Aqua Blu Resort (ex Sea World Resort) Obrázek0
Aqua Blu Resort (ex Sea World Resort) Obrázek1
Aqua Blu Resort (ex Sea World Resort) Obrázek2
Aqua Blu Resort (ex Sea World Resort) Obrázek3
Aqua Blu Resort (ex Sea World Resort) Obrázek4
Aqua Blu Resort (ex Sea World Resort) Obrázek5
Aqua Blu Resort (ex Sea World Resort) Obrázek6
Aqua Blu Resort (ex Sea World Resort) Obrázek7
Aqua Blu Resort (ex Sea World Resort) Obrázek8
Aqua Blu Resort (ex Sea World Resort) Obrázek9

Aqua Blu Resort (ex Sea World Resort)

Egypt
Pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

Rozlehlý hotel patřící do oblíbeného a vysoce ceněného hotelového řetězce Pickalbatros se skládá z několika třípatrových budov obklopených zahradami. Hotel se nachází přibližně 7 km od letiště Hurghada a 13 km od centra města.

Pláž

Objekt se nachází přibližně 600 m od široké písčito-oblázkové pláže letoviska Beach Albatros (pozvolný vstup do moře). Na pláž jezdí bezplatná kyvadlová doprava. Lehátka, slunečníky a osušky na pláži - zdarma.

.
K dispozici pro hosty

V hotelu je nepřetržitě otevřená recepce, vstupní hala, úschovna zavazadel, bankomat se směnárnou, obchody se suvenýry, kadeřnické a kosmetické služby a prádelna (za příplatek). V hotelu je hlavní restaurace, 2 tematické restaurace s italskou a asijskou kuchyní a několik barů: u bazénu, lobby bar a Irish Pub a diskotéka. K dispozici je také plážový bar v hotelu Beach Albatros. Hosté mohou využívat 3 rozsáhlé venkovní bazény (včetně 1 vyhřívaného v zimní sezóně) se 4 skluzavkami, včetně bazénu s umělými vlnami a dětského brouzdaliště s atrakcemi pro nejmenší, obklopené sluneční terasou. Lehátka, matrace, slunečníky a osušky u bazénů - zdarma.

Internet

V hotelové hale je k dispozici bezplatné Wi-Fi.

.
Catering

All Inclusive: snídaně (07:00-10:00), pozdní snídaně (10:00-11:00), obědy (12:30-14:30) a večeře (18:30-21:30) podávané formou bufetu v hlavní restauraci (mezinárodní kuchyně, dětské menu). Další: občerstvení (12:30-16:00) a zmrzlina (11:00-17:00) - pouze pro děti. Místní alkoholické a nealkoholické nápoje (10:00-24:00) podávané v určených barech. Čerstvé džusy, dovážené lihoviny, lahvové nápoje a minibar - za příplatek. Hotel si vyhrazuje právo na změnu rozsahu služeb zahrnutých do formule all inclusive (např. časy podávání).

Sportovní a animační program

Bohatý animační program během dne: hry a aktivity, vodní pólo, aerobik a večer místní show, živá hudba. Zdarma: stolní tenis, tenis na trávě (vybavení a osvětlení kurtu za poplatek), posilovna, aerobik, volejbal a za poplatek: lázeňské centrum (sauna, vířivka, lázně, masáže), centrum vodních sportů na pláži (windsurfing, kitesurfing, potápění) a kosmetický salon a kosmetické procedury. Pro nejmenší jsou připraveny animace v rámci miniklubu, kromě toho je zde brouzdaliště, dětské hřiště a dětský aquapark s 9 skluzavkami. POZNÁMKA: V období 01.03.2022 - 30.11.2022 je připraven jedinečný zábavní program "Neverland", který zahrnuje 8 mimořádných představení v podání 50 umělců z celého světa (včetně hudebních vystoupení, muzikálu Egyptští faraoni, burlesky, kabaretů). Orientální večeře během show se speciálně připraveným menu (předkrm, hlavní chod, dezert, místní nealkoholické a alkoholické nápoje). Účast na zábavném programu Neverland (1x za pobyt), který je povinně hrazen (v ceně).

.
Webové stránky Místní kategorie

****

Podle našeho názoru

Vynikající hotel pro rodinnou dovolenou, který nabízí širokou škálu animačních programů, sportovních aktivit a volnočasových aktivit, stejně jako rozsáhlý a pestrý program All Inclusive. Vřele doporučujeme!

Umiestnenie

Člen oblíbenej a vysoko cenenej hotelovej siete Pickalbatros, rozľahlý hotel pozostávajúci z niekoľkých trojposchodových budov obklopených záhradami. Hotel se nachází přibližně 7 km od letiska Hurghada a 13 km od centra města.

.
Webová lokalita Športový a animačný program

Bohatý animační program během dne: hry a aktivity, vodné pólo, aerobik a večer miestna show, živá hudba. Zdarma: stolný tenis, tenis na trávniku (vybavenie a osvetlenie kurtu za poplatok), posilňovňa, aerobik, volejbal a za poplatok: wellness centrum (sauna, vírivka, kúpele, masáže), centrum vodných športov na pláži (windsurfing, kitesurfing, potápanie) a salón krásy a kozmetické procedury. Pre najmenších sú pripravené animácie v rámci miniklubu, okreho je k dispozici detské brodítko, detské ihrisko a detský aquapark s 9 šmykľavkami. POZNÁMKA: V období 01.03.2022 - 30.11.2022 je připravený jedinečný zábavný program "Neverland", který zahàňa 8 mimořádnych predstavení v podaní 50 umelcov z celého sveta (vrátane hudobných vystúpení, muzikálu Egyptskí faraóni, burlesky, kabaretov). Orientálna večera počas predstavenia so špeciálne pripraveným menu (predjedlo, hlavný chod, dezert, miestne nealkoholické a alkoholické nápoje). Povinne platená účast na zábavnom programe Neverland (1x za pobyt) (zahrnuté v cene).

.
Stravovanie

All Inclusive: raňajky (07:00-10:00), neskoré raňajky (10:00-11:00), obedy (12:30-14:30) a večere (18:30-21:30) podávané formou bufetu v hlavní restauraci (mezinárodní kuchyně, dětské menu). Dodatočné: občerstvenie (12:30-16:00) a zmrzlina (11:00-17:00) - len pre deti. Miestne alkoholické a nealkoholické nápoje (10:00-24:00) podávané v určených baroch. Čerstvé šťávy, dovážané alkoholické nápoje, nápoje vo fľašiach a minibar - za poplatok. Hotel si vyhradí právo na změnu rozsahu služeb zahrnutých vo vzorci all inclusive (napr. čas podávania).

.
Miestna kategória

****

K dispozícii pre hostí

V hotelu je k dispozici recepce s nepřetržitou provozkou, vstupní hala, úschovňa batožiny, bankomat so zmenárňou, obchody so suvenírmi, kadernícke a kozmetické služby a práčovňa (za príplatok). V hotelu sa nachádza hlavná reštaurácia, 2 tematické reštaurácie s talianskou a ázijskou kuchyňou a niekoľko barov: pri bazéne, lobby bar a Irish Pub a diskotéka. K dispozici je i plážový bar v hotelu Beach Albatros. Hostia môžu využívať 3 rozľahlé vonkajšie bazény (vrátane 1 vyhrievaného v zimnej sezóne) so 4 šmykľavkami vrátane bazéna s umelými vlnami a detského brodítka s atrakciami pre najmenších, obklopeného slnečnou terasou. Ležadlá, matrace, slnečníky a osušky pri bazénoch - zdarma.

Podľa nášho názoru

Vynikajúci hotel pre rodinnú dovolenku so širokou ponukou animácií a športových a voľnočasových aktivít, ako aj rozsiahlym a pestrým programem All Inclusive. Vrelo odporúčame!

.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní poplatky, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování v hotelu: 3, 4, 7, 10, 11 nebo 14 nocí, stravu dle specifikace ubytování, služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, služby polského delegáta v místě dovolené, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: egyptské vízum (platí se na letišti ve výši cca 25 USD/os.), fakultativní výlety, jídla, která nejsou uvedena v popisu hotelů, nápoje k jídlu (pokud není uvedeno jinak v popisu hotelů) a další osobní výdaje. 

Název zájezdu v polském jazyce: Hurghada wypoczynek

Program

Den první
Odlet z Polska. Sraz na letišti 2 hodiny před plánovaným odletem u stanoviště Rainbow. Aktuální letový řád sledujte na: r.pl/rozklady.

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování nebo využití fakultativních výletů atd.

Den poslední
Vystěhování z hotelu, transfer na letiště, návrat do Polska.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Jiné

EGYPT HURGHADA - základní informace

Měna
EGP - Egyptská libra (1 USD = cca 19 EGP; 1 EUR = cca 19,5 EGP). Doporučujeme vzít s sebou eura nebo dolary (nejsou akceptované bankovky vydané před rokem 1996). Peníze lze vyměnit v mnoha směnárnách v hotelech nebo v bankách. Je nutné mít s sebou alespoň část financí v hotovosti, protože placení kreditní kartou a použití bankomatů může být někdy obtížné.

Spropitné (bakšiš)
V arabských zemích je zvykem věnovat malé částky jako spropitné. Výdělky v Egyptě jsou nízké, a proto spropitné je často velkou finanční pomocí. Platí to zejména pro řidiče během fakultativních výletů, pro číšníky v restauracích, ale jsou také obvyklé v hotelech pro úklidový personál.

Vízum
Každý cestující je povinen mít platný cestovní pas s dobou platnosti nejméně 6 měsíců ode dne výjezdu z Egypta.
Pro občany ČR je vízum povinné, je uděleno na mezinárodním letišti při příletu do země. Vízum je platné 30 dnů, je vyznačeno razítkem v cestovním pase a stojí 25 USD.

Čas
V zimním období + 1 hodina oproti České republice, v létě stejný čas jako v ČR.

Orientační ceny
Oběd v restauraci od 50 EGP; 1 l vody 6 EGP; pivo v baru od 16 EGP; káva v kavárně od 15 EGP. V arabských zemích je zvykem smlouvání, zvlášť u větších nákupů nebo koupi suvenýrů. Je však důležité dodržovat určitá pravidla: nikdy nenabízejte cenu, kterou nejste schopni zaplatit a při nakupování nespěchejte. V mnoha historických budovách jsou zavedeny poplatky za fotografování, které mohou být od 50 až do 400 EGP. Informujte se prosím u průvodce během jednotlivých výletů.

Pošta
Známka na pohled do České republiky stojí 4 EGP. Cena je úředně stanovena. Při koupi známky je třeba upozornit, že je to do České republiky.

Elektřina
Elektrické napětí je 220 V, 50 Hz. Spotřebiče s českými zástrčkami fungují bez problémů.

Telefony
Mobilní telefony fungují jak v turistických lokalitách, tak i ve městech. Místní hovory jsou levné, volání do zahraničí je však mnohem dražší. Ověřte si před odjezdem, zda máte aktivován roaming a informujte se u svého operátora na ceny vámi používaného tarifu.

Oblast

Hurghada  
Nejoblíbenější letovisko u Rudého moře, které je kombinací širokých písečných pláží, modrého moře a garancí slunečného počasí. Z malé rybářské vesnice vyrostla oáza slunce a čistého moře táhnoucího se na míle daleko - nyní se turistická zóna rozprostírá cca 40 km podél pobřeží! Je to jedno z mála letovisek, kde se většina hotelů nachází přímo u pláže a láká milovníky odpočinku u moře. Díky blízkosti divů starověkého světa, jako je např. Luxor s Údolím králů nebo Kom Ombo, je také fantastickým výchozím bodem pro poznávací výlety. Milovníci vodních sportů zde také najdou spoustu atrakcí - mnoho potápěčských a kitesurfingových center umístěných v hotelech nabízí aktivní odpočinek.

Odlety z: Varšavy, Katovic, Poznaně, Wroclawi a Gdaňska. Sraz na letišti, u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na r.pl/rozklady.

Výlety v okolí

Káhira - centrum arabského světa
Výlet začíná v časných ranních hodinách transferem do Káhiry. Snídaně formou balíčku na cestu. Program: Gíza - jeden ze sedmi divů světa - Pyramidy: Cheopsova, Chefrenova a Mykerinova (možnost vstupu do Chefrenovy pyramidy, vstupenka cca 100 LE), Sfinga a chrám Chefrenovy mumifikace, parfumerie, oběd (nápoje za příplatek). Následně navštívíme Egyptské muzeum - nachází se zde mimo jiné Tutanchamonův poklad - slavná maska ​​a sarkofág (místnost královských mumií - za poplatek cca 200 LE, za poplatek cca 50 LE možnost fotografování v muzeu). Návrat do Hurghady kolem 23:00 hodiny. V hotelu je objednána pozdní večeře. Cena cca 389 PLN/os.

Luxor
Výlet začíná v ranních hodinách. Snídaně formou balíčku na cestu. Přejezd pouští, následně přejezd podél Nilu, kde lze pozorovat každodenní život farmářů. Program: chrám v Karnaku (Alej sfing a Hypostylový sál), Údolí králů - s hrobkami faraónů (vstup do 3 hrobek, možnost vstupu také do Tutanchamonovy hrobky za poplatek cca 300 LE), svatyně královny Hatšepsut, Memnonovy kolosy, továrna alabastru, plavba po Nilu, mezitím oběd (nápoje za příplatek). Návrat do Hurghady kolem 22:00 hodiny. V hotelu je objednána pozdní večeře. Cena cca 389 PLN/os.

Sahara park
Výlet začíná kolem 13:00 hodiny odjezdem z hotelu. Přejezd na poušť k základně se čtyřkolkami (cca 45minutová projížďka na čtyřkolkách po poušti). Následně přejezd pouští terénními džípy do beduínské vesnice, prohlídka vesnice. V programu: projížďka na velbloudech, pečení chleba s beduíny, beduínská lékárna, projížďka terénními auty typu spider. Následně večeře formou bufetu (nápoj k večeři) a orientální show - břišní tanec, rotující derviš, arabský folklór. Návrat do hotelu kolem 21:00 hodiny. Cena cca 199 PLN/os.

Mahmya
Výlet začíná v ranních hodinách přejezdem do přístavu Mahmya a plavbou ve směru ostrova (plavba trvá cca 45 min.) Po doplutí ke krásné písečné pláži Mahmya chvíle odpočinku. Následně plavba lodí na otevřené moře a cca hodinové šnorchlování na jednom z nejkrásnějších útesů v Rudém moři - Sabine (vybavení na šnorchlování v ceně). Po šnorchlování návrat na ostrov, oběd (voda, nealkoholické nápoje během oběda v ceně). Po obědě čas na odpočinek, opalování, koupání a šnorchlování z pláže. Možnost využití atrakcí, které nabízí Mahmya - Jetlev-Flyer loď s proskleným dnem (za poplatek), fotbalové a volejbalové hřiště, slunečníky a plážové rohože (v ceně výletu). Hostům je k dispozici restaurace, bar a lékařská služba. Cena cca 329 PLN/os.

Paradise
Mořský výlet začíná v ranních hodinách vyplutím na moře. Zastávka na širém moři u korálových útesů, čas na šnorchlování, možnost obdivování korálových útesů, fauny a flóry Rudého moře. Následně doplutí k ostrovu Giftun, kde strávíme cca 3 hodiny na krásné písečné pláži „Paradise“. Možnost šnorchlování přímo z pláže, animační program pro hosty, slunečníky, rohože, bar a toalety. Oběd + voda a jeden nealkoholický nápoj v ceně výletu. Návrat kolem 16:30. Cena cca 199 PLN/os.

Hlubinné potápění
Výlet začíná v ranních hodinách vyplutím na moře. Krátká instruktáž v polštině na lodi. Dva ponory s instruktorem, každý ponor trvá cca 20 minut. Navíc možnost šnorchlování, oběd na palubě a nealkoholické nápoje v ceně. Korálové útesy a ryby na dosah ruky, pro zájemce možnost potápěčského kurzu PADI - podrobnosti u delegátů. Cena cca 199 PLN/os.

Jungle Aqua Park
Výlet do největšího aquaparku v Hurghadě - ideální nejen pro rodiny s dětmi. Celodenní All Inclusive v aquaparku je zahrnuto v ceně výletu (oběd, občerstvení, zmrzlina, nealkoholické nápoje a místní alkoholické nápoje). Návrat do hotelu ve večerních hodinách. Cena cca 50 USD/os. 

S dětmi

Delfinárium
Jedinečná příležitost vidět nádherné delfíny a jejich úžasnou show: salta, skoky, různé hry s předměty ve vodě a s instruktorem. Je to nezapomenutelná a fantastická 45minutová přehlídka triků a dovedností těchto inteligentních savců! Za příplatek možnost koupání s delfíny.

Pro aktivní

Vodní sporty
Pro aktivní hosty nabízejí hotely vybavení pro vodní sporty, jehož využití je většinou za poplatek. Milá dávka osvěžení a nezapomenutelných sportovních emocí po celodenním žáru!

Odpočinek

Za nákupy do Senzo Mall v Hurghadě
Nákupní galerie Senzo je umístěna u Safaga Road 61111. V galerii je k dispozici řada obchodů, které reprezentují známé světové značky, ale i gastronomickou oblast, supermarket a zábavní centrum. www.senzomall.com

Papas Bar
Je to menší lokál u vstupu do přístavu. Ve večerních hodinách je vždy hlučný a přeplněný. DJové pouštějí skvělou rockovou a popovou taneční hudbu, odvážní mohou vyzkoušet karaoke. www.papasbar.com

Exkluzivní zábava v Little budda
Nikoho není třeba přemlouvat k večeru strávenému v exkluzivní a nejdražší diskotéce v Hurghadě. Ačkoliv vstupné stojí cca 20 USD/os., přitahuje lokál turisty svou nezapomenutelnou atmosférou, vybavením a skvělou hudbou. Můžete zde ochutnat úžasné drinky a ve společnosti přátel strávit nezapomenutelný večer. www.littlebudda-hurghada.com

Upozornění! Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Seznam dostupných fakultativních výletů k prodeji v Česku a jejich aktuální ceny naleznete na webových stránkách R.pl/wycieczki-lokalne, v call centrech, odděleních a v agenčních kancelářích. Zatímco úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů.

Víza

Cestovní pas musí být platný min. 6 měsíců od plánovaného návratu. Obyvatelé České republiky a Slovenska potřebují pro vstup do země vízum. Vízum získáte po příletu na letišti za poplatek 25 USD/os. Vízum je platné 30 dní.

Víza - informace pro prodejce

Cestovní pas musí být platný min. 6 měsíců od plánovaného návratu. Obyvatelé České republiky a Slovenska potřebují pro vstup do země vízum. Vízum získáte po příletu na letišti za poplatek 25 USD/os. Vízum je platné 30 dní.

Sezónnost

V Egyptě trvá hlavní turistická sezóna obvykle od poloviny června do poloviny září.

Mapa

Počasí

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč