem letadla. Aktuální letový řád sledujte na r.pl/rozklady.

Výlety v okolí

NESEBAR (1 den)  
Výlet autobusem do jednoho z nejkrásnějších bulharských měst, jehož staré město je zapsáno na seznamu Světového dědictví UNESCO. Nesebar se nachází na malebném poloostrově spojeném s pevninou pouze úzkým průsmykem. Jedinečnost města spočívá v tom, že zde můžete obdivovat památky pocházející z nejstarších dob. Najdeme zde pozůstatky starověkých Římanů a Řeků, krásné středověké kostely, fragmenty tureckých staveb a malé dřevěné domky postavené ve stylu bulharského národního obrození. Kráse města dodává řada taveren a restaurací na pobřeží. Díky tomuto spojení nádherné přírody, malebných památek a jedinečné atmosféry města navštěvují Nesebar turisté z celého světa. Cena cca 32 EUR bez oběda/cca 37 EUR s obědem. 


BUKUREŠŤ- PAŘÍŽ VÝCHODU (1 den)  
Výlet autobusem do nejlidnatějšího města na Balkánském poloostrově. Díky Vítěznému oblouku, řece, která zde teče a architektuře z 19. století bylo město označeno „Paříži východu“. Bukurešť je metropolí kontrastů, která na každém kroku překvapí a potěší. V programu: Vítězný oblouk, náměstí Vítězství, Národní divadlo, patriarchální katedrála, Univerzitní náměstí, Královský palác a staré historické centrum města. Čas na fotografování a oběd. Návrat do hotelu pozdě večer. Cena cca 62 EUR.  


VARNA- DELFINÁRIUM (1 den)  
Nezapomenutelná návštěva největšího delfinária v této části Evropy, během které budete moci obdivovat vystoupení cvičených delfínů - skoky, balancování, tance a hry s publikem. Je to skvělá zábava pro děti i dospělé. Po programu následuje prohlídka Varny - druhého největšího města Bulharska, zvaného jako „perla Černého moře“. Cena cca 29 EUR ze Zlatých Písků/cca 42-47 EUR ze Slunečního pobřeží.  


BALČIK A BULHARSKÝ VEČER (1 den)  
Výlet autobusem do Balčiku - jednoho z nejpůvabnějších bulharských měst. Je nazýváno „bílým městem Černého moře“ díky vápencovým skalám, na jejichž úpatí se nachází. Hlavním bodem programu bude návštěva malebného palácovo-zahradního komplexu rumunské královny Marie, který se nachází na pobřeží. Lze v něm obdivovat mimo jiné nádherné budovy, stejně jako rezervaci kaktusů a růží. Pokud se bavit, tak pouze v horkém balkánském stylu. Budete to moci zjistit během účastí na jedinečném bulharském večeru. Nebudou chybět místní speciality ani typické bulharské nápoje a vystoupení. Cena cca 48 EUR.  


JEEP SAFARI - (1/2 dne)  
Výlet garantující spoustu adrenalinu bude skvělou zábavou pro celou rodinu. Odjezd od hotelu mezi 9-10, přejezd džípy 4x4 do balkánských hor. Projížďka džípy po nerovném terénu, lesními stezkami a kopci. Výlet také pro hotely na Slunečném pobřeží. Cena cca 36-43 EUR/os.  


Příroda

ZÁTIŠÍ V PŘÍRODNÍM PARKU ZLATÉ PÍSKY
Ideální úkryt pro osoby, které hledají odpočinek od lenošení na pláži. Přírodní park Zlaté písky se nachází v bezprostřední blízkosti letoviska. Po několika minutové procházce od Grand hotelu Hermitage budeme obklopeni hustou, svěží zelení a hluk velkého letoviska přicházejícího odkudkoli zmizí. V areálu parku se můžete toulat po vyznačených stezkách. Cca 90% z 13,2 km² zde tvoří stromy a keře!  


Odpočinek

ČAS NA ZÁBAVU  
Resort Zlaté Písky nabízí nespočet prvotřídních klubů, hospod a diskoték. Místa s tak „horkými“ názvy jako: Roxy Disco, Arrogance Disco nebo Papaya zajistí skvělou atmosféru, lahodné nápoje a třešničkou na dortu je vynikající hudební prostředí! Na nudu si zde nelze stěžovat!  


VŠECHNO CO SI BUDETE JEN PŘÁT  
Přímořská promenáda je srdcem Zlatých písků! Místo je plné života 24 hodin denně. Najdete zde půjčovny, obchody, bary a restaurace.  


NEBESKÉ PLÁŽE  
Turisté milují Zlaté Písky díky širokým, krásným plážím pokrytým jemným pískem. Je to ideální místo na opalování.  


ČAS NA OPALOVÁNÍ V ALBENĚ!  
Pláž v Albeně je široká a písečná, takže trávit čas opalováním je čistá radost! Děti si mohou hrát volně a bezpečně, protože sestup do moře je mírný a dlouhodobě nepřesahuje hloubku 150 cm.  


Prohlídky
 
KLÁŠTER ZE 14. STOLETÍ  
Podívejte se na klášter Aladža na vlastní oči! Neobyčejná skála vysoká cca 30 m skrývá v sobě dvě úrovně místností vytesaných do skály. Bývaly zde kdysi cely, kde spali mniši, modlitebna, dva pravoslavné kostely, kaple, krypta, kuchyně a jídelna. Spojeny chodbami a kamennými schody působí úžasným dojmem! Katakomby z 1. a 2. století vytesané ve skále se nachází cca 800 m od kláštera.  


S dětmi
 
ZÁBAVA PRO NEJMENŠÍ  
Zábavní park v Albeně garantuje skvělou zábavu pro děti. Nabídka atrakcí je široká - můžete si vybrat diskotéky, nafukovací trampolíny, motokárové dráhy a minivláčky. S ohledem na děti se konají také soutěže a představení loutkového divadla.  


Upozornění! Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů.

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna je v Bulharsku obvykle od poloviny června do poloviny září.

Mapa

Hodnocení r.pl

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.8 Kč