Iberostar Costa Dorada Obrázek0
Iberostar Costa Dorada Obrázek1
Iberostar Costa Dorada Obrázek2
Iberostar Costa Dorada Obrázek3
Iberostar Costa Dorada Obrázek4
Iberostar Costa Dorada Obrázek5
Iberostar Costa Dorada Obrázek6
Iberostar Costa Dorada Obrázek7
Iberostar Costa Dorada Obrázek8
Iberostar Costa Dorada Obrázek9
Iberostar Costa Dorada Obrázek10
Iberostar Costa Dorada Obrázek11
Iberostar Costa Dorada Obrázek12
Iberostar Costa Dorada Obrázek13
Iberostar Costa Dorada Obrázek14
Iberostar Costa Dorada Obrázek15
Iberostar Costa Dorada Obrázek16
Iberostar Costa Dorada Obrázek17
Iberostar Costa Dorada Obrázek18
Iberostar Costa Dorada Obrázek19
Iberostar Costa Dorada Obrázek20
Iberostar Costa Dorada Obrázek21
Iberostar Costa Dorada Obrázek22
Iberostar Costa Dorada Obrázek23
Iberostar Costa Dorada Obrázek24
Iberostar Costa Dorada Obrázek25
Iberostar Costa Dorada Obrázek26
Iberostar Costa Dorada Obrázek27

Iberostar Costa Dorada

Dominikánská republika
Pobytový
Rodinný
S oddělenou ložnicí
Wi-Fi

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

Iberostar Costa Dorada je hotel známého a uznávaného řetězce IBEROSTAR, navržený v tradičním koloniálním stylu. Nachází se přímo na nejkrásnější pláži regionu - Costa Dorada, obklopen bujnou exotickou vegetací. Centrum Puerto Plata, hlavního města regionu, je od hotelu vzdáleno přibližně 4 km a letiště přibližně 17 km.

.
Pláž

Hotel se nachází přímo na písečné pláži Costa Dorada s pozvolným sestupem do moře. Plážový servis v ceně.

.
K dispozici pro hosty

Hosty přivítá nepřetržitě otevřená recepce a prostorná exkluzivní vstupní hala. Hostům je k dispozici hlavní restaurace El Mercado, kde se podávají jídla mezinárodní kuchyně formou bufetu, dále 3 restaurace a la carte (El Rodizio-brazilská kuchyně, Hacienda-mexická kuchyně a Sakura-japonská kuchyně) a snack bar El Bohio a lobby bar La Fuente (některé z výše uvedených jsou za příplatek). Hotel má venkovní bazén; lehátka, slunečníky a osušky k bazénu jsou k dispozici zdarma. Za příplatek mohou hosté využít také:

: salon krásy, masáže, vířivku, prádelnu, internetový koutek.
Internet

V celém hotelu je zdarma k dispozici bezdrátové připojení k internetu.

.
Catering

All inclusive: snídaně (7.00-10.00), oběd (13.00-15.00), večeře (18.30-22.00) formou bufetu v restauraci El Mercado (mezinárodní kuchyně). Hosté mohou využít také 3 restaurace a la carte (El Rodizio-brazilská kuchyně, Hacienda-mexická kuchyně a Sakura-japonská kuchyně) a snack bar El Bohio a lobby bar La Fuente (některé z výše uvedených za příplatek). Během dne je k dispozici občerstvení, nealkoholické nápoje a místní alkoholické nápoje v určených barech v hotelu.

Sportovní a animační program

Bohatá animační a sportovní nabídka pro všechny hotelové hosty. Pro ty nejmenší hotel nabízí miniklub (4-12 let), klub pro teenagery (13-17 let), dětské hřiště, brouzdaliště pro děti. Zákazníci se mohou těšit na hodiny fitness, tenis, basketbal, diskotéku, navštěvovat hotelová představení a show. Za příplatek: nabídka vodních sportů a certifikované potápěčské centrum, lázně, masáže, vířivka, parní lázeň.

Webové stránky Místní kategorie

*****

Podle našeho názoru

Hotel Iberostar Costa Dorada poskytuje hostům relaxaci na nejvyšší úrovni. Bohatý animační program a pestrá sportovní nabídka pro děti i dospělé zpříjemní pobyt všem rekreantům. Pestrá nabídka hotelových restaurací a barů uspokojí všechny gurmány. Ideální pro rodinnou dovolenou!

Umiestnenie

Iberostar Costa Dorada je hotel známej a uznávanej siete IBEROSTAR, navrhnutý v tradičnom koloniálnom štýle. Nachádza sa priamo na najkrajšej pláži regiónu - Costa Dorada, obklopený bujnou exotickou vegetáciou. Centrum Puerto Plata, hlavního města regionu, je od hotelu vzdálené přibližně 4 km a letisko přibližně 17 km.

.
Webová lokalita Športový a animačný program

Bohatá animačná a sportovní ponuka před všemi hotelovými hosty. Pre najmenších hotel ponúka miniklub (4-12 rokov), club pre tínedžerov (13-17 rokov), detské ihrisko, detské brodítko. Zákazníci sa môžu tešiť na hodiny fitnes, tenis, basketbal, diskotéku, navštevovať hotelové predstavenia a show. Za príplatok: ponuka vodných športov a certifikované potápačské centrum, kúpele, masáže, jacuzzi, parný kúpeľ.

.
Stravovanie

All inclusive: raňajky (7.00-10.00), oběd (13.00-15.00), večeře (18.30-22.00) formou bufetu podávaná v restauraci El Mercado (mezinárodní kuchyňa). Hostia môžu využívať aj 3 reštaurácie a la carte (El Rodizio - brazílska kuchyňa, Hacienda - mexická kuchyňa a Sakura - japonica kuchyňa) a snack bar El Bohio, aj lobby bar La Fuente (niektoré z uvedených za príplatok). Počas dňa je k dispozici občerstvenie, ako aj nealkoholické nápoje a miestne alkoholické nápoje v určených baroch v hoteli.

.
Miestna kategória

*****

K dispozícii pre hostí

Hostí privíta recepcia s nepretržitou provozkou a priestranná exkluzívna vstupná hala. Hostia majú k dispozícii hlavnú reštauráciu El Mercado, v ktorej sa podávajú jedlá medzinárodnej kuchyne formou bufetu, okrem toho 3 reštaurácie a la carte (El Rodizio-brazílska kuchyňa, Hacienda-mexická kuchyňa a Sakura-japonská kuchyňa) a snack bar El Bohio, ako aj lobby bar La Fuente (niektoré z uvedených sú spoplatnené). Hotel má vnější bazén; ležadla, slunečníky a osušky při bazénech jsou k dispozici zdarma. Za príplatok môžu hostia využívať aj: kozmetický salón, masáže, vírivku, práčovňu, internetový kútik.

.
Podľa nášho názoru

Hotel Iberostar Costa Dorada poskytuje hostům relaxaci na nejvyšší úrovni. Bohatý animační program a pestrá ponuka sportovov pre deti i dospelých spríjemniać pobyt všetkým dovolenkárom. Pestrá ponuka hotelových restauraácií a barov uspokojí všechny gurmánov. Ideálne pre rodinnú dovolenku!

Program:

Program

Den první
Sraz u stanoviště Rainbow 3 hodiny před plánovaným odletem letadla. Přelet do Puerto Plata charterovým letadlem společnosti LOT typu Dreamliner nebo jiným širokotrupým letadlem (přímý let). Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Po příletu celní a pasové odbavení, setkání s průvodcem. Následně transfer do vybraného hotelu v Dominikánské republice. 

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání a opalování, účast na fakultativních výletech atd. - úplná nabídka fakultativních výletů je k dispozici u delegáta. 

Den poslední
Vystěhování z hotelu, transfer na letiště, návrat do Polska.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

ČAS 
Časový posun oproti ČR: - 6 hodin v době letního času, - 5 hodin v době zimního času.

MĚNA 
1 USD = cca 55 peso (DOP)
 
Elektřina
Elektrické napětí je 110 V/60 Hz. Zásuvky jsou podle amerického standardu. Evropské zástrčky vyžadují použití adaptérů, které jsou k dispozici pouze v turistických oblastech Dominikánské republiky.

Telefony
Mobilní telefonní systém je kompatibilní se systémy v České republice. Vzhledem ke drahému roamingu se doporučuje zakoupit místní SIM kartu (cena cca 10 USD).

Spropitné
Je zvykem věnovat malé částky jako spropitné. Platí to zejména o řidičích a místních průvodcích na výletech, taxikářích a číšnících v restauracích.

Orientační ceny
Jídlo v restauraci cca 500-1000 peso; 0,3 l vody - cca 10-20 peso; pivo v baru cca 200 peso.

Standard hotelů v Dominikánské republice
Standard dominikánských hotelů může být odlišný od srovnatelné kategorie evropských hotelů. 

Výlety v okolí

Výlety pro hotely v oblasti Puerto Plata (Playa Bachata, Senator Puerto Plata Spa Resort, Iberostar Costa Dorada, Sunscape Puerto Plata, Viva Wyndham Tangerine)

Punta Rucia a Cayo Paraiso - plavba na rajský ostrov
Jedná se o krásné a idylické zákoutí severní Dominikánské republiky - poznáme jej během plavby luxusním katamaránem. Kilometry panenských pláží Punta Rucia, písek bílý jako práškový cukr a tyrkysová voda vytvářejí krajinu jako z pohlednice. Cílem naší plavby bude rajský ostrov Cayo Paraiso - je to fantastické místo k odpočinku, stejně jako ke šnorchlování na korálovém útesu. Oběd (humr) a nápoje v ceně! 

Vodopády Damajagua
Jste připraveni na nezapomenutelné dobrodružství? Doporučujeme výlet k vodopádům Damajagua! Přírodní "vodní park" uprostřed tropického lesa je opravdovou zábavou a výzvou pro všechny milovníky dobé zábavy - budeme mít možnost vyzkoušet sjezd a skoky z až 12 vodopádů! Téměř sedmikilometrový kaňon s křišťálově čistou vodou a bujnou flórou je také ideálním místem k objevování karibské přírody. Upozornění: vyžaduje se dobrá fyzická kondice a plavecké dovednosti; min. věk - 8 let. Půldenní výlet. 

City tour - Santo Domingo
Kosmopolitní hlavní město země je prvním evropským městem v Novém světě od objevení Ameriky Kryštofem Kolumbem. Zona Colonial (zapsaná na seznamu Světového dědictví UNESCO) je nejstarším koloniálním starým městem v Latinské Americe a skutečnou pokladnicí architektonických památek. Všechno je zde "nej" - uvidíme mimo jiné katedrálu Primada de America - nejstarší katolický chrám v Novém světě, první centrum vlády nad Novým světem a nejstarší pevnost v Americe - pevnost Ozama, projdeme se také Calle las Damas - nejstarší dlážděnou uličkou Ameriky. Uvidíme také monumentální Faro a Colón - místo posledního odpočinku Kryštofa Kolumba (zvenčí). 

Ocean World je místem, kde najdete spoustu atrakcí - můžete si zaplavat s delfíny, obdivovat úžasnou show papoušků, dostat polibek od lachtana a dokonce pohladit žraloka! V areálu parku jsou organizovány různé show za účastí zvířat, můžete také vyzkoušet šnorchlování a sjet na skluzavce. Velkou atrakcí Ocean World je možnost interakce a plavání s delfíny, žraloky a lachtany (za poplatek). Oběd a doprava v ceně.

 k dispozici jsou také další programy - více informací u delegáta.

Rafting v horské scenérii
Dominikánská republika je jedinou zemí v Karibiku, kde se lze zúčastnit raftingu. Milovníkům dobrodružství a adrenalinu doporučujeme rafting na nejdelší řece Dominikánské republiky - Yaque del Norte. Pod dohledem profesionálního průvodce překonáme četné kaňony a vodní kaskády v krásné horské scenérii - vzrušení a fantastické výhledy zaručeny! Upozornění! Pouze pro dospělé, je nutná dobrá kondice a plavecké dovednosti. 

Dobrodružství na koni
Jedinečná příležitost poznat Dominikánskou republiku z jiné perspektivy! Celodenní výlet na koních malebnou karibskou divočinou, místními vesnicemi a nádhernými horami je vynikající alternativou k tradičním výletům. Díky skvělým průvodcům se výletu mohou zúčastnit ti, kteří nikdy dříve nejezdili na koni, stejně jako zkušení jezdci. Vřele doporučujeme! 

Samaná a Národní park "Los Haitises"
Zveme do Národního parku Los Haitises - domova mnoha exotických druhů ptáků a rostlin. Navštívíme slavné jeskyně indiánů kmene Taíno, kdysi obývané prvními obyvateli ostrova a zdobené 2000 let starými malbami. Následně návštěva a odpočinek na okouzlujícím ostrově Cayo Levantado, který se proslavil jako pozadí prvních reklam kultovního rumu Bacardi. Oběd v ceně! 

Výlety pro hotely v oblasti Samaná (Grand Bahia El Portillo, Viva Wyndham V Samana)

Národní park "Los Haitises" a Cayo Levantado
Zveme do Národního parku Los Haitises - domova mnoha exotických druhů ptáků a rostlin. Navštívíme slavné jeskyně indiánů kmene Taíno, kdysi obývané prvními obyvateli ostrova a zdobené 2000 let starými malbami. Následně návštěva a odpočinek na okouzlujícím ostrově Cayo Levantado, který se proslavil jako pozadí prvních reklam kultovního rumu Bacardi. Oběd v ceně! 

Vodopád Limón
Objevte jedno z nejkrásnějších zákoutí poloostrova Samaná během projížďky na koni! Zkušení průvodci nás zavedou lesnatou stezkou, mezi plantážemi kávy a tropického ovoce. Trasu zdoláme částečně na koňském hřbetě a částečně pěšky. Odměnou za úsilí bude krásný výhled na vodopád tekoucí po skalní stěně. Půldenní výlet. 

City tour - Santo Domingo
Kosmopolitní hlavní město země je prvním evropským městem v Novém světě od objevení Ameriky Kryštofem Kolumbem. Zona Colonial (zapsaná na seznamu Světového dědictví UNESCO) je nejstarším koloniálním starým městem v Latinské Americe a skutečnou pokladnicí architektonických památek. Všechno je zde "nej" - uvidíme mimo jiné katedrálu Primada de America - nejstarší katolický chrám v Novém světě, první centrum vlády nad Novým světem a nejstarší pevnost v Americe - pevnost Ozama, projdeme se také Calle las Damas - nejstarší dlážděnou uličkou Ameriky. Uvidíme také monumentální Faro a Colón - místo posledního odpočinku Kryštofa Kolumba (zvenčí). 

Upozornění! Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů.  

Upozornění k přeletu

Odlety
Odlet z Varšavy, Katovic. Sraz na letišti u stanoviště Rainbow 3 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Přelet:    
Komfortní letoun společnosti PLL LOT typu Dreamliner nebo jiné širokotrupé letadlo (přímý let) s možností výběru cestovní třídy. Ve třídě LOT CHARTERS Economy catering zahrnuje 2 jídla (teplé jídlo a sendvič se sýrem nebo šunkou). V rámci bezplatného servisu klienti obdrží také neomezené množství minerální vody. Ostatní nealkoholické nápoje, všechny alkoholické nápoje a další nabídky ze Sky menu jsou na palubě letadla za poplatek.
Ve třídě LOT CHARTERS Premium a LOT CHARTERS Business je v ceně zahrnuto bohatší menu včetně vybraných alkoholických a nealkoholických nápojů (v omezeném množství) a navýšení váhových limitů zavazadel. Ve všech třídách je k dispozici v průběhu letu zábavní systém se samostatným monitorem před každým sedadlem. Více informací naleznete ZDE. V případě, že nebude možné uskutečnit let Dreamlinerem, poskytnou Polské Aerolinky LOT jiné letadlo v podobném standardu (přímý let). 

Víza - informace pro prodejce

Vízum do Dominikánské republiky není vyžadováno při pobytu do 30 dní na základě turistické karty (dále je možné pobyt prodloužit o dalších 60 dní za poplatek). Turistická karta je již zahrnuta v ceně letenky. 

Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu. 

Důležité informace ohledně Covid-19 a cestování do Dominikánské republiky ZDE

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna v Dominikánské republice obvykle trvá od poloviny listopadu do března. 

Mapa

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.8 Kč