Elexus Hotel Obrázek0
Elexus Hotel Obrázek1
Elexus Hotel Obrázek2
Elexus Hotel Obrázek3
Elexus Hotel Obrázek4
Elexus Hotel Obrázek5
Elexus Hotel Obrázek6
Elexus Hotel Obrázek7
Elexus Hotel Obrázek8
Elexus Hotel Obrázek9
Elexus Hotel Obrázek10
Elexus Hotel Obrázek11
Elexus Hotel Obrázek12
Elexus Hotel Obrázek13
Elexus Hotel Obrázek14
Elexus Hotel Obrázek15
Elexus Hotel Obrázek16
Elexus Hotel Obrázek17
Elexus Hotel Obrázek18

Elexus Hotel

Severní Kypr - Kyrenia
Pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

Hotel otevřený v roce 2015 se nachází ve vesnici Kyrenia v severní části Kypru. Je obklopen udržovanou zahradou s bujnou středomořskou vegetací. Hrad Buffavento je od hotelu vzdálen přibližně 6 km, opatství Bellapais 9 km. Nejbližší letiště - Ercan - je vzdáleno 32 km od hotelu.

Pláž

Hotel má soukromou písečnou pláž dlouhou 650 m přímo u hotelu. Lehátka a slunečníky jsou k dispozici zdarma.

K dispozici pro hosty

Hodinová recepce, 7 restaurací s jídly z celého světa, kavárna, 7 barů včetně plážového baru, shisha bar, půjčovna aut, bezplatné parkoviště, kyvadlová doprava na letiště (za poplatek), bankomat, molo sahající hluboko do moře, úschovna zavazadel, turistické informace, trezor, kadeřnictví (za poplatek).

.
Internet

V celém hotelu je k dispozici bezplatné Wi-Fi.

Catering

Plná penze Plus zahrnuje: snídaně (7:00-11:00), obědy (12:30-14:30) a večeře (19:00-21:30) formou bufetu v hlavní restauraci. Kromě toho je k dispozici restaurace Leaf, která nabízí čajový bufet (17:00-17:45) a noční bufet (00:00-01:00). Za příplatek jsou k dispozici místní alkoholické a nealkoholické nápoje ve 12 barech v hotelu, 3 restaurace a la carte: Kaluga, Meyan a Myoga (19:30-24:00) a 24hodinové bistro a la carte.

Sportovní a animační program

K dispozici je několik venkovních bazénů, otevřených sezónně a aquapark s mnoha skluzavkami, stejně jako krytý poloolympijský bazén (lehátka a slunečníky jsou k dispozici zdarma). Ve fitness centru se nachází dobře vybavená posilovna. Pro nejmenší jsou k dispozici animační programy, dětské hřiště a miniklub. Hotel má také vlastní wellness centrum "Zoya Spa & Wellness", kde svým hostům nabízí turecké lázně a saunu a za příplatek masáže, vířivku, kosmetické a pleťové procedury, detoxikační balíčky a individuální procedury. Na molu s přímým vstupem do moře se nachází 22 pavilonů, kde se hosté mohou opalovat, popíjet nápoje a relaxovat v houpací síti zavěšené nad vodou. Kromě toho je hostům k dispozici stolní tenis, šipky a basketbalové hřiště. Za příplatek: kulečník, bowlingová dráha.

Webové stránky

www.elexushotel.com.tr/en

Místní kategorie

*****

Podle našeho názoru
Ideální hotel pro rodinnou dovolenou. Bonusem navíc je formule Ultra All Inclusive.
Umiestnenie

Hotel otevřený v roce 2015 se nachází v obci Kyrenia v severní části Kypru. Je obklopený udržiavanou zahradou s bujnou středomořskou vegetáciou. Hrad Buffavento je vzdálený přibližně 6 km od hotelu, opátstvo Bellapais je vzdálené 9 km. Najbližšie letisko Ercan je vzdialené 32 km od hotela.

.
Webová lokalita

www.elexushotel.com.tr/en

Športový a animačný program

K dispozici je několik vonkajších bazénov, otevřených sezónne a vodný park s množstvom šmykľaviek, akoj krytý poloolympijský bazén (ležadlá a slnečníky sú k dispozícii zadarmo). Vo fitnescentre sa nachádza dobre vybavená posilňovňa. Pre najmenších sú k dispozícii animácie, detské ihrisko a miniklub. Hotel má aj vlastné wellness centrum "Zoya Spa & Wellness", kde svojim hostom ponúka turecké kúpele a saunu a za príplatok masáže, vírivku, kozmetické a pleťové procedury, detoxikačné balíčky a individuálne procedury. Na móle s priamym prístupom k moru sa nachádza 22 pavilónov, kde sa hostia môžu opaľovať, popíjať nápoje a relaxovať v hojdacej sieti zavesenej nad vodou. Kromě toho je k dispozici stolní tenis, šípky a basketbalové ihrisko. Za príplatok: biliard, bowlingová dráha.

.
Stravovanie

Plná penzia Plus zahàňa: raňajky (07:00-11:00), obed (12:30-14:30) a večeru (19:00-21:30) formou bufetu v hlavní restauraácii. Kromě toho je k dispozici restaurace Leaf, která nabízí čajový bufet (17:00-17:45) a noční bufet (00:00-01:00). Za príplatok sú k dispozícii miestne alkoholické a nealkoholické nápoje v 12 baroch v rámci hotela, 3 a la carte reštaurácie: Kaluga, Meyan a Myoga (19:30-24:00) a 24hodinové a la carte bistro.

Miestna kategória

*****

K dispozícii pre hostí

Hodinová recepce, 7 restauraácií s jedlami z celého světa, kaviareň, 7 barov vrátane plážového baru, shisha bar, požičovňa áut, bezplatné parkovisko, letiskový transfer (za poplatok), ATM, moglo siahajúce hlboko do mora, úschovňa batožiny, turistické informácie, trezor, kaderníctvo (za poplatok).

.
Podľa nášho názoru
Ideálny hotel na rodinnú dovolenku. Prínosom je aj formulka Ultra All Inclusive.

Program:

Program

Den první
Odlet z Polska. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, opalování, koupání v moři, fakultativní výlety atd.

Den poslední
Vystěhování z hotelu, transfer na letiště a návrat do Polska.

Upozornění k programu
Turecká republika severního Kypru není uznaná Evropskou unií jako nezávislý stát.
V současné době turisté, kteří se chtějí pohybovat mezi částí tzv. „Turecké republiky severního Kypru“ a částí Kyperské republiky musí překročit Zelenou linii v určených oblastech. Jsou to mimo jiné: Yeslirmak, Bostanci, Mehetan, Beyarmudu, Akyar v okolí Famagusty a přechod na Ledra Street v Nikósii - přechod pouze pro pěší po starém městě. Přechod probíhá na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu (upozorňujeme, že na zpáteční cestě je třeba se prokázat stejným dokumentem, který byl již dříve předložen). 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

Severní Kypr - obecné informace

 

Měna
Turecká lira (TRY); 1 PLN - cca 0,5 TRY; 1 USD - cca 1,5 TRY. Běžně můžete platit kreditními kartami. V turistických destinacích je mnoho směnáren (také v hotelech) a bankomatů.

 

Spropitné
Je vhodné nechávat malou částku jako spropitné, zejména řidičům na fakultativních výletech a zaměstnancům hotelů a restaurací. Někdy se může stát, že je spropitné již připočteno k účtu v restauraci (zkontrolujte před provedením platby).

 

Vízum
Čeští občané mohou cestovat na Severní Kypr na základě platného cestovního pasu (pobyt do 90 dnů, cestovní pas musí být platný po dobu 6 měsíců od plánovaného data návratu).

 

Čas
+1 hodina oproti času v ČR.

 

Orientační ceny
1,5 l minerální vody - cca 3 TRY,  0,5 l Coca Coly - cca 4 TRY, káva - cca 6 TRY, pivo v baru od cca 10 TRY, večeře v restauraci cca 60-80 TRY.

 

Pošta
Známka na dopis nebo pohlednici do Česka stojí 4 TRY, pohlednice od 3 TRY.

 

Elektřina
Napětí 230 V, výstup tzv. anglická zásuvka. Doporučujeme si vzít s sebou adaptér (nebo k dostání v místních obchodech, cena cca 3 EUR).

 

Telefony
Mobilní telefony fungují bez problémů na většině území Severního Kypru. Volání do Česka je dost drahé (evropské sazby). Prosíme o seznámení se s tarifními podmínkami u Vašeho mobilního operátora před odjezdem na dovolenou.

 

V regionu

Kyrenia
Malebné malé město nacházející se přímo na břehu křišťálově čistého moře, obklopené horami, je turistickým centrem severního Kypru. Nejzajímavější částí města je jeho staré město, které se nachází přímo v přístavu. Jsou zde četné restaurace a taverny, většinou v restaurovaných stodolách. Město láká turisty také krásnými písčitými plážemi. V okolí města se nachází: klášter z 12. století Antiphonitis, Augustiniánský klášter Bellapaisa a hrad Buffavento.

 

Famagusta
Jedno z nejznámějších měst na Severním Kypru přitahuje tisíce turistů velmi krásnými písčitými plážemi a vynikajícími podmínkami pro vodní sporty. Město zažilo období největší slávy ve středověku, jako jedno z bohatých benátských měst. Do dnešní doby se dochovaly stavby z tohoto období: Benátský palác (Palazzo del Proveditore) a katedrála sv. Mikuláše, která je nyní mešitou Lala Mustafa Pasa.

 

Odlety z: Varšavy a Katovic. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Turecká republika severního Kypru není uznaná Evropskou unií jako nezávislý stát.
V současné době turisté, kteří se chtějí pohybovat mezi částí tzv. „Turecké republiky severního Kypru“ a částí Kyperské republiky musí překročit Zelenou linii v určených oblastech. Jsou to mimo jiné: Yeslirmak, Bostanci, Mehetan, Beyarmudu, Akyar v okolí Famagusty a přechod na Ledra Street v Nikósii - přechod pouze pro pěší po starém městě. Přechod probíhá na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu (upozorňujeme, že na zpáteční cestě je třeba se prokázat stejným dokumentem, který byl již dříve předložen). 

Občané ČR cestující do Turecké republiky musí mít cestovní doklad platný ještě minimálně 150 dnů od data vstupu na území Turecké republiky. Toto opatření nabylo účinnosti 1. 1. 2015. Při cestách do Turecka je nutno vzít na vědomí, že imigrační úřady a letecké společnosti striktně kontrolují tuto povinnost. Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily.

Výlety v okolí

Nikósie
Nikósie je jediné hlavní město na světě, které je stále rozděleno na 2 části, přičemž si zachovává svou jedinečnou krásu a charakter - v úzkých uličkách, architektuře, zvycích a kultuře. Během našeho výletu uvidíme: Green Line, obranné zdi Nikósie, mešitu Selimiye (chrám sv. Sophie), velký krytý bazar (Bandabuliya) a největší karavánseraj (Buyuk Han).

 

Güzelyurt 
Město bylo založeno Sparťany, kteří s sebou přinesli kult uctívání Afrodity. Návštěva města Güzelyurt zahrnuje klášter sv. Mamasa (považován za patrona výhýbání se daním) a archeologické muzeum s unikátními sbírkami. Náš výlet Vás zavede do ruin města Salt s nádhernými mozaikami a pozůstatky paláce Vouni, který má 137 komnat a nádherný panoramatický výhled na Středozemní moře.

 

Kyrenia 
Během tohoto výletu navštívíme zříceninu hradu, o které se povídá, že byla inspirací pro vytvoření Walt Disneyho Sněhurky. Zámek sv. Hipariona se nachází na kopci s nádherným výhledem na pobřeží Kyrenie. Vydáme se také do vesnice Bellapais nacházející se na úpatí hory Pěti prstů. Nedaleko opatství je nádherný příklad gotického umění a úchvatný panoramatický výhled na Kyrenii a Středozemní moře. Po obědě navštívíte v Kyrenii hrad, jež se nachází v přístavu a muzeum "potápějící se loď". Budete mít také nějaký čas na prozkoumání přístavu Kyrenie.

 

Poloostrov Karpaz 
To je zdaleka nejkrásnější oblast severního Kypru, která stále ještě není zcela prozkoumána. Naš výlet zahrnuje návštěvu vesnice Dipkarpaz, kde uvidíme slavný klášter sv. apoštola Ondřeje. Budeme mít také možnost obdivovat místní flóru a faunu, včetně divokých oslů, ale také si zaplavat v moři.

 

Famagusta 
Během tohoto výletu navštívíme klášter sv. Barnabáše se slavným "sálem ikon" a archeologické muzeum. Budeme mít také možnost podívat hrob sv. Barnabáše, pak ruiny starověkého města Salamis, kde stopy prvních osadníků sahají až do doby bronzové. Po obědě navštívíme mohutné hradby Famagusta, věž Othella, která údajně inspirovala Shakespeara k napsání slavného díla (postavená ve 12. století n. l.) a katedrálu svatého Mikoláše (mešita Lala Mustafa Pasha), a nakonec "Město duchů" Varosha - opuštěnou městskou část od rozdělení ostrova mezi Turecko a Řecko.

 

Plavba
Pokud chcete zažít trochu dobrodružství, vezměte v úvahu naše speciální plavby z přístavu Kyrenia, kde budete objevovat tajemnou krásu ostrova z moře. Nastavíme kurz na západ nebo na východ (v závislosti na počasí). Během plavby čas na osvěžující koupele v moři, oběd a opalování. V pozdním odpoledni relaxační plavba zpět do přístavu Kyrenia.

 

Upozornění! Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informační a nepředstavují obchodní nabídku. Nemůžeme proto zaručit, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů. Výlety jsou komentovány v polském jazyce (při dosažení minimálního počtu účastníků 15 osob) nebo jazyce anglickém. Jejich organizátorem není Rainbow, ale místní kancelář, která ručí za kvalitu služeb a sestavuje jejich program, ceny a termíny odjezdů. Delegát je pouze zprostředkovatelem fakultativních výletů. Není možnost platby kreditní kartou.

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna na Severním Kypru je obvykle od poloviny června do konce srpna.

Mapa

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.8 Kč