Jaz Maraya Obrázek0
Jaz Maraya Obrázek1
Jaz Maraya Obrázek2
Jaz Maraya Obrázek3
Jaz Maraya Obrázek4
Jaz Maraya Obrázek5
Jaz Maraya Obrázek6
Jaz Maraya Obrázek7
Jaz Maraya Obrázek8
Jaz Maraya Obrázek9
Jaz Maraya Obrázek10
Jaz Maraya Obrázek11
Jaz Maraya Obrázek12
Jaz Maraya Obrázek13
Jaz Maraya Obrázek14
Jaz Maraya Obrázek15
Jaz Maraya Obrázek16
Jaz Maraya Obrázek17
Jaz Maraya Obrázek18
Jaz Maraya Obrázek19
Jaz Maraya Obrázek20
Jaz Maraya Obrázek21
Jaz Maraya Obrázek22
Jaz Maraya Obrázek23
Jaz Maraya Obrázek24
Jaz Maraya Obrázek25
Jaz Maraya Obrázek26
Jaz Maraya Obrázek27
Jaz Maraya Obrázek28
Jaz Maraya Obrázek29
Jaz Maraya Obrázek30
Jaz Maraya Obrázek31
Jaz Maraya Obrázek32
Jaz Maraya Obrázek33
Jaz Maraya Obrázek34
Jaz Maraya Obrázek35
Jaz Maraya Obrázek36
Jaz Maraya Obrázek37
Jaz Maraya Obrázek38
Jaz Maraya Obrázek39
Jaz Maraya Obrázek40
Jaz Maraya Obrázek41
Jaz Maraya Obrázek42
Jaz Maraya Obrázek43
Jaz Maraya Obrázek44
Jaz Maraya Obrázek45
Jaz Maraya Obrázek46
Jaz Maraya Obrázek47
Jaz Maraya Obrázek48
Jaz Maraya Obrázek49
Jaz Maraya Obrázek50
Jaz Maraya Obrázek51

Jaz Maraya

Egypt - Marsa Alam
Pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

Luxusní a rozsáhlý hotelový komplex se nachází na pobřeží Rudého moře. Přibližně 4 km od letiště, přibližně 70 km od Marsa Alam. Hotelovým autobusem (za poplatek) se dostanete do přístavu Port Ghalib s pěkným přístavem a mnoha obchody a restauracemi.

Pláž

Hotel se nachází přímo na krásné, široké a malebné pláži. U břehu korálový útes s množstvím ryb (doporučujeme ochrannou obuv). Lehátka a slunečníky na pláži zdarma.

.
K dispozici pro hosty

Budova s velmi zajímavou architekturou. V areálu hotelu: 24hodinová recepce, lobby, obchody se suvenýry, 4 bary (u bazénu, na pláži, v lobby, na střeše "Breeze"), hlavní restaurace "Yummy" a restaurace a'la carte (placená, nutná rezervace), 2 hlavní bazény a 1 brouzdaliště pro děti (v zimní sezóně vyhřívané). Za příplatek: prádelna, lékárna, lázně a možnost využití atrakcí Medinat Coraya (bary, restaurace, aquapark).

Internet

Wi Fi je v celém objektu zdarma.

Catering

All inclusive: snídaně (6:30-10:00), oběd (12:30-14:30), večeře (18:30-21:30) formou bufetu v hlavní restauraci. Pozdní snídaně podávaná v baru u bazénu a na pláži (10:30-11:30). V restauraci Sea Horse A la Carte (za poplatek, nutná rezervace): obědy (12:00-17:00) a večeře (18:30-21:30). Místní alkoholické a nealkoholické nápoje ve vybraných barech. Bar na pláži a u bazénu otevřen 09:00-18:00, v lobby (12:00-24:00) na střeše (17:00-24:00). Navíc zmrzlina a odpolední občerstvení v baru u bazénu a na pláži. Kromě toho mohou zákazníci využít italskou, asijskou a blízkovýchodní tematickou restauraci v hotelu Medinat Coraya (za poplatek; nutná rezervace předem). Na pokoj je denně dodávána láhev vody. Při večeři je vyžadováno vhodné oblečení (pro pány dlouhé kalhoty). Nápoje v lahvích, čerstvě vymačkané džusy, dovážené lihoviny - za příplatek. Hotel si vyhrazuje právo na změnu rozsahu služeb zahrnutých do formule all inclusive (např. časy podávání).

.
Sportovní a animační program

V hotelu probíhají denní a večerní animace pro děti i dospělé, včetně aerobiku v bazénu, večerní show, živé hudby, běžecké dráhy a hřiště na plážový volejbal. šipky, boccia, posilovna, kulečník, stolní tenis. K dispozici je centrum potápění a vodních sportů (za poplatek na místě) a lázně (za poplatek na místě) - sauna, jacuzzi, lázně, masáže, kadeřnictví, kosmetický salon. Pro děti: animace: hry a miniklub (4-12 let), dětské hřiště. Za příplatek aquapark v Medinat Coraya.

.
Webové stránky Místní kategorie

*****

Podle našeho názoru

Hotel láká své hosty zajímavou architekturou a vynikajícími službami a polohou! Doporučujeme ho zejména rodinám s dětmi a také těm, kteří ocení dovolenou v luxusním hotelu.

Umiestnenie

Luxusní a rozsáhlý hotelový komplex se nachází na pobřeží Červeného moře. Približne 4 km od letiska, približne 70 km od mesta Marsa Alam. Hotelový autobus (za poplatek) vás odveze do přístavu Port Ghalib s pekným přístavem a množstvím obchodů a restaurací.

Webová lokalita Športový a animačný program

V hotelu sa konajú denné a večerné animácie pre deti a dospelých vrátane: aerobiku v bazéne, večernej šou, živej hudby, bežeckej dráhy a ihriska na plážový volejbal. Šípky, boccia, posilňovňa, biliard, stolný tenis. K dispozici je centrum potápění a vodných športov (za poplatok na mieste) a wellness centrum (za poplatok na mieste) - sauna, jacuzzi, kúpele, masáže, kaderníctvo, salón krása. Pre deti: animácie: hry a miniklub (4-12 rokov), detské ihrisko. Za příplatok aquapark v Medinat Coraya.

.
Stravovanie

All inclusive: raňajky (6:30-10:00), oběd (12:30-14:30), večeře (18:30-21:30) formou bufetu v hlavní restauraci. Neskoré raňajky podávané v bare pri bazéne a na pláži (10:30-11:30). V restauraácii Sea Horse A la Carte (za poplatok, rezervácia nutná): obed (12:00-17:00) a večera (18:30-21:30). Miestne alkoholické a nealkoholické nápoje vo vybraných baroch. Plážový a bazénový bar otevřený 09:00-18:00, v lobby (12:00-24:00) na streche (17:00-24:00). Plus zmrzlina a popoludňajšie občerstvenie v bare pri bazéne a na pláži. Kromě toho mohou zákazníci využít taliansku, ázijskú a blízkovýchodnú tematickú reštauráciu v hoteli Medinat Coraya (za poplatok; nutná rezervácia vopred). Na izbu sa denne dodáva fľaša vody. Pri večeri sa vyžaduje vhodné oblečenie (dlhé nohavice pre pánov). Nápoje vo fľašiach, čerstvo vylisované šťavy, dovážané alkoholické nápoje - za príplatok. Hotel si vyhradzuje právo na změnu rozsahu služeb zahrnutých vo vzorci all inclusive (napr. časy podávania).

.
Miestna kategória

*****

K dispozícii pre hostí

Budova s velmi zajímavou architektúrou. V areálu hotelu: V hotelu jsou k dispozici: 24hodinová recepce, lobby, oslava so suvenírmi, 4 bary (pri bazéne, na pláži, v lobby, na streche "Breeze"), hlavná reštaurácia "Yummy" a'la carte reštaurácia (platená, nutná rezervácia), 2 hlavné bazény a 1 detské brodítko (v zimnej sezóne vyhrievané). Za příplatok: práčovňa, lekáreň, wellness centre a možnosť využívať atrakcie Medinat Coraya (bary, reštaurácie, aquapark).

.
Podľa nášho názoru

Hotel láka svojich hostí zaujímavou architektúrou a vynikajúcimi službami a polohou! Odporúčame ho najmä rodinám s deťmi, aj tým, ktorí ocenia dovolenku v luxusnom hoteli.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování: 7 nebo 14 nocí, stravování dle popisu ubytování, služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, služby polského delegáta, balíček pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

 

Základní cena nezahrnuje: egyptské vízum - cca 25 USD/os. (platí se na letišti), fakultativní výlety, jídla, která nejsou uvedena v popisu hotelů, nápoje k jídlu (pokud není uvedeno jinak v popisu hotelů) a další osobní výdaje.

 

Název zájezdu v polském jazyce: Marsa Alam wypoczynek

 

Program

Den první
Odlet z Polska. Sraz na letišti 2 hodiny před plánovaným odletem u stanoviště Rainbow. 
Aktuální letové řády sledujte na r.pl/rozklady.

 

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování nebo využití fakultativních výletů atd.

 

Den poslední
Vystěhování z hotelu, transfer na letiště, návrat do Polska.

 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

EGYPT MARSA ALAM - základní informace

 

Vízum
Každý cestující je povinen mít platný cestovní pas s dobou platnosti nejméně 6 měsíců ode dne výjezdu z Egypta. Pro občany ČR je vízum povinné, je uděleno na mezinárodním letišti při příletu do země. Vízum je platné 30 dnů, je vyznačeno razítkem v cestovním pase a stojí 25 USD.

 

Čas
Stejný jako v České republice.

 

Úřední jazyk
Arabský (dialekt egyptský).

 

Měna
EGP - Egyptská libra. 1 USD = cca 16,6 EGP, 1 EUR = cca 17,5 EGP. Doporučujeme vzít s sebou eura nebo dolary (nejsou akceptované bankovky vydané před rokem 1996). Peníze lze vyměnit v mnoha směnárnách v hotelech nebo v bankách. Je nutné mít s sebou část financí v hotovosti, protože placení kreditní kartou a použití bankomatů může být někdy obtížné.

 

Elektřina
Elektrické napětí je 220 V, 50 Hz. Spotřebiče s českými zástrčkami fungují bez problémů.

 

Telefony
Mobilní telefony fungují jak v turistických lokalitách, tak i ve městech. Ověřte si před odjezdem, zda máte aktivován roaming a informujte se u svého operátora na ceny vámi používaného tarifu. 

 

Spropitné
V arabských zemích je zvykem věnovat malé částky jako spropitné (minimálně 1 USD). Výdělky v Egyptě jsou nízké, a proto je spropitné často velkou finanční pomocí. Platí to zejména o řidičích během výletů do okolí, pro číšníky v restauracích, ale jsou také obvyklé v hotelech pro úklidový personál.

 

Orientační ceny
Oběd v restauraci od 150 EGP; pivo v baru 70 EGP; 1 l vody 3 EGP; káva v kavárně od 20 EGP. V arabských zemích je zvykem smlouvání, zvlášť u větších nákupů nebo koupi suvenýrů. Je však důležité dodržovat určitá pravidla: nikdy nenabízej cenu, kterou nejsi schopen zaplatit a při nakupování nelze spěchat.
V mnoha historických budovách jsou zavedeny poplatky za fotografování, které mohou být od 5 až do 100 EGP. Informujte se prosím u průvodce během jednotlivých výletů.

 

Pošta
Známka na pohled do České republiky stojí 20 EGP. Cena je úředně stanovena. Při koupi známky je třeba upozornit, že je to do České republiky.

 

Oblast

 

Marsa Alam
Marsa Alam se nachází v jižní části pobřeží Rudého moře, je jednou z nejmladších a nejméně přeplněných turistických oblastí Egypta. Tato část pobřeží je panenskou krajinou, jež si vybírají milovníci klidné dovolené, stejně jako milovníci vodních sportů. Oblast Marsa Alam je známá jako ráj pro potápěče - nádherně barevné korálové útesy a nepřeberné množství ryb okouzluje turisty z celého světa. Je to také skvělá základna pro turisty, kteří chtějí vidět památky starověkého Egypta - Abu Simbel, chrám Luxor, Údolí králů a chrám ve Filé.

Odlety z: Varšavy a Katovic. Sraz na letišti, u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na r.pl/rozklady.

 

Výlety v okolí

Luxor a Karnak
Celodenní výlet autobusem do slavné Théby - města se stovkou brán. V programu mimo jiné: návštěva chrámu v Karnaku, Údolí králů - s hrobkami faraónů (mimo jiné slavná Tutanchamonova hrobka), Memnonovy kolosy (pozůstatky chrámu Amenhotepa III.) a monumentálního chrámu královny Hatšeptsut (zrestaurovaného polskou archeologickou výpravou). Během výletu oběd.
 

Hlubinné potápění
Skvělý výlet lodí ke korálovým útesům, koupání v moři, potápění a pozorování krás korálových útesů. Vše pod dohledem profesionálních instruktorů. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože potápění a jízda na čtyřkolkách je rizikový sport.
 

Plavba lodí Seascope 
Pobyt v Marsa Alam bez obdivování útesu? Nemožné! Doporučujeme cca 1,5hodinovou plavbu lodí s proskleným dnem plující mezi korálovými útesy. Možnost obdivování nádherného podmořského světa z paluby lodi.


V galábiji přes El Quseir!
Odpolední výlet po nejstarším egyptském městě na pobřeží Rudého moře - El Quseir. Je to jedno z mála pobřežních měst, kde se podařilo udržet skutečné zvyky Egypťanů ještě nedotčené cestovním ruchem. Oblečeni v tradičních místních egyptských kostýmech čili galábijích navštívíme nejstarší mešitu ve městě, koptský kostel a projdeme se úzkými uličkami města. Následně oběd v místní rybí restauraci. Po jídle návštěva místního trhu, kde se nachází tradiční parfumerie a coffee shop, kde ochutnáme kávu s kardamónem nebo ibiškový čaj a zapálíme si vodní dýmku.
 

Potápění - ostrov Qulaan
Fantastický výlet lodí na ostrovy Qulaan - malé rajské ostrovy roztroušené po Rudém moři, obklopené pohádkovými útesy! Během výletu jsou naplánovány 2 více než hodinové zastávky na šnorchlování (vybavení ke šnorchlování v ceně). Během potápění je velká šance, že se k nám připojí delfíni! V ceně výletu je zahrnut oběd. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože potápění je rizikový sport.

 
Super expedice 2 v 1 - poušť a útesy!

Expedici začneme cca 2hodinovou jízdou na čtyřkolkách po poušti - během jízdy pouští obklopenou majestátními horami, se budeme cítit jako skuteční objevitelé! Po dávce adrenalinu budeme mít příležitost k odpočinku v beduínské vesnici u občerstvení a ibiškového čaje. Následně přejezd do zátoky Marsa Mobarak, čili želví zátoky. Čas na koupání a opalování, stejně jako šnorchlování na jednom z nejkrásnějších korálových útesů v oblasti Marsa Alam. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože potápění a jízda na čtyřkolkách je rizikový sport.
 

Želví dům
Skvělý výlet na místo, kde obří želvy rudého moře vytvořily svůj domov. Vyplujeme z krásného přístavu v Port Ghalibu a začneme naše dobrodružství, během něhož jsou plánovány tři zastávky na šnorchlování. Oběd na lodi v ceně. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože potápění je rizikový sport. 

Asuán a Abu Simbel 
Dvoudenní autobusový výlet. 1. den: navštívíme Velkou asuánskou přehradu a chrám bohyně Isis na ostrově Philae. Následně nocleh v Asuánu (na lodi nebo v hotelu). V brzkých ranních hodinách odjezd z Asuánu a přejezd do Abu Simbel - monumentálních a úchvatných chrámů faraóna Ramzese II. a jeho manželky Nefertari. Následně přejezd do města Edfú, kde uvidíte chrám boha Hora. Cena zahrnuje 2 obědy, večeři a snídani.
 

Quad safari 
Výlet terénními vozy po rozlehlé poušti a návštěva beduínské vesnice, kde lze poznat beduínské zvyky a jednoduchost jejich života. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože jízda na čtyřkolkách je rizikový sport.
 

Další možnosti výletů

Káhira letadlem
Plavby lodí po Rudém moři 
Návštěva aquaparku Akassia

Upozornění! Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů. Výlety jsou komentovány v polském jazyce (při dosažení minimálního počtu 15 účastníků) nebo v anglickém jazyce. Jejich organizátorem není Rainbow, ale místní cestovní kancelář, která ručí za kvalitu služeb a sestavuje jejich program, ceny a termíny odjezdů. Delegát je pouze zprostředkovatelem fakultativních výletů. Není možnost platby kreditní kartou.

Víza - informace pro prodejce

Cestovní pas musí být platný min. 6 měsíců od plánovaného návratu.

Obyvatelé České republiky a Slovenska potřebují pro vstup do země vízum. Vízum získáte po příletu na letišti za poplatek 25 USD/os. Vízum je platné 30 dní.

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna v Egyptě obvykle trvá od listopadu do poloviny března.

Mapa

Počasí

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč