Albatros Sea World Obrázek0
Albatros Sea World Obrázek1
Albatros Sea World Obrázek2
Albatros Sea World Obrázek3
Albatros Sea World Obrázek4
Albatros Sea World Obrázek5
Albatros Sea World Obrázek6
Albatros Sea World Obrázek7
Albatros Sea World Obrázek8
Albatros Sea World Obrázek9
Albatros Sea World Obrázek10
Albatros Sea World Obrázek11
Albatros Sea World Obrázek12
Albatros Sea World Obrázek13
Albatros Sea World Obrázek14
Albatros Sea World Obrázek15
Albatros Sea World Obrázek16
Albatros Sea World Obrázek17
Albatros Sea World Obrázek18
Albatros Sea World Obrázek19
Albatros Sea World Obrázek20
Albatros Sea World Obrázek21
Albatros Sea World Obrázek22
Albatros Sea World Obrázek23
Albatros Sea World Obrázek24
Albatros Sea World Obrázek25

Albatros Sea World

Egypt - Marsa Alam
Pobytový
Rodinný
Pláž do 100 m
Wi-Fi
Skluzavky
Lehátka zdarma
Přímo na pláži
Bazén se sladkou vodou
Bazén

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

Hotel Albatros Sea World se nachází cca 1,5 km od centra města. Leží cca 20 km od centra El Quseiru - klidného egyptského města s půvabným starým městem, úzkými uličkami a tradičními bazary. Centrum města Marsa Alam je vzdáleno cca 110 km a letiště Marsa Alam cca 60 km.

Pláž

Přímo u hotelu Albatros Sea World se nachází široká písčito-oblázková pláž dlouhá cca 500 m s pozvolným sestupem do vody. Lehátka, slunečníky a osušky na pláži - zdarma.

 

K dispozici pro hosty

Moderní hotel, otevřený v roce 2018, patří k řetězci Pickalbatros Hotels. Skládá se z hlavní budovy a dvoupatrových vedlejších budov umístěných v rozlehlé zahradě. Hostům je k dispozici: recepce 24h v prostorné lobby, 4 restaurace (včetně čínské L' Asiatique, italské Soprano, německé Zum Kaiser a orientální Saffron), food court, 5 barů (např. v lobby, u bazénu a na pláži), shisha koutek s vodní dýmkou (za poplatek), kavárna, komplex 20 bazénů se skluzavkami (2 až 4 bazény vyhřívané v zimní sezóně), posilovna a miniklub pro děti. Navíc jsou zde obchody se suvenýry, kosmetický salon a wellness centrum (za příplatek), prádelna (za příplatek), úschovna zavazadel, bankomat a bezplatné parkoviště.

Internet

V areálu hotelu Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Catering

All Inclusive: snídaně (7:00-10:00), oběd (12:30-14:30) a večeře (19:00-21:30) podávané formou bufetu. Navíc: pozdní snídaně (10:00-11:00), občerstvení a zmrzlina (12:30-16:00) a večerní občerstvení (22:00-24:00) ve vybraných restauracích a barech. Místní alkoholické a nealkoholické nápoje (10:00-24:00) ve vybraných restauracích a barech. Za příplatek: nápoje, nápoje v lahvích a plechovkách a dovážené lihoviny. Hotel si vyhrazuje právo změny rozsahu služeb zahrnutých v programu All Inclusive (např. času servírování pokrmů). 

Sportovní a animační program

Celodenní animace: sport a hry, aerobik, gymnastika, šipky, boccia, plážový volejbal, basketbal, fotbal a komplex 20 bazénů, z toho 5 bazénů pro děti (hloubka 10-50 cm) s 23 skluzavkami (z toho 11 z nich je určeno pro děti). 2 až 4 bazény jsou v zimní sezóně vyhřívané. Večer místní show. Pro děti: miniklub (s animacemi), brouzdaliště, skluzavky. Tenis (osvětlení a vybavení za příplatek). Za příplatek: wellness procedury a centrum vodních sportů na pláži.

Webové stránky Místní kategorie

*****

Podle našeho názoru

Moderní hotel Albatros Sea World s bohatou nabídkou All Inclusive se nachází přímo u pláže. Skvělá volba pro rodiny s dětmi díky četným skluzavkám a pro ty, kteří chtějí strávit aktivní dovolenou.

 

Umiestnenie

Hotel se nachází přibližně. 20 km od centra El Quseir - pokojného egyptského města s očarujúcim starým mestom, úzkymi uličkami a tradičnými trhoviskami. Centrum města Marsa Alam je od hotelu vzdálené přibližně 110 km a letisko Marsa Alam přibližně 60 km.

.
Webová lokalita Športový a animačný program

Celodenní animácia - šport a hry, aerobik, gymnastika, šípky, boccia, plážový volejbal, basketbal, futbal a bazénový komplex so šmykľavkami. Večer místní představení. Pre deti - miniklub (s animáciami), detské brodítko, šmykľavky. Tenis (osvětlení a vybavení za poplatok), za poplatok: kúpeľné procedúry a centrum vodných športov na pláži.

.
Stravovanie

All Inclusive: raňajky (07:00-10:00), oběd (12:30-14:30) a večeře (19:00-21:30) podávané formou bufetu. Kromě toho: neskoré raňajky (10:00-11:00), občerstvenie a zmrzlina (12:30-16:00) a večerné občerstvenie (22:00-24:00) vo vybraných restauraáciách a baroch. Miestne alkoholické a nealkoholické nápoje (10:00-24:00) vo vybraných reštauráciách a baroch. Nápoje, fľaškové a plechovkové nápoje a importované alkoholické nápoje za príplatok. Hotel si vyhradí právo na změnu rozsahu služeb zahrnutých vo vzorci all inclusive (napr. čas podávania).

.
Miestna kategória

*****

K dispozícii pre hostí

Moderní hotel dokončený v roce 2018, patřící do sítě hotelů Pickalbatros. Pozostáva z hlavnej budovy a 2 poschodových vedľajších budov, ktoré sú zasadené do rozľahlej záhrady. Hoteloví hosté mají k dispozici: Hotel má k dispozici 24hodinovou recepci v priestrannej vstupnej hale, 4 restauraácie (vrátane čínskej L' Asiatique, talianskej Soprano, nemeckej Zum Kaiser a orientálnej Saffron), food court, 5 barů (včetně v lobby, pri bazéne a na pláži), shisha corner - vodnú fajku (za poplatok), kaviareň, bazénový komplex so šmykľavkami, posilňovňu a miniklub pre deti. Kromě toho obchody so suvenírmi, salón krásy a koupelné centrum (za poplatok), práčovňa (za poplatok), úschovňa batožiny, bankomat a bezplatné parkkovisko.

.
Podľa nášho názoru

Moderní hotel, který se nachází přímo na pláži, tak širokou ponukou All Inclusive Skvelá volba pro rodiny s dětmi a ty, které se zaměřují na aktivní dovolenou.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování: 7 nebo 14 nocí, stravování dle popisu ubytování, služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, služby polského delegáta, balíček pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

 

Základní cena nezahrnuje: egyptské vízum - cca 25 USD/os. (platí se na letišti), fakultativní výlety, jídla, která nejsou uvedena v popisu hotelů, nápoje k jídlu (pokud není uvedeno jinak v popisu hotelů) a další osobní výdaje.

 

Název zájezdu v polském jazyce: Marsa Alam wypoczynek

 

Program

Den první
Odlet z Polska. Sraz na letišti 2 hodiny před plánovaným odletem u stanoviště Rainbow. 
Aktuální letové řády sledujte na r.pl/rozklady.

 

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování nebo využití fakultativních výletů atd.

 

Den poslední
Vystěhování z hotelu, transfer na letiště, návrat do Polska.

 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

EGYPT MARSA ALAM - základní informace

 

Vízum
Každý cestující je povinen mít platný cestovní pas s dobou platnosti nejméně 6 měsíců ode dne výjezdu z Egypta. Pro občany ČR je vízum povinné, je uděleno na mezinárodním letišti při příletu do země. Vízum je platné 30 dnů, je vyznačeno razítkem v cestovním pase a stojí 25 USD.

 

Čas
Stejný jako v České republice.

 

Úřední jazyk
Arabský (dialekt egyptský).

 

Měna
EGP - Egyptská libra. 1 USD = cca 16,6 EGP, 1 EUR = cca 17,5 EGP. Doporučujeme vzít s sebou eura nebo dolary (nejsou akceptované bankovky vydané před rokem 1996). Peníze lze vyměnit v mnoha směnárnách v hotelech nebo v bankách. Je nutné mít s sebou část financí v hotovosti, protože placení kreditní kartou a použití bankomatů může být někdy obtížné.

 

Elektřina
Elektrické napětí je 220 V, 50 Hz. Spotřebiče s českými zástrčkami fungují bez problémů.

 

Telefony
Mobilní telefony fungují jak v turistických lokalitách, tak i ve městech. Ověřte si před odjezdem, zda máte aktivován roaming a informujte se u svého operátora na ceny vámi používaného tarifu. 

 

Spropitné
V arabských zemích je zvykem věnovat malé částky jako spropitné (minimálně 1 USD). Výdělky v Egyptě jsou nízké, a proto je spropitné často velkou finanční pomocí. Platí to zejména o řidičích během výletů do okolí, pro číšníky v restauracích, ale jsou také obvyklé v hotelech pro úklidový personál.

 

Orientační ceny
Oběd v restauraci od 150 EGP; pivo v baru 70 EGP; 1 l vody 3 EGP; káva v kavárně od 20 EGP. V arabských zemích je zvykem smlouvání, zvlášť u větších nákupů nebo koupi suvenýrů. Je však důležité dodržovat určitá pravidla: nikdy nenabízej cenu, kterou nejsi schopen zaplatit a při nakupování nelze spěchat.
V mnoha historických budovách jsou zavedeny poplatky za fotografování, které mohou být od 5 až do 100 EGP. Informujte se prosím u průvodce během jednotlivých výletů.

 

Pošta
Známka na pohled do České republiky stojí 20 EGP. Cena je úředně stanovena. Při koupi známky je třeba upozornit, že je to do České republiky.

 

Oblast

 

Marsa Alam
Marsa Alam se nachází v jižní části pobřeží Rudého moře, je jednou z nejmladších a nejméně přeplněných turistických oblastí Egypta. Tato část pobřeží je panenskou krajinou, jež si vybírají milovníci klidné dovolené, stejně jako milovníci vodních sportů. Oblast Marsa Alam je známá jako ráj pro potápěče - nádherně barevné korálové útesy a nepřeberné množství ryb okouzluje turisty z celého světa. Je to také skvělá základna pro turisty, kteří chtějí vidět památky starověkého Egypta - Abu Simbel, chrám Luxor, Údolí králů a chrám ve Filé.

Odlety z: Varšavy a Katovic. Sraz na letišti, u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na r.pl/rozklady.

 

Výlety v okolí

Luxor a Karnak
Celodenní výlet autobusem do slavné Théby - města se stovkou brán. V programu mimo jiné: návštěva chrámu v Karnaku, Údolí králů - s hrobkami faraónů (mimo jiné slavná Tutanchamonova hrobka), Memnonovy kolosy (pozůstatky chrámu Amenhotepa III.) a monumentálního chrámu královny Hatšeptsut (zrestaurovaného polskou archeologickou výpravou). Během výletu oběd.
 

Hlubinné potápění
Skvělý výlet lodí ke korálovým útesům, koupání v moři, potápění a pozorování krás korálových útesů. Vše pod dohledem profesionálních instruktorů. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože potápění a jízda na čtyřkolkách je rizikový sport.
 

Plavba lodí Seascope 
Pobyt v Marsa Alam bez obdivování útesu? Nemožné! Doporučujeme cca 1,5hodinovou plavbu lodí s proskleným dnem plující mezi korálovými útesy. Možnost obdivování nádherného podmořského světa z paluby lodi.


V galábiji přes El Quseir!
Odpolední výlet po nejstarším egyptském městě na pobřeží Rudého moře - El Quseir. Je to jedno z mála pobřežních měst, kde se podařilo udržet skutečné zvyky Egypťanů ještě nedotčené cestovním ruchem. Oblečeni v tradičních místních egyptských kostýmech čili galábijích navštívíme nejstarší mešitu ve městě, koptský kostel a projdeme se úzkými uličkami města. Následně oběd v místní rybí restauraci. Po jídle návštěva místního trhu, kde se nachází tradiční parfumerie a coffee shop, kde ochutnáme kávu s kardamónem nebo ibiškový čaj a zapálíme si vodní dýmku.
 

Potápění - ostrov Qulaan
Fantastický výlet lodí na ostrovy Qulaan - malé rajské ostrovy roztroušené po Rudém moři, obklopené pohádkovými útesy! Během výletu jsou naplánovány 2 více než hodinové zastávky na šnorchlování (vybavení ke šnorchlování v ceně). Během potápění je velká šance, že se k nám připojí delfíni! V ceně výletu je zahrnut oběd. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože potápění je rizikový sport.

 
Super expedice 2 v 1 - poušť a útesy!

Expedici začneme cca 2hodinovou jízdou na čtyřkolkách po poušti - během jízdy pouští obklopenou majestátními horami, se budeme cítit jako skuteční objevitelé! Po dávce adrenalinu budeme mít příležitost k odpočinku v beduínské vesnici u občerstvení a ibiškového čaje. Následně přejezd do zátoky Marsa Mobarak, čili želví zátoky. Čas na koupání a opalování, stejně jako šnorchlování na jednom z nejkrásnějších korálových útesů v oblasti Marsa Alam. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože potápění a jízda na čtyřkolkách je rizikový sport.
 

Želví dům
Skvělý výlet na místo, kde obří želvy rudého moře vytvořily svůj domov. Vyplujeme z krásného přístavu v Port Ghalibu a začneme naše dobrodružství, během něhož jsou plánovány tři zastávky na šnorchlování. Oběd na lodi v ceně. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože potápění je rizikový sport. 

Asuán a Abu Simbel 
Dvoudenní autobusový výlet. 1. den: navštívíme Velkou asuánskou přehradu a chrám bohyně Isis na ostrově Philae. Následně nocleh v Asuánu (na lodi nebo v hotelu). V brzkých ranních hodinách odjezd z Asuánu a přejezd do Abu Simbel - monumentálních a úchvatných chrámů faraóna Ramzese II. a jeho manželky Nefertari. Následně přejezd do města Edfú, kde uvidíte chrám boha Hora. Cena zahrnuje 2 obědy, večeři a snídani.
 

Quad safari 
Výlet terénními vozy po rozlehlé poušti a návštěva beduínské vesnice, kde lze poznat beduínské zvyky a jednoduchost jejich života. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože jízda na čtyřkolkách je rizikový sport.
 

Další možnosti výletů

Káhira letadlem
Plavby lodí po Rudém moři 
Návštěva aquaparku Akassia

Upozornění! Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů. Výlety jsou komentovány v polském jazyce (při dosažení minimálního počtu 15 účastníků) nebo v anglickém jazyce. Jejich organizátorem není Rainbow, ale místní cestovní kancelář, která ručí za kvalitu služeb a sestavuje jejich program, ceny a termíny odjezdů. Delegát je pouze zprostředkovatelem fakultativních výletů. Není možnost platby kreditní kartou.

Víza - informace pro prodejce

Cestovní pas musí být platný min. 6 měsíců od plánovaného návratu.

Obyvatelé České republiky a Slovenska potřebují pro vstup do země vízum. Vízum získáte po příletu na letišti za poplatek 25 USD/os. Vízum je platné 30 dní.

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna v Egyptě obvykle trvá od listopadu do poloviny března.

Mapa

Počasí

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč