Ubytování GAS Obrázek0
Ubytování GAS Obrázek1
Ubytování GAS Obrázek2
Ubytování GAS Obrázek3
Ubytování GAS Obrázek4
Ubytování GAS Obrázek5
Ubytování GAS Obrázek6
Ubytování GAS Obrázek7
Ubytování GAS Obrázek8

Cap Skiring Active

Gambie
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem, letištní taxy, ubytování v hotelech dle popisu - ve dvoulůžkových pokojích (s možností přistýlky), ubytování: 7 nebo 14 nocí, stravování: snídaně a večeře, oběd 5. den, turistický program (viz níže), transfery: letiště - hotel - letiště, přejezdy 18-20 místným klimatizovaným autobusem (se zavazadly na střeše), služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, průvodce - vedoucího skupiny během poznávaní Gambie, místního průvodce - vedoucího skupiny, další místní průvodce, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: povinné místní poplatky, včetně vstupného a spropitného - cca 105 EUR/os. (poplatek placený průvodci). Spropitné a nosiči zavazadel cca 50 EUR/os. Letištní poplatek 40 EUR/os. 

Důležité! Přečtěte si aktuální podmínky vstupu do země.

Název zájezdu v polském jazyce: Cap Skiring Active
Kód zájezdu: GAS 

 

Program

Výlet džípy 4x4 • projížďka na kole po pláži • rybaření pro každého • trekking • energické, africké rytmy - kmeny Mandinka a Diola • Oussouye - království animistů • krásné stavby v Mlomp • odpočinek po poznávání

 

Den 1
Sraz na letišti u stanoviště Rainbow. Přelet do Banjulu charterovým letadlem. Přílet do Banjulu, transfer do hotelu, večeře a přenocování. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.  

 

Den 2
Po časné snídani se vydáme směrem k Giborroh, k hraničnímu přechodu s jižním Senegalem. Provincie Casamance nazývaná také „sýpkou Senegalu“ oplývá v okolí mnoha rýžovými poli, obřími baobaby, palmovými lesy, kapokovými stromy, mangovníky a ledvinovníky. Po pasové kontrole přejedeme přes Dioululu do města Kafountine, ležícího u břehu oceánu. Je zde největší rybí trh v provincii Casamance. Podíváme se na práci místních rybářů, budeme obdivovat jejich obrovské barevné pirogy. Každý den se odtud vydává cca 300 lodí na mořský rybolov. Dále se vydáme na jih, kde je krajina ještě zelenější. Cestou se zastavíme v Ziguinchoru, v hlavním městě provincie Casamance. Město je dnes obýváno především kmenem Diola. Dnes je důležitým místem pro export arašídů. Zdejší produkce řadí Senegal mezi největší světové výrobce. Přestávka na relaxaci v jedné z restaurací u řeky. Přejezd do pohádkového Cap Skirring, ubytování, večeře a přenocování v hotelu na pobřeží Atlantiku. (Trasa cca 280 km)

 

Den 3
Snídaně. Cap Skirring je ideálním místem k odpočinku, palmy na širokých, písečných plážích ideálních k provozování joggingu, rybářské vesnice produkující ty nejlepší plody Atlantiku. Výlet na pláž automobily 4 x 4 až do krásných koutů země Diolů. Dozvíme se, na čem závisí místní fetišismus, prohloubíme znalosti o rituálech animismu, který pochází právě z Afriky. Navštívíme vesnici Diembering postavenou z bahenních cihel smíchaných s mušlemi. Na malém území je registrováno 3500 obyvatel vyznávajících animismus, křesťanství a islám, kteří zde žijí v jedinečné harmonii a souladu. Volný čas na odpolední relaxaci. Večeře a přenocování v hotelu v Cap Skirring. (Trasa cca 40 km)

 

Den 4
Po snídani Vás vezmeme (pro zájemce v ceně výletu) na půldenní cykloturistickou prohlídku okolí (trasa cca 30 km). Trasa přejezdu bude zahrnovat jak dlážděné a asfaltové cesty, tak i písečnou pláž. Místní průvodce Vám ukáže okolní zajímavosti, jako např.: Muzeum kultury a tradice kmene Diolů, posvátný pramen sladké vody nad oceánem, mešitu pod širým nebem. Návrat do hotelu během oběda, volný čas na opalování. Večeře a přenocování.

 

Den 5
Po snídani odjezd do Oussouye, které je domorodci považováno za království. Tato komunita, která má plnou autonomii, si podle animistických principů vybírá krále. Král kromě toho, že má mocenské atributy v podobě červeného pláště a pokrývky hlavy, skutečně radí a řídí. Místní policisté v případě pochybností navštěvují krále pro radu. Během pobytu v Království se dozvíme o králových zvycích, a pokud souhlasí s audiencí skupiny, setkáme se přímo s Jeho Veličenstvem. Během cesty zastavíme na místním trhu, kde si lze koupit chutné sezónní ovoce. Následně pojedeme do města Mlomp, které je známé díky historickým domům, které jsou zapsány na seznamu Historického dědictví Senegalu. Následně přejedeme do města Elinkine. Plavba na ostrov Carabane, který je bývalou obchodní osadou. Během procházky po ostrově budeme mít dojem, že se zde čas zastavil na místě. V koloniálních časech byl zvláštní bránou do Atlantského oceánu. Do dnešního dne se zde dochoval starý kostel a kasematy otroků. Z ostrova Carabane poplujeme pirogou do vesnice Ehidj, kde se zastavíme na oběd u hostitele Leona a odtud se vydáme na další cestu mezi mangrovy s ústřicemi, abychom dojeli do rybářského střediska, kde nás bude čekat naše auto. Večer večeře, přenocování. (Trasa cca 100 km)
 


Den 6
Po časné snídani čas na amatérský rybolov v jednom z přítoků řeky Casamance, tzv. Balongu. Výlet bude trvat cca 4 hodiny. Každý bude mít možnost vyzkoušet své síly během lovu exotických ryb. Zdánlivě jednoduchý rybolov na prst a vlasec může přinést neočekávané výsledky. (Pro zájemce možnost změny amatérského rybolovu na profesionální - za příplatek cca 30 EUR). Večeře a přenocování. 

 

Den 7
Snídaně. Volný den, čas na odpočinek, na obdivování přírody a teplého oceánu. Večeře a přenocování v hotelu.

 

Den 8
Snídaně, transfer do Gambie. Po příjezdu je možnost pronájmu hotelového pokoje se sprchou (za příplatek cca 20 EUR/pár) v jednom z hotelů v Banjulu, pokud bude mít hotel volná místa. Transfer na letiště a návrat do Polska. Klienti, kteří si zakoupili prodloužení zájezdu o týdenní pobyt v Gambii, budou mít transfer do vybraného hotelu. (Trasa cca 210 km)

 

Den 9 
Přílet do Polska.


 
Upozornění k programu
Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

Očkování  
Žádné očkování není požadováno. Místa, která navštívíme, prakticky nejsou ohrožena takovými chorobami jako žlutá zimnice. Světová zdravotnická organizace (WHO) nicméně informuje o preventivním očkování proti žluté zimnici (jedna injekce každých 10 let). Výjimkou jsou klienti, kteří jezdí do zemí ohrožených touto chorobou, pak je vyžadováno očkování. V oblasti Senegalu, Gambie a Guiney-Bissau se doporučuje antimalarická prevence (perorální léky, repelentní přípravky s vysokým obsahem DEET, oblečení pokrývající tělo, zejména ve večerních hodinách a v noci).

Víza - informace pro prodejce

Vízum do Gambie
- občané ČR nepotřebují vízum.  


Vízum do Senegalu
- občané ČR nepotřebují vízum (při pobytu kratším než 90 dní),
- je zapotřebí při rezervaci uvést číslo cestovního pasu a datum vystavení cestovního pasu a datum platnosti. 

Hotel

Ubytování

Hotely **/***

Pokoje: pro 2 osoby s koupelnou (sprcha, WC, ručníky).

Catering

V hotelových restauracích se podávají kontinentální snídaně a večeře evropského typu. Jako hlavní jídlo se během prohlídky často podávají čerstvé ryby a mořské plody. Nápoje k večeři jsou za příplatek.

.

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.8 Kč