Limak Bafra Obrázek0
Limak Bafra Obrázek1
Limak Bafra Obrázek2
Limak Bafra Obrázek3
Limak Bafra Obrázek4
Limak Bafra Obrázek5
Limak Bafra Obrázek6
Limak Bafra Obrázek7
Limak Bafra Obrázek8
Limak Bafra Obrázek9
Limak Bafra Obrázek10
Limak Bafra Obrázek11
Limak Bafra Obrázek12
Limak Bafra Obrázek13
Limak Bafra Obrázek14
Limak Bafra Obrázek15
Limak Bafra Obrázek16
Limak Bafra Obrázek17
Limak Bafra Obrázek18
Limak Bafra Obrázek19
Limak Bafra Obrázek20
Limak Bafra Obrázek21
Limak Bafra Obrázek22

Limak Bafra

Severní Kypr
Pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Poloha
Tento nově otevřený hotel Limak Bafra se nachází ve východní části ostrova, v blízkosti nádherného letoviska Bafra, kde se nachází jedny z nejkrásnějších písečných pláží na Kypru. Výjimečné letovisko Famagusta se nachází cca 40 km od hotelu. Letiště Ercan je vzdáleno cca 65 km.

Pláž
Hotel Limak Bafra se nachází u neuvěřitelně široké písečné soukromé pláže. Lehátka, slunečníky a plážové osušky jsou k dispozici - zdarma.

Vybavení
Tento moderní hotel Limak Bafra, který bude otevřen počátkem roku 2018, nabízí svým hostům: 24hodinovou recepci, výtahy, hlavní restauraci Lima, několik restaurací a'la carte: Arcadia (italská) a Mysia (místní a dalekovýchodní kuchyně), Dynasty servírující grilované speciality, Atlantis s občerstvením (některé z uvedených jsou za poplatek). Navíc je k dispozici několik barů, mimo jiné: plážový bar, bar u bazénu a 2 cukrárny (za příplatek). Hosté mohou využívat 4 venkovní bazény, 3 dětské bazény, krytý bazén a velký aquapark (7 skluzavek!). Lehátka, slunečníky a plážové osušky u bazénů - zdarma. Navíc je k dispozici: amfiteátr, ve kterém je organizována část animací, konferenční centrum, diskotéka, zóna SPA&Wellness, směnárna, bankomat, mini market, obchod se suvenýry, prádelna, kadeřnictví (některé z uvedených jsou za poplatek).

Pokoje
Hotel Limak Bafra má téměř 600 pokojů umístěných mezi 6podlažní hlavní budovou a 2podlažními křídly.
Standardní dvoulůžkové pokoje (možnost 1 přistýlky pro dospělou osobu nebo 2 děti do 12 let) mají rozlohu cca 30 m².  Pokoje jsou vybaveny koupelnou (sprcha/vana, WC, vysoušeč vlasů), satelitním TV, telefonem, příslušenstvím k přípravě čaje a kávy, trezorem, minibarem (za příplatek) a klimatizací. Většina pokojů má balkon. Dětská postýlka je k dispozici - zdarma (požaduje se předběžná rezervace).

Strava
Ultra All Inclusive: snídaně (07:00-10:00), snídaně pro ospalce (10:00-11:00), obědy (12:30-14:30) a večeře (18:45-21:00) - jsou podávány formou bohatého bufetu (pokrmy kyperské a mezinárodní kuchyně) v hlavní restauraci Limra. Mezi jídly je servírováno občerstvení a zmrzlina v určeném baru, v areálu hotelu. Navíc jsou v programu Ultra All Inclusive k dispozici neomezené místní i zahraniční, značkové nealkoholické a alkoholické nápoje: v baru v lobby, v baru u bazénu a na pláži.

Sport a zábava
Hotel Limak Bafra organizuje několikrát týdně denní a večerní animační program - hry a zábavu, hudbu a živá vystoupení. Navíc jsou k dispozici: 2 tenisové kurty (zapůjčení vybavení a osvětlení za poplatek), posilovna, kulečník, aquapark se 7 skluzavkami. Pro nejmenší hosty jsou k dispozici: 3 dětské bazény a miniklub, kde jsou organizovány aktivity a animace pro děti ve 3 věkových kategoriích (4-8, 8-12, 12-16 let). Hosté mohou také využít hotelovou wellness nabídku: saunu, turecké lázně, kosmetické procedury a masáže - za poplatek. Za příplatek: centrum vodních sportů na pláži.

Internet
V areálu hotelové lobby Wi-Fi připojení k internetu - zdarma. Internetový koutek - za poplatek.

Místní kategorie
*****

Webové stránky
www.limakhotels.com

Náš názor
Působivý hotelový komplex Limak Bafra se nachází na rozsáhlé zelené ploše s nádhernou písečnou pláží. Doporučujeme zejména pro náročné hosty, kteří si cení luxus, který nabízí prostorné moderní interiéry, stejně jako bohatý program Ultra All Inclusive.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní poplatky, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování: 7 nebo 14 nocí, stravování dle popisu ubytování, služby poského zástupce při odbavení na letišti v Polsku, služby polského delegáta, balíček pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

 

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, jídla, která nejsou uvedena v popisu hotelů, nápoje k jídlu (pokud není uvedeno jinak v popisu hotelů) a další osobní výdaje.

 

Důležité! Přečtěte si aktuální Covid podmínky vstupu do země.

Název zájezdu v polském jazyce: Cypr Północny wypoczynek 

 

Program

Den první
Odlet z Polska. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, opalování, koupání v moři, fakultativní výlety atd.

Den poslední
Vystěhování z hotelu, transfer na letiště a návrat do Polska.

Upozornění k programu
Turecká republika severního Kypru není uznaná Evropskou unií jako nezávislý stát.
V současné době turisté, kteří se chtějí pohybovat mezi částí tzv. „Turecké republiky severního Kypru“ a částí Kyperské republiky musí překročit Zelenou linii v určených oblastech. Jsou to mimo jiné: Yeslirmak, Bostanci, Mehetan, Beyarmudu, Akyar v okolí Famagusty a přechod na Ledra Street v Nikósii - přechod pouze pro pěší po starém městě. Přechod probíhá na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu (upozorňujeme, že na zpáteční cestě je třeba se prokázat stejným dokumentem, který byl již dříve předložen). 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

Severní Kypr - obecné informace

 

Měna
Turecká lira (TRY); 1 PLN - cca 0,5 TRY; 1 USD - cca 1,5 TRY. Běžně můžete platit kreditními kartami. V turistických destinacích je mnoho směnáren (také v hotelech) a bankomatů.

 

Spropitné
Je vhodné nechávat malou částku jako spropitné, zejména řidičům na fakultativních výletech a zaměstnancům hotelů a restaurací. Někdy se může stát, že je spropitné již připočteno k účtu v restauraci (zkontrolujte před provedením platby).

 

Vízum
Čeští občané mohou cestovat na Severní Kypr na základě platného cestovního pasu (pobyt do 90 dnů, cestovní pas musí být platný po dobu 6 měsíců od plánovaného data návratu).

 

Čas
+1 hodina oproti času v ČR.

 

Orientační ceny
1,5 l minerální vody - cca 3 TRY,  0,5 l Coca Coly - cca 4 TRY, káva - cca 6 TRY, pivo v baru od cca 10 TRY, večeře v restauraci cca 60-80 TRY.

 

Pošta
Známka na dopis nebo pohlednici do Česka stojí 4 TRY, pohlednice od 3 TRY.

 

Elektřina
Napětí 230 V, výstup tzv. anglická zásuvka. Doporučujeme si vzít s sebou adaptér (nebo k dostání v místních obchodech, cena cca 3 EUR).

 

Telefony
Mobilní telefony fungují bez problémů na většině území Severního Kypru. Volání do Česka je dost drahé (evropské sazby). Prosíme o seznámení se s tarifními podmínkami u Vašeho mobilního operátora před odjezdem na dovolenou.

 

V regionu

Kyrenia
Malebné malé město nacházející se přímo na břehu křišťálově čistého moře, obklopené horami, je turistickým centrem severního Kypru. Nejzajímavější částí města je jeho staré město, které se nachází přímo v přístavu. Jsou zde četné restaurace a taverny, většinou v restaurovaných stodolách. Město láká turisty také krásnými písčitými plážemi. V okolí města se nachází: klášter z 12. století Antiphonitis, Augustiniánský klášter Bellapaisa a hrad Buffavento.

 

Famagusta
Jedno z nejznámějších měst na Severním Kypru přitahuje tisíce turistů velmi krásnými písčitými plážemi a vynikajícími podmínkami pro vodní sporty. Město zažilo období největší slávy ve středověku, jako jedno z bohatých benátských měst. Do dnešní doby se dochovaly stavby z tohoto období: Benátský palác (Palazzo del Proveditore) a katedrála sv. Mikuláše, která je nyní mešitou Lala Mustafa Pasa.

 

Odlety z: Varšavy a Katovic. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Turecká republika severního Kypru není uznaná Evropskou unií jako nezávislý stát.
V současné době turisté, kteří se chtějí pohybovat mezi částí tzv. „Turecké republiky severního Kypru“ a částí Kyperské republiky musí překročit Zelenou linii v určených oblastech. Jsou to mimo jiné: Yeslirmak, Bostanci, Mehetan, Beyarmudu, Akyar v okolí Famagusty a přechod na Ledra Street v Nikósii - přechod pouze pro pěší po starém městě. Přechod probíhá na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu (upozorňujeme, že na zpáteční cestě je třeba se prokázat stejným dokumentem, který byl již dříve předložen). 

Občané ČR cestující do Turecké republiky musí mít cestovní doklad platný ještě minimálně 150 dnů od data vstupu na území Turecké republiky. Toto opatření nabylo účinnosti 1. 1. 2015. Při cestách do Turecka je nutno vzít na vědomí, že imigrační úřady a letecké společnosti striktně kontrolují tuto povinnost. Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily.

Výlety v okolí

Nikósie
Nikósie je jediné hlavní město na světě, které je stále rozděleno na 2 části, přičemž si zachovává svou jedinečnou krásu a charakter - v úzkých uličkách, architektuře, zvycích a kultuře. Během našeho výletu uvidíme: Green Line, obranné zdi Nikósie, mešitu Selimiye (chrám sv. Sophie), velký krytý bazar (Bandabuliya) a největší karavánseraj (Buyuk Han).

 

Güzelyurt 
Město bylo založeno Sparťany, kteří s sebou přinesli kult uctívání Afrodity. Návštěva města Güzelyurt zahrnuje klášter sv. Mamasa (považován za patrona výhýbání se daním) a archeologické muzeum s unikátními sbírkami. Náš výlet Vás zavede do ruin města Salt s nádhernými mozaikami a pozůstatky paláce Vouni, který má 137 komnat a nádherný panoramatický výhled na Středozemní moře.

 

Kyrenia 
Během tohoto výletu navštívíme zříceninu hradu, o které se povídá, že byla inspirací pro vytvoření Walt Disneyho Sněhurky. Zámek sv. Hipariona se nachází na kopci s nádherným výhledem na pobřeží Kyrenie. Vydáme se také do vesnice Bellapais nacházející se na úpatí hory Pěti prstů. Nedaleko opatství je nádherný příklad gotického umění a úchvatný panoramatický výhled na Kyrenii a Středozemní moře. Po obědě navštívíte v Kyrenii hrad, jež se nachází v přístavu a muzeum "potápějící se loď". Budete mít také nějaký čas na prozkoumání přístavu Kyrenie.

 

Poloostrov Karpaz 
To je zdaleka nejkrásnější oblast severního Kypru, která stále ještě není zcela prozkoumána. Naš výlet zahrnuje návštěvu vesnice Dipkarpaz, kde uvidíme slavný klášter sv. apoštola Ondřeje. Budeme mít také možnost obdivovat místní flóru a faunu, včetně divokých oslů, ale také si zaplavat v moři.

 

Famagusta 
Během tohoto výletu navštívíme klášter sv. Barnabáše se slavným "sálem ikon" a archeologické muzeum. Budeme mít také možnost podívat hrob sv. Barnabáše, pak ruiny starověkého města Salamis, kde stopy prvních osadníků sahají až do doby bronzové. Po obědě navštívíme mohutné hradby Famagusta, věž Othella, která údajně inspirovala Shakespeara k napsání slavného díla (postavená ve 12. století n. l.) a katedrálu svatého Mikoláše (mešita Lala Mustafa Pasha), a nakonec "Město duchů" Varosha - opuštěnou městskou část od rozdělení ostrova mezi Turecko a Řecko.

 

Plavba
Pokud chcete zažít trochu dobrodružství, vezměte v úvahu naše speciální plavby z přístavu Kyrenia, kde budete objevovat tajemnou krásu ostrova z moře. Nastavíme kurz na západ nebo na východ (v závislosti na počasí). Během plavby čas na osvěžující koupele v moři, oběd a opalování. V pozdním odpoledni relaxační plavba zpět do přístavu Kyrenia.

 

Upozornění! Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informační a nepředstavují obchodní nabídku. Nemůžeme proto zaručit, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů. Výlety jsou komentovány v polském jazyce (při dosažení minimálního počtu účastníků 15 osob) nebo jazyce anglickém. Jejich organizátorem není Rainbow, ale místní kancelář, která ručí za kvalitu služeb a sestavuje jejich program, ceny a termíny odjezdů. Delegát je pouze zprostředkovatelem fakultativních výletů. Není možnost platby kreditní kartou.

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna na Severním Kypru je obvykle od poloviny června do konce srpna.

Mapa

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:30 - 16:30

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.2 Kč