Ubytování IDZ Obrázek0
Ubytování IDZ Obrázek1
Ubytování IDZ Obrázek2
Ubytování IDZ Obrázek3
Ubytování IDZ Obrázek4
Ubytování IDZ Obrázek5
Ubytování IDZ Obrázek6
Ubytování IDZ Obrázek7
Ubytování IDZ Obrázek8
Ubytování IDZ Obrázek9
Ubytování IDZ Obrázek10
Ubytování IDZ Obrázek11

Divoká a smyslná

Indie
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Ubytování v hotelech 3* (dle místní kategorie). 14 nocí: New Delhi (2), Džajpur (2), v lodgi v PN Ranthambhore (1), Ágra (2), Órčha (1), Khadžuráho (2), Váránasí (1), vlak (1) hotel na pobřeží Goa (2)
Pokoje: koupelna (sprcha, wc), možnost přistýlky, klimatizace a/nebo stropní ventilátor.
Strava: dle programu zájezdu.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou na trase Varšava - Nové Dillí - Varšava PLL LOT Dreamliner (přímý let), vnitřní přelet na trase Váránasí - Nové Dillí (váhový limit zavazadel 15 kg + 7 kg), letištní taxy, ubytování: 14 nocí, přejezdy klimatizovaným autokarem nebo minibusem, stravování dle programu (snídaně a večeře + 2 obědy), služby polského průvodce, turistický program (viz níže), 1 láhev vody/os./den, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné a spropitné pro místní průvodce, nosiče zavazadel, číšníky (cca 280 USD/os., povinný poplatek průvodci formou balíčku), osobní výdaje, další jídla a nápoje, vízum do Indie, poplatky za fotografování a filmování (cca 40 USD/os.) a fakultativní výlety.

Fakultativní výlety: divadlo v Ágře (cca 45 USD/os.), Národní park Panna (cca 45 USD/os.), ukázka tance v Khadžuráho (cca 15 USD/os.).

Upozornění! Výše uvedené ceny víz a poplatky za balíček účasti v programu byly uvedeny ke dni 4. 3. 2019 a mohou být změněny.

Název zájezdu v polském jazyce: Dzikie i Zmysłowe
Kód zájezdu: IDZ

Program

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště Rainbow 2,5 hodiny před plánovaným odletem letadla. Let pravidelnou linkou na trase Varšava - Nové Dillí PLL LOT Dreamliner (přímý let). Odlet z Varšavy.. Aktuální letový řád sledujte na R.pl/rozklady.

Den 2
Přílet do Nového Dillí. Transfer do hotelu a čas na odpočinek po cestě. Následně prozkoumáme Dillí, v rámci programu: Sikhský Zlatý chrám, Humájúnova hrobka (prototyp slavného Tádž Máhalu). Zvenčí uvidíme vládní budovy: Sansad Bhawan (Indický parlament) a Rashtrapati Bhawan (prezidentský dům). Potom se vydáme k India Gate - slavné Bráně Indie. Návrat na večeři do hotelu. (Trasa cca 40 km)

Den 3
Po snídani přejezd do Džajpuru. Ubytování v hotelu. Následně návštěva bazaru s koberci, textiliemi a drahými kameny. Tento den výlet do chrámového komplexu v Galtě, kde vládnou opice. Večeře. (Trasa cca 260 km)

Den 4
Po snídani se vydáme na prohlídku Džajpuru, kterou začneme u pevnosti Amber (Amber Fort) - vjezd do pevnosti na slonech. Prozkoumávání části palácového komplexu ze 16. století. Následně prohlídka Městského paláce - sídla mahárádži a návštěva unikátní astronomické observatoře Jantar Mantar z poloviny 18. století. Zvenčí uvidíme také krásnou fasádu Hawa Mahal, tzv. Paláce větrů - vizitky města. Návrat do hotelu, večeře a přenocování. (Trasa cca 30 km)

Den 5
Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd do Národního parku Ranthambore. Ubytování v lodgích v okolí parku, oběd a poté odpolední safari. Park Ranthambore to jsou nádherné pozůstatky džungle, která dříve pokrývala téměř celou střední Indii. Park je známý především díky bengálským tygrům, ale nejen díky nim. Na jeho ploše žijí také: varani, krokodýli, krajty, sambaři - největší rod jelenovitých přežvýkavců v Indii, languři, medvědi pyskatí, šakali, levharti, hyeny a mnoho dalších. Park je také skvělým místem pro milovníky ptáků. Večeře a přenocování v lodgích. (Trasa cca 200 km)

Den 6
Budíček brzy ráno a ranní safari v Národním parku Ranthambore. Návrat do lodgíe na snídani. Následně přejezd do Ágry. Během cesty navštívíme Fatehpur Sikrí (na seznamu UNESCO), město duchů Mughalské říše, kde uvidíme velkou mešitu a Buland Darvaza - Bránu svobody, komplex postavený císařem Akbarou. Ubytování a večeře v hotelu v Ágře. (Trasa cca 330 km)

Den 7
Po snídani přejezd na prohlídku Ágry. Bývalé hlavní město Mughalské říše je známé nejkrásnějšími památkami této éry. Mezi jinými uvidíme hrobku I'timād-ud-Daulah - tzv. „Baby Taj“ (malý Tádž Mahal). Poté přejezd na prohlídku Tádž Mahalu, jednoho ze sedmi novodobých divů světa, mauzoleum založeného císařem Šáhdžahánem na počest své manželky Mumtáz Mahal. Tádž Mahal byl stavěn z bílého mramoru 22 tisíci řemeslníky více než 22 let. Následně návštěva monumentální Červené pevnosti v Ágře - největšího a nejzachovalejšího mughálského paláce. Návrat do hotelu na večeři. Večer pro zájemce možnost realizace fakultativního výletu do divadla v Ágře (za příplatek). (Trasa cca 30 km)

Den 8
Po časné snídani vystěhování a přejezd do Gválijar, kde si prohlédneme jedno z nejpůsobivějších opevnění severní Indie, které se vyznačuje nejen svou velikostí, ale také zvláštní výzdobou. Tato pevnost se tyčí nad městem a ve svých zdech skrývá četné chrámy a paláce. Nejvýznamnějším je palác Man Singh, který byl postaven na přelomu 14. - 15. století. Dalším lákadlem tohoto města je palác Jai Vilas Mahal. Nachází se v něm muzeum plné exponátů dovezených rodinou Scindia z pařížského Versailles nebo z benátské dílny skla Murano. Přejezd do hotelu v Órčhe, večeře a přenocování. (Trasa cca 270 km)

Den 9
Snídaně a prohlídka Órčhy, klidného města z poloviny 16. století založeného panovníky dynastie Bundela. Uvidíme zde chrámovo-palácový komplex Džahángír a kenotafy (hrobky místní šlechty) umístěné na břehu řeky Betwy, což představuje syntézu hinduistického, indo-muslimského a mongolského stylu. Architektura tohoto místa je zachována v nezměněné podobě. Umožní nám proto přesunout se do slavných časů, kdy Órčha byla hlavním městem jednoho z indických knížectví. Volný čas na nákupy v místním bazaru. Poté se vydáme na nedaleký kopec, abychom mohli obdivovat fresky v chrámu Lakshmi Narayan. Přejezd do hotelu ve městě Khadžuráho, večeře a přenocování. (Trasa cca 180 km)

Den 10
Pro zájemce ranní expedice do Národního parku Panna (za poplatek, v rámci expedice do národního parku snídaně formou cestovních balíčků a oběd po safari). Národní park Panna se nachází nedaleko města Khadžuráho a je důležitou rezervací bengálského tygra v rámci svazového státu Madhjapradéš. Vzhledem k nádherné poloze v poloskalní oblasti teakového lesa táhnoucího se podél rokle řeky Ken, je ideálním místem na jeep safari. Po návratu ze safari čas na odpočinek, odpoledne volné na nákupy, samostatné procházky po městě a relaxační ayurvédské masáže. Večer možnost zúčastnit se tanečních představení ztvárňujících tance z různých oblastí Indie (za poplatek). Večeře a přenocování v hotelu v Khadžuráho.

Den 11
Po snídani navštívíme komplex hinduistických a džinistických chrámů, díky nimž je Khadžuráho známé po celém světě (seznam UNESCO). Z 85 staveb založených na přelomu 10. - 11. století dynastií Chandela se do dnešního dne dochovalo 22 objektů. Tyto objekty jsou známé díky mimořádně bohatému zdobení v podobě tisíců soch zobrazujících sexuální polohy, což tomuto místu dodává pikantnost. Z této džungle soch najdeme nejvýznamnější a nejsmyslnější v chrámu Kandariya Mahādeva, postaveném na počest boha Šivy nebo v chrámu Lakshmana zasvěceném Višnuovi. Navštívíme jak západní, tak i východní chrámový komplex. Odpoledne přejezd na vlakové nádraží v Satna, kde přestoupíme na vlak do Váránasí. (Trasa cca 165 km). Večeře formou cestovních balíčků a přenocování ve vlaku (přejezd ve vlaku 2. třídy).

Den 12
Příjezd do Váránasí v ranních hodinách. Transfer do hotelu, ubytování, snídaně, čas na osvěžení po cestě. Odpoledne přejezd k posvátné řece Ganga. Zúčastníme se hinduistického ceremoniálu Aarti organizovaného na konci každého dne, jež spočívá v ukládání bohyně Gangy ke spánku. Každý večer probíhá ve Váránasí tento ceremoniál velice pestře, uchvacuje hrou světel, kadidel, zvonků a především počtem věřících scházejících se k modlitbě. Návrat do hotelu na večeři. (Trasa cca 30 km)

Den 13
Brzy ráno přejezd do gháty Dašašvamedha a plavba lodí po svaté řece Ganze. Každý den za úsvitu se zde scházejí věřící, jež provádějí rituální koupel očišťující z hříchů. Budeme pozorovat mnoho poutníků modlících se k vycházejícímu slunci, žehnajících brahmínů (svatých mužů) v komplikovaných jogínských pózách. Uvidíme také největší kremační ghátu. Návrat do hotelu na snídani. Následně prohlídka historických buddhistických chrámů a ruin města Sárnáth (místo prvního Buddhova kázání). Návštěva bazaru s výrobky z hedvábí, díky nimž je Váránasí známé. (Trasa cca 50 km). Večer přejezd na letiště ve Váránasí a přelet do Dillí. Večeře formou cestovních balíčků. Transfer do hotelu v Dillí.

Den 14
Po snídani návštěva Starého Dillí. Během prohlídky uvidíme největší mešitu severní Indie - Jama Masjid a Raj Ghat - místo kremace Mahátmy Gándhího. Následně přejedeme ke komplexu Kutub Minar - 72metrovému minaretu zdobenému nápisy z koránu a k nejstarší mešitě v Indii Quwwat-ul-Islam (objekt je zapsán na seznamu UNESCO). Odpoledne volný čas k samostatnému prozkoumávání Dillí. Návrat na večeři a přenocování do hotelu. (Trasa cca 40 km)

Den 15
Vystěhování z hotelu a transfer na letiště v Novém Dillí (snídaně formou cestovních balíčků). Odlet z Nového Dillí a přelet pravidelnou linkou do Varšavy PLL LOT Dreamliner (přímý let). Přílet do Varšavy.

Upozornění k programu
Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno. 
Ve dnech 24. - 27. 1. mohou být některé z atrakcí v Indii uzavřeny z důvodu státního svátku Dne republiky.
Tento zájezd může být pro některé náročný především z důvodu nočního přejezdu vlakem. Mějte na paměti, že silnice v Indii nejsou nejlepší kvality a totéž platí i pro autobusy a vlaky. Vlaky se značně liší od těch evropských, proto buďte připraveni i na případné nepohodlí a ne vždy nejčistší podmínky pro cestování. Vagóny se skládají z patrových lůžek umístěných v tzv. boxech, nejsou žádné klasické oddíly. Klimatizované spací vozy 2. třídy (6 míst ke spaní). Obsluha rozdává polštáře, přikrývky a občas i prostěradla, nemusí však být sněhově bílá. I přesto všechno je cestování vlakem určitě zajímavá zkušenost a příležitost k poznání místního koloritu Indie.
V případě, že nebude možné realizovat přejezd vlakem (např. z důvodu značného zpoždění, zrušení spojení nebo jiných) bude výše uvedená služba nahrazena přejezdem autokarem. 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Název zájezdu v polském jazyce: Dzikie i Zmysłowe
Kód zájezdu: IDZ

Jiné

Od 9. 11. 2016 přestaly být bankovky s nominální hodnotou 500 („staré“ 500 rupií) a 1000 rupií zákonným platidlem v Indii. Byly zavedeny do oběhu „nové“ bankovky 500 rupií a 2000 rupií.
Pokud klienti berou s sebou americké dolary, je třeba pamatovat, že v Indii nejsou přijímány bankovky vydané před rokem 1996 a/nebo zničené, roztrhané, ohnuté, ušpiněné apod. 
Ve dnech 24. - 27. 1. mohou být některé z atrakcí v Indii uzavřeny z důvodu státního svátku Dne republiky.
Váhový limit zavazadel během vnitřních přeletů: 15 kg (hlavní zavazadlo) a 7 kg (příruční zavazadlo). Tento zájezd může být pro některé náročný především z důvodu nočního přejezdu vlakem. Mějte na paměti, že silnice v Indii nejsou nejlepší kvality a totéž platí i pro autobusy a vlaky. Vlaky se značně liší od těch evropských, proto buďte připraveni i na případné nepohodlí a ne vždy nejčistší podmínky pro cestování. Vagóny se skládají z patrových lůžek umístěných v tzv. boxech, nejsou žádné klasické oddíly. Klimatizované spací vozy 2. třídy (6 míst ke spaní). Obsluha rozdává polštáře, přikrývky a občas i prostěradla, nemusí však být sněhově bílá. I přesto všechno je cestování vlakem určitě zajímavá zkušenost a příležitost k poznání místního koloritu Indie.
V případě, že nebude možné realizovat přejezd vlakem (např. z důvodu značného zpoždění, zrušení spojení nebo jiných) bude výše uvedená služba nahrazena přejezdem autokarem.

Výlety v okolí

Divadlo v Ágře (cca 45 USD/os.)

Národní park Panna (cca 45 USD/os.)

Ukázka tance v Khadžuráho (cca 15 USD/os.).

Upozornění! Fakultativní výlety probíhají při min. 12 osobách.

Hodnocení klientů

  

Víza

Všichni občané ČR potřebují ke vstupu do Indie, k tranzitu a k vycestování z Indie platné indické vízum. Indické vízum lze získat buď v klasické formě vízového štítku vylepovaného do cestovního dokladu příslušným zastupitelským úřadem Indie nebo za určitých podmínek formou elektronického víza (tzv. e-VISA)  obdrženého emailem. Vízum si musí občan ČR obstarat ještě před odjezdem do Indie, obdržet jej až při příjezdu na hraničním přechodu není možné.

Indické elektronické turistické vízum e-VISA
Touto cestou lze žádat o  vízum pro krátkodobou (do 60 dnů) turistickou, obchodní nebo zdravotní cestu do Indie. Žádost o elektronické  vízum se vyplňuje prostřednictvím webové
stránky https://indianvisaonline.gov.in/evisa/Registration. Žádost o elektronické vízum se vyplňuje v angličtině. Rozhodnutí obdrží žadatel e-mailem do 72 hodin. Žádost vyplňujte bez diakritiky, tj. bez háčků a čárek.
Po vyplnění žádosti je třeba uploadovat do systému čtvercovou fotografii cestujícího, a to ve formátu jpg nebo jpeg, a to s minimálními rozměry 350 (šířka) x 350 (výška) pixelů, přičemž velikost fotografie musí mít minimálně 10 KB a maximálně 1 MB. Fotografie musí zobrazovat celou tvář cestujícího z čelního pohledu, musí mít bílé pozadí a nesmí mít žádné orámování.
Dále je třeba uploadovat také sken datové stránky pasu, tj. té strany pasu, na které je fotografie cestujícího. Soubor s fotografií musí být ve formátu pdf a musí mít velikost minimálně 10 KB a maximálně 300 KB.
Součástí žádosti je platba vízového poplatku ve výši 25 USD zvýšeného o bankovní poplatek (ve výši až 2,5 % vízového poplatku). Poplatek se hradí přes internet výlučně debetní nebo kreditní platební kartou VISA nebo MASTERCARD. 

Více informací najdete na stránkách Ministerstva zahraničních věcí: http://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/asie/indie/cestovani/visa.html

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 17:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč