Bluesun Alga Obrázek0
Bluesun Alga Obrázek1
Bluesun Alga Obrázek2
Bluesun Alga Obrázek3
Bluesun Alga Obrázek4
Bluesun Alga Obrázek5
Bluesun Alga Obrázek6
Bluesun Alga Obrázek7
Bluesun Alga Obrázek8
Bluesun Alga Obrázek9
Bluesun Alga Obrázek10
Bluesun Alga Obrázek11
Bluesun Alga Obrázek12
Bluesun Alga Obrázek13
Bluesun Alga Obrázek14
Bluesun Alga Obrázek15
Bluesun Alga Obrázek16

Bluesun Alga

Chorvatsko - Makarská riviéra
Pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

Hotel se nachází přímo na krásné pláži na Makarské riviéře, která je považována za jednu z nejatraktivnějších a nejdelších v Chorvatsku. Podél pobřeží vede promenáda. Přibližně 200 m od centra s bary, kavárnami, restauracemi, obchody atd. Transfer z letiště v Dubrovníku do hotelu trvá asi 3 hodiny, transfer z letiště ve Splitu do hotelu trvá asi 2 hodiny. Ve vzdálenosti asi 300 m. od hotelu se nachází autobusová zastávka veřejné dopravy, kterou se můžete dostat do dalších měst na pobřeží.


.
Pláž

Hotel se nachází přímo na oblázkové pláži. Lehátka a slunečníky na pláži za poplatek.


.
K dispozici pro hosty

Recepce (24 hodin), prostorná vstupní hala, klimatizovaná hlavní restaurace (dětské židličky k dispozici), výtah, široký výběr restaurací a barů v areálu: restaurace Kastelet, pizzerie Mimosa, cukrárna Viola, plážový bar Iris, aperitiv bar Le Coq, bar u bazénu Camelia (večer se promění ve velkou terasu k tanci, pódium pro kapely). Velký venkovní bazén s prostornou sluneční terasou a dětským brouzdalištěm a vířivkou (s mořskou vodou), vnitřní bazén (se sladkou vodou), lehátka a slunečníky, plážové osušky (za zálohu), internetový koutek), hotel přijímá platební karty.


.
Internet

WiFi v areálu hotelu.


.
Catering

Snídaně formou bohatého bufetu.


Sportovní a animační program

Hotel nabízí bohatý animační program pro děti i dospělé, miniklub pro děti, živou hudbu (v sezóně rtů), stolní tenis, v areálu SPA: vířivka, sauna (služby za poplatek). V blízkosti hotelu se nachází tenisové centrum, které lze využívat za poplatek, a dětské hřiště.


Místní kategorie

****


.
Podle našeho názoru

Hotel poskytuje služby na dobré úrovni a je zákazníky vysoce hodnocen. Doporučujeme jej jak párům, tak rodinám. Po příjemně stráveném dni na krásné pláži v Makarské vám četné hry a tance jistě zpříjemní každý večer. Vřele doporučujeme!


.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: ubytování: 7 nebo 14 nocí, stravování dle popisu ubytování, služby polského delegáta, balíček pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, jídla, která nejsou uvedena v popisu hotelů, nápoje k jídlu (pokud není v popisu hotelu uvedeno jinak), pobytovou taxu (cca 1 EUR/den/os. - v závislosti na poloze hotelu) a další osobní výdaje. 

Důležité! Přečtěte si aktuální Covid podmínky vstupu do země.

Název zájezdu v polském jazyce: Chorwacja - wczasy z dojazdem własnym

Program

Den 1
Příjezd do hotelu vlastní dopravou.

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování nebo možnost využití fakultativních výletů atd.

Den poslední
Vystěhování z hotelu, odjezd vlastní dopravou.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

CHORVATSKO - základní informace

Měna
HRK - Chorvatská kuna. Můžete platit kreditní kartou a vybírat z bankomatů. Americké dolary a eura lze směnit v bankách v turistických městech.

Spropitné
Je zvykem nechávat malé částky jako spropitné zejména řidičům na fakultativních výletech a číšníkům v restauracích. Stává se, že spropitné je přidáno do účtu v restauraci.

Vízum
U pobytů do 90 dnů se nevztahuje na české občany vízová povinnost. Vstup do Chorvatska je založen na prokázání se platným cestovním pasem nebo občanským průkazem.

Čas
Stejný jako v ČR.

Úřední jazyk
Chorvatština.

Orientační ceny
Oběd v restauraci od 45 HRK; 1 litr vody - 6 HRK; pivo v baru od 10 do 15 HRK; káva v kavárně od 5 HRK. Ceny v letoviscích během sezóny jsou mnohem vyšší než mimo hlavní sezónu a než ve středozemí.

Pošta
Známka na pohlednici stojí 3,5 HRK. Poštovní schránky najdete na mnoha místech, často i v hotelech.

Elektřina
Napětí 220 V, 50 Hz. Zařízení s českými zástrčkami fungují bez problémů.

Telefony
Telefonní karty je možné zakoupit v obchodech a stáncích poblíž veřejných telefonních automatů. Mobilní telefony fungují v celém Chorvatsku. Místní hovory jsou levné, ale zahraniční dost drahé. Prosíme Vás, abyste si zjistili cenu roamingu u svého operátora před odjezdem na dovolenou.

Chorvatsko
Chorvatsko je známé jako země tisíce ostrovů. Nachází se podél pobřeží Jaderského moře a utváří malebnou krajinu, která nemá nikde v Evropě obdoby. Perfektní klima, křišťálově čisté moře a vynikající kuchyně přímo vybízí k odpočinku a relaxaci. A krásná krajina láká k výletům i ty největší milovníky lenošení na pláži. 

Korčula
Korčula je jeden z největších dalmatských ostrovů s bujnou středomořskou vegetací. Místní architektura a památky značí spletitou historií země, což každý rok láká turisty z celé Evropy. Zde se zřejmě narodil slavný námořník Marco Polo. Největší atrakcí této oblasti je město Korčula, zvané malý Dubrovník, jehož staré město se nachází na malém oválném poloostrově. Při procházce křivolakými dlážděnými uličkami získáte dojem, že se zastavil čas a pouze četné kavárny a galerie nám připomínají, že jsme v 21. století.
  
Poloostrov Pelješac
Poloostrov Pelješac je dalším z kouzelných míst Chorvatska. Tento hornatý poloostrov patří mezi divočejší místa pobřeží Chorvatska. Jeho nejvyšší vrchol - St. Ilya je strážcem počasí na ostrově a způsobuje nečekané výkyvy počasí. To však zajišťuje skvělé podmínky pro windsurfing. Místní raritou jsou mangusty, které žijí pouze na tomto poloostrově. Byly zde dovezeny z Jižní Ameriky, aby pomohly místním obyvateleům v boji proti zmijím. Zmije byly vyhnány do vyšších poloh hor, zatímco mangusty se staly turistickou atrakcí.

Makarská riviéra
Jedna z nejkrásnějších částí jadranského pobřeží. Táhne se do vzdálenosti cca 60 km, mezi městy Brela a Gradac. V srdci této oblasti je město Makarska, což je turistické, kulturní a ekonomické centrum. Makarská riviéra je známá hlavně oblázkovou, na míle daleko se táhnoucí pláží a pozvolným vstupem do křišťálově čistého moře. Nalézá se zde také mnoho divokých pláží a malebných zátok. 

Kaštelanská riviéra 
Kaštelanská riviéra je velmi oblíbený turistický region uprostřed Chorvatska. Dvě nejdůležitější města v regionu jsou Šibenik a Trogir.

Město Omiš
Omiš se nachází mezi Splitem a Makarskou. Centrum městečka Omiš je ideálním místem pro klidnou dovolenou. V dávných dobách bylo nejdůležitějším pirátským městem na pobřeží a o zdejších pirátech bylo známo, že jsou nejnebezpečnější ve Středozemním moři. Dnes je město centrem aktivní turistiky. Rafting na řece Cetině, potápění, rybaření, horolezectví, turistika a surfování jsou jen malou ukázkou možností jak trávit aktivně dovolenou v tomto letovisku.
 
Lopud
Ostrov Lopud patří k souostroví Elaphiti - 13 ostrovů ležících mezi poloostrovem Pelješac a Dubrovník. Lopud je ideálním místem k odpočinku a relaxaci v přírodě, daleko od ruchu města. Je to ostrov bez aut, s nedotčenou přírodou, písečnými plážemi a promenádami podél pobřeží. Lopud je známý pro jednu z nejkrásnějších pláží na Jadranu - Sunj, která se nachází na jižní straně ostrova a může se k ní dojít atraktivní cestou. Ostrov je spojen častými trajektovými linkami z Dubrovníku.

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna v Chorvatsku trvá od 15.6. do 15.9.

Mapa

Hodnocení r.pl

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.0 Kč