Hotel Hvar Obrázek0
Hotel Hvar Obrázek1
Hotel Hvar Obrázek2
Hotel Hvar Obrázek3
Hotel Hvar Obrázek4
Hotel Hvar Obrázek5
Hotel Hvar Obrázek6
Hotel Hvar Obrázek7
Hotel Hvar Obrázek8
Hotel Hvar Obrázek9
Hotel Hvar Obrázek10
Hotel Hvar Obrázek11
Hotel Hvar Obrázek12
Hotel Hvar Obrázek13
Hotel Hvar Obrázek14
Hotel Hvar Obrázek15
Hotel Hvar Obrázek16
Hotel Hvar Obrázek17
Hotel Hvar Obrázek18

Hotel Hvar

Chorvatsko
Pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

Objekt se nachází 700 m od centra malebného městečka Jelsa na ostrově Hvar. Samotný ostrov Hvar je spojen s vinicemi, levandulovými poli (sklizeň probíhá na přelomu června a července) a především se sluncem, které zde svítí v průměru více než 300 dní v roce. Jelsa se nachází v severní části ostrova a je obklopena horami, borovými lesy, vinicemi a olivovými háji. V centru města najdete mnoho obchodů, místních barů a konob. Vzdálenost k nejbližšímu obchodu je cca 150 m, autobusová zastávka je vzdálena cca 900 m, přístav cca 1,5 km od hotelu. Transfer z letiště v Zadaru do hotelu trvá cca 4 hodiny, transfer z letiště v Dubrovníku do hotelu trvá cca 4,5 hodiny (délka transferů se může měnit, protože závisí na trajektových spojích).

.
Pláž

Hotel se nachází 100 m od písčito-oblázkové pláže. Lehátka - za příplatek (cca 7 EUR).

.
K dispozici pro hosty

Hotel prošel poslední rozsáhlou rekonstrukcí v roce 2006.

Čtyřhodinová recepce s lobby, hotelová restaurace s terasou, aperitiv bar a bar u bazénu, venkovní bazén (s mořskou vodou) a terasa na opalování, krytý vyhřívaný bazén (uzavřen od 15.06. do 15.09.), lehátka a slunečníky u bazénu zdarma, trezory na recepci (za příplatek cca 1,5 EUR/den), parkování pro hotelové hosty zdarma. Za příplatek jsou k dispozici masáže a fitness centrum. Hotel přijímá platební karty.

.
Internet

V hotelu je k dispozici internetový koutek - za příplatek.

Catering

All Inclusive: snídaně (7:00-10:00), oběd (12:00-14:00) a večeře (19:00-21:30) formou bufetu. Nealkoholické a místní alkoholické nápoje k jídlu a v baru All Inclusive (10:00-23:00). Navíc se bude podávat zmrzlina pro děti (16:00-17:00).

Sportovní a animační program

V areálu hotelu jsou k dispozici tenisové kurty, ping-pong, minigolf (atrakce za příplatek), půjčovna kol a vodních skútrů v blízkosti hotelu (za příplatek).

Místní kategorie

***

Podle našeho názoru

Oblíbený hotel nabízí skvělou prázdninovou atmosféru, spoustu aktivit v okolí a výhodnou formuli all inclusive. Vřele doporučujeme navštívit krásné historické město Hvar, nejstarší město v celém Chorvatsku Stari Grad a výlet na nedaleký ostrov Brač.

Umiestnenie

Objekt se nachází 700 m od centra malebného města Jelsa na ostrove Hvar. Samotný ostrov Hvar sa spája s vinicami, levanduľovými poliami (zber sa koná koncom júna a začiatkom júla) a predovšetkým so slnkom, ktoré tu svieti v priemere viac ako 300 dní v roku. Jelsa sa nachádza v severnej časti ostrova a je obklopená horami, borovicovými lesmi, vinicemi a olivovými hájmi. V centru města najdete množstvo obchodov, miestnych barov a konob. Vzdialenost k najbližšiemu obchodu je cca 150 m, autobusová zastávka je vzdálená cca 900 m, přístav cca 1,5 km od hotelu. Transfer z letiska Zadar do hotelu trvá přibližně 4 hodiny, transfer z letiska Dubrovník do hotelu trvá přibližně 4,5 hodiny (délka transferu sa môže meniť, pretože závisí od trajektových spojení).

.
Športový a animačný program

V areáli hotelu sa nachádzajú tenisové kurty, ping-pong, minigolf (atrakce za príplatok), požičovňa bicyklov a vodných skútrov v blízkosti (za príplatok).

Stravovanie

All Inclusive: raňajky (07:00-10:00), oběd (12:00-14:00) a večeře (19:00-21:30) formou bufetu. Nealkoholické a místní alkoholické nápoje k jídlu a v bare All Inclusive (10:00-23:00). Kromě toho sa bude podávať zmrzlina pre deti (16:00-17:00).

.
Miestna kategória

***

K dispozícii pre hostí

Hotel prešiel poslednou rozsáhlou rekonštrukciou v roku 2006.

Štyrihodinová recepcia s lobby, hotelová reštaurácia s terasou, aperitív bar a bar pri bazéne, vonkajší bazén (s morzeou vodou) a terasa na opaľovanie, vnútorný vyhrievaný bazén (zatvorený od 15. 12. 2006) a terasa na opaľovanie.6. do 15.9.), ležadlá a slunečníky pri bazéne zdarma, trezory na recepcii (za príplatok cca 1,5 EUR/deň), bezplatné parkovisko pre hotelových hostí. Za príplatok sú k dispozícii masáže a fitnescentrum. Hotel prijíma kreditné karty.

.
Podľa nášho názoru

Obľúbený hotel ponúka skvelú dovolenkovú atmosféru, množstvo aktivít v okolí a výhodnú formu all inclusive. Vrelo vám doporučujeme navštívit krásne historické mesto Hvar, najstaršie mesto v celom Chorvátsku Stari Grad a výlet na neďaleký ostrov Brač.

.

Program:

Jiné

CHORVATSKO - základní informace

Měna
HRK - Chorvatská kuna. Můžete platit kreditní kartou a vybírat z bankomatů. Americké dolary a eura lze směnit v bankách v turistických městech.

Spropitné
Je zvykem nechávat malé částky jako spropitné zejména řidičům na fakultativních výletech a číšníkům v restauracích. Stává se, že spropitné je přidáno do účtu v restauraci.

Vízum
U pobytů do 90 dnů se nevztahuje na české občany vízová povinnost. Vstup do Chorvatska je založen na prokázání se platným cestovním pasem nebo občanským průkazem.

Čas
Stejný jako v ČR.

Úřední jazyk
Chorvatština.

Orientační ceny
Oběd v restauraci od 45 HRK; 1 litr vody - 6 HRK; pivo v baru od 10 do 15 HRK; káva v kavárně od 5 HRK. Ceny v letoviscích během sezóny jsou mnohem vyšší než mimo hlavní sezónu a než ve středozemí.

Pošta
Známka na pohlednici stojí 3,5 HRK. Poštovní schránky najdete na mnoha místech, často i v hotelech.

Elektřina
Napětí 220 V, 50 Hz. Zařízení s českými zástrčkami fungují bez problémů.

Telefony
Telefonní karty je možné zakoupit v obchodech a stáncích poblíž veřejných telefonních automatů. Mobilní telefony fungují v celém Chorvatsku. Místní hovory jsou levné, ale zahraniční dost drahé. Prosíme Vás, abyste si zjistili cenu roamingu u svého operátora před odjezdem na dovolenou.

Chorvatsko
Chorvatsko je známé jako země tisíce ostrovů. Nachází se podél pobřeží Jaderského moře a utváří malebnou krajinu, která nemá nikde v Evropě obdoby. Perfektní klima, křišťálově čisté moře a vynikající kuchyně přímo vybízí k odpočinku a relaxaci. A krásná krajina láká k výletům i ty největší milovníky lenošení na pláži. 

Korčula
Korčula je jeden z největších dalmatských ostrovů s bujnou středomořskou vegetací. Místní architektura a památky značí spletitou historií země, což každý rok láká turisty z celé Evropy. Zde se zřejmě narodil slavný námořník Marco Polo. Největší atrakcí této oblasti je město Korčula, zvané malý Dubrovník, jehož staré město se nachází na malém oválném poloostrově. Při procházce křivolakými dlážděnými uličkami získáte dojem, že se zastavil čas a pouze četné kavárny a galerie nám připomínají, že jsme v 21. století.
  
Poloostrov Pelješac
Poloostrov Pelješac je dalším z kouzelných míst Chorvatska. Tento hornatý poloostrov patří mezi divočejší místa pobřeží Chorvatska. Jeho nejvyšší vrchol - St. Ilya je strážcem počasí na ostrově a způsobuje nečekané výkyvy počasí. To však zajišťuje skvělé podmínky pro windsurfing. Místní raritou jsou mangusty, které žijí pouze na tomto poloostrově. Byly zde dovezeny z Jižní Ameriky, aby pomohly místním obyvateleům v boji proti zmijím. Zmije byly vyhnány do vyšších poloh hor, zatímco mangusty se staly turistickou atrakcí.

Makarská riviéra
Jedna z nejkrásnějších částí jadranského pobřeží. Táhne se do vzdálenosti cca 60 km, mezi městy Brela a Gradac. V srdci této oblasti je město Makarska, což je turistické, kulturní a ekonomické centrum. Makarská riviéra je známá hlavně oblázkovou, na míle daleko se táhnoucí pláží a pozvolným vstupem do křišťálově čistého moře. Nalézá se zde také mnoho divokých pláží a malebných zátok. 

Kaštelanská riviéra 
Kaštelanská riviéra je velmi oblíbený turistický region uprostřed Chorvatska. Dvě nejdůležitější města v regionu jsou Šibenik a Trogir.

Město Omiš
Omiš se nachází mezi Splitem a Makarskou. Centrum městečka Omiš je ideálním místem pro klidnou dovolenou. V dávných dobách bylo nejdůležitějším pirátským městem na pobřeží a o zdejších pirátech bylo známo, že jsou nejnebezpečnější ve Středozemním moři. Dnes je město centrem aktivní turistiky. Rafting na řece Cetině, potápění, rybaření, horolezectví, turistika a surfování jsou jen malou ukázkou možností jak trávit aktivně dovolenou v tomto letovisku.
 
Lopud
Ostrov Lopud patří k souostroví Elaphiti - 13 ostrovů ležících mezi poloostrovem Pelješac a Dubrovník. Lopud je ideálním místem k odpočinku a relaxaci v přírodě, daleko od ruchu města. Je to ostrov bez aut, s nedotčenou přírodou, písečnými plážemi a promenádami podél pobřeží. Lopud je známý pro jednu z nejkrásnějších pláží na Jadranu - Sunj, která se nachází na jižní straně ostrova a může se k ní dojít atraktivní cestou. Ostrov je spojen častými trajektovými linkami z Dubrovníku.

Odlety z: Varšavy, Gdaňska a Poznaně. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Výlety v okolí

Cena a realizace fakultativních výletů závisí na umístění hotelu.

SPLIT + TROGIR - cena cca 35 EUR
Pro hotely: Šibenická riviéra, Kaštelanská riviéra, Makarská riviéra
Split je město žijící pomalejším tempem, na které si můžete velmi rychle zvyknout. Náměstí, restaurace a kavárny jsou vždy naplněné až po okraj nejen turisty, ale i místní komunitou. Během výletu se seznámíte s historií a vývojem města, navštívíte palác císaře Diokleciána, jež je na seznamu UNESCO, římskou bránu vedoucí do města, katedrály a malebný přístav.
Trogir je město nacházející se ve střední Dalmácii, nedaleko Splitu, často nazvaný Malé Benátky. Trogir se nachází na malém ostrově, takže vypadá jako hrad na vodě. Pro Trogir jsou typické úzké uličky, útulné kavárny a památky, které jsou ukázkou kamenářského a stavařského řemesla. Celé město je pod ochranou UNESCO a je to v podstatě "muzeum pod širým nebem".

DUBROVNÍK - cena cca 30 EUR
Pro hotely: Šibenická riviéra, Kaštelanská riviéra, Makarská riviéra a okolí Dubrovníku.
Dobře zachovalé historické centrum Dubrovníku je naprosto unikátní. Je zde náměstí obložené světlým mramorem, strmé dlážděné uličky, vysoké domy, kláštery, kostely, paláce, fontány a muzea. Staré městské hradby oddělují město od ruchu ulic. V úzkých uličkách je mnoho útulných kaváren a restaurací.

MEDJUGORJE + MOSTAR - cena cca 55 EUR
Pro hotely: Šibenická riviéra, Kaštelanská riviéra, Makarská riviéra a okolí Dubrovníku.
Medjugorje je malé město v Bosně, skryté mezi vrcholky hor. Je to místo, kde se v roce 1981 šestici dětí zjevila Panna Maria - Královna míru. V současné době je to největší svatyně Panny Marie na Balkáně. Mostar je další báječné město Bosny, jež kombinuje mnoho kultur a náboženství. Návštěva ve vás určitě zanechá nezapomenutelný dojem.

NÁRODNÍ PARK KRKA - cena cca 55 EUR
Pro hotely: Šibenická riviéra, Kaštelanská riviéra, Makarská riviéra
Krka je nejúžasnější a nejkrásnější krasová řeka v Chorvatsku. Rozprostírá se na 72 km a protéká hlubokým kaňonem až k moři. Po cestě řeka vytváří četná jezera, vodopády a peřeje. Během návštěvy parku budete mít možnost se vykoupat pod jedním z největších vodopádů a navštívít muzeum, kde poznáte život staletých chorvatských vesnic.

NÁRODNÍ PARK PLITVICKÁ JEZERA - cena cca 65 EUR
Pro hotely: Šibenická riviéra, Kaštelanská riviéra, sever Makarské riviéry
Národní park Plitvická jezera tvoří soustava 16 tyrkysově zelených jezer propojených až 92 vodopády a kaskádami. Jezera jsou obklopená hustými bukovými a jedlovými lesy. Národní park je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO.

RAFTING - cena cca 40 EUR
Pro hotely: Šibenická riviéra, Kaštelanská riviéra, Makarská riviéra
Užijte si adrenalinové vzrušení během několikakilometrového sjezdu na raftech na horské řece Cetině v blízkosti města Omiš. Při sjezdu budete mít možnost koupat se pod vodopády a ti statečnější mohou skákat z vysokých skal. Během několika hodinového sjezdu budete pod dohledem kvalifikovaného instruktora. Po skončení raftingu si můžete zakoupit fotky se svým sjezdem řeky.

DALMÁTSKÝ VEČER - cena cca 35 EUR
Pro hotely: Šibenická riviéra, Kaštelanská riviéra, Makarská riviéra a okolí Dubrovníku
Užijte si nezapomenutelný dalmátský večer v malé a velmi půvabné vesničce Blizna, která se nachází na úpatí hor. Během návštěvy této obce vás místní restaurace pohostí regionálními specialitami, hrát bude regionální hudba a naučíte se hrát balote.

ČERNÁ HORA V KOSTCE - cena cca 70 EUR
Pro hotely: jih Makarské riviéry, okolí Dubrovníku
Během celodenního výletu do sousední Černé Hory navštívíme slavnou Kotorskou zátoku. Z Kotoru pojedeme věhlasnými serpentinami na rozhlednu v nadmořské výšce 1000 m a dále budeme pokračovat do vesnice Njeguši - místo známé pro výrobu pršutu a sýrů atd. Poté se vrátíme zpět do hotelu malebnou trasou po Budvanské riviéře.

KORČULA A VÍNA POLOOSTROVA PELJEŠAC - cena cca 50 EUR
Pro hotely: jih Makarské riviéry, okolí Dubrovníku
Unikátní výlet, který snoubí seznámení s historií a kulturou ostrova Korčula s degustací nejlepších vín jižní oblasti Dalmácie. Během výletu budete mít možnost poznat nejzajímavější části ostrova Korčula, a pak posedět u sklenky dobrého vína.

Upozornění! Výlety jsou vedeny v polštině. Jejich pořadatel není Rainbow, ale místní cestovní kancelář, která je zodpovědná za kvalitu služeb. Stanovuje také program, ceny a podmínky výletů, takže všechny případné reklamace by měly být směrovány na pořadatele. Popisy a ceny výletů v katalogu jsou pouze orientační, pro podrobnější informace, prosím, kontaktujte našeho zástupce v Chorvatsku. Delegát je pouze zprostředkovatelem při přihlášení na fakultativní výlety. Min. počet účastníků je 15 osob. Před sezónou a po sezóně nejsou některé z výletů organizovány.

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna v Chorvatsku trvá od 15.6. do 15.9.

Mapa

Počasí

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.8 Kč