Amarina Queen Resort & Aqua Park Marsa Alam Obrázek0
Amarina Queen Resort & Aqua Park Marsa Alam Obrázek1
Amarina Queen Resort & Aqua Park Marsa Alam Obrázek2
Amarina Queen Resort & Aqua Park Marsa Alam Obrázek3
Amarina Queen Resort & Aqua Park Marsa Alam Obrázek4
Amarina Queen Resort & Aqua Park Marsa Alam Obrázek5
Amarina Queen Resort & Aqua Park Marsa Alam Obrázek6
Amarina Queen Resort & Aqua Park Marsa Alam Obrázek7
Amarina Queen Resort & Aqua Park Marsa Alam Obrázek8
Amarina Queen Resort & Aqua Park Marsa Alam Obrázek9
Amarina Queen Resort & Aqua Park Marsa Alam Obrázek10
Amarina Queen Resort & Aqua Park Marsa Alam Obrázek11
Amarina Queen Resort & Aqua Park Marsa Alam Obrázek12
Amarina Queen Resort & Aqua Park Marsa Alam Obrázek13
Amarina Queen Resort & Aqua Park Marsa Alam Obrázek14
Amarina Queen Resort & Aqua Park Marsa Alam Obrázek15
Amarina Queen Resort & Aqua Park Marsa Alam Obrázek16
Amarina Queen Resort & Aqua Park Marsa Alam Obrázek17
Amarina Queen Resort & Aqua Park Marsa Alam Obrázek18
Amarina Queen Resort & Aqua Park Marsa Alam Obrázek19
Amarina Queen Resort & Aqua Park Marsa Alam Obrázek20
Amarina Queen Resort & Aqua Park Marsa Alam Obrázek21
Amarina Queen Resort & Aqua Park Marsa Alam Obrázek22
Amarina Queen Resort & Aqua Park Marsa Alam Obrázek23
Amarina Queen Resort & Aqua Park Marsa Alam Obrázek24
Amarina Queen Resort & Aqua Park Marsa Alam Obrázek25
Amarina Queen Resort & Aqua Park Marsa Alam Obrázek26
Amarina Queen Resort & Aqua Park Marsa Alam Obrázek27
Amarina Queen Resort & Aqua Park Marsa Alam Obrázek28
Amarina Queen Resort & Aqua Park Marsa Alam Obrázek29
Amarina Queen Resort & Aqua Park Marsa Alam Obrázek30
Amarina Queen Resort & Aqua Park Marsa Alam Obrázek31
Amarina Queen Resort & Aqua Park Marsa Alam Obrázek32
Amarina Queen Resort & Aqua Park Marsa Alam Obrázek33
Amarina Queen Resort & Aqua Park Marsa Alam Obrázek34
Amarina Queen Resort & Aqua Park Marsa Alam Obrázek35
Amarina Queen Resort & Aqua Park Marsa Alam Obrázek36
Amarina Queen Resort & Aqua Park Marsa Alam Obrázek37
Amarina Queen Resort & Aqua Park Marsa Alam Obrázek38

Amarina Queen Resort & Aqua Park Marsa Alam

Egypt - Marsa Alam - Marsa Alam
Pobytový
FIGLOKLUB polští animátoři
S výhledem na moře
Přímo na pláži
Rodinný pokoj
Fitness
Skluzavky
Bestseller

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

Amarina Queen Resort & Aqua Park Marsa Alam je rodinný hotel, který se nachází cca 23 km severně od Marsa Alam a cca 48 km od mezinárodního letiště v Marsa Alam. Možnost transferu autobusem do Hurghady (za příplatek, min. 5 osob).

 

Pláž

Přímo u hotelu (cca 100 m) je soukromá písečná pláž s přístupem ke korálovému útesu přes molo. Osušky, lehátka a slunečníky na pláži a u bazénu - zdarma.

 

 

K dispozici pro hosty

Recepce 24h, hlavní restaurace a italská restaurace a'la carte, lobby bar, bar u bazénu a na pláži, 2 bazény, dětský klub. Od listopadu: prádelna, nákupní zóna, lékárna, Shisha Corner, posilovna, wellness centrum (některé za příplatek). Od 1. května 2024 bude v hotelu k dispozici aquapark.

 

Internet

V lobby Wi-Fi připojení k internetu - zdarma, na pokojích - za příplatek.

Catering

All Inclusive od 10:00 do 24:00 ve vybraných barech. Snídaně (07:00-10:00), oběd (12:30-14:30), večeře (18:30-21:30) - formou bufetu v hlavní restauraci. Občerstvení na pláži (15:00-17:00), zmrzlina v baru u bazénu (14:00-16:00). Lobby bar servíruje nápoje od 10:00 do 01:00, plážový bar a bar u bazénu od 10:00 do západu slunce (17:00 v zimní sezóně, 18:00 v letní sezóně). Nealkoholické nápoje a místní alkoholické nápoje se podávají ve sklenicích nebo kelímcích. Za příplatek: čerstvě vymačkané džusy, turecká káva, lahvové nápoje, nápoje v plechovkách a dovážené alkoholické nápoje. Po 1:00 jsou všechny alkoholické nápoje v barech za příplatek. Italská restaurace a'la carte zdarma jednou za pobyt, nutná předchozí rezervace. Hotel si vyhrazuje právo změny rozsahu služeb zahrnutých v programu All Inclusive (např. času servírování pokrmů).  

Sportovní a animační program

Denní a večerní animace, dětský klub pro děti od 4 do 7 let (otevřený 7 dní v týdnu 10:00-16:00), aquapark se skluzavkami, vodní pólo, posilovna, aqua aerobik a gymnastika, lekce tance, šipky, kulečník, plážový volejbal, stolní tenis, fitness centrum (za poplatek). Za příplatek: centrum vodních sportů a potápění. Od poloviny června do poloviny září FIGLOKLUB s animacemi v polštině.

 

Webové stránky Místní kategorie

*****

Podle našeho názoru

Pětihvězdičkový hotel Amarina Queen Resort u písečné pláže splní očekávání dospělých i rodin s dětmi. Skvělé místo pro trávení rodinné dovolené.

 

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování: 7 nebo 14 nocí, stravování dle popisu ubytování, služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, služby polského delegáta, balíček pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

 

Základní cena nezahrnuje: egyptské vízum - cca 25 USD/os. (platí se na letišti), fakultativní výlety, jídla, která nejsou uvedena v popisu hotelů, nápoje k jídlu (pokud není uvedeno jinak v popisu hotelů) a další osobní výdaje.

 

Název zájezdu v polském jazyce: Marsa Alam wypoczynek

 

Program

Den první
Odlet z Polska. Sraz na letišti 2 hodiny před plánovaným odletem u stanoviště Rainbow. 
Aktuální letové řády sledujte na r.pl/rozklady.

 

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování nebo využití fakultativních výletů atd.

 

Den poslední
Vystěhování z hotelu, transfer na letiště, návrat do Polska.

 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

EGYPT MARSA ALAM - základní informace

 

Vízum
Každý cestující je povinen mít platný cestovní pas s dobou platnosti nejméně 6 měsíců ode dne výjezdu z Egypta. Pro občany ČR je vízum povinné, je uděleno na mezinárodním letišti při příletu do země. Vízum je platné 30 dnů, je vyznačeno razítkem v cestovním pase a stojí 25 USD.

 

Čas
Stejný jako v České republice.

 

Úřední jazyk
Arabský (dialekt egyptský).

 

Měna
EGP - Egyptská libra. 1 USD = cca 16,6 EGP, 1 EUR = cca 17,5 EGP. Doporučujeme vzít s sebou eura nebo dolary (nejsou akceptované bankovky vydané před rokem 1996). Peníze lze vyměnit v mnoha směnárnách v hotelech nebo v bankách. Je nutné mít s sebou část financí v hotovosti, protože placení kreditní kartou a použití bankomatů může být někdy obtížné.

 

Elektřina
Elektrické napětí je 220 V, 50 Hz. Spotřebiče s českými zástrčkami fungují bez problémů.

 

Telefony
Mobilní telefony fungují jak v turistických lokalitách, tak i ve městech. Ověřte si před odjezdem, zda máte aktivován roaming a informujte se u svého operátora na ceny vámi používaného tarifu. 

 

Spropitné
V arabských zemích je zvykem věnovat malé částky jako spropitné (minimálně 1 USD). Výdělky v Egyptě jsou nízké, a proto je spropitné často velkou finanční pomocí. Platí to zejména o řidičích během výletů do okolí, pro číšníky v restauracích, ale jsou také obvyklé v hotelech pro úklidový personál.

 

Orientační ceny
Oběd v restauraci od 150 EGP; pivo v baru 70 EGP; 1 l vody 3 EGP; káva v kavárně od 20 EGP. V arabských zemích je zvykem smlouvání, zvlášť u větších nákupů nebo koupi suvenýrů. Je však důležité dodržovat určitá pravidla: nikdy nenabízej cenu, kterou nejsi schopen zaplatit a při nakupování nelze spěchat.
V mnoha historických budovách jsou zavedeny poplatky za fotografování, které mohou být od 5 až do 100 EGP. Informujte se prosím u průvodce během jednotlivých výletů.

 

Pošta
Známka na pohled do České republiky stojí 20 EGP. Cena je úředně stanovena. Při koupi známky je třeba upozornit, že je to do České republiky.

 

Oblast

 

Marsa Alam
Marsa Alam se nachází v jižní části pobřeží Rudého moře, je jednou z nejmladších a nejméně přeplněných turistických oblastí Egypta. Tato část pobřeží je panenskou krajinou, jež si vybírají milovníci klidné dovolené, stejně jako milovníci vodních sportů. Oblast Marsa Alam je známá jako ráj pro potápěče - nádherně barevné korálové útesy a nepřeberné množství ryb okouzluje turisty z celého světa. Je to také skvělá základna pro turisty, kteří chtějí vidět památky starověkého Egypta - Abu Simbel, chrám Luxor, Údolí králů a chrám ve Filé.

Odlety z: Varšavy a Katovic. Sraz na letišti, u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na r.pl/rozklady.

 

Výlety v okolí

Luxor a Karnak
Celodenní výlet autobusem do slavné Théby - města se stovkou brán. V programu mimo jiné: návštěva chrámu v Karnaku, Údolí králů - s hrobkami faraónů (mimo jiné slavná Tutanchamonova hrobka), Memnonovy kolosy (pozůstatky chrámu Amenhotepa III.) a monumentálního chrámu královny Hatšeptsut (zrestaurovaného polskou archeologickou výpravou). Během výletu oběd.
 

Hlubinné potápění
Skvělý výlet lodí ke korálovým útesům, koupání v moři, potápění a pozorování krás korálových útesů. Vše pod dohledem profesionálních instruktorů. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože potápění a jízda na čtyřkolkách je rizikový sport.
 

Plavba lodí Seascope 
Pobyt v Marsa Alam bez obdivování útesu? Nemožné! Doporučujeme cca 1,5hodinovou plavbu lodí s proskleným dnem plující mezi korálovými útesy. Možnost obdivování nádherného podmořského světa z paluby lodi.


V galábiji přes El Quseir!
Odpolední výlet po nejstarším egyptském městě na pobřeží Rudého moře - El Quseir. Je to jedno z mála pobřežních měst, kde se podařilo udržet skutečné zvyky Egypťanů ještě nedotčené cestovním ruchem. Oblečeni v tradičních místních egyptských kostýmech čili galábijích navštívíme nejstarší mešitu ve městě, koptský kostel a projdeme se úzkými uličkami města. Následně oběd v místní rybí restauraci. Po jídle návštěva místního trhu, kde se nachází tradiční parfumerie a coffee shop, kde ochutnáme kávu s kardamónem nebo ibiškový čaj a zapálíme si vodní dýmku.
 

Potápění - ostrov Qulaan
Fantastický výlet lodí na ostrovy Qulaan - malé rajské ostrovy roztroušené po Rudém moři, obklopené pohádkovými útesy! Během výletu jsou naplánovány 2 více než hodinové zastávky na šnorchlování (vybavení ke šnorchlování v ceně). Během potápění je velká šance, že se k nám připojí delfíni! V ceně výletu je zahrnut oběd. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože potápění je rizikový sport.

 
Super expedice 2 v 1 - poušť a útesy!

Expedici začneme cca 2hodinovou jízdou na čtyřkolkách po poušti - během jízdy pouští obklopenou majestátními horami, se budeme cítit jako skuteční objevitelé! Po dávce adrenalinu budeme mít příležitost k odpočinku v beduínské vesnici u občerstvení a ibiškového čaje. Následně přejezd do zátoky Marsa Mobarak, čili želví zátoky. Čas na koupání a opalování, stejně jako šnorchlování na jednom z nejkrásnějších korálových útesů v oblasti Marsa Alam. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože potápění a jízda na čtyřkolkách je rizikový sport.
 

Želví dům
Skvělý výlet na místo, kde obří želvy rudého moře vytvořily svůj domov. Vyplujeme z krásného přístavu v Port Ghalibu a začneme naše dobrodružství, během něhož jsou plánovány tři zastávky na šnorchlování. Oběd na lodi v ceně. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože potápění je rizikový sport. 

Asuán a Abu Simbel 
Dvoudenní autobusový výlet. 1. den: navštívíme Velkou asuánskou přehradu a chrám bohyně Isis na ostrově Philae. Následně nocleh v Asuánu (na lodi nebo v hotelu). V brzkých ranních hodinách odjezd z Asuánu a přejezd do Abu Simbel - monumentálních a úchvatných chrámů faraóna Ramzese II. a jeho manželky Nefertari. Následně přejezd do města Edfú, kde uvidíte chrám boha Hora. Cena zahrnuje 2 obědy, večeři a snídani.
 

Quad safari 
Výlet terénními vozy po rozlehlé poušti a návštěva beduínské vesnice, kde lze poznat beduínské zvyky a jednoduchost jejich života. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože jízda na čtyřkolkách je rizikový sport.
 

Další možnosti výletů

Káhira letadlem
Plavby lodí po Rudém moři 
Návštěva aquaparku Akassia

Upozornění! Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů. Výlety jsou komentovány v polském jazyce (při dosažení minimálního počtu 15 účastníků) nebo v anglickém jazyce. Jejich organizátorem není Rainbow, ale místní cestovní kancelář, která ručí za kvalitu služeb a sestavuje jejich program, ceny a termíny odjezdů. Delegát je pouze zprostředkovatelem fakultativních výletů. Není možnost platby kreditní kartou.

Víza - informace pro prodejce

Cestovní pas musí být platný min. 6 měsíců od plánovaného návratu.

Obyvatelé České republiky a Slovenska potřebují pro vstup do země vízum. Vízum získáte po příletu na letišti za poplatek 25 USD/os. Vízum je platné 30 dní.

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna v Egyptě obvykle trvá od listopadu do poloviny března.

Mapa

Počasí

Hodnocení r.pl

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.0 Kč