Bliss Nada Beach Resort Obrázek0
Bliss Nada Beach Resort Obrázek1
Bliss Nada Beach Resort Obrázek2
Bliss Nada Beach Resort Obrázek3
Bliss Nada Beach Resort Obrázek4
Bliss Nada Beach Resort Obrázek5
Bliss Nada Beach Resort Obrázek6
Bliss Nada Beach Resort Obrázek7
Bliss Nada Beach Resort Obrázek8
Bliss Nada Beach Resort Obrázek9
Bliss Nada Beach Resort Obrázek10

Bliss Nada Beach Resort

Egypt - Marsa Alam
Pobytový
Mezinárodní animace
Pláž do 100 m
Wi-Fi
Wellness
Bazén
Lehátka zdarma
Rodinný

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

Tento rozlehlý komplex navržený v osobitém núbijském stylu se nachází přímo na písečné pláži Rudého moře. Nachází se 20 km od letiště Marsa Alama, 43 km od centra města a pouhých 700 m od vodního parku Aqua Coraya (otevřeného během letní sezóny).

Pláž

Hotel má přímý přístup na soukromou pláž s dřevěným molem, které je skvělým místem pro pozorování korálového útesu na moři. U břehu se mohou vyskytovat kameny a úlomky útesu, proto doporučujeme koupání v ochranné obuvi.

Plážový servis (lehátka, slunečníky a osušky) je v ceně.


K dispozici pro hosty

24hodinová recepce, směnárna, lékař, nákupní pasáž s malými obchůdky nabízejícími charakteristické místní produkty. K dispozici je hlavní restaurace s mezinárodní bufetovou kuchyní, bary u bazénu, na pláži a v lobby.

Hotel má venkovní bazén a dětské skluzavky; lehátka, slunečníky a osušky u bazénu jsou k dispozici zdarma. Za příplatek mohou hosté využívat také:

Doplňkově je k dispozici lázeňské centrum (sauna, vířivka) - za poplatek..
Internet

Bezdrátový internet je k dispozici ve vstupní hale.

Catering

All Inclusive se podává formou bufetu v hlavní restauraci hotelu Oasis: snídaně, obědy, večeře. V hotelu jsou k dispozici bary: u bazénu - drink bar (10:00-do západu slunce), na pláži (10:00 do západu slunce) a lobby bar (10:00-23:00). Občerstvení (malé zákusky) (15:30-16:30) v baru na pláži a (10:30-11:30) v lobby baru. All Inclusive nezahrnuje zmrzlinu, čerstvé ovocné šťávy, dovážené alkoholické nápoje, lahvové nápoje a některé druhy kávy.

Sportovní a animační program

Všem hotelovým hostům je k dispozici pestrá nabídka sportovních a animačních aktivit. V areálu hotelu se pořádají sportovní aktivity a různá umělecká vystoupení. Hostům je k dispozici kulečník, pingpongový stůl, sportovní aktivity u bazénu a na pláži. Pro děti je k dispozici miniklub.

Za příplatek je k dispozici lázeňské centrum.


.
Webové stránky Místní kategorie

****

Podle našeho názoru

Atraktivně umístěný a vybavený hotel. Umožňuje mimořádně příjemnou dovolenou, zejména pro ty, kteří jsou amatéry pozorování bohatých korálových útesů Rudého moře

.
Umiestnenie

Tento rozľahlý komplex navrhnutý v osobitom núbijskom štýle sa nachádza priamo na pieočnatej pláži Červeného mora. Nachádza sa 20 km od letisko Marsa Alama, 43 km od centra mesta a len 700 m od vodného parku Aqua Coraya (otvoreného počas letnej sezóny).

.
Webová lokalita Športový a animačný program

Pestrá ponuka sportovních aktivit a animácií pre všetkých hotelových hostí. V areáli hotelu sa organizujú športové aktivity a rôzne umelecké predstavenia. Hostia majú k dispozícii biliard, pingpongový stôl, športové aktivity pri bazéne a na pláži. Pre deti je k dispozici miniklub.

Za príplatok je k dispozici wellness centrum.


.
Stravovanie

All Inclusive sa podáva formou bufetu v hlavnej reštaurácii hotela Oasis: raňajky, obedy, večere. V hoteli sú k dispozícii bar: pri bazéne - drink bar (10:00 - do západu slnka), na pláži (10:00 - do západu slnka) a lobby bar (10:00 - 23:00). Občerstvenie (malé koláčiky) (15:30-16:30) v bare na pláži a (10:30-11:30) v lobby bare. All Inclusive nezahálí zmrzlinu, čerstvé ovocné šťávy, dovážené alkoholické nápoje, lahvové nápoje a některé druhy kávy.

.
Miestna kategória

****

K dispozícii pre hostí

24-hodinová recepce, zmenáreň, lekár, nákupná pasáž s malými obchodíkmi ponúkajúcimi charakteristické miestne výrobky. K dispozici je hlavná reštaurácia s medzinárodnou kuchyňou formou bufetu, bar pri bazéne, na pláži a vo vstupnej hale.

Hotel má vonkajší bazén a detské šmykľavky; ležadlá, slnečníky a osušky pri bazéne sú k dispozícii zadarmo. Za príplatok môžu hostia využívať aj:

Doplnkovo je k dispozici wellness centrum (sauna, vírivka) - za poplatok..
Podľa nášho názoru

Aktívne umístnený a vybavený hotel. Umožňuje mimořádně příjemnú dovolenku, najmä pre tých, ktorí sú milovníkmi pozorovania bohatých korálových útesov Červeného mora

.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování: 7 nebo 14 nocí, stravování dle popisu ubytování, služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, služby polského delegáta, balíček pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

 

Základní cena nezahrnuje: egyptské vízum - cca 25 USD/os. (platí se na letišti), fakultativní výlety, jídla, která nejsou uvedena v popisu hotelů, nápoje k jídlu (pokud není uvedeno jinak v popisu hotelů) a další osobní výdaje.

 

Název zájezdu v polském jazyce: Marsa Alam wypoczynek

 

Program

Den první
Odlet z Polska. Sraz na letišti 2 hodiny před plánovaným odletem u stanoviště Rainbow. 
Aktuální letové řády sledujte na r.pl/rozklady.

 

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování nebo využití fakultativních výletů atd.

 

Den poslední
Vystěhování z hotelu, transfer na letiště, návrat do Polska.

 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

EGYPT MARSA ALAM - základní informace

 

Vízum
Každý cestující je povinen mít platný cestovní pas s dobou platnosti nejméně 6 měsíců ode dne výjezdu z Egypta. Pro občany ČR je vízum povinné, je uděleno na mezinárodním letišti při příletu do země. Vízum je platné 30 dnů, je vyznačeno razítkem v cestovním pase a stojí 25 USD.

 

Čas
Stejný jako v České republice.

 

Úřední jazyk
Arabský (dialekt egyptský).

 

Měna
EGP - Egyptská libra. 1 USD = cca 16,6 EGP, 1 EUR = cca 17,5 EGP. Doporučujeme vzít s sebou eura nebo dolary (nejsou akceptované bankovky vydané před rokem 1996). Peníze lze vyměnit v mnoha směnárnách v hotelech nebo v bankách. Je nutné mít s sebou část financí v hotovosti, protože placení kreditní kartou a použití bankomatů může být někdy obtížné.

 

Elektřina
Elektrické napětí je 220 V, 50 Hz. Spotřebiče s českými zástrčkami fungují bez problémů.

 

Telefony
Mobilní telefony fungují jak v turistických lokalitách, tak i ve městech. Ověřte si před odjezdem, zda máte aktivován roaming a informujte se u svého operátora na ceny vámi používaného tarifu. 

 

Spropitné
V arabských zemích je zvykem věnovat malé částky jako spropitné (minimálně 1 USD). Výdělky v Egyptě jsou nízké, a proto je spropitné často velkou finanční pomocí. Platí to zejména o řidičích během výletů do okolí, pro číšníky v restauracích, ale jsou také obvyklé v hotelech pro úklidový personál.

 

Orientační ceny
Oběd v restauraci od 150 EGP; pivo v baru 70 EGP; 1 l vody 3 EGP; káva v kavárně od 20 EGP. V arabských zemích je zvykem smlouvání, zvlášť u větších nákupů nebo koupi suvenýrů. Je však důležité dodržovat určitá pravidla: nikdy nenabízej cenu, kterou nejsi schopen zaplatit a při nakupování nelze spěchat.
V mnoha historických budovách jsou zavedeny poplatky za fotografování, které mohou být od 5 až do 100 EGP. Informujte se prosím u průvodce během jednotlivých výletů.

 

Pošta
Známka na pohled do České republiky stojí 20 EGP. Cena je úředně stanovena. Při koupi známky je třeba upozornit, že je to do České republiky.

 

Oblast

 

Marsa Alam
Marsa Alam se nachází v jižní části pobřeží Rudého moře, je jednou z nejmladších a nejméně přeplněných turistických oblastí Egypta. Tato část pobřeží je panenskou krajinou, jež si vybírají milovníci klidné dovolené, stejně jako milovníci vodních sportů. Oblast Marsa Alam je známá jako ráj pro potápěče - nádherně barevné korálové útesy a nepřeberné množství ryb okouzluje turisty z celého světa. Je to také skvělá základna pro turisty, kteří chtějí vidět památky starověkého Egypta - Abu Simbel, chrám Luxor, Údolí králů a chrám ve Filé.

Odlety z: Varšavy a Katovic. Sraz na letišti, u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na r.pl/rozklady.

 

Výlety v okolí

Luxor a Karnak
Celodenní výlet autobusem do slavné Théby - města se stovkou brán. V programu mimo jiné: návštěva chrámu v Karnaku, Údolí králů - s hrobkami faraónů (mimo jiné slavná Tutanchamonova hrobka), Memnonovy kolosy (pozůstatky chrámu Amenhotepa III.) a monumentálního chrámu královny Hatšeptsut (zrestaurovaného polskou archeologickou výpravou). Během výletu oběd.
 

Hlubinné potápění
Skvělý výlet lodí ke korálovým útesům, koupání v moři, potápění a pozorování krás korálových útesů. Vše pod dohledem profesionálních instruktorů. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože potápění a jízda na čtyřkolkách je rizikový sport.
 

Plavba lodí Seascope 
Pobyt v Marsa Alam bez obdivování útesu? Nemožné! Doporučujeme cca 1,5hodinovou plavbu lodí s proskleným dnem plující mezi korálovými útesy. Možnost obdivování nádherného podmořského světa z paluby lodi.


V galábiji přes El Quseir!
Odpolední výlet po nejstarším egyptském městě na pobřeží Rudého moře - El Quseir. Je to jedno z mála pobřežních měst, kde se podařilo udržet skutečné zvyky Egypťanů ještě nedotčené cestovním ruchem. Oblečeni v tradičních místních egyptských kostýmech čili galábijích navštívíme nejstarší mešitu ve městě, koptský kostel a projdeme se úzkými uličkami města. Následně oběd v místní rybí restauraci. Po jídle návštěva místního trhu, kde se nachází tradiční parfumerie a coffee shop, kde ochutnáme kávu s kardamónem nebo ibiškový čaj a zapálíme si vodní dýmku.
 

Potápění - ostrov Qulaan
Fantastický výlet lodí na ostrovy Qulaan - malé rajské ostrovy roztroušené po Rudém moři, obklopené pohádkovými útesy! Během výletu jsou naplánovány 2 více než hodinové zastávky na šnorchlování (vybavení ke šnorchlování v ceně). Během potápění je velká šance, že se k nám připojí delfíni! V ceně výletu je zahrnut oběd. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože potápění je rizikový sport.

 
Super expedice 2 v 1 - poušť a útesy!

Expedici začneme cca 2hodinovou jízdou na čtyřkolkách po poušti - během jízdy pouští obklopenou majestátními horami, se budeme cítit jako skuteční objevitelé! Po dávce adrenalinu budeme mít příležitost k odpočinku v beduínské vesnici u občerstvení a ibiškového čaje. Následně přejezd do zátoky Marsa Mobarak, čili želví zátoky. Čas na koupání a opalování, stejně jako šnorchlování na jednom z nejkrásnějších korálových útesů v oblasti Marsa Alam. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože potápění a jízda na čtyřkolkách je rizikový sport.
 

Želví dům
Skvělý výlet na místo, kde obří želvy rudého moře vytvořily svůj domov. Vyplujeme z krásného přístavu v Port Ghalibu a začneme naše dobrodružství, během něhož jsou plánovány tři zastávky na šnorchlování. Oběd na lodi v ceně. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože potápění je rizikový sport. 

Asuán a Abu Simbel 
Dvoudenní autobusový výlet. 1. den: navštívíme Velkou asuánskou přehradu a chrám bohyně Isis na ostrově Philae. Následně nocleh v Asuánu (na lodi nebo v hotelu). V brzkých ranních hodinách odjezd z Asuánu a přejezd do Abu Simbel - monumentálních a úchvatných chrámů faraóna Ramzese II. a jeho manželky Nefertari. Následně přejezd do města Edfú, kde uvidíte chrám boha Hora. Cena zahrnuje 2 obědy, večeři a snídani.
 

Quad safari 
Výlet terénními vozy po rozlehlé poušti a návštěva beduínské vesnice, kde lze poznat beduínské zvyky a jednoduchost jejich života. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože jízda na čtyřkolkách je rizikový sport.
 

Další možnosti výletů

Káhira letadlem
Plavby lodí po Rudém moři 
Návštěva aquaparku Akassia

Upozornění! Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů. Výlety jsou komentovány v polském jazyce (při dosažení minimálního počtu 15 účastníků) nebo v anglickém jazyce. Jejich organizátorem není Rainbow, ale místní cestovní kancelář, která ručí za kvalitu služeb a sestavuje jejich program, ceny a termíny odjezdů. Delegát je pouze zprostředkovatelem fakultativních výletů. Není možnost platby kreditní kartou.

Víza - informace pro prodejce

Cestovní pas musí být platný min. 6 měsíců od plánovaného návratu.

Obyvatelé České republiky a Slovenska potřebují pro vstup do země vízum. Vízum získáte po příletu na letišti za poplatek 25 USD/os. Vízum je platné 30 dní.

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna v Egyptě obvykle trvá od listopadu do poloviny března.

Mapa

Počasí

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč