Jaz Steigenberger Coraya Beach Obrázek0
Jaz Steigenberger Coraya Beach Obrázek1
Jaz Steigenberger Coraya Beach Obrázek2
Jaz Steigenberger Coraya Beach Obrázek3
Jaz Steigenberger Coraya Beach Obrázek4
Jaz Steigenberger Coraya Beach Obrázek5
Jaz Steigenberger Coraya Beach Obrázek6
Jaz Steigenberger Coraya Beach Obrázek7
Jaz Steigenberger Coraya Beach Obrázek8
Jaz Steigenberger Coraya Beach Obrázek9
Jaz Steigenberger Coraya Beach Obrázek10
Jaz Steigenberger Coraya Beach Obrázek11
Jaz Steigenberger Coraya Beach Obrázek12
Jaz Steigenberger Coraya Beach Obrázek13
Jaz Steigenberger Coraya Beach Obrázek14
Jaz Steigenberger Coraya Beach Obrázek15
Jaz Steigenberger Coraya Beach Obrázek16
Jaz Steigenberger Coraya Beach Obrázek17
Jaz Steigenberger Coraya Beach Obrázek18
Jaz Steigenberger Coraya Beach Obrázek19
Jaz Steigenberger Coraya Beach Obrázek20
Jaz Steigenberger Coraya Beach Obrázek21
Jaz Steigenberger Coraya Beach Obrázek22
Jaz Steigenberger Coraya Beach Obrázek23
Jaz Steigenberger Coraya Beach Obrázek24

Jaz Steigenberger Coraya Beach

Egypt - Marsa Alam
Pobytový
Hotel Premium

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

Nachází se na pobřeží zálivu Coraya Bay, necelých 10 km od mezinárodního letiště Marsa Alam. Do centra města je to přibližně 75 km.

.
Pláž

Soukromá písečná pláž dlouhá asi 800 m s krásným korálovým útesem v klidné zátoce. Lehátka a slunečníky na pláži zdarma.

K dispozici pro hosty

Nádherný pětihvězdičkový hotel pro dospělé nabízí tři bazény (jeden v zimní sezóně vyhřívaný) a vstup do Aqua Coraya s 8 skluzavkami pro dospělé. Dále hlavní restauraci El-Maha, restaurace a'la carte (za příplatek, nutná předchozí rezervace) Fayruz (středomořská), Nino (italská), Sofra (orientální),a 5 barů.

.
Internet

Přístup k internetu zdarma (150 MB pro 2 zařízení za pobyt, další MB za poplatek).

Catering

Snídaně (6:00-10:30) a večeře (18:30-21:30) se podávají formou bufetu v hlavní restauraci. Za příplatek All Inclusive: snídaně (06:00 - 10:30), oběd (12:30 - 14:30) a večeře (18:30 - 21:30) podávané formou bufetu v hlavní restauraci. Plus občerstvení v restauraci Fayruz (12:00 - 17:00). Alkoholické a nealkoholické nápoje jsou k dispozici v barech Night & Day (14:00 - 00:00), Margharite (09:00 - 18:00), Palmito (09:00 - 18:00), Dar Rl-Hava (19:00 - 00:00) a Zuzu (18:00 - 00:00). Jednou za pobyt je možné využít a'la carte restaurace Nino nebo Sofra.

Sportovní a animační program

Hotel nabízí zdarma tenisový kurt během dne, basketbalové hřiště, hřiště na plážový volejbal a fotbal, posilovnu, klub zdraví (jednou za pobyt), šipky, aerobik, stolní tenis, kulečník a večerní hotelové animace. Za příplatek - tenisový kurt ve večerních hodinách, kadeřnictví, masáže a centrum vodních sportů na pláži.

Místní kategorie

*****

Podle našeho názoru

Hotel určený pouze pro dospělé uspokojí každého, kdo chce uniknout ruchu velkoměsta a užít si luxusní služby renomovaného hotelového řetězce Jaz.

Umiestnenie

Nachází se na pobřeží zálivu Coraya, necelých 10 km od mezinárodního letoviska Marsa Alam. To centrum města je to přibližně 75 km.

.
Športový a animačný program

Hotel gratis nabízí tenisový kurt během dne, basketbalové ihrisko, ihrisko na plážový volejbal a fotbal, posilňovňu, klub zdravia (raz za pobyt), šípky, aerobik, stolný tenis, biliard a večerné hotelové animácie. Za poplatok - tenisový kurt vo večerných hodinách, kaderníctvo, masáže a centrum vodných športov na pláži.

Stravovanie

Raňajky (06:00 - 10:30) a večere (18:30 - 21:30) se podávají formou bufetu v hlavní restauraci. Za príplatok All Inclusive: raňajky (06:00 - 10:30), obed (12:30 - 14:30) a večera (18:30 - 21:30) podávané formou bufetu v hlavní restauraácii. Plus občerstvenie v reštaurácii Fayruz (12:00 - 17:00). Alkoholické a nealkoholické nápoje jsou k dispozici v baroch Night & Day (14:00 - 00:00), Margharite (09:00 - 18:00), Palmito (09:00 - 18:00), Dar Rl-Hava (19:00 - 00:00) a Zuzu (18:00 - 00:00). Jednou za pobyt je možné využít a'la carte restaurace Nino nebo Sofra.

.
Miestna kategória

*****

K dispozícii pre hostí

Nádherný päťhviezdičkový hotel pre dospelých ponúka tri bazény (jeden vyhrievaný počas zimnej sezóny) a prístup to Aqua Coraya s 8 šmykľavkami pre dospelých. Kromě toho hlavná reštaurácia El-Maha, a'la carte reštaurácia (za príplatok, nutná predchádzajúca rezervácia) Fayruz (stredomorská), Nino (talianska), Sofra (orientálna),a 5 barov.

.
Podľa nášho názoru

Hotel určený len pre dospelých uspokojí každého, kto chce uniknúť ruchu mesta a užívať si luxus ktorý poskytuje renomovaná sieť hotelov Jaz.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování: 3, 4, 7, 10, 11 nebo 14 nocí, stravování dle popisu ubytování, služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, služby polského delegáta, balíček pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: egyptské vízum - cca 25 USD/os. (platí se na letišti), fakultativní výlety, jídla, která nejsou uvedena v popisu hotelů, nápoje k jídlu (pokud není uvedeno jinak v popisu hotelů) a další osobní výdaje.

Název zájezdu v polském jazyce: Marsa Alam wypoczynek

Program

Den první
Odlet z Polska. Sraz na letišti 2 hodiny před plánovaným odletem u stanoviště Rainbow. 
Aktuální letové řády sledujte na r.pl/rozklady.

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování nebo využití fakultativních výletů atd.

Den poslední
Vystěhování z hotelu, transfer na letiště, návrat do Polska.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

EGYPT MARSA ALAM - základní informace

Vízum
Každý cestující je povinen mít platný cestovní pas s dobou platnosti nejméně 6 měsíců ode dne výjezdu z Egypta. Pro občany ČR je vízum povinné, je uděleno na mezinárodním letišti při příletu do země. Vízum je platné 30 dnů, je vyznačeno razítkem v cestovním pase a stojí 25 USD.

Čas
Stejný jako v České republice.

Úřední jazyk
Arabský (dialekt egyptský).

Měna
EGP - Egyptská libra. 1 USD = cca 16,6 EGP, 1 EUR = cca 17,5 EGP. Doporučujeme vzít s sebou eura nebo dolary (nejsou akceptované bankovky vydané před rokem 1996). Peníze lze vyměnit v mnoha směnárnách v hotelech nebo v bankách. Je nutné mít s sebou část financí v hotovosti, protože placení kreditní kartou a použití bankomatů může být někdy obtížné.

Elektřina
Elektrické napětí je 220 V, 50 Hz. Spotřebiče s českými zástrčkami fungují bez problémů.

Telefony
Mobilní telefony fungují jak v turistických lokalitách, tak i ve městech. Ověřte si před odjezdem, zda máte aktivován roaming a informujte se u svého operátora na ceny vámi používaného tarifu. 

Spropitné
V arabských zemích je zvykem věnovat malé částky jako spropitné (minimálně 1 USD). Výdělky v Egyptě jsou nízké, a proto je spropitné často velkou finanční pomocí. Platí to zejména o řidičích během výletů do okolí, pro číšníky v restauracích, ale jsou také obvyklé v hotelech pro úklidový personál.

Orientační ceny
Oběd v restauraci od 150 EGP; pivo v baru 70 EGP; 1 l vody 3 EGP; káva v kavárně od 20 EGP. V arabských zemích je zvykem smlouvání, zvlášť u větších nákupů nebo koupi suvenýrů. Je však důležité dodržovat určitá pravidla: nikdy nenabízej cenu, kterou nejsi schopen zaplatit a při nakupování nelze spěchat.
V mnoha historických budovách jsou zavedeny poplatky za fotografování, které mohou být od 5 až do 100 EGP. Informujte se prosím u průvodce během jednotlivých výletů.

Pošta
Známka na pohled do České republiky stojí 20 EGP. Cena je úředně stanovena. Při koupi známky je třeba upozornit, že je to do České republiky.

Oblast

Marsa Alam
Marsa Alam se nachází v jižní části pobřeží Rudého moře, je jednou z nejmladších a nejméně přeplněných turistických oblastí Egypta. Tato část pobřeží je panenskou krajinou, jež si vybírají milovníci klidné dovolené, stejně jako milovníci vodních sportů. Oblast Marsa Alam je známá jako ráj pro potápěče - nádherně barevné korálové útesy a nepřeberné množství ryb okouzluje turisty z celého světa. Je to také skvělá základna pro turisty, kteří chtějí vidět památky starověkého Egypta - Abu Simbel, chrám Luxor, Údolí králů a chrám ve Filé.

Odlety z: Varšavy a Katovic. Sraz na letišti, u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na r.pl/rozklady.

Výlety v okolí

Luxor a Karnak
Celodenní výlet autobusem do slavné Théby - města se stovkou brán. V programu mimo jiné: návštěva chrámu v Karnaku, Údolí králů - s hrobkami faraónů (mimo jiné slavná Tutanchamonova hrobka), Memnonovy kolosy (pozůstatky chrámu Amenhotepa III.) a monumentálního chrámu královny Hatšeptsut (zrestaurovaného polskou archeologickou výpravou). Během výletu oběd.
Cena cca 110 USD/os.

Hlubinné potápění
Skvělý výlet lodí ke korálovým útesům, koupání v moři, potápění a pozorování krás korálových útesů. Vše pod dohledem profesionálních instruktorů. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože potápění a jízda na čtyřkolkách je rizikový sport.
Cena cca 85 USD/os.

Plavba lodí Nefertari
Skvělá nabídka pro ty, kteří chtějí vidět korálové útesy bez vstupu do vody. Díky panoramatickým oknům a pohodlnému sezení v klimatizované kabině ponořené do hloubky cca 2-3 metrů lze během plavby obdivovat krásné korálové útesy a mnoho druhů ryb. V programu je i zastávka na hodinové šnorchlování, chutná večeře v restauraci na lodi, nealkoholické nápoje na lodi. Skvělá zábava a dobrodružství pro celou rodinu! 
Cena cca 85 USD/os. 

V galábiji přes El Quseir!

Odpolední výlet po nejstarším egyptském městě na pobřeží Rudého moře - El Quseir. Je to jedno z mála pobřežních měst, kde se podařilo udržet skutečné zvyky Egypťanů ještě nedotčené cestovním ruchem. Oblečeni v tradičních místních egyptských kostýmech čili galábijích navštívíme nejstarší mešitu ve městě, koptský kostel a projdeme se úzkými uličkami města. Následně oběd v místní rybí restauraci. Po jídle návštěva místního trhu, kde se nachází tradiční parfumerie a coffee shop, kde ochutnáme kávu s kardamónem nebo ibiškový čaj.
Cena cca 50 USD/os.

Potápění - ostrov Qulaan - egyptské Maledivy
Fantastický výlet lodí na ostrovy Qulaan - malé rajské ostrovy roztroušené po Rudém moři, obklopené pohádkovými útesy! Během výletu jsou naplánovány 3 zastávky na šnorchlování (vybavení ke šnorchlování v ceně) a volný čas na jednom z ostrovů. V ceně výletu je zahrnut oběd. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože potápění je rizikový sport.
Cena cca 70 USD/os.

Želví dům

Skvělý výlet do zátoky Marsa Mubarak - na místo, kde obří želvy rudého moře vytvořily svůj domov. Vyplujeme z krásného přístavu v Port Ghalibu a začneme naše dobrodružství, během něhož jsou plánovány tři zastávky na šnorchlování. Oběd na lodi v ceně. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože potápění je rizikový sport. Cena cca 55 USD/os.

Asuán a Abu Simbel 

Dvoudenní autobusový výlet. 1. den: navštívíme Velkou asuánskou přehradu a chrám bohyně Isis na ostrově Philae. Následně nocleh v Asuánu (na lodi nebo v hotelu). V brzkých ranních hodinách odjezd z Asuánu a přejezd do Abu Simbel - monumentálních a úchvatných chrámů faraóna Ramzese II. a jeho manželky Nefertari. Následně přejezd do města Edfú, kde uvidíte chrám boha Hora. Cena zahrnuje 2 obědy, večeři a snídani.
Cena cca 250 USD/os.

Super safari 
Zažijte skvělé dobrodružství v srdci východní pouště. Super Safari je skvělou zábavou pro celou rodinu. Program zájezdu zahrnuje cca 30 min. přejezd na čtyřkolce a projížďku na velbloudech v poušti, následně přejezd džípem do beduínské vesnice, kde uvidíte pouštní život, ochutnáte lahodný čaj. Na konci tohoto vzrušujícího dne uvidíte západ slunce v poušti a ochutnáte skutečnou beduínskou grilovanou večeři s orientální show. Cena cca 55 USD/os. 

Další možnost výletu

Quad Moto (cca 60 USD/os.)

Upozornění! Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů. Výlety jsou komentovány v polském jazyce (při dosažení minimálního počtu 6 účastníků) nebo v anglickém jazyce. Jejich organizátorem není Rainbow, ale místní cestovní kancelář, která ručí za kvalitu služeb a sestavuje jejich program, ceny a termíny odjezdů. Delegát je pouze zprostředkovatelem fakultativních výletů. Není možnost platby kreditní kartou.

Víza - informace pro prodejce

Cestovní pas musí být platný min. 6 měsíců od plánovaného návratu. Obyvatelé České republiky a Slovenska potřebují pro vstup do země vízum. Vízum získáte po příletu na letišti za poplatek 25 USD/os. Vízum je platné 30 dní.

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna v Egyptě obvykle trvá od poloviny června do poloviny září.

Mapa

Počasí

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč